Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek ale ja to wiem. Szwajcaria to jest kosmiczny zlepek z całego świata. Gorzej, że się takie pajacowanie zaczyna jeszcze w meczu z bałkańską drużyną (zwłaszcza Serbami). Nie wiem po co to mu to było i mam nadzieję, że karę dostanie - jak nie od Fify to od szwajcarskiej federacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xavris napisał:

 

Powtarzam, to nie jest żaden polityczny czy zakazany gest jak sfastyka np. Dwugłowy orzeł widnieje w herbie Albanii, to wszystko. Wiadomo to śliski temat między nimi, ale mogą im nagwizdać.

 

Ten kto napisał ten artykuł jest nie douczony/nie weedukowany.

 

Edytowane przez TeraJacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni tam wszyscy są zdrowo porąbani a ten kto to kiedykolwiek ogarnie to powinien dostać subskrypcję pokojowej nagrody Nobla na 100 lat...

Jeszcze jak sobie „osiągnięcia” ONZ z lat 90-tych przypomnę to mi ciśnienie skacze. 

Idę sobie lepiej piwo wypić. Dobrego wieczoru panowie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, The_Siemek napisał:

Oni tam wszyscy są zdrowo porąbani a ten kto to kiedykolwiek ogarnie to powinien dostać subskrypcję pokojowej nagrody Nobla na 100 lat...

Jeszcze jak sobie „osiągnięcia” ONZ z lat 90-tych przypomnę to mi ciśnienie skacze. 

Idę sobie lepiej piwo wypić. Dobrego wieczoru panowie!

 

Zwykła polityka, nic więcej, ludzie niestety ufają politykom potem ponoszą tego konsekwencje co jakiś czas.

 

Na codzień są to nafajniejsi ludzie w Europie, przynajmniej dla mnie, nigdy w żadnym kraju byłej Jugosławii niespotkało mnie nic nie złego, wręcz przeciwnie, czuję się tam jak w domu, i to od wielu lat. Traktuję ich wszystkich na równi, z pewnych względów, najbardziej darzę sympatią Chorwatów, ale to tylko dlatego że pewnych ludzi tam znam od momentu jak nie miałem jeszcze 10 lat.

Zawsze jak jestem w Bośni (szczególnie w Sarajewie), Chorwacji, Albanii, Serbii czy Czarnogórze, zastanawiam się jak do tego wszystkiego mogło dojść, niestety ani ja ani kto kolwiek z tamtąd nie potrafi tego zrozumieć, większość normalnych ludzi tam bardzo wstydzi się tego czasu, i z tego powodu nie chcą o tym rozmawiać. Kilka wojennych historii już usłyszalem, jednak z biegiem czasu staram się co raz mniej poruszać z nimi ten temat, mi już wystarczy zdecydowanie, tego po prostu się nie da zrozumieć.

 

Tak jak mówie temat na dłuższą rozmowę, na pewno nie w tym miejscu.

 

 

 

Edytowane przez TeraJacek
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma konfliktu na ziemi, który nie powstał by z powodu ekonomicznego lub kulturowego (tu najczęściej przyczynami są wiara i etniczność). Prości ludzie pchani przez cwanych polityków-mentorów, podżegani strachem i lękiem, potrafią obudzić w sobie najgorsze demony. Ten marny ludzki gatunek tak ma, niezależnie który mamy rok i szerokość geograficzną. 

Ale mnie bardziej niż ultra złożona sytuacja w tak wielowarstwowym kulturowo i religijnie kawałku świata, zastanawia, jak w takich krajach, rozjebanych finansowo i mentalnie, przez komunę, rodzi się tyle gwiazd i gwiazdeczek kopiących okrągły kawałek skóry? Przecież jakby te kraje podzieliły się jeszcze na pół, to ich nowe reprezentacje i tak byłyby zapewne na tyle silne, że robiły by mentlik na piłkarskich imprezach. 

Edytowane przez okoni
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TeraJacek mam podobne doświadczenia i w każdym z tych krajów się świetnie czułem i dogadywałem z ludźmi. Chyba oni są nam bliżsi niż Czesi czy Rosjanie. 

 

Tam też paradoks na paradoksie - ludzie do rany przyłóż a jednak lata konfliktów i mordowania sąsiadów. Pamiętam jakie wrażenie zrobiła na mnie BiH jak byłem tam pierwszy raz, jakieś 16-17 lat temu. Piękna droga, góry, lato, wszystkie zioła pachną jakbyś na środku pizzy siedział i się ojciec zatrzymał, żeby podziwiać i powąchać. Krok na poboczu i znak - uwaga na miny, znaki drogowe przestrzelone i cisza kompletna. Robi to wrażenia jak sobie przyjeżdżasz z mieściny w Wielkopolsce. 

 

Nawet sobie nie jestem w stanie wyobrazić jak Jugosławia mogła istnieć jako jeden kraj dla tych wszystkich narodów i wyznawców różnych religii. 

 

A i o piłce coś :)

Viva Mexico! No i niech coś tam Belgia ugra.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujas mieszka od kilkudziesięciu lat w Szwajcarii , pozmieniało się tam ostatnio bo jak byli w tamtym roku jego żona o bardzo liberalnych pooglądach w dosyć ostrych słowach mówiła i o uchodźcach i o reprze , zwłaszcza o tych braciach ( oni  tak jak np.oezil nigdy się tak naprawdę nie odcięli od korzeni ) 

 

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jego żona to rodowita Szwajcarka, czy także finansowy emigrant? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodowita mają już dorosłe dzieci , inne czasy ogólnie pojechał na staż do banku za PRL nie mam aż tak z nimi kontaktu raz na jakiś czas wpadają do Polski .

 

 

Ale nastawienie zdecydowanie anty zaobserwowałem w ostatnim czasie , i właśnie jako przykład braku asymilacji padało nazwisko Xhaki także musiał już wcześniej tam podpasć im .

 

 

Dziś Niemcy i tu będą kolejne emocje :) Jako 100% Polak trzymam oczywiście kciuki za porażkę :)

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boateng, Rudy, Podolski, Ozil, Khedira, Klose, Gomez. 

Adek się w grobie przewraca :kwach:

A co do napływu i mieszania się narodowości. Każdy choć trochę lepiej rozwinięty cywilizacyjnie kraj, w pewnym momencie zaczyna szukać tanich rączek do brudnej pracy. Problem zaczyna się wtedy, kiedy robota zostanie zrobiona, a brudaski nie chcą wrócić do siebie. Tak jest w Szwajcarii czy Niemczech, ale też w Anglii z Polakami, a za dłuższy czas będzie z Ukraincami u nas. Rynek się nasyci, roboty będzie mniej, to z automatu przestaniemy być życzliwi dla wschodnich, coraz bardziej rozpasanych socjalem sąsiadów. Koło się zatacza ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie dlatego ja nic nie mam do Ukraińców np. bo sam przesiedziałem wiele lat na wyspach , wiem jak to się kręci byłbym totalnym hipokrytą . 

( Inna sprawa że jednak na ludzi z wyższym wykształceniem popyt jest zawsze )

 

Ale no jednak szambo i u helwetów i np Austrii wypływa coraz mocniej z tymi uchodźcami :) mozna w to wierzyć można niewierzyć ale to jest fakt , jestem w Berlinie często widzę jak to wygląda wpaść można na grupki lepsze niż w Compton :) Nie wiem jak głośno jest u nas o tym ( nie oglądam pl newz od ponad roku ) ale o Oezilu gadali ostatnio sporo w kontekście jawnego poparcia Tureckiego prezydenta , podobno dlatego atmosfera jest tak chujowa tam bo on się nie chciał odciąć .

Edytowane przez Danielski_82
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polityka powinna zostać po za stadionem. 

 

Oglądając Szwajcarów i oglądając naszych zastanawiam się jak my mogliśmy ich ograć dwa lata temu.

 

A faul na Serbie gdzie dwóch się na nim uwiesilo ewidentny - dlaczego Wonder nie chciał zerknąć na VAR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo za dużo może być jednego kraju (byłej Jugosławii) w ćwierćfinałach :messi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed meczem Tomek Urban na Twiterze napisał że mogą być cyrki z Varem.Miał rację niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, neuro napisał:

To żeś mi pojechał.

 

Nie chodziło mi o to, żeby Ci pojechać. Po prostu nazywanie kogoś "ścierwem" w powiązaniu z jego pochodzeniem narodowym/etnicznym, publicznie, w necie, jest dla mnie i uważam, że powinno być dla wszystkich, ciężkim przegięciem. @TeraJacek Ci pięknie wytłumaczył, że interpretacja tego gestu jest dość złożona, tak jak i sam problem sporu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz ogarnąłem że Niemiaszków będzie Marciniak sędziował. Jak "zrobi" dobry wynik, to może zostać bohaterem narodowym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu się spieracie o regiony, w których nie mieszkacie, a tymczasem Lichtsteiner z reprezentacji Szwajcarii grał ostatnio w 7 sezonie Homeland. Zagrał dobrze :thumbsup:

 

image.png.6a6212a4b046c04bd4661ab985290b5e.png

Edytowane przez hacker25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homeland ? Meh , tylko Fauda :) niech już dają ten 3 sezon :)

 

 

Nawet nie wiedziałem że rodak dziś sędziuje Niemców hihi , może będzie Howard Webb 2.0 :)

 

Tu jeszcze o Ozeilu https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/mundial-2018/reprezentacja-niemiec/dla-niemcow-zbyt-turecki-dla-turkow-zbyt-niemiecki-mesut-ozil-na-styku-kultur/pgzeysd

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Mi się bardzo podobał , można rzucić okiem na "making of" akcji takich jak ta a mnie zawsze ciekawiły te taktyki zresztą służyłem w wojsku , piękne kobiety i dialogi w hebrajskim/arabskim . Nie jest rozwleczony , jak Gomorra ogląda się przez swoją egzotyczność bardzo szybko .

Edytowane przez Danielski_82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poranna prasówka przy kapuczynie zrobiona :banderas:

Dużo ciekawych informacji.

 

Przeczytałem kilka Chorwackich portali, Chorwaci tak jak myślałem, zdobyli mega pewność siebie, wręcz butę, trochę szydzą z Argentyńczyków, oni niestety tak czasem mają, że czasem przesadzają po jakimś małym sukcesie już uważają że są najlepsi na świecie. Oby tylko się to na nich nie zemściło.

 

Podział na kliki w reprezentacji Niemiec przed meczem ze Szwedami. Myślę ze Marciniak dzisiaj musi ich zjednoczyć jak Helmut Kohl i wysłać wszystkich razem do domu :Gmoch:

 

Oczywiście Serbowie oburzeni gestami Xhaki i Shaqiriego, tak wczoraj myślałem o tym i uznałem jednak że to było zupełnie nie potrzebne, tacy ludzie jak piłkarze którzy są i powinni być z dala od politycznych spraw, mają takie spory i sytuacje łagodzić. Konsekwencji nie będzie, ale taki trochę lekki niesmak jest jednak.

 

U nas natomiast bojowe nastroje, krążą plotki że wyjdziemy na mecz z Kolumbią jakimś 3-4-3, hmm no nie wiem jakby to miało wyglądać, wiem że będą 2/3 zmiany najwyżej.

 

A i jeszcze jedno, dzisiaj obejrzałem sobie końcówkę meczu BRA - COS, niestety na żywo nie oglądałem drugiej połowy, Ci Brazylijczycy to jednak są mentalnie dziećmi dalej, wiadomo że presja po blamażu 4 lata temu jest potężna, ale cieszyli się po tym zwycięstwie jakby wygrali już puchar, Czi-Czi oszalał po prostu, aż się wyjebał jak cieszył. Oczywiście Neymar musiał uklęknąć na środku boiska i odstawić swój teatr zanosząc się płaczem.

 

 

Edytowane przez TeraJacek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie paląca kwestia!

Czy u Was działa dzisiaj normalnie strona TVP transmisje? 

Cały mundial tam oglądam a dzisiaj nie ma do wyboru żadnego meczu - niedziela itd. już normalnie. WTF?!

 

EDIT:

Sorry fałszywy alarm. Po prostu podstron ktoś chyba nie podlinkowałem do sekcji, bo z głównej znalazłem i odpalam :)

 

EDIT2:

No to jest mecz. Bramki, akcje, dobry pressing. 

Lukaku ma takie uda jak cały Hazard xD

Edytowane przez The_Siemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×