Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko Piątek. On jak wchodzi to widać jak jest napakowany pewnością siebie, zawodnicy się od niego odbijaja, zagranie do Grosika palce lizać.

wg mnie powinien w pierwszym składzie wychodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graliśmy ciężkie gówno ale trzeba szanować trzy punkty zdobyte na najsilniejszym rywalu na wyjeździe.

 

54e3939b74264f367cce54b5c24b79be.jpg

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednobramkowa wygrana na wyjeździe cieszy, a przynajmniej powinna. 

Kurna, ale ja mam cały czas wrażenie,  że ta nasza kadra to drużyna kopaczy. Niby dobry mecz Lewego, brał grę na siebie, cofał się,  walczył. Grosik jak dzik szarżował, Zieliński z piłką robił spore zagrożenie,  bo widać było,  że momentami obrońcy się paraliżowali przy nim, Klich z Krychą ofiarnie i walecznie, Bereś z Kędziorą też agresywni, nawet jak Frankowski wszedł to zrobił spory ofensywny zamęt. Tyle, że....ja cały czas nie czuję progresu. Ci ludzie grają na co dzień w dobrych ekipach, mają kontakt z porządną myślą taktyczną czy ciekawymi technikami, a mimo to przychodzi kurwa druga minuta meczu i mozolnie napierdalamy balon gdzieś do przodu, licząc,  że coś się wydarzy. No ile można tak grać,  ja się pytam do jasnej anielki, ile? Czy ekipa ktora ma aspiracje do wyjscia z grupy nie powinna starać się ułożyć sobie rywala i pograć taktycznie? Momentami mnie już oczy szczypały na ten ułański chaos i niechlujne straty. Mam wrażenie,  że to bardziej Austria przegrała,  niż my wygraliśmy. 

Edytowane przez okoni
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klich to ma ksywę hamulec ręczny :D ale jest daremny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Klichu(choć osobiście za jego opcją nie przepadam), podobało mi się,  że biegał i wkurwiał rywali, a to łokieć,  a to deptak, a to szturchnięcie. Biegał, przeszkadzał i obrzydzał grę rywalowi. Ten Austriak z nr10 chyba , zszedł i był kompletnie zdegustowany swoją grą,  ale właśnie dlatego, że Klich mu ją skutecznie obrzydził. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graliśmy jakby Sa Pinto taktykę ustalał.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzęczek powinien naturalizować Agrę i wręczyć mu powołanie :messi:

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, okoni napisał:

Jednobramkowa wygrana na wyjeździe cieszy, a przynajmniej powinna. 

Kurna, ale ja mam cały czas wrażenie,  że ta nasza kadra to drużyna kopaczy. Niby dobry mecz Lewego, brał grę na siebie, cofał się,  walczył. Grosik jak dzik szarżował, Zieliński z piłką robił spore zagrożenie,  bo widać było,  że momentami obrońcy się paraliżowali przy nim, Klich z Krychą ofiarnie i walecznie, Bereś z Kędziorą też agresywni, nawet jak Frankowski wszedł to zrobił spory ofensywny zamęt. Tyle, że....ja cały czas nie czuję progresu. Ci ludzie grają na co dzień w dobrych ekipach, mają kontakt z porządną myślą taktyczną czy ciekawymi technikami, a mimo to przychodzi kurwa druga minuta meczu i mozolnie napierdalamy balon gdzieś do przodu, licząc,  że coś się wydarzy. No ile można tak grać,  ja się pytam do jasnej anielki, ile? Czy ekipa ktora ma aspiracje do wyjscia z grupy nie powinna starać się ułożyć sobie rywala i pograć taktycznie? Momentami mnie już oczy szczypały na ten ułański chaos i niechlujne straty. Mam wrażenie,  że to bardziej Austria przegrała,  niż my wygraliśmy. 

Była kiedyś tu na forumku dyskusja na temat polskich trenerów. Że to nie prawda, że są źli tylko nikt w Europie nie daje im szansy zabłysnąć. Taka teza została wysnuta....  Także odnosząc się do tego  chciałbym teraz przedstawić moje przemyślenia:  Polska myśl szkoleniowa to dno, gunwo i 100m mułu.  Polscy trenerzy nie są zatrudniani w europejskich klubach z tego samego powodu dla którego nie zatrudniają tam trenerów z Dżibuti.  Mamy naprawdę solidną generację piłkarzy, grających w dobrych zagranicznych klubach. Powtórzę, grających,  słowo grających jest tutaj kluczowe, bo nie zawsze tak było. Jeszcze nie tak dawno Polak wyjeżdżający za granicę okupował w najlepszym razie ławkę rezerwowych a potem skarżył się w tv, że trener nie daje mu równych szans bo jest Polakiem....  Mamy najlepszego strzelca w historii bundesligi, wśród obcokrajowców ofkoz. Mamy podstawowego bramkarza mistrza Włoch. Mamy Piątka na punkcie którego szaleje cały Mediolan, no można by wymieniać. I co,  i nie możemy z nich sklecić drużyny.....  Dlaczego? Bo ich selekcjonerem zostaje Brzęczek... Facet, którego największym sukcesem w trenerce był awans do ekstraklasy, czy coś w tym stylu..... No bardzo patriotycznie, że Polak, że młody trener itd. Tylko to jest Reprezentacja Polski a nie miejsce do zdobywania doświadczenia.   

Mam nadzieje, że to odszczekam a Brzęczek okaże się polskim Guardiola albo Zidane, ale póki co, czarno to widzę....

I to może być przyczyna, dlaczego ci dobrzy piłkarze grają w taki sposób. Może na co dzień mają kontakt z myślą taktyczną, ale przyjeżdżają na kadrę i  na odprawie słyszą długa do przodu i wyjazd... ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd pamiętam, polska reprezentacja ciągle wygląda tak samo, żaden leśny dziad nie pokusił się nawet o jakiekolwiek zaawansowane i nowoczesne ustawienie, jedynie Leo coś tam kombinował. Przecież my non stop wychodzimy 4-4-2 z dwoma napastnikami, boczni obrońcy to drewno, jedynie Piszczek w ostatnich latach potrafił dać coś na skrzydle. Europa już dawno jest w XXI wieku, jeśli chodzi o taktykę, u nas cały czas wczesne Średniowiecze.

 

Mamy teraz trzech-czterech ofensywnych graczy na bardzo wysokim poziomie i wątpię, czy kiedykolwiek ujrzymy ich razem od 1 minuty ;) Zawsze któryś będzie na ławce, a wyjściowy skład będzie zachowawczy i do tego oczywiście granie na pałę do Lewego, zobaczymy co będzie z akcji :30vm3cw:

 

EDIT: A zresztą, skoro oni nawet nie potrafią złapać w siatkę senegalskiego murzyna na spalonym, to szkoda w ogóle strzępić ryja, człowiek tylko się niepotrzebnie wkurwia w to piątkowe południe :ziobro:

Edytowane przez Bartek_Red
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grają tak, bo ich tak ustawia trener. Faktycznie jedyny trener, który coś próbował to był Benhakker, który swoją drogą miał chyba ze sto lat jak obejmował kadrę i też ciężko mówić, że wyszukiwał nowinek taktycznych.  Po prostu jako jedyny nie uczył się trenerki z podręcznika prof. Talagi.  Nawałka na początku coś tam podpatrywał u Benhakkera, ale potem już chyba uwierzył, że jest genialny i jak wejdzie tyłem do autokaru i nie zmieni skarpetek dzień przed meczem to wygramy...  O reszcie nie ma co wspominać, wystarczy powiedzieć Smuda i to mówi więcej niż tysiąc słów. Facet nam zmarnował turniej rozgrywany w Polsce, ehhh...  

Teraz była szansa, żeby zatrudnić kogoś z warsztatem.  Polska była wysoko w rankingu, selekcjonerzy pchali się drzwiami i oknami, no to mamy Brzęczka i dalej gramy tak samo.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Kołtoń ma niesamowite parcie na szkło ale warto obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle Szymański zapierd...

Może dzięki meczom w kadrze ktoś go w końcu kupi?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalnie ustawiony mur :30vm3cw::Gmoch:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chwalicie myśl taktyczną Leo, że gdybym nie pamiętał tych czasów, to byłbym skłonny Wam uwierzyć ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy,  że pamiętam mecze Brzęczyszczykiewicza, i już biorą mnie tęsknoty za Frankiem Smudą :pazura:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, okoni napisał:

Wystarczy,  że pamiętam mecze Brzęczyszczykiewicza, i już biorą mnie tęsknoty za Frankiem Smudą :pazura:

Za czasów Franza to byliśmy potężni :banderas:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę sobie w aucie, słucham weszło i się dowiaduję, że Żurkowski zamiast grać z Łotwą ma jechać na u-21

Nie no, Jureczku, zamknij oczy i biegnij przed siebie.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Żurkowski to przyszłość kadry, uwielbiam jak pracuje na boisku. Tyle, ze5on chyba jeszcze nie okrzepł na poziom repry, i w lidze i kadrze małolatów zdarzają mu się głupie straty i nietrafione decyzje.

Jestem o niego spokojny, to będzie niedługo wojownik który wciągnie Krychowiaka nosem, ale skoro Brzeczkowi pasuje ustawienie Krychy z Klichem, to może dobrze, że Żurek wspomoże chłopaków z U 21?

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poziom NASZEJ repry jak się nie nadaje to faktycznie niech profesje zmienia, laga na lewego i awantura - to cały zmysł szkoleniowy polskich trenerów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma co się rozwodzić nad tym, bo skoro się dowiadujemy, że Milik miał gorączkę i to jest wytłumaczenie na jego słabą grę, i wychodzi on w pierwszym składzie, no to o czym my mówimy? W normalnej profesjonalnej piłce jest tak, że zawodnik chory siada i wchodzi Piątek od pierwszej minuty. 

 

Tu trzeba najpierw mentalność zmienić, a potem systemy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chory zawodnik to powinien zostać w chotelu a nie w ogóle siadać na ławce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmyślił tą gorączkę, żeby bronić zawodnika.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×