Skocz do zawartości
ONE

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem na żywo w nocy strasznie chciało mi się spać , po obejrzeniu nie mogłem usnąć .... Tyle lat czekania , jak dla mnie numer 1 , całej gali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki, mam nadzieje, że doszły do nich opinie graczy, zwłaszcza te na temat level scalingu. Myślę, że to must have, dla osób lubiących klimaty fantasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oblivion mi się w ogóle nie podobał i nie zapowiada sie aby i ta odsłona serii mi przypadła do gustu. Choć teaser sam w sobie fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie, więc bądźmy dobrej nadziei :) Niebawem dotrą do nas pewnie kolejne informacje i będzie można powiedzieć coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj czekałem na kolejną część bardzo długo, szczerze, na tegorocznym VGA zapowiedziano tyle gier, które mnie interesują, że szczerze, nie pamiętam innego takiego roku jakim zapewne będzie 2011, legendary!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj czekałem na kolejną część bardzo długo, szczerze, na tegorocznym VGA zapowiedziano tyle gier, które mnie interesują, że szczerze, nie pamiętam innego takiego roku jakim zapewne będzie 2011, legendary!

Rywalizacja między Sony i MS jest zacięta, a technologia idzie do przodu, więc IMO z roku na rok będzie tylko lepiej :) No do czasu, aż normalne gry zostaną wyparte jakąś nową technologią.

BTW Bethesda na twiterze opublikowała bardzo ważną informację o TES V, a mianowicie robią go na zupełnie nowym silniku graficznym! Może id Tech 5? W każdym razie, jak currenty geny pozwolą na 30fps, to może to być najładniejsza gra sandboxowa ever!

No i jeszcze jedna rzecz, oby to nie była gra casual friendly, chce rozbudowanego, złożonego rpga.

Edytowane przez koosa58362

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW Bethesda na twiterze opublikowała bardzo ważną informację o TES V, a mianowicie robią go na zupełnie nowym silniku graficznym!

Miod na serce :D

Juz sie balem ze ujrzymy cos takiego Oblivion=Fallout 3= Fallout New Vegas= TES V Skyrim .....

Ciekawe czy caly swiat bedzie pokryty sniegiem chcialbym aby jednak bylo jakies zroznicowanie w terenie. Dla mnie byl to pierwszy news od dawien dawna gdzie dostalem gesiej skorki poprostu zacisnac zeby i czekac na jakis gameplay ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że historia (wątek przewodni) bęzie ciekawa. OBLIVION był ok, ale mogło być lepiej. Pożyjemy, zobaczymy.

P.S. ONE, co się stało z tematem, który założyłem? Nie pokazał się od razu, a po kilku godzinach pojawił się ten, ale Twojego autorstwa. Tak samo było z tematem o MASS EFFECT 3. Z czego to wynika? Uzytkownicy nie mogą dodawać tematów, a jedynie moderatorzy? Jeśli tak, to dlaczego jest taka opcja?

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KopaczK mozemy dodawac tematy ale musza one byc zaakceptowane przez moderatorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KopaczK mozemy dodawac tematy ale musza one byc zaakceptowane przez moderatorow

Czyli założone przeze mnie tematy zostały zaanektowane przez moderatorów. Fajnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli założone przeze mnie tematy zostały zaanektowane przez moderatorów. Fajnie...

może ten temat nie byłby zbyt interesujący :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ten temat nie byłby zbyt interesujący :)

Założyłem temat pt. "TES V: SKYRIM", w którym właśnie piszesz. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KopaczK ty sie ciesz ze w ogole mozesz pisac w takim temacie :P ja zalozylem temat Test Drive Unlimited 2 i jak narazie ni widu ni slychu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ten temat nie byłby zbyt interesujący :)

mega+fp+9gag.jpg

Co do Skyrim'a, osobiscie nie moge sie doczekac, mimo przeroznych opinii nt Obliviona mi sie gra bardzo podobala, moze nie tak jak Morrowind, ale trzymala poziom jakiego wymagalem, teraz jesli ma to wszystko smigac na lepszym silniku moze byc tylko lepiej (subiektywnie najwiekszym defektem Obliviona byly te niemozliwie paskudne mordy, ogolnie nierowna grafika).

Od czasu Obliviona chyba zaden RPG z taka swoboda dzialania nie wyszedl, i tego mi brakuje, teraz wiekszosc to action rpgi, "story driven", taka odskocznie w postaci nowego TES'a przyjme obowiazkowo w dzien premiery :D

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale duzo sie dowiedzialem dry.gif

Chyba tylko to ze trzeba wytrzymac do stycznia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm minęły dwa dni, ani wczoraj, ani póki co dziś nie ma nic nowego na GI (oprócz chyba okładki jeśli dobrze to pojąłem).

Jest jednak to zdanie:

The inside of the magazine has over 20 screenshots that show off Skyrim in all its glory, along with a 14-page article on the new gameplay, engine, story and setting for this latest Elder Scrolls epic.

Szykuje się więc coś grubego, pytanie tylko gdzie będzie można ten artykuł obejrzeć?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzedziłeś mnie, :) hmm z tego co przeczytałem to game informer ukazuje się w 2 połowie stycznia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna wiadomośc. Jesli gra bedzie chociaz troche lepsza niz oblivion to juz jest hit :) Pamietam ile nocek zarwalem przy oblivionie, ile rozrób w miastach robilem :P Oblivion mial dosc ubogi głowny watek, ale zadania poboczne... to chyba one byly cała zajebistością tej gry :) Każdy quest to była inna ciekawa historia i widac bylo, ze to nie takie typowe questy poboczne typu idz zbierz i wroc. Do dzis pamietam jedno zadanie w ktorym przypadkowo odwiedziłem malarza i... po kilku minutach wylądowalem w jego obrazie i wykreowanym tam swiecie. Oby taki byl Skyrim! Ten rok to same hity panowie :)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W punktach - co wiemy już o The Elder Scrolls V: Skyrim:

* do wyboru będziemy mieli jedną z 10 ras

* w grze pojawi się całkowicie nowy system rozwoju postaci, na początku gry nie będziemy wybierać jej klasy, a każda rozwijana umiejętność, będzie wpływała na ogólny poziom doświadczenia bohatera

* przy wchodzeniu na kolejny poziom zawsze zwiększa się poziom zdrowia bohatera, a dodatkowo - do wyboru jeden z trzech kolejnych atrybutów - ponownie zdrowie, magicka (czyli umiejętności magiczne) lub stamina/wytrzymałość.

* każdy poziom doświadczenia przynosi graczom również nowe perki (jak w serii Fallout)

* do Fallouta 3 podobny jest również system skalowania przeciwników - co zwiastuje bardziej sensowne podejście, niż zabójcze szczury z Obliviona

* pojawi się pięć szkół magii - Destruction, Alteration, Conjuration, Restoration, Illusion

* maksymalny poziom doświadczenia to teraz 50 (a nie ok. 25 jak w Oblivionie)

* w grze pojawi się 18 różnych umiejętności (o 3 mniej niż w Oblivionie, o 9 mniej niż w Morrowindzie)

* system umiejętności skonstruowany będzie tak, by wspierać zarówno graczy, którzy będą chcieli specjalizować się w konkretnej dziedzinie (np. złodziejstwie), jak i takich, którym będzie zależało na posiadaniu ogólnych umiejętności

* akcja gry toczyć się będzie 200 lat po Oblivionie, w regionie Skyrim, na północ od stolicy imperium

* bohaterem gry będzie łowca smoków - w grze bestii tych będzie sporo, a głównym celem ma być pokonanie smoczego boga

* ponieważ gra dzieje się w północnych regionach, sporo będzie w niej elementów inspirowanych skandynawskimi legendami, a także potwory kojarzone z zimą i górami, np. wilko-yeti. Artykuł wspomina takich przeciwników, jak: zombie, szkielety, giganty, lodowe zmory, potężne pająki, smoki, wilki, mamuty, tygrysy szablozębne.

* walka ma być bardziej dynamiczna, a jednocześnie bardziej taktyczna. Każdej z dłoni bohatera będzie można przypisać pewną "funkcję" - i np. mieć natychmiastowy dostęp do dwóch różnych czarów, określonego czaru i broni, broni i tarczy, lub dwóch różnych broni. Twórcy stawiają bardzo duży nacisk na ten element, obiecują, że walka będzie dużo lepsza i mniej losowa, niż w Oblivionie

* w świecie gry pojawi się 5 ogromnych miast, oraz mnóstwo lokacji poza nimi

* konstrukcja questów, jakie pojawią się w grze będzie bardziej dynamiczna, co oznacza, że poszczególne ich elementy będą zmieniać się w zależności od kierowanej przez gracza postaci. W niektórych przypadkach zmieni się nawet umiejscowienie poszczególnych questów - np. poszukiwana ofiara porwania zostanie umieszczona w jaskiniach, których jeszcze NIE zwiedziliśmy. Gdy zabijemy np. właściciela sklepu, który miał dać nam questa, pojawi się jego siostra, która przejmie sklep w ramach spadku, da nam questa, ale będzie z nami rozmawiać zupełnie inaczej

* "dynamiczność" dotyczy również innych wydarzeń w świecie gry - np. gdy upuścimy broń na ulicy, może to wywołać bójkę przechodniów o to, który z nich ją podniesie - albo jakiś dzieciak może ją podnieść i zwrócić nam oręż

* będzie można wyzwać dowolnego mieszkańca świata gry na pojedynek

* dynamiczna będzie również kamera w rozmowach, cały czas "pracując", by jak najlepiej pokazać rozmówców. Gdy zaczniemy rozmowę z kimś, kto wykonuje jakąś czynność, będzie on prowadził konwersacje, robiąc ją dalej (np. układając coś na półkach)

* pojawi się opcja szybkiej podróży we wskazane miejsce

* pojawi się opcja sprintu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem niestety okazji przejść Oblivion'a, ale na Skyrim się na pewno skuszę :biggrin: Ciekawe tylko jak będzie wyglądać sprawa z językiem :confused: Fajnie byłoby zagrać w polską wersję, ale jak ma się za to brać Cenega to już chyba lepiej ENG (tym bardziej, że DLC są raczej pewne, a wersja Cenegi nie będzie pewnie kompatybilna i będą cuda jak z Falloutem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×