Skocz do zawartości
Patricko

Grand Prix Of Europe

Rekomendowane odpowiedzi

Europe.png

Pierwszy zakręt bardzo ostry. Wg mnie trudniejszy niż ten na Monako. Bo jest bardzo ciasno, a do tego jest hamowanie z dużej prędkości.

Fajnie by było go poćwiczyć znowu podczas treningów, ale wiem, że i tak połowa ludzi nie przyjdzie.

Mimo wszystko, będzie ostro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie ciekawie. Już nie mogę się doczekać. Boje się tylko 1 zakrętu. Może być ostro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hoho, ja w karierze jeszcze tam nie dojechalem:P bedzie sie trzeba ostro zabrac aby nadgonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z lepszych torów do ścigania ale nie do oglądania

jeździ się bardzo dobrze, mam tu zamiar ostro powalczyć :D

Fakt końcówka i początek to technicznie dziwne zakręty ale reszta jest ok.

ps. taaa po Kanadzie trochę spokorniałem :D

Edytowane przez Helion07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny jest 3 sektor da sie przejechac z gazem w podłodze prócz ostatniego zakretu który jest dziwny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie co ćwiczyć thumbsup.gif

Dziewczyna jedzie w czwartek na święta do domu, więc będę się mógł na spokojnie zająć treningiem :) Jutro też coś pojeżdżę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja teraz 2 tygodnie to raczej odpadam z cwiczen... dlatego tez musze sie wziasc sam za treningi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie jakie czasy są normalne w Valencii? Przejechałem sobie dzisiaj 10 kółek i mam wrażenie jakby komputer miał jakiegoś KERS'a w samochodach. Czas 1.41 w pierwszym treningu jest trochę z kosmosu. Proszę tylko na mnie nie krzyczeć bo nie jeździłem jeszcze na tym torze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Verbatim, ja mysle ze jesli bedziesz sie staral tak jak na q w poprzednim wyscigu to powinno byc z toba dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję, że chociaż ten wyścig będzie mokry ;)

-

Verba 1:41 to dla mnie kozak hehe. Ja tu jeździłem kilka razy na standardowych ustawieniach i najlepiej miałem 1:47.

Ale spoko... Poćwiczę, pokombinuję z ustawieniami i ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem czy dzisiaj dam rady być na testach. Jeśli mnie dzisiaj nie będzie to jutro na 100% będę.

A jak dzisiaj będę to znowu jutro mnie może nie być. W każdym razie jeśli przed 20 nie będę na PSN i nie będę miał włączonej F1 2010, tzn. że niestety dzisiaj nie gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny jest 3 sektor da sie przejechac z gazem w podłodze prócz ostatniego zakretu który jest dziwny

Ja tam nie dociskam w zakętach 19 i 20 bo wtedy jadę poboczem. Na maksa to chyba tylko w TT mozna tam pojechać. Generalnie tor całkiem niezły z tym że trzeba uważać żeby nie urwać zawieszenia o prawą bandę przy braniu zakrętów np.10 i 14. Pierwszy zakęt jak zwykle będzie przedmiotem ożywionej dyskusji po niedzielnym wyścigu  :happy: Najlepiej odpalić sobie offline GP i pocwiczyć kilka startów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co lubią TT: setup

Setup by - gravie

Car

McLaren: 1:40.578

Aerodynamics

Front Wing Angle: 4

Rear Wing Angle: 3

Braking

Balance: F 48% - R 52%

Pressure: Medium

Brake Size: Std

Balance

Ballast Distribution: F 60% - R 40%

Front Anti-roll Bar: 8

Rear Anti-roll Bar: 8

Suspension

Front Ride Height: 1

Rear Ride Height: 1

Front Spring Stiffness: 7

Rear Spring Stiffness: 7

Gearbox

Gear 1: 126 kph / xxx mph

Gear 2: 154 kph / xxx mph

Gear 3: 182 kph / xxx mph

Gear 4: 213 kph / xxx mph

Gear 5: 246 kph / xxx mph

Gear 6: 280 kph / xxx mph

Gear 7: 315 kph / xxx mph

Engine

Throttle map: Fast

Fuel: -

Alignment

Camber front: -1.20

Camber rear: -3.20

Toe front: 0.10

Toe rear: 0.35

czas po testach TT to 1.38.xxx ale da się trochę szybciej.

Ogólnie za każdym razem nie wiem jak się łamać w ostatnim zakręcie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ulubiony tor w kalendarzu F1! Trzeba będzie porządnie poćwiczyć, aby zająć jakieś godne miejsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie za każdym razem nie wiem jak się łamać w ostatnim zakręcie :/

Zakręt jest dziwny, zwłaszcza, że przed nim ciśnie się dość szybko i tuż przed tym zakrętem jest lekki zakręt w prawo. Po nim trzeba cisnąć po hamulcach i ostatni zakręt jadę na styk po zewnętrznej.

Ale generalnie tor jest miodzio ! Zwłaszcza trzeci sektor, gaz w podłodze i ta masa zakrętów :) Trenuję ostro i mam nadzieję, że uda się w miarę bezkolizyjnie dojechać do mety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie za każdym razem nie wiem jak się łamać w ostatnim zakręcie :/

Sa 2 sposoby na pokonanie tego zakretu, jeden taki jak pokazuje linia optymalnego toru jazdy gdy ja wlaczysz,  a drugi hamujesz wczesniej i wjezdzasz z  wieksza predkoscia w ostatni zakret w lewo przed meta. Powiem tak, gdy jechalem przed kims o pare metrow to przegrywalem walke wlasnie na tamtym ostatnim zakrecie, bo niestety korzystalem z 1 sposobu:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Proszę o podanie jakiegoś dobrego ustawienia bolidu pod ten tor. Szczególnie mi zależy na ustawieniach skrzyni biegów (właśnie zaczynam jeździć na manualnej skrzyni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić ten setup z TT co był wyżej podany. Przestaw oba skrzydła na "6", zawieszenie też podnieś na "2,3" i twardośc na "7,8". Powinno dać radę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie kilka uwag odnośnie Walencji:

  • Pierwszy zakręt jest dość ostry i trudny. Pierwsze bolidy zaczynają hamować mniej więcej od momentu tej linii co przecina tor, albo nawet przed nią bo bolidy zatankowane na maksa, itd.
    Dlatego Ci z tyłu co jadą i w środku niech wezmą to pod uwagę, żeby nie było wjazdów oraz przestrzeleń zakrętów, bo ten pierwszy zakręt naprawdę może zepsuć ostro wyścig.
  • Wjazd do pit-stopu znowu jest "manualny", czyli konsola nie wyhamuje za nas, tak jak to ma miejsce na większości torów, dlatego też uważajcie na prędkość
  • Również zjeżdżając do pit-stopu, proszę nie ścinać na maksa, tylko jechać mniej więcej tak jak linia każe. Pół biedy jak sami jedziemy, ale jak mamy kogoś za sobą to wtedy proszę jechać tak jak linia prowadzi.

Ogólnie to do zobaczenia na torze. Mam nadzieję, że internet pozwoli mi na dokończenie wyścigu dzisiaj. A jak nie to trudno. Po świętach biorę się za to już na poważnie.

Myślałem, że się jednak coś zmieni, samo naprawi, ale jednak nie.

No, ale wracajmy do tematu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjezdzajac z boksu tez pilnujcie zeby krechy na torze nie przekraczac zanim sie nie skonczy, zeby dzikich wyjazdow komus przed nos nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudny tor, ale ciekawy.. jak każdy uliczny :) troszkę poćwiczymy i powinno być dobrze. Bardziej sie martwię o poziom paliwa. W trybie kariery zawsze mi zabraknie na ostatnie 2-3 okrążenia.. Co zrobić aby zredukować zużycie paliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawić silnik na silny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam poważnie, bo mam takie tory gdzie nie ważne jak ustawie mapping silnika to i tak mi zżera paliwo. Valencia jest jednym z tych torów. Niski mapping skrzyni sprzyja mniejszemu zużyciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×