Skocz do zawartości
DaraS

Tales Of Xillia

Rekomendowane odpowiedzi

@kypq

Nie przesadzajmy. Soulsy czy Dragon's Dogma są o wiele bardziej "skillowe" niż Talesy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kypq

Nie przesadzajmy. Soulsy czy Dragon's Dogma są o wiele bardziej "skillowe" niż Talesy.

Nie zapominając o Eternal Sonata, która najbliższa jest jRPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem dokładnie na czym polega idea jRPG, chodzi mi tylko o to że te gry od kilkunastu lat stoją w miejscu.

Jak wszystkie gatunki z lepszym lub gorszym skutkiem idą do przodu tutaj mam wrażenie, że gram w grę sprzed 20 lat w ładnym opakowaniu.

Komuś może podobać się stoczenie 700 walk z raptem kilkoma przeciwnikami w różnych kolorach, nie mam nic do tego, ale ja chcę coś nowego.

Jak kiedyś dostanę jRPG ze szczyptą Soulsów lub Dragons Dogma, świetną fabuła i ciężkim klimatem, będę najszczęśliwszym graczem pod słońcem :)
Do tego czasu wypisuję się z tego gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem dokładnie na czym polega idea jRPG, chodzi mi tylko o to że te gry od kilkunastu lat stoją w miejscu.

Jak wszystkie gatunki z lepszym lub gorszym skutkiem idą do przodu tutaj mam wrażenie, że gram w grę sprzed 20 lat w ładnym opakowaniu.

Komuś może podobać się stoczenie 700 walk z raptem kilkoma przeciwnikami w różnych kolorach, nie mam nic do tego, ale ja chcę coś nowego.

Jak kiedyś dostanę jRPG ze szczyptą Soulsów lub Dragons Dogma, świetną fabuła i ciężkim klimatem, będę najszczęśliwszym graczem pod słońcem :)
Do tego czasu wypisuję się z tego gatunku.

 

NieR, ale to bardzo specyficzna gierka, która jednak wpisuje się w twoje wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NieR, ale to bardzo specyficzna gierka, która jednak wpisuje się w twoje wymagania.

Która system walki ma oklepany, niedopracowany - określ, jak chcesz. A ludzie tutaj zachwycają się nad fabułą Niera, która w skrócie jest - może i ciekawa na początku - prostoliniowa (- Ocalę Yunę. - Ale... -Ocalę Yunę, mówię,), mało rozbudowanych wątków pobocznych, tandetna (zwłaszcza to, jak ludzie ronili łzy przy pierwszym zakończeniu, które "może być"). 

Edytowane przez LONG3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może podaj parę tytułów z tej generacji z fabułą wbijającą w fotel, są jakieś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co ty? Przecież wszystkie gry są glupie.

 

P.S. Co innego powiedzieć fajna gierka/fajna lub przyjemna fabuła, a co innego genialna fabuła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostalem swoja edycje day 1. Mimo ze teraz cos innego gram wlaczylem tytul na dwie godzinki i musze przyznac ze wyglada to bardzo dobrze, sama rozgrywka, wyglad swiata, postaci bardzo mi pasuje i mysle ze gra bedzie swietna. Ale zobaczymy jak juz faktycznie sie zajme tym tytulem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pierwsze godziny już za mną i na chwile obecną ToX wg. mnie już zapowiada się lepiej niż ToGF...

 

Bardzo fajny system walki, ciekawy sposób na levelowanie postaci podobny do FFX i FFXIII czyli grid'owy.

Fabularnie też jakoś wg. mnie lepiej niż poprzednio ale to już kwestia gustu.

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ponoc graces byl najlepszy:p ja tylko wlaczylem i wiem ze mi pasi a sama gra czeka az skoncze finala xiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko krowa nie zmienia zdania XD ...fajne jest też to że wszystko w tej grze wydaje się być takie trochę poważniejsze w porównaniu do ToGF ale to chyba też kwestia gustu.

 

Ciekawi mnie tylko jedno...jak wy rozwijacie bohaterów ? Sami rozdajecie im pkt na siatce czy robicie tak jak ja że główną postać rozdaję sam a reszte auto-level?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trace zmień sobie wszystkie postacie na manualny rozwój,choć koniec końców i tak musisz rozwinąć cały kwiat by otworzyły się nowe.Ja na początku ToXa mówiłem sobie że przebije Togfa ale koniec końców stwierdziłem że daleko mu do Togfa.W ToX fabuła,rozwój postaci,postacie i system walki niestety odstaje od ToGfa.Mimo wszystko gra jest świetna,rasowy jrpg a gustów jest wiele;) Trace miłej zabawy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kwestia podejścia do tematu .

Auto jest dla casuali podobnie jak poziomy poniżej moderate .

Kończąc grę będzie ci duuuzo brakować do wymaxowania wszystkich statsów/skilli więc ja bym rozkładał je samemu bo np. na cholerę magowi siłą itd .

No i nieraz jeden skill czy pasywna umiejętność robi różnicę więc warto uczyć się tego w pierwszej kolejności .

EDIT

Nie trzeba rozwinąć całego "kwiatu" a jedynie wykupić kluczowe skille na danym obszarze(zazwyczaj 3)

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te rozwijanie skilli gdzies w opcjach sie zmienia? Nie doszedlem jeszcze i nie chce sobie na przyszlosc psuc zabawy. Jaki poziom polecacie? Ustawilem na poczatek moderate bodajze ale najwyzej jeszcze raz zaczne bo jak wspominalem gra czeka na ogranie i tylko zaczeta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja jestem typem człowieka który lubi expić w grach...wiec o odblokowywanie całych gridów się nie martwie ponieważ bez tego nie mam zamiaru iść na kolejny ;D

 

Nie wiem czemu ale grając w ToX czuje się jakbym grał w FFXII trochę...

 

@up ustawiaj od moderate w górę...gra niczym sie nie różni praktycznie a jedynie poziom wszystkich przeciwników jest wyższy.

 

Np: Easy wsio poziom 5, normal wsio poziom 10, moderate wsio 15 a hard wsio 20...nie ma sztucznego podbijania tylko ataku u przeciwników. Co jest wg. mnie fajne...mimo że na 200lvl w ToGF to nawet poziom Evil czy tam Chaos był juz troche mniej wymagajacy.

 

A co do rozwijania postaci i skilli to masz całe dwie zakładki od tego, wsio pokaże Ci pierwsze more less 2h gry które są tutorialem.

 

Całość jest podobna do Twojego ukochanego Kingdom Hearts ;D masz pkt w stylu AP za które dodajesz sobie różne staty + możesz wybrać ataki które chcesz używać...

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom można zmienić w dowolnym momencie w opcjach, moderate zrobiłem z marszu bez żadnego grindu (grind dopiero w end game i bonus dungeon)

JAk ktoś lubi expić grindować a co za tym idzie wzmacniać drużynę również itemkami ze sklepików( wystarczy wbić odpowiednią ilość i można mieć najlepsze itemki teoretycznie na początku gry)

to grać na najwyższym poziomie trudności .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam kolejne pytanie...chodzi o Title's...czy dają one coś więcej poza GP do shopu i skitem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dają, potrzebne są do Grade Shopu, ok 4tysi i bez problemu można grac drugi raz nie oglądając się na nic, bo rzeźnikiem się jest wtedy po wykupieniu odpowiednich rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trace przez ciebie nie wiem czy mi sie bedzie chcialo siegac po graces jak mowisz ze xillia lepsza a ja od niej zaczne:P

 

Dobrze ze wyjdzie xillia 2 i ta zesteria cala to bedzie co robic jeszcze. W sumie to nie moge sie doczekac skonczenia XIII zeby zaczac xillie a mi ostatnio wolno cos idzie w XIII jakos nie mialem kiedy przysiasc i podbic dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtasso obie gry trzeba ograc,w ktoryms temacie robilismy porownanie Tox vs Togf-warto poczytac.Dla mnie Togf gora,Tox za to wyglada o wiele lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@wojtasso88

 

Dude a co  to za różnica ? ToGF też jest bardzo dobrą grą tylko jak na obecną chwilę, dla mnie lepszy jest ToX.

 

Ograj obie części wtedy sam zadecydujesz który system jest lepszy.

 

Jeżeli Zestria pójdzie w stronę ToX'a to będzie dla mnie Hit.

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie gry są świetne, tle że w Xilli względem Gracesa jest strasznie ograniczony system walki i o wiele mniej jest rzeczy do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musze szybko zmeczyc XIII ke bo juz sie tez niezle na ta xillie nastawiam. Szkoda ze nie wydali u nas w europie ani w usa nic z talesow na ps vite. Mogloby cos ruszyc,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nic nie poganiaj...gry przechodzone na szybko zawsze tracą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gada, najlepiej na spokojnie sobie przechodzić, zagrasz w błyskawicę będziesz grał na czas :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×