Skocz do zawartości
DaraS

Tales Of Xillia

Rekomendowane odpowiedzi

Zakład że byś nie grał jakby Cie mały goblin terroryzował, po 21 zacznę udanie tydzień :)

 

To chyba jedyny Tales który ma pegi16, może będzie jakaś naprawdę poważna fabuła.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nabite ok 5h, gram na hardzie co na początku jest hardem potem zmienia się w moderate. 

 

Lokację są spore i naprawdę klimatyczne, a co najważniejsze cieszą oko, widać że gra była robiona pod ps3, a nie jest konwersją jak Graces f, kamerę można dowolnie kontrolować podczas zwiedzania.

 

Głosy są świetnie podłożone, co mnie bardzo zdziwiło, muzyka jak na razie przeciętna, tylko intro się wybija z tytułową piosenką która jest po Japońsku i chwała im za to.

 

Walka to mały majstersztyk, podstawowe ataki wyprowadzamy X plus wychylenie gały w odpowiednim kierunku (tak jak w Vesperii, myślałem że to lekkie zubożenie w porównaniu do Graces'a, ale się myliłem). Arty wykonywane O w połączeniu z linkiem z daną postacją (wykonujemy to krzyżakiem) dają takie same efekty jak ataki z Graces'a.( przykładowo żeby uzyskać mocny łączony atak z parametrem wiatru obie postacie muszą użyć danego arta po czym pojawia się ikonka i w odpowiednim czasie trzeba na cisnąc R2 i walimy łączony atak). Na razie mam tylko 3 postacie więc walka nie jest rozwinięta na full'a.

 

Questy jak na razie to przynieś podaj pozamiataj, ale jak na 5h to zadowalająca jest ich ilość.

 

Jedną z moich ulubionych rzeczy w Talesach jest wizualizacja broni, a nie tylko zmiana kolorków albo nazw.  

 

Drzewko rozwoju postaci na początku mnie rozczarowało, bo było zatrważająco małe, ale jeśli się odpowiednie nody odblokuje to się powiększa i na bank urośnie do olbrzymich rozmiarów,( po zdobyciu lv dostajemy 3 punkty na władowanie do wyżej wymienionego drzewka, a raczej kwiatka bo nazywa się lilium orb (chyba, mało spałem to mogę się mylić :P np: str +17 itd, po srodku str vit, dex, itd. są specjalne nody które dają nam skile i nowe umiejętności, musimy je odtoczyć np: str+17 str+20 vit+17 vit+20 wtedy odblokuje nam się dodatkowy skill.( wiem tłumacze to jak cep, ale później postaram się wyprostować jak coś będzie niejasne) 

 

Na koniec małe pytanko, czemu po 5h nie mam żadnego trofika?(chyba nie jest to spowodowane że 4 dni przed premierą gra została odpalona?) Może ktoś grał w Japońca i może powiedzieć po jakim czasie wpada, bo na trofeach online nawet mi nie wyświetla że mam Xillie tylko na offline.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki...a tak poza tym: I hate you! Też bym chciał już grać!

 

Rozumiem, że nie ma żadnych technicznych problemów z płynnością itp.?

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę po południu zamówiona w Ultimie i dzisiaj przesyłka dotarła,po obiedzie odpalam i gram do rana:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę po południu zamówiona w Ultimie i dzisiaj przesyłka dotarła,po obiedzie odpalam i gram do rana:)

No nie, no nie mogę. Ten sklep to jest granda. Zamówiłem 22 lipca. Ściemniają, że realizują zamówienia według kolejności. To sobie poczekam jak widzę...Osoby wybierające odbiór osobisty są traktowane drugorzędnie.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że najlepiej zamawiać przesyłkę płatną przy odbiorze,wtedy jest pewność że dostaniesz najszybciej.Przynajmniej ja tak zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@strife

 

Co do Twojego pytania, data premiery nie ma ZADNEGO wplywu na trofea. Sprawdz moze liste trofeow, czy zrobiles cos za co powinno wpasc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że nie mogę sprawdzić żadnych trofików nawet na offline teraz, nie wiem co jest.

Najnowszą aktualizację mam, rano na online nie było xilli na offline była, teraz ani jednego ani drugiego nie mogę przejrzeć, na kompie sprawdzałem to xilli mi nie wyświetla.

Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło więc temu pytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Strife

Mam to samo. Mi jedno trofeum wpadło. 

Gra się zainstalowała, ale nie wyświetla mi sprawdzania trofeów - może na premierę to poprawią

Sprawdź w menu Tiltes - tam masz ikonki pucharów przy przy niektórych np. wbicie 40 lvl dla sklepu - trofik. O ile dobrze pamiętam.

Edytowane przez pchylin
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile już masz godzin?

I najdłuższy combos o to zawsze pytam przy grach z tej serii :)

Grabeq może lepiej tu nie zaglądaj, bo zaraz jeszcze będziesz mi śmiercią groził o innych nie wspominając :P kołuj sobie grę, bo będziesz zachwycony.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad 12h. Co do długości combosa to nie wiem. Często walę Arivederci Milli zlinkowany z healing circle postaci której jeszcze nie masz - walka szybko się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy żeś tyle nagrał? Idź może coś zjeść lepiej heh, a grasz scenariusz Milli czy Jude'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak i ja, teraz trochę pograłem w coopie z małym i nawet na hardzie nie był jakąś kulą u nogi, trochę za łatwo jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrowersyjna gdyż niby wysoka ocena - przeczytałem całość a on o samych minusach... troche obawiam się "słabo podanej fabuły" oraz "braku powagi" w niej... obadamy zobaczymy.... Oraz co najgorsze że "strasznie prosta"... 

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta jest, jak na razie u mnie to jedyny minus, jak 5 latek na hardzie nie zginął to za dobrze nie jest, ale może się rozkręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://gamezilla.komputerswiat.pl/recenzje/2013/8/recenzja-tales-of-xillia

 

Po przeczytaniu recenzji polecam przeczytać pierwszy, jakże trafny komentarz (kris_88), bo stanowi on doskonałą kontrę do podejścia recenzenta, ktory ma wyraźny problem z japońskim kręgiem kulturowym i wynikającym z niego ocen dla gier. Dałbym mu plusa, gdybym miał tam konto    :biggrin:

 

Dla porównania:

http://www.eurogamer.pl/articles/2013-08-06-tales-of-xillia-recenzja

Edytowane przez vann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ich posrało z tą oceną na gamezilli...niech dalej walą w Baterfilca i Kilzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to już po japońskiej premierze było wiadomo, że Xillia jest zubożona w wielu elementach w stosunku do poprzednich części. W 2 ten regres jest jeszcze bardziej widoczny ponoć. Trochę się przehajpowaliście panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że przy całym zubożeniu względem poprzedniczek, to i tak gra na kilkadziesiąt godzin i wytykanie tego Xilli, przy zalewie gierek na 9/10 na pięć czy dziesięć godzin to nieporozumienie. Choć w sumie nie przypominam sobie, aby to leżało recenzentom na wątrobie. Gra dostaje siódemki za...słabą grafę czy ,,wielkie oczy" bohaterów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×