Skocz do zawartości
thandor

Zawody Sezonowe

Rekomendowane odpowiedzi

Ukończone wszystko.

Co do mazdy: pierwsza proba 4 sekundy w plecy za pierwszym. Druga 5.8s przewagi. Czasy 1:00.xxx albo 59.xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończone wszystko.

Co do mazdy: pierwsza proba 4 sekundy w plecy za pierwszym. Druga 5.8s przewagi. Czasy 1:00.xxx albo 59.xxx

Jakieś ustawienia Focusa? I Mazde jaką wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focusa ustawien szczerze mowiac nie pamietam. O ile sie nie myle dokupilem spoiler i zwiekszylem docisk. Obnizylem zawieszenie do -5 i skrocilem skrzynie do bodajze 220 czy cos (tu moze mi sie mylic z mazda).

Co do mazdy to bodajze ta ostatnia z premium warta 40k cr (nie race car). Nie dlatego ze inna sie nie da ale ta mi sie po prostu spodobala ;p. W tym wypadku ostre skrocenie skrzyni tez dalo win.

Edytowane przez lavertan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy kupić do nich tą z krótkimi przełożeniami, czy trzeba tą za 20k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej za 20k. Przynajmniej w przypadku focusa i mazdy. Krotka chyba nie umozliwia zmiany, albo daje tylko jedna. Jak dobrze wyczujesz to starczy jesli pozwala raz zmienic, jak nie pozwala no to coz.. 20k

edit: Smieszna sprawa z tymi zawodami sezonowymi. Wlasnie zrobilem test. Na nowym koncie ruszylem troche licencji zeby wbic na 1 lvl, potem gokarty 1 i ostatni event, nascar to samo i 9 wyscigow sezonowych i... 23 lvl w 4 godziny ;o

Dokladnie 9 wygranych wyscigow i 341 km przejechanych (a mozna jeszcze mniej) i 23 lvl. Az smieszne ;p

Edytowane przez lavertan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie trafia z tym focusem -.- Jeżdżę idealnie, a ciągle co najmniej 6sec brakuje... Dlatego proszę, zapodajcie dokładne ustawienia, co kupiliście itp. Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnął ktoś z was ten Nascar na Nurburgringu? To jest chore... Zapieprzam jak nawalony i nie mogę dogonić nawet tego z 11 miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie trafia z tym focusem -.- Jeżdżę idealnie, a ciągle co najmniej 6sec brakuje... Dlatego proszę, zapodajcie dokładne ustawienia, co kupiliście itp. Thx

Miałem podobnie i niepotrzebnie kombinowałem z ustawieniami samochodu. Wystarczyło włączyć wychodzenie z poślizgów i wygrałem z 4 sekundowa przewagą :)

Edytowane przez Milanos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. Ale po włączeniu wychodzenia z poślizgów wygrałem z 4 sekundowa przewagą :)

Tez bym poprosił o jakieś ustawienia bo 4 sekundy przewagi to dla mnie czarna magia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nascarze docisk max, zawieszenie -5 i skrzynia do bodajze 360 (choc moge sie mylic czy nie nizej).

Focus. Ciezka sprawa bo niewiele pamietam ;p -5 zawieszenie na pewno bo to taki moj standard. Dodalem do niego chyba tez spojler choc tez pamiec juz nie ta. Skrocone biego do 210 czy 220 (to tez chyba ;p)

Jak nie zapomne to pozniej sprawdze i podam dokladnie. Teraz nie mam dostepu do ps3

Edytowane przez lavertan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnął ktoś z was ten Nascar na Nurburgringu? To jest chore... Zapieprzam jak nawalony i nie mogę dogonić nawet tego z 11 miejsca.

To może zacznij zapieprzać jak trzeźwy? :D

Ustaw skrzynię na około 350-360km/h, zostaw TCS na 5 poziomie i ABS na 1, operuj lekko gazem przy niskich prędkościach i na luzie wygrasz.

Mnie za drugim razem udało się wygrać z prawie 10sek przewagą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True true, zawody sa stosunkowo proste. Po prosto nurburgring co by nie mowic jest trudna trasa. Osobiscie jej nienawidzialem przez cale gt4, teraz juz tak nie mam ;p ale fakt trzeba sie nauczyc troche trasy w tym wypadku, bo imo to wlasnie trasa jest tu wieksza bolonczka niz wyscig sam w sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich którzy mają problemy z RX-7 na Tsukubie, ten filmik pomoże wam go ogarnąc, wcześniej próbowałem najmocniejszym rx-7 z salonu na jakichś "super-hiper" ustawieniach z GT planet i dojechałem 8 z 34 sekundową stratą, potem skorzystałem z tego filmiku i dojechałem drugi mając już tylko 12 sekund w plecy ale nie przykładałem się za bardzo wiec jak skrócę jeszcze trochę skrzynię i lepiej się skoncentruje to spokojnie wygram ale dziś już mi się nie chce, pamiętajcie że ustawienia podane w tym filmiku nie są do rx-7 z salonu tylko do RX-7 Type R Bathurst R (FD) '01 kupionego w salonie on-line (100 razy lepiej sie tym jeździ) Edytowane przez zyga101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rada z włączonym wychodzeniem z poślizgów jest wprost bezcenna, za 1szym razem się udało, też z prawie z 4s zapasem :D A człowiek tyle się męczył, jeszcze raz dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja dodałem spoiler, skróciłem skrzynie i tez 1 odrazu z 3s przewagi :biggrin: A co do nascara to nie wiem kiedy się do tego zmuszę bo nie lubie nurburgringu a tu 2 kola jeszcze :confused:

Edytowane przez Bartek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja... Nie dość, że Nurburgring to jeszcze specyficzny w prowadzeniu Nascar i konieczność zapier... po torze z prędkościami rzędu 250-300km/h... Zielone Piekło, nic dodać. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ten event z Nascarem to chyba (moim zdaniem) najlepszy i najprzyjemniejszy jaki do tej pory dane mi było przejechać. PD oby tak dalej! Teraz czekamy na X2010 na Eiger! :D 

Edytowane przez Fastex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na X1 nie liczylbym w ogole ;p Pomimo kopiowania duzo ludzi nadal go nie ma, a jednak trzeba autko posiadac zeby jezdzic, nie jak w licencjach. Poza tym jesli gdzies mieliby dac x1 to inne tez x1 raczej powinny byc no chyba ze jakas monstrualna przewaga na starcie bo inaczej to zetrze w pyl co sie rusza ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja... Nie dość, że Nurburgring to jeszcze specyficzny w prowadzeniu Nascar i konieczność zapier... po torze z prędkościami rzędu 250-300km/h... Zielone Piekło, nic dodać. ;]

Wczoraj zacząłem grać zawody sezonowe, w sumie nie miałem żadnych problemów z pierwszymi czterema eventami, ale Nascar....uuuu katastrofa... po pierwszym okrążeniu 24 sekundy straty (zaczyna się chyba z 42 sekundami), więc sobie odpuściłem, może dzisiaj do tego siąde. Nie wiem jak to cholerstwo ustawić, żeby lepiej wchodziło w zakręty na wyższych prędkościach. Poza tym wczoraj zrobiłem kretyńską rzecz i po wyścigach wymieniłem mu olej. Wskoczyło mu 905 KM i teraz muszę go rozjeździć, żeby te zawody ruszyć, mam nadzieje że KM szybko mu spadną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jezdzenie ze wspomagaczami jest dla dziewczynek ;) Przegiete jest jedynie hamowanie i ciezko hamowac bez wlaczonego ABS'u tak aby nie tracic na dohamowaniach. Ale co ciekawe samochody z wlaczonym ABS sa wolniejsze niz tez bez, nie wiem z czego to wynika?

Kluczem do sukcesu we wszystkich tych eventach jest jazda idealnym torem i pokonywanie zakretow w/g podrecznika - bez odpowiedniej techniki jazdy ciezko sobie poradzic. Dlatego warto sprobowac rozkminic najpierw szkole jazdy i porobic licencje, bo mozna z nich wiele wyniesc (miedzy innymi to, jak pokonywac zakrety).

Pamietajcie - w zakret wchodzimy powoli, a wyjezdzamy z niego szybko ... nigdy odwrotnie ;) No i opozniajcie hamowanie tak bardzo, jak to tylko mozliwe. To nie Need For Speed.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czacha79 masz racje, z tym że niektórych eventów pomimo jazdy idealnym torem i opóźnionym hamowaniem wygrać jest na prawdę trudno, wręcz graniczy to z cudem. Sory chłopaki ale ten event z Fiatami nie mogłem inaczej wygrać niż tylko wycwanić się i ten nawrót przeciąć i zaj*bać temu Audi. Nie chciało mi się poprostu tłuc kolejne godziny na tym samym evencie z tym samym rezultatem. W wyścigach tak jak i w życiu trzeba kierować się prostą zasadą - nie idź wraz z tłumem bo nigdzie nie dojdziesz. Czasami trzeba zapomnieć że GT to symulacja i walczyć o najlepsze pozycje za wszelką cene. A sprawe utrudnia to że na boty może nie stać na jakieś ułańskie szarże ale też nie popełniają błedów, wniosek jest taki że w wyścigach możesz polegać tylko na swojej technice jazdy i nie ma co liczyć na błąd przeciwnika.

Przepraszam za te wywody ale musiałem się z tego wyżalić, wybaczcie rolleyes.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten event z Nascarem to chyba (moim zdaniem) najlepszy i najprzyjemniejszy jaki do tej pory dane mi było przejechać. PD oby tak dalej! Teraz czekamy na X2010 na Eiger! :D

Nic trudnego, zrobiłem za pierwszym razem zmieniając skrzynie o 20km/h w dół i nie było problemów. Fastex jeśli możesz podeślij mi ustawienia do Focusa i Mazdy z tych najnowszych zawodów sezonowych. Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jezdzenie ze wspomagaczami jest dla dziewczynek ;)

oh, teraz czujesz się bardziej dowartościowany? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic trudnego, zrobiłem za pierwszym razem zmieniając skrzynie o 20km/h w dół i nie było problemów. Fastex jeśli możesz podeślij mi ustawienia do Focusa i Mazdy z tych najnowszych zawodów sezonowych. Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.

Podeśle tylko skończe 4 godzinną wytrzymałościówkę na Nurgburgringu. Dorzuce jakieś wskazówki gratis:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff i wszystkie nowe zawody sezonowe oprócz NESCAR z głowy.

Zacząłem pierwszy wyścig wytrzymałościowy i cza być no livem żeby wszystko co tam jest pokończyć :P

Fajnie było przez pierwsze 10 okrążeń, później wiercenie, zmiana pozycji, częste przerwy itp.

Obecnie mam 54/60 i słabo Mi się robi jak patrze na TV :P

PS. Fastex pisałem PW wczoraj do Ciebie, nie wiem czy zauważyłeś, ale już nieważne dałem sobie radę ;)

Ktoś widział aukcję na allegro z RedBullem X2010 i F1 za 25zł ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×