Skocz do zawartości
Allu

UNCHARTED: Drake's Fortune

Rekomendowane odpowiedzi

Skaczesz, pływasz, wspinasz się, strzelasz, biegasz, strzelasz... czy wspominałem już że dużo strzelasz? Ogólnie gra jest bardzo napakowana akcją i co chwila robisz kolejne rzeczy ale motyw strzelania przewija się ciągle (a ostatnie godziny to już "lekka" przeada). Walka jest zrobiona wprost rewelacyjnie, Nathan może mieć przy sobie jednocześnie pistolet, karabin i cztery granaty a gdy ich mu zabraknie (nie oszukujmy się - dzieje się tak często) to może odpalić dość wyrafinowane combo i w ten sposób przekonać przeciwnika do swoich racji. Walka wręcz jest widowiskowa i łatwa (ale nie prostacka) jednak nie będziesz do niej dązył gdyż priorytetem jest pakowanie ołowiu w zwłoki piratów/najemników/żołnierzy i czego się jeszcze nawinie. Swoją drogą tych przeciwników to muszą chyba takimi barkami jak w Normandii podwozić bo usiekasz ich sporo!

Aha - nie myślcie że przez strzelanie sama fabuła schodzi na drugi plan! Jest najważniejsza i co najważniejsze - CIEKAWA I PORYWAJĄCA.

Na szczęście wszystko robi się intuicyjnie a Nathan nie za często łapie tak zwane "bloki myślowe" gdy nie reaguje tak jak byśmy chcieli.

Było to ryzykowne posunięcie ale wyszło grze na dobre. Chwilami idąc przez ruiny kolejnego opuszczonego miasta muzyka sprawi że poczujesz ciarki na plecach!

OST spodobał mi się tak bardzo że przy najbliższej okazji mam zamiar go nabyć.

Naughty Dog po raz kolejny pokazało klasę i dało nam kolejny mocny filar potęgi naszego Chlebaczka.

A Wy co tu jeszcze robicie? GRAĆ!!!

GRAFIKA - 9+/10

DŹWIĘK - 9+/10

GAMEPLAY - 9-/10

MIODNOŚĆ - 10/10

CAŁOŚĆ - 9+/10

ps: recenzja ta dedykowana jest mojemu koledze Feflokowi. Gdyby nie pożyczył mi w sumie "na siłę" tego UNCHARTED to co prawda pewnie kiedyś miałbym okazję zagrać ale żyłbym strasznie długo w nieświadomości... Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

recenzja super .!!! chyba muszę zainwestować w udf'a ; dd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recenzja. Teraz gra stoi bardzo tanio więc warto w nią zainwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam, bo gra to mistrzostwo świata. Ostatnio taką frajdę sprawiał mi KOTOR. Gra trochę krótka, ale ja na pewno przejdę ją niedługo ponownie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parę pochwał i Allu nam zrecenzuje wszystkie gry na ps3

ale to dobrze bo świetnie pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super gra tak samo jak i recenzja. Polecam wszystkim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze co do soundtracka - słucham właśnie i jest genialny. Polecam każdemu bo taką muzykę z gry rzadko się słyszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze co do soundtracka - słucham właśnie i jest genialny. Polecam każdemu bo taką muzykę z gry rzadko się słyszy

A gdzie znalazłeś soundtrack z tej gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie znalazłeś soundtrack z tej gry

wpisz w google "Uncharted Drakes fortune OST" i dalej sobie poradzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,ze tak wysoka ocena tej gry bierze się z tego ,ze po prostu jest mało świetnych tytułów na ps3, spójrzmy prawdzie w oczy , grafika jest taka jaka powinna być na next genowej konsoli i nic wiecej, sama gra nie wprowadza zupełnie nic nowego do gatunku ,po prostu wszystkie jej elementy są wykonane bardzo solidnie. Ale gry na ps3 są bardzo drogie i każda powinna być wykonana solidnie tak jak ta. Dla mnie 7 + / 10 .

Bo większość gier powinna być grywana z przyjemnością a tymczasem 50 % gier na ps3 to takie shity ze nie Idze w to grac za darmo , a co dopiero płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - tak wysoka ocena bierze się z tego że od dawna tak perzyjemnie nie grało mi się w grę przygodową (w sumie od czasu GoW 2). Na PS3 wychodzi coraz więcej świetnych tytułów a ogólny poziom wszystkich gier rośnie w oczach!

Nie wiem w co Ty grasz że widzisz 50% "shitów" ale muszę złożyć wyrazy współczucia... Ja od 3 miechów nie zagrałem na PS3 w grę która by mi się nie spodobała (no Assassin's Creed trochę zamula ale też nie jest tak tragicznie).

A co do "nie wnoszenia niczego nowego" to jest już standard! Wiesz jak ciężko wymyślić coś nowego co jeszcze na siebie zarobi? Przecięż 90% gier jedzie na mniej bądź bardziej odgrzanych schematach i jest ok.

Głowa trochę mi ochłonęła od czasu skończenia gry jednak oceny nie mam zamiaru zmienić! Najlepsza gra na konsole na chwilę obecną.

ps: Energit żebyś nie wykrakał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepsza gra na konsole na chwilę obecną.

Dobra, dobra... wg. Ciebie chyba ;-)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie - tak wysoka ocena bierze się z tego że od dawna tak perzyjemnie nie grało mi się w grę przygodową (w sumie od czasu GoW 2). Na PS3 wychodzi coraz więcej świetnych tytułów a ogólny poziom wszystkich gier rośnie w oczach!

Nie wiem w co Ty grasz że widzisz 50% "shitów" ale muszę złożyć wyrazy współczucia... Ja od 3 miechów nie zagrałem na PS3 w grę która by mi się nie spodobała (no Assassin's Creed trochę zamula ale też nie jest tak tragicznie).

ps: Energit żebyś nie wykrakał

No cóż widocznie jesteś mniej wymagający , właśnie przez to ,ze dzisiejsi gracze dają sobie wciskać śmieci , wychodzą takie potworki :

Need for Speed ProStreet

Stranglehold

Conan

BlackSite: Area

Kane & Lynch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra, dobra... wg. Ciebie chyba ;-)

Według mnie i kilku portali internetowych.

Ale ktoś kiedyś powiedział - "prawdą jest to w czym pokładamy wiarę".

Według tego mam rację

No cóż widocznie jesteś mniej wymagający , właśnie przez to ,ze dzisiejsi gracze dają sobie wciskać śmieci , wychodzą takie potworki :

Need for Speed ProStreet

Stranglehold

Conan

BlackSite: Area

Kane & Lynch

Khem... widocznie nie kupuję każdej pierdoły która wychodzi a tytuły które na bank mi się spodobają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Khem... widocznie nie kupuję każdej pierdoły która wychodzi a tytuły które na bank mi się spodobają...

no ja tez nie, wystarczyły mi dema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja tez nie, wystarczyły mi dema.

Aha... Książki też pewnie oceniasz po tym co z tyłu na okładce pisze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem Uncharted

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przepraszam bardzo, ale z Uncharted jest taka gra przygodowa, jak z Quake'a pasjans. Uncharted to bardziej strzelanka z elementami platformowymi. kolo gry przygodowej to to nawet nie lezalo. a pisanie o GOW, ze to przygodowka

tak wysoka ocena bierze się z tego że od dawna tak perzyjemnie nie grało mi się w grę przygodową (w sumie od czasu GoW 2).

to juz w ogole jakies wywrocenie pojec do gory nogami. GOW to slasher z efektowna grafika. ostatnia gra przygodowa, jaka widzialem na konsole to byl Fahrenheit, choc i tam w pewnym momencie zrobilo sie nie wiadomo co.

dla mnie Uncharted to zmarnowany potencjal - za duzo (duzo za duzo!) strzelania, za malo eksploracji i zupelny brak zagadek, ktore zmusilyby mnie do chocby chwili zastanowienia sie. moze dalej bedzie lepiej (tjaaa... nadzieja matka glupich, jestem w 19-tym rozdziale) - ale jak na razie to "przygodowe" sa w Uncharted tylko przerywniki filmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja tez nie, wystarczyły mi dema.

dema nie zawsze dobrze pokazują potencjał gry. Np. demo Battlefielda jest beznadziejne, bo jest słaba mapa, brak unlocków i cienko się gra, a pełna wersja jest super. A U:DF też oceniam bardzo wysoko, bo wszystkie elementy są świetnie wykonane, co z tego że to nic nowego skoro jest to połączenie najlepszych cech gatunku ? Ważne, że gra jest niezwykle grywalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnym zalewie hybryd gatunkowych nie można napisać że coś ma tylko jedną metkę. Chcesz czy nie chcesz obie te gry to przygodówki tylko z elementami innych stylów (Uncharted strzelanki a GoW slashera). Nie można generalizować! Nie w czasach gdy GTA:SA ma więcej z RPG niż przeciętne RPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha... Książki też pewnie oceniasz po tym co z tyłu na okładce pisze?

Gram juz parenaście lat i wiem co jest dobre a co nie, a książek pewnie itak czytam wiecej niz ty. Jak te gry ktore wymieniłam są dla ciebie ok , to nie mamy o czym rozmawiać i nie bierz sie za recenzowaine bo nie jesteś wiarygodny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez komentarza...

Sama z siebie posmiewisko robisz dziewczyno... Smutne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gram juz parenaście lat i wiem co jest dobre a co nie, a książek pewnie itak czytam wiecej niz ty. Jak te gry ktore wymieniłam są dla ciebie ok , to nie mamy o czym rozmawiać i nie bierz sie za recenzowaine bo nie jesteś wiarygodny.

Ciężko Ci nawet sensownie uargumentować własne zdanie i napisać więcej niż 2 linijki. Twierdzisz, że Uncharted ssie, a Allu i masa wielkich serwisów o grach wystawiając jej arcy wysokie oceny ( http://www.gamestats.com/objects/812/812550/ ) zwyczajnie się nie zna... To wysil się troszeczkę i napisz kontr recenzje. Inaczej wszyscy po Twoich ostatnich wypowiedziach pomyślą, że jesteś pryszczatym nastolatkiem co podaje się za dziewczynę i podwyższa wiek dla zwiększenia swojego prestiżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciężko Ci nawet sensownie uargumentować własne zdanie i napisać więcej niż 2 linijki. Twierdzisz, że Uncharted ssie, a Allu i masa wielkich serwisów o grach wystawiając jej arcy wysokie oceny ( http://www.gamestats.com/objects/812/812550/ ) zwyczajnie się nie zna... To wysil się troszeczkę i napisz kontr recenzje. Inaczej wszyscy po Twoich ostatnich wypowiedziach pomyślą, że jesteś pryszczatym nastolatkiem co podaje się za dziewczynę i podwyższa wiek dla zwiększenia swojego prestiżu.

To może ja się wtrącę. Chciałem wcześniej coś tutaj dopisać ale nie chciałem wkładać patyka w mrowisko.

Grafika i animacja postaci - świetna sprawa. Jak dla mnie totalnie nowa jakość w grach. Silnik graficzny wypada świetnie zarówno w otwartych terenach dżungli jaki i zamkniętych ciemnych korytarzach.

Dźwięk i muzyka - jak dla mnie bez zarzutu, tzn. jest dobrze, może nawet bardzo dobrze ale bez rewelacji. Po prostu dobrze wykonana robota dźwiękowców i muzyków.

Scenariusz gry - bardzo fajnie wszystko przemyślane, zwroty akcji itp. Całe prowadzenie akcji gra tak jak w filmie - to zresztą porusza każdy kto miał grę w czytniku. Natomiast co do samej końcowych etapów gry - [span style=color:#000000;background:#000000]potwory[/span] - to mam mieszane uczucia. Nie chciałem takich rzeczy w takiej grze. Z drugiej strony, gdyby tego nie było i gra po prostu jakoś tam skończyłaby się w tej dżungli byłoby jeszcze gorzej.

Gameplay - jak dla mnie najsłabsza strona gry. Mówiąc wprost - rozczarowanie. Zagadki ? Jakieś 4-5, wszystkie śmieszne. Zapewniam Was, że w Lego Star Wars: CS jest ich dużo dużo więcej i są po prostu ciekawsze - wręcz genialne w porównaniu do tych z U:DF. Piszecie, że to gra przygodowa. OK. Allu piszesz, że teraz developerzy robią gry hybrydy - wiadomo, tak jest im najłatwiej. Ale jakich elementów jest w U:DF najwięcej ? Odpowiedź jest prosta - strzelania. I jest tego zdecydowanie za dużo. Tam pada więcej trupów niż w kampaniach COD3 i COD4 razem wziętych. Wchodzisz to super tajnej jaskini, która właśnie odkryłeś a tam co ? Jakaś mapa do odczytania ? Jakiś klucz do odnalezienia ? Jakiś rebus do rozwiązania ? NIE - oddział 20 typów, którzy dostali się do tej jaskini jakimś innym tajnym przejściem. I taka sytuacja ma miejsce w każdym etapie. Nie będę się już przyczepiał, że gra nie jest innowacyjna, że jest odtwórcza itd. Ale nie zgodzę się Allu z Tobą, że ciężko teraz napisać innowacyjną grę. Sam recenzowałeś Portal. Nie trzeba przecież tworzyć nowego systemu rozgrywki dla całej gry, można przecież dodać jakiś fajny i ciekawy element gry, który sprawi, że całość nabierze innego wymiaru. Dlaczego np. nie wykorzystano czujników ruchu ? Tylko niech mi nikt nie pisze, że wykorzystano bo ta jedna kładka (która jest w demie) to trochę mało. Osiągnięcia, skarby ? Dla mnie 0 (zero) motywacji.

Podsumowując, grało mi się przyjemnie ale z ulgą ujrzałem listę twórców. Były momenty, w których miałem tej gry po prostu dosyć. Jak dla mnie ta gra oprócz rewolucyjnego silnika graficznego oferuje niezbyt wiele. Za to bardzo liczę na część 2. Mam nadzieję, że autorzy podejdą krytycznie do swojego produktu.

To tylko moja opinia, którą już zresztą (w trochę bardziej skrótowej postaci) napisałem w wątku o grze. Wysokie recenzje w najznakomitszych serwisach i gazetach nie sprawią jednak, że gra (ta i inne) będą uwielbiane przez wszystkich graczy. Liczę, że jest to dla Was oczywiste. Nie zmuszajcie wszystkich, żeby się z Wami zgadzali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciężko Ci nawet sensownie uargumentować własne zdanie i napisać więcej niż 2 linijki. Twierdzisz, że Uncharted ssie, a Allu i masa wielkich serwisów o grach wystawiając jej arcy wysokie oceny ( http://www.gamestats.com/objects/812/812550/ ) zwyczajnie się nie zna... To wysil się troszeczkę i napisz kontr recenzje. Inaczej wszyscy po Twoich ostatnich wypowiedziach pomyślą, że jesteś pryszczatym nastolatkiem co podaje się za dziewczynę i podwyższa wiek dla zwiększenia swojego prestiżu.

Ok, na początek radze ci nauczyć się czytać ze zrozumieniem , bo nigdzie nie napisałam ,ze ta gra ssie , uważam ze jest bardzo dobra, ale bez przesady, postaram sie pokrótce opisać co myślę o tej grze :

Grafika : Bardzo dobra również animacja super, ale tak powinna teraz wyglądać każda gra, za to nie podoba mi sie sztuczka graficzna którą zrobili z latarką , oraz , dosyć minimalistyczne zbudowane poziomy w dzungli, poziomy w miesicie są o wiele lepsze, mała różnorodność przeciwników tez jest minusem.Nie ma szczegolnie sie czym zachwycać wkońcu to ma byc next gen 7/10

dziwięk : fajna muzyka , dziwięk ok , 8/10

Grywalność :

plusy :

-przyjemnie zrealizowane strzelanie

-dobrze zrobiona walka wręcz

-możliwości zabijania po cichu

- jak na dzisiejsze czasy to nawet nie krutka.

-Ciekawe postacie

-Dialogi

-Sceny przerywnikowe

minusy :

-ciągle tylko strzelamy z za "kamienia"

-mało broni

-Słabe Ai przeciwnikowi

-Totalna liniowość

-Brak możliwości skradania (skoro można ich zabijać po cichu to fajnie tez by sie było podkraść w pozycji pochylonej)

-Mało zagadek i za łatwe.

-przewidywalny scenariusz

-mało rozbudowane poziomy

-Na siłe przedłóżający rozgrywkę końcowy poziom w ktorym oczywiście tylko strzelamy z za skrzyni.

7+/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×