Skocz do zawartości
N3cRo

Zawody Specjalne

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po pięciu godzinach zrobiłem Vettela na brąz, z czego dojechałem do mety ogólnie cztery razy.

Pierwsza oczywiście Monza, za pierwszym razem walnąłem w ścianę:pardon:,potem Nurburgring na którym udało mi się za drugim razem(za drugim dojechaniem do mety oczywiście) :biggrin:. Na końcu Suzuka i 3 godziny poznawania toru razem z autem, raz za bardzo ściąłem ostatnią szykanę na ostatnim okrążeniu i wpadłem w pach :verymad:. Tak się zdenerwowałem, że chciałem zniszczyć kiere, grę i stojak. Jak dojechałem do mety to radocha ze zdobycia bolidu, jak nie wiem co :biggrin:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Vettela olałem totalnie. Nie będę sobie nerwów szarpał:biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pomoglby ktos wytlumaczyc w wyscigach "(zawody sezonowe) wyzywanie dla expertow chodzi mi o wytlumaczenie co dokupic pierw w tych trzech samochodach a pozniej ustawic wszystko .. prosze was piszcie po polsku troche dla takich nieogarnietych po dopiero stawiam pierwsze kroki z gt5 a powoli powoli chcialbym chlaibym zdobyc platyne (joke) pozdro moj nik psn id pietrzu1910 odrazu dziekuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pomoglby ktos wytlumaczyc w wyscigach "(zawody sezonowe) wyzywanie dla expertow chodzi mi o wytlumaczenie co dokupic pierw w tych trzech samochodach a pozniej ustawic wszystko .. prosze was piszcie po polsku troche dla takich nieogarnietych po dopiero stawiam pierwsze kroki z gt5 a powoli powoli chcialbym chlaibym zdobyc platyne (joke) pozdro moj nik psn id pietrzu1910 odrazu dziekuje za pomoc :)

Na twoim miejscu zacząłbym od słownika ortograficznego... Znaki interpunkcyjne też poprawiają czytelność tekstu...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie udało mi się ozłocić vettela :D Chyba jeszcze nic żadnej grze nie sprawiło mi tyle radości co dzisiejsze przejechanie suzuki w czasie 2:09.563!

Kluczem do sukcesu okazały się przerwy w graniu. Kilka dni prób. 2-3 tygodnie przerwy, oraz kluczowe ustawienia, dzięki którym od razu czasy były sporo lepsze.

Najwięcej czasu zdecydowanie zajęło mi złoto na nurburgringu. Bardzo źle wspominam początki z samochodem redbulla. Monza to była krótka piłka, a suzuka... hmm z początku nie do zrobienia, jednak z czasem były coraz lepsze czasy, aż w końcu się udało :)

Wszystkie złota zrobiłem na kierownicy DFGT. Ustawienia o których wspomniałem wyżej to:

Siła ForceFeedback: 1

Wspomaganie kierowania: włączone

Kontrola trakcji: 0

ABS: 1

Wychodzenie z poślizgu: włączone

Czułość kontrolera: 7

Hamulce przednie: 10

hamulce tylne: 10

Dodam jeszcze, że jeździłem na automatycznej skrzyni biegów.

Do platyny jeszcze mi sporo brakuje, ale pokonanie vettela bardzo mnie zmotywowało i jestem niesamowicie z siebie dumny :teehee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zdobędę brąz w wyzwaniach Vettela, to będę miał X1? I czy będzie on tak, jak kupczy od 40 poziomu? Na suzuce jeździłem nim ze 4 godziny, a i tak wypadałem na pierwszym zakręcie, drugiego okrążenia. Jeżeli za brąz nie będę go mieć, to wolę się nie denerwować próbując.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zdobędę brąz w wyzwaniach Vettela, to będę miał X1?

Tak.

Nie rozumiem o co chodzi w następnym zdaniu, ale normalnie możesz nim jeździć jak każdym innym samochodem z garażu.

Za dojście do 35lvl w B-SPEC również dostajesz ten samochód.

Jak coś to udostępniam kilka X1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Nie rozumiem o co chodzi w następnym zdaniu, ale normalnie możesz nim jeździć jak każdym innym samochodem z garażu.

Za dojście do 35lvl w B-SPEC również dostajesz ten samochód.

Jak coś to udostępniam kilka X1.

Jaki muszę mieć poziom A-Spec, żeby nim jeździć. W salonie jak się go kupuję, to jest napisane, że trzeba mieć 40 poziom.

Jeżeli pozwolisz to dodam cię dzisiaj do znajomych na PSN i sprawdzę jaki trzeba mieć poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od czterech tygodni próbuje ozłocić Vettela-Nurburgring. Jak na razie najlepszy czas jaki udało mi się uzyskać to 2:8.145. I nie mam pomysłu co dalej. Widziałem kilka filmików przejazdem i zauważyłem że wszyscy przed szykaną hamują dopiero między ostatnim a przedostatnim znacznikiem (między 50 a 100). Ja jeżeli próbuje hamować w ten sposób kończę na bandzie, muszę zaczynać zaraz za pierwszym znacznikiem.

Jeżeli ma ktoś z Was pomysł co można z tym zrobić to proszę o poradę.

Przykładowe checkpointy:

S1- 0:19.9.xx

S2- 0:39.9.xx

S3- 0:49.1xx

1L- 1:04.4xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki muszę mieć poziom A-Spec, żeby nim jeździć. W salonie jak się go kupuję, to jest napisane, że trzeba mieć 40 poziom.

Jeżeli pozwolisz to dodam cię dzisiaj do znajomych na PSN i sprawdzę jaki trzeba mieć poziom.

Za poziom w A-Specu nie można go dostać.

Podczas GP Japonii w F1 można było dostać go za free, jeśli się zalogowałeś do PSN i włączyłeś GT5.

Jedyny łatwy sposób to kupić DLC z red bull X2011, który jest lepszy od X2010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od czterech tygodni próbuje ozłocić Vettela-Nurburgring. Jak na razie najlepszy czas jaki udało mi się uzyskać to 2:8.145. I nie mam pomysłu co dalej. Widziałem kilka filmików przejazdem i zauważyłem że wszyscy przed szykaną hamują dopiero między ostatnim a przedostatnim znacznikiem (między 50 a 100). Ja jeżeli próbuje hamować w ten sposób kończę na bandzie, muszę zaczynać zaraz za pierwszym znacznikiem.

Jeżeli ma ktoś z Was pomysł co można z tym zrobić to proszę o poradę.

Przykładowe checkpointy:

S1- 0:19.9.xx

S2- 0:39.9.xx

S3- 0:49.1xx

1L- 1:04.4xx

Może włącz sobie linię pomocniczą i od niej odnoś moment hamowania. Cóż można więcej powiedzieć, próbuj dalej w końcu się uda. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak wy zmieniacie te ustawienia ABS w Nascarze? U mnie jest "wyłącz" i zmienić się tego nie da w żaden sposób confused.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak wy zmieniacie te ustawienia ABS w Nascarze? U mnie jest "wyłącz" i zmienić się tego nie da w żaden sposób confused.gif

Mnie cholera bierze bo walcze już długi czas z Jeffem Gordonem i jego zawodami na Advanced, ABS okropnie hamuje na łukach a nie powinien. Gram na padzie ale nie sądzę żeby to miało znaczenie. Miałem nadzieję, że w tym patchu, który wyszedł parę dni wcześniej będzie możliwość wyłączenia ABSu i w końcu ozłoce zadanie ale powyżej 2 miejsca jak dla mnie nieosiągalne :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff! Ozłociłem dzisiaj Grand Tour! Ta Alfa napsuła mi tyle nerwów, że chyba nawet vettel nie był tak frustrujący (trudniejszy owszem, zdecydowanie), to samo z Toskanią w nocy... Była łatwiejsza od Eigera, ale nie dość, że auto prowadziło się okropnie to jeszcze przez to, że nie widać toru to trzeba było się go uczyć na pamięć... Monza i Rzym to jakaś kpina, a rajdzik Focusem bardzo fajny :)

Ogólnie to ten cały Grand Tour to ni w trąbke ni w oko, jeden wielki miszmasz torów, samochodów i trudności danych eventów...

Tym samym jestem o krok od trofeum Złoty standard, a platynka to tylko kwestia czasu :rolleyes:

Zostało mi połowę Rajdu Gran Turismo, który jest prościutki no i wyścigi podstawowe.

Jak widać da się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie wytrzymam i muszę się zapytać. Otóż: Co poradzicie do ostatniego wyzwania Jeffa Gordona? Siedzę nad tym i siedzę ale nie mogę zrobić ten po prawej odjeżdża jakby miał nitro, a później ciężko cała stawkę dogonić mi jedynie co to raz udało się być 5.

POMÓŻCIE!!!:biggrin:

Ja zrobiłem tak... zrobiłem sobie back up wszystkich samochodów, stanu konta, zapisów, etc. zgrałem go na pendrive, następnie odinstalowałem grę i zainstalowałem na nowo przy odłączonym kablu sieciowym w wersji ze starej płyty.

Stara wersja gry pozwalała na wyłączenie ABS i to właśnie trzeba zrobić w tych zawodach, o które pytasz!!!!! Po ukończonych zawodach i zgarnięciu trofeum za zawody zainstalowałem buckup stanu gry z pen drive i aktualizacje do ostatniej wersji i po temacie.

Jeśli komuś mój Tips pomógł kliknijcie mi plusika pozdro All !!!! Wasz Racer...:thumbsup:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie da zrobic z ABS na 1. Po prostu trzeba jechac po tej samej lini co samochod przed nami. Bardzo dawno to robilem ale nie dalo sie juz wtedy wylaczyc abs.

Delikatne operowanie analogiem tak by nie wytracac predkosci i jazda w tunelu aerodynamicznym to podstawa. Tez mi sie to wydawalo nie mozliwe dopoki nie widzialem optymalnego toru jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie da zrobic z ABS na 1. Po prostu trzeba jechac po tej samej lini co samochod przed nami. Bardzo dawno to robilem ale nie dalo sie juz wtedy wylaczyc abs.

Delikatne operowanie analogiem tak by nie wytracac predkosci i jazda w tunelu aerodynamicznym to podstawa. Tez mi sie to wydawalo nie mozliwe dopoki nie widzialem optymalnego toru jazdy.

Da się zrobić, ale jest to niezmiernie uciążliwe, by nie powiedzieć, że skrajnie męczące, nawet z dobrym kontrolerem... Natomiast tamten sposób obejścia jest prosty i skuteczny (szkoda że wcześniej na to nie wpadłem). Thx 4 Racer.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić, ale jest to niezmiernie uciążliwe, by nie powiedzieć, że skrajnie męczące, nawet z dobrym kontrolerem...  Natomiast tamten sposób obejścia jest prosty i skuteczny (szkoda że wcześniej na to nie wpadłem). Thx 4 Racer.

Sposob racera to pojscie na latwizne, nawet pokusilbym sie o stwierdzenie , ze oszukiwanie na pewno tworcow i samego siebie - po to tworza patche zeby naprawic bledy i zlikwidowac bledy/glitche w grze - jaka to satysfakcja przejsc gre wykorzystujac glitcha? Dla mnie zadna, zdobylem platyne na juz dosc nowym patchu niedawno i nigdy nawet nie myslalem zeby tak robic, moim zdaniem to bez sensu bo takie przejscie nie daje mi satysfakcji zadnej, tak samo jak jakies glitche, ktore ludzie stosowali w starszych patchach zeby przejsc wyzwanie vettela. Wolalbym nie przejsc czegos niz przejsc w taki sposob ale kazdy robi jak uwaza i ma skill/determinacje lub go nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kheh, generalnie cały NASCAR (ten prawdziwny) polega na tym, żeby jechać taktycznie. Nie żeby się od razu wysforować na prowadzenie (bo się nie da, bo każdy ma praktycznie taki sam samochód), tylko żeby wykorzystywać przeciwników (drafting), atakować w odpowiednim momencie, odpowiednio dobierać ilość paliwa itd... Szkoda, że Indy 500 z wytrzymałościowych nie jest eventem typowo NASCARowym.

I tak przy okazji... Powiem Wam szczerze, że w całej grze nie zauważyłem nigdzie, żeby wyłączenie ABSu w czymkolwiek pomagało. No bo w czym miałoby pomagać? Że z wyłączonym ABSem samochód jedzie szybciej?

Edytowane przez Majosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kheh, generalnie cały NASCAR (ten prawdziwny) polega na tym, żeby jechać taktycznie. Nie żeby się od razu wysforować na prowadzenie (bo się nie da, bo każdy ma praktycznie taki sam samochód), tylko żeby wykorzystywać przeciwników (drafting), atakować w odpowiednim momencie, odpowiednio dobierać ilość paliwa itd... Szkoda, że Indy 500 z wytrzymałościowych nie jest eventem typowo NASCARowym.

I tak przy okazji... Powiem Wam szczerze, że w całej grze nie zauważyłem nigdzie, żeby wyłączenie ABSu w czymkolwiek pomagało. No bo w czym miałoby pomagać? Że z wyłączonym ABSem samochód jedzie szybciej?

No właśnie, dla tego tę "poprawkę" uważam za chybioną i z tego względu niesprawiedliwą, bo niby jak "sprawiedliwie" porównać wyniki graczy sprzed patcha i po takiej "aktualizacji" fizycznie nie da się. Generalnie jestem wrogiem chodzenia na skróty, ale w tym konkretnym przypadku (ze względów opisanych wyżej) pozwoliłem sobie na uzasadnione udzielenie sobie dyspensy. Pozdro All oczywiście nie ma obowiązku korzystania z tipsów kodów i wszelakiej forumowej pomocy, zawsze można nie czytać forum i grać samemu bez wspomagania. :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kheh, generalnie cały NASCAR (ten prawdziwny) polega na tym, żeby jechać taktycznie. Nie żeby się od razu wysforować na prowadzenie (bo się nie da, bo każdy ma praktycznie taki sam samochód), tylko żeby wykorzystywać przeciwników (drafting), atakować w odpowiednim momencie, odpowiednio dobierać ilość paliwa itd... Szkoda, że Indy 500 z wytrzymałościowych nie jest eventem typowo NASCARowym.

I tak przy okazji... Powiem Wam szczerze, że w całej grze nie zauważyłem nigdzie, żeby wyłączenie ABSu w czymkolwiek pomagało. No bo w czym miałoby pomagać? Że z wyłączonym ABSem samochód jedzie szybciej?

Witam

W wiekszości wyscigów faktycznie nie zauważysz czy ABS pomaga czy nie w uzyskaniu wiekszych prędkości, niestety w przypadku Nascar ABS jest powiązany z Asystentem Zarządzania Stabilnoscią (ASM) i to własnie on tak starsznie wpływa na zaliczenie Eventu Specjalnego z tymi samochodami tym bardziej gdy jeździsz Padem i sterowanie jest mniej precyzyjne a wyłączyć sie go nieda.

Ciekawe jest tylko to że prowadzący Nascary - Booty nie mają wiekszych problemów z przychamowywaniem samochodu podczas jazdy w zakręcie i nie wytracają praktycznie wogule prędkości.

Sam juz troche jestem zmęczony tymi wyscigami a jeden Ostatni z klasy Zawodowca zaczyna mnie juz mocna irytowac, jak narazie po kilkudziesięciu podejsciach - Brąz na padzie eeehh

Przed patchem myśle że max kilka podejsc i byłoby zaliczone.

Pozdrawiam

Edytowane przez Spajker
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W wiekszości wyscigów faktycznie nie zauważysz czy ABS pomaga czy nie w uzyskaniu wiekszych prędkości, niestety w przypadku Nascar ABS jest powiązany z Asystentem Zarządzania Stabilnoscią (ASM) i to własnie on tak starsznie wpływa na zaliczenie Eventu Specjalnego z tymi samochodami tym bardziej gdy jeździsz Padem i sterowanie jest mniej precyzyjne a wyłączyć sie go nieda.

Ciekawe jest tylko to że prowadzący Nascary - Booty nie mają wiekszych problemów z przychamowywaniem samochodu podczas jazdy w zakręcie i nie wytracają praktycznie wogule prędkości.

Sam juz troche jestem zmęczony tymi wyscigami a jeden Ostatni z klasy Zawodowca zaczyna mnie juz mocna irytowac, jak narazie po kilkudziesięciu podejsciach - Brąz na padzie eeehh

Przed patchem myśle że max kilka podejsc i byłoby zaliczone.

Pozdrawiam

No właśnie.... i zapewniam Wszystkich wątpiących, że osób podzielających powyższą opinię w temacie jest większość (zwłaszcza wśród graczy na padach). Nie wiem (do tej pory) czemu miała służyć ta irytująca pseudo poprawka, bo na pewno nie uatrakcyjnia ona gry, tylko wręcz przeciwnie. Nawet powstał odcinek South Parku (na YT można chyba go jeszcze obejrzeć) parodiujący (dość trafnie) irytację graczy w NASCAR w GT5. Pozdro All Wasz Racer :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka ma za zadanie zdjecia ulatwienia w grze/glitcha, ktore nie powinno miec miesca, proste. Dla mnie jak ktos cofa aktualizacje zeby sobie wyl abs i tym samym bez zadnego wysilku przejechac tego nascara robi to samo co gosc , ktory wykorzystuje glitch na licencji z peugeotem 206 gdzie mozna bylo ruszyc i od razu zjechac w prawo po skosie zalizczajac licencje na gold w pare sekund albo tak samo - przechodzenie vettela wykorzystujac glitche tylko gdzie tu jakakolwiek satysfakcja? To, ze ktos nie radzi sobie z takim np peugeotem i gral na starym patchu przechodzac te licencje glitchem to znaczy ze kazdy tak powinien zrobic? Moim zdaniem nie - tak robi tylko no skill,ktory potrzebuje pochwalic sie ikonka przez kolegami co dla mnie jest po prostu smieszne. Ale kazdy robi jak uwaza.

Edytowane przez OutsideR
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka ma za zadanie zdjecia ulatwienia w grze, ktore nie powinno miec miesca, proste. Dla mnie jak ktos cofa aktualizacje zeby sobie wyl abs i tym samym bez zadnego wysilku przejechac tego nascara robi to samo co gosc , ktory wykorzystuje glitch na licencji z peugeotem 206 gdzie mozna bylo ruszyc i od razu zjechac w prawo po skosie zalizczajac licencje na gold w pare sekund albo tak samo - przechodzenie vettela wykorzystujac glitche tylko gdzie tu jakakolwiek satysfakcja?

Jeszcze raz powtórzę, korzystanie z porad na forum, kodów, tipsów i innych ułatwień nie jest obowiązkowe. Możesz nie korzystać z porady i męczyć się z bugiem, którym jest ewidentnie zlikwidowanie możliwości usunięcia ABS. Nigdzie w przepisach zawodów NASCAR nie wyczytałem, by ABS był obowiązkowy. Dla mnie sprawa jest oczywista, możesz mieć inne zdanie, masz do tego prawo, ale ja swojej opinii nie zmienię.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×