Skocz do zawartości
Melon PS3

Supergt Endurance Cup

Rekomendowane odpowiedzi

SuperGT%20Logo.jpg

Zapraszam wszystkich chętnych do kolejnego forumowego turnieju. Tym razem SuperGT, o którym już nieraz wspomniałem w temacie SLS Endurance Cup. Ten turniej będzie do niego podobny, jednak będzie trochę zmian, więc regulamin radzę przejrzeć każdemu, kto już jeździł ze mną, a ten kto nie niech go KONIECZNIE przeczyta od A do Z. Nie przedłużając, oto REGULAMIN:

Ostatnie zmiany w regulaminie oznaczone są kolorem zielonym

1. Postanowienia ogólne

1.1 Każdy uczestnik wpisując się na listę zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem i stosowanie się do zawartych w nim zasad

1.2 Zmiany w regulaminie wchodzą w życie od najbliższego wyścigu i nie działają wstecz. Muszą jednak być ogłoszone najpóźniej 6h przed startem.

1.3 W przypadku sytuacji nie określonych regulaminem, ostateczna decyzja zawsze należy do mnie, najpewniej jednak zwrócę się do Was o opinię (w przypadku gdy ja będę stroną np. w konflikcie rozstrzyga demokratyczne głosowanie ).

1.4 Do rozgrywek można zapisać się w dowolnym momencie trwania eventu, zgłoszenia przyjmowane są przez forum.

1.5 Zastrzegam sobie prawo do zmian regulaminie w dowolnym momencie, ostatnie zmiany będą napisane pogrubioną czcionką, ponadto poinformuję o nich w osobnym poście.

1.6 W przypadku gdy uczestnik nie weźmie udziału w czterech wyścigach nie ma prawa do udziału w kolejnych - zostaje wykluczony. innymi słowy maksymalna dopuszczalna ilość nieobecności to 3. Przypadkiem szczególnym jest sytuacja, kiedy osobę wykluczoną z ww. powodu nie będzie miał kto zastąpić, wtedy nadal może brać udział w grze.

2. Zachowanie na torze

2.1 Każdy uczestnik zobowiązany jest do zachowania ostrożności na torze, zachowania zasad fair play i czystej jazdy wyścigowej.

2.1.1 Każdy uczestnik zobowiązany jest do zaznajomienia się z zasadami i przepisami CRC (Clean Racers Club)

2.2 Niedozwolone jest spychanie innych uczestników z toru na pobocze.

2.3 Dopuszczalne jest blokowanie przy obronie pozycji. Blokujący ma prawo na prostej tylko raz zmienić swoją linię jazdy, jest też zobowiązany uczynić to na tyle wcześnie by nie wywołać zagrożenia/wypadku. Blokować należy wcześnie, lub wcale.

2.4 W przypadku opuszczenia toru, powracający na tor ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności, każdy wypadek spowodowany nieostrożnym powrotem na tor będzie surowo karany i rozstrzygany zawsze na niekorzyść powracającego na tor.

2.5 Jeśli zawodnik wie że będzie dublowany zobowiązany jest do nieutrudniania manewru wyprzedzania przez dublującego.

2.6 Podczas kwalifikacji (jazdy próbnej) należy zachowywać szczególną ostrożność i starać się nie utrudniać jazdy innym gdy nie jest się na szybkim kółku.

2.7 Przypadki szczególne - Nurburgring Nordschleife w deszczu – zwracam szczególną zasadę na sposób wyprzedzania na mokrym torze, w przypadku gdy z tyłu jest szybsze auto należy trzymać się jednej strony toru, wyjątkiem są >90st zakręty, gdzie można jechać wybranym przez siebie torem jazdy (zew-wew-zew, zew-wew itp.), pozwoli to na bezkonfliktowe wyprzedzanie na tym wyjątkowo wąskim torze.

3. Kary i zgłaszanie protestów

3.1 Poszkodowany ma prawo wnieść protest nie później niż 24 (16 po poniedziałkowym) godzin po zakończeniu wyścigu. Zgłoszenie powinno zawierać krótki opis sytuacji i krótkie nagranie z powtórki wrzucone na YT, jeśli ktoś nie ma możliwości nagrania czymkolwiek powtórki, wystarczy opis zdarzenia lecz w tym przypadku winny musi przyznać się do winy przed rozpoczęciem następnego wyścigu.

3.2 Spowodowanie wypadku, w wyniku którego poszkodowany nie dozna uszkodzeń, znaczących strat czasowych lub straty pozycji -3pkt (w tym przypadku jeśli sprawca bezpiecznie i sprawnie odda pozycję którą zyskał przez spowodowanie niegroźnego wypadku, spory będą rostrzygane na korzyść sprawcy tj. uniknie kary)

3.3 Spowodowanie wypadku, w wyniku którego poszkodowany odniesie poważne uszkodzenia zmuszające go do zjechania do boxu -6pkt

3.3 Spowodowanie wypadku przy powracaniu na tor -8pkt

3.4 Spowodowanie wypadku w jednym z trzech pierwszych zakrętów wyścigu, w wyniku którego poszkodowany odniesie lekkie uszkodzenia (koła lub ośki) -4pkt. / poważne uszkodzenia (uszkodzenie osiek i silnika, kół i osiek i/lub silnika) – 6pkt + przejazd przez pitstop podczas kolejnego wyścigu na pierwszym okrążeniu. W przypadku, gdy uczestnik zawini w ostatnim wyścigu turnieju odejmuje mu się 12pkt.

3.5 Blokowanie, utrudnianie szybkiego przejazdu podczas jazdy próbnej -5pkt

3.6 Blokowanie dublującego rywala -5pkt

3.7 Niedozwolona obrona pozycji (zmiana kierunku jazdy więcej niż jeden raz) -5pkt

3.8 Wypychanie przeciwnika z toru na prostej -10pkt

3.9 Wypychanie przeciwnika z toru w zakręcie -8pkt

3.10 Unikamy kontaktu samochodów ze sobą! Każdy niegroźny nawet kontakt można zgłosić -1pkt

3.11 Nieodpowiednie zachowanie, chamstwo, niestosowanie się do ogólnie przyjętych zasad kultury osobistej, obrażanie innych uczestników będzie skutkowało usunięciem z eventu.

3.12 Kary z jednego wyścigu mogą się sumować, w przypadku recydywistów wykluczenie z następnego dnia wyścigowego lub wykluczenie z eventu.

3.13 Robienie kolejnych okrążeń kwalifikacyjnych po komendzie „do pitstopu” – 5pkt

3.14 Rozbijanie się po torze i ogólne niestosowanie się do jakichkolwiek zasad, np. jeżdżenie pod prąd, specjalne wypadki itd. - usunięcie z eventu.

4. Przebieg wieczoru wyścigowego

4.1 Pokój będzie tworzony o godzinie 21:20, hostować będzie Gawron88, nr pokoju będzie wpisany na forum po jego założeniu.

4.2 Od 21:30 odbywać się będą kwalifikacje (jazda próbna) do pierwszego wyścigu

4.3 O godzinie 21:55, na moją komendę, wszyscy mają obowiązek zjawić się w pitstopie, można to zrobić na 2 sposoby:

1) klikamy start > wyjście

2) dojeżdżamy do końca okrążenia (w przypadku gdy do jego końca zostało nie więcej niż ~2min) i wjeżdżamy do pitstopu, a następnie klikamy start, żeby w nim zostać

Po komendzie będę stał za startem i obserwował, czy ktoś nie zaczyna kolejnego okrążenia. Gdy wszyscy będą już w Pitstopie wjadę do niego ja i rozpoczniemy wyścig.

4.4 22.00 – start wyścigu niezależnie od tego czy wszyscy zapisani będą znajdowali się w pokoju. Podczas wyścigu ZABRONIONE jest posiadanie włączonego Headseta!

5. Zasady i ograniczenia

5.1 Wieczór wyścigowy składa się z jednego wyścigu, jego czas to ok. 1h +kwalifikacje.

5.2 Można ścigać się jednym z wymienionych niżej samochodów. Uczestnik ma prawo do posiadania w czasie turnieju 2óch samochodów, może stosować je przemiennie, wedle uznania.

Lexus

BANDAI DIREZZA SC430 - 480KM/1100kg

ENEOS SC430 - 480KM/1100kg

DENSO DUNLOP SARD SC430 - 480KM/1100kg

PETRONAS TOM'S SC430 - 480KM/1100kg

Nissan

MOTUL AUTECH GT-R - 450KM/1130kg

WOODONE ADVAN CLARION GT-R - 500KM/1100kg

CALSONIC IMPUL GT-R - 500KM/1100kg

XANAVI NISMO GT-R - 500KM/1100kg

YELLOWHAT YMS TOMICA GT-R - 500KM/1100kg

XANAVI NISMO Z - 500KM/1100kg

Honda

EPSON NSX - 500KM/1150kg

ARTA NSX - 500KM/1100kg

RAYBRIG NSX - 500KM/1100kg

TAKATA DOME NSX - 500KM/1100kg

Toyota

YELLOWHAT YMS SUPRA - 480KM/1090kg

CASTROL TOM'S SUPRA - 480KM/1150kg

Koszt samochodu to 900-950tyś. W przypadku, gdy kogoś nie stać na niego zakup może skorzystać z CALSONIC IMPUL GT-R lub CASTROL TOM'S SUPRA z garażu online. Nie polecam jednak tego rozwiązania ze względu na brak możliwości zmian oleju itp. co skutkuje mocą mniejszą o ok. 30KM od pozostałych uczestników. Poza tym w turnieje spore znaczenie będą miały ustawienia zawieszenia i skrzyni biegów, co również warto mieć na uwadze.

5.3 Minimalna masa to 1090kg, maksymalna moc wynosi 550KM. Przy kupnie samochodu NIE należy przejmować się mocą, ponieważ można ją uzupełnić zmieniając olej, docierając silnik, a także montując turbosprężarkę. Nie polecam modyfikacji silnika na 3ci poziom, ponieważ, tej modyfikacji nie można cofnąć, a w przypadku dotarcia silnika moc może przekroczyć 550KM. Wtedy nie pozostanie nic innego niż kupno innego wozu.

5.4 Ograniczenia: Bez wychodzenia z poślizgu, Bez wspomagania kierowania, Bez ASM, Bez linii pomocniczej, Bez TCS, Dozwolony typ opon - bez ograniczeń

5.5 Ustawienia: Tryb startu - sprawdzanie falstartu, Uszkodzenia mechaniczne - ciężkie, Kary - duże

5.6 Event będzie się składał z 9 wieczorów wyścigowych, trasy jak i dzień wyścigu są ustalone odgórnie, oto lista:

poniedziałek 31.01 - Nurburgring GP/F - 30okr.

wtorek 01.02 - Fuji Speedway F - 36okr.

czwartek 03.02 - Suzuka Circuit/Zmienna Pogoda - 30okr.

sobota 05.02 - Nurburgring Nordschleife/zmienna pora/upływ czasu 15/godzina 6.00 - 9okr.

czwartek 10.02 - Cicruit De La Sarthe 2009/zmienna pogoda/zmienna pora/upływ czasu 24/start słonecznie/godzina 12.00 - 15okr.

sobota 12.02 - Suzuka Circuit - 30okr.

poniedziałek 14.02 - Fuji Speedway GT - 38okr

wtorek 15.02 - Tsukuba Circuit - 55okr.

FINAŁ – czwartek 17.02 - Nurburgring 24h/zmienna pogoda/zmienna pora/upływ czasu 24/start słonecznie/godzina 12.00 - 6okr.

6. Punktacja

Punktacja:

1 = 15pkt.

2 = 12pkt.

3 = 10pkt.

4 = 8pkt.

5 = 6pkt.

6 = 5pkt.

7 = 4pkt.

8 = 3pkt.

9 = 2pkt.

10 = 1pkt.

7. Nagrody

Nagrody będą podzielone na 4 kategorie, zwycięzca każdej z nich otrzyma autko PREMIUM:

1)1sze miejsce w generalce - Ferrari SP1 '08 (sponsor - mikusp)

2) 2gie miejsce w generalce - pojazd klasy GT300 (sponsor - ja)

3) Największa ilość zwycięstw - pojazd klasy GT300 (sponsor - mikusp)

4) Największa ilość Pole Postion - pojazd klasy GT300 (sponsor - Keilone)

5) Największa ilość best lapów podczas wyścigów - pojazd klasy GT300 (sponsor - dawidm)

Lista nagród jak może ulec zmianie w zależności od tego, czy jeszcze ktoś coś zasponsoruje. Wystarczy 300k, oczywiście może być więcej, mniej chyba nie ma sensu... :rolleyes: Przy "dobrych wiatrach" nagrodzeni będą również gracze z 2 i 3ciej pozycji w podanych kategoriach... ;)

8. Postanowienia końcowe

8.1 Wszelkie sytuacje nieujęte niniejszym regulaminem rozstrzygam ja.

8.2. NIEZNAJOMOŚĆ POWYŻSZYCH ZASAD NIE ZWALNIA UCZESTNIKA OD ICH PRZESTRZEGANIA.

-------

LISTA UCZESTNIKÓW:

1. M-e-l-o-n

2. Kazmi_pl

3. JackXP

4. perek1977

5. arcadiush

6. reissdorf84

7.Gawron88

8. Mardok

9.valhalem

10. pnabor

11. dawidm

12. lukinio1 ?/ RAFA_POLSKA

13. Watson20054133

14. rydz87

15. zefir

16. bErEdZiAk007

Ranking końcowy:

tabelawynikwsupergtd.jpg

Edytowane przez Melon PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam swoj udzial prawdopodobnie pojade tom's castrol supra bo akurat stoi nie uzywana w garazu.  

1. rydz87

2. reissdorf84

Edytowane przez reissdorf84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. rydz87

2. reissdorf84

3. perek1977

4. Keilone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. rydz87

2. reissdorf84

3. perek1977

4. Keilone

5. Jack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. rydz87

2. reissdorf84

3. perek1977

4. Keilone

5. Jack

6.Kazmi_pl

melon ty się nie zapiszesz?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam swój start - arcadiush.

Mam tylko 2 pytania:

5.6 Event będzie się składał z 9 wieczorów wyścigowych, trasy jak i dzień wyścigu są ustalone odgórnie, oto lista:

czwartek 03.02 - Nurburgring Nordschleife - 9okr.

FINAŁ – sobota 12.02 - Nurburgring Nordschleife/zmienna pogoda/zmienna pora - 7okr.

03.02 - rozumiem, że jedziemy na Nurburgring Nordschleife

Pytanie czy w tej wersji toru jest wjazd do Pit Stopu? Nie pamiętam, ale jeśli nie to proponuje NN Typ V.

FINAŁ - rozumiem, że jedziemy Nurburgring Nordschleife w wersji 24h - bo tylko tam jest zmienna pogoda i pora dnia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się doczekać finału... Nurburgring i do tego noc... Będzie ciekawie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Pitstop, zmienna pogoda i pora też jest, więc na chwilę obecną zostaje tak jak jest. Nie ukrywam jednak, że zastanawiam się nad zmianą na V/25h ze względu na start, który w obecnej konfiguracji będzie baaardzo gęsty...

O co chodzi z upływem czasu? Można ustawić od 10 do 60, to znaczy że np. w ciągu 10min minie doba?

BTW. Potwierdzam swój udział xD

Lista uczestników:

1. M-e-l-o-n

2. Kazmi_pl

3. JackXP

4. perek1977

5. andryush

6. reissdorf84

Lista kandydatów:

1. rydz87

2. Keilone

Uzupełniajcie odpowiednią listę.

pozdro

Edytowane przez Melon PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista uczestników:

1. M-e-l-o-n

2. Kazmi_pl

3. JackXP

4. perek1977

5. andryush

6. reissdorf84

7.Gawron88

Lista kandydatów:

1. rydz87

2. Keilone

Uzupełniajcie odpowiednią listę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Lista uczestników:

1. M-e-l-o-n

2. Kazmi_pl

3. JackXP

4. perek1977

5. andryush

6. reissdorf84

7.Gawron88

8.GTPL_hardgib *

Lista kandydatów:

1. rydz87

2. Keilone

Zapisuję się z adnotacją że napewno nie będę w stanie wziąć udziału we wszystkich wyścigach, proszę mi wyjaśnić jaka będzie procedura decydująca o miejscu w podstawowej szesnastce. Czy będą obowiązywały zasady takie jak w SLSCup, tzn. jeśli wystartuje w pierwszym wyścigu a nie będę w stanie wystartować w dwóch następnych, to czy do czwartego wyścigu mam prawo do finałowej szesnastki? Nie znalazłem tego w reg.

O co chodzi z upływem czasu? Można ustawić od 10 do 60, to znaczy że np. w ciągu 10min minie doba?

Sprawdzałem to dokładnie gdy jechaliśmy LeMans w sprintcupie chyba, nie chcę wprowadzać w błąd, bo nie pamiętam dokładnie, ale działało to na zasadzie mnożnika, czyli ustawienie na 60 daje upływ 60min. na torze w ciągu jednej realnej minuty, ustawienie na 1 daje 1:1. Zadziałało wtedy dobrze, start i kwali były w nocy i miało się rozjaśniać na 2 czy trzecim okrążeniu.

Edytowane przez hardgib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie jest uregulowane, wszystko zależy od ilości chętnych. Wolałbym jednak, żeby jak najczęściej były komplety, dlatego jak będzie dużo chętnych to wybierzemy pewniaków... ale to jeszcze nie wiem, bo nie da się tego sprawdzić. Przecież nie wiem, czy nawet jak ktoś zdeklaruje, że będzie to będzie... Dlatego napisałem "Aha, jeśli obawiasz się, że możesz nie dotrwać do końca/nie mieć czasu na więcej niż 1-3 wyścigi nawet się nie zapisuj, dzięki temu nie popsujesz zabawy innym."

Dzięki za rady dot. czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista uczestników:

1. M-e-l-o-n

2. Kazmi_pl

3. JackXP

4. perek1977

5. andryush

6. reissdorf84

7.Gawron88

8.GTPL_hardgib *

9.valhalem

Lista kandydatów:

1. rydz87

2. Keilone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.4 Spowodowanie wypadku w jednym z trzech pierwszych zakrętów wyścigu, w wyniku którego poszkodowany odniesie poważne uszkodzenia zmuszające go do zjechania do boxu – 6pkt + start z ostatniego miejsca w następnym wyścigu + przejazd przez pitstop podczas kolejnego wyścigu na pierwszym okrążeniu. W przypadku, gdy uczestnik zawini w ostatnim wyścigu turnieju odejmuje mu się 12pkt.

ten punk jest absurdalny kara zdecydowanie za duża

zawodnik który spowoduje uszkodzenie koła lekkie (co znaczy "w wyniku którego poszkodowany odniesie poważne uszkodzenia zmuszające go do zjechania do boxu"? ja przeważnie zjeżdżam z uszkodzeniem nawet lekkim)

dostanie ww. karę a ten który spowoduje kasacje auta przeciwnika w 4 zakręcie dostanie -6pkt? Zmienił bym to w wybór dodatkowej kary tj. zjazd do pitu albo ostatnia pozycja i rozciągnął tą kare na całe okrążenie a nie 3zakręty skoro nadal upieracie się nad karaniem nieadekwatnym do uszkodzeń.

1. M-e-l-o-n

2. Kazmi_pl

3. JackXP

4. perek1977

5. andryush

6. reissdorf84

7.Gawron88

8.GTPL_hardgib *

9.valhalem

10.KrwawaRyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuję: Uszkodzenie lekkie, to uszkodzenie koła, uszkodzenie ciężkie to uszkodzenie osiek i kół i/lub silnika. Punkt dotyczy uszkodzeń ciężkich, lekkie skutkują - 3pkt. Chodzi o to, żeby na 1szych trzech nie wbijać się na chama, zachować szczególną uwagę, po nich stawka jest już na tyle rozciągnięta, że nie potrzebne są takie kary. W poprzednim turnieju ten punkt się sprawdził, a co do samej kary to ewentualnie można odpuścić start z ostatniej pozycji. Ale to niech ktoś inny jeszcze się wypowie co myśli, tj. czy też uważa, że kara jest za duża.

Co do kasacji, nie spotkaliśmy się do tej pory z kasowaniem czyjegoś auta, uszkodzenia silnika zdarzały się właśnie tylko na trzech 1szych zakrętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kasacji, nie spotkaliśmy się do tej pory z kasowaniem czyjegoś auta, uszkodzenia silnika zdarzały się właśnie tylko na trzech 1szych zakrętach.

chyba ty :D kazmi dostał za to kare, hardgib na fuji skasował mi 2kola + ośkę + kilka sytuacji na monzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, taka osoba dostaje karę -6pkt. Sprawa z 3ma pierwszymi zakrętami zwiększy ją o wizytę w picie, czy to tak dużo? Stracisz ok. 20-30sec, co co prawda zlikwiduje szansę na zwycięstwo, ale kara musi być. Nie chcesz jej dostać to odpuść na trzech pierwszych zakrętach - proste. Odpuścisz - stracisz 2-3 pozycje, ale ciągle masz szanse wygrać i o to właśnie chodzi - o ostrożność na starcie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o dysproporcje z kolizja w 3 a 4 zakręcie i teraz już nie łapie :D po kolizji w do 3zakr. jest -6pkt + ost pozycja + pit? czy sam pit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba jednak sam pit, zastanawiałem się pisząc regulamin i w ostatniej chwili dodałem to ostatnie miejsce... chyba przesadziłem, z resztą przeszkodziło by to w zdobyciu PP za które też będzie nagroda :P

A dysproporcja zawsze będzie, czy to między 3cim, a 4tym zakrętem, czy między 1szym a 2gim lapem... trzeba się z tym pogodzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Pitstop, zmienna pogoda i pora też jest, więc na chwilę obecną zostaje tak jak jest. Nie ukrywam jednak, że zastanawiam się nad zmianą na V/25h ze względu na start, który w obecnej konfiguracji będzie baaardzo gęsty...

Właśnie po prawie tygodniu odpaliłem grę i znalazłem deszcz i pit stop na zwykłym Nordshleife :sweat: a co startu to fakt - będzie masakra. ;)

Lista uczestników:

5. andryush

to ja czy to nie ja? ;) Odmiana od Andrzeja czy od Ryu? :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sumo

Sorki, popieprzyło mi się z innym gościem ;)

Poprawione:

1. M-e-l-o-n

2. Kazmi_pl

3. JackXP

4. perek1977

5. arcadiush

6. reissdorf84

7.Gawron88

8.GTPL_hardgib *

9.valhalem

10.KrwawaRyba

Lista kandydatów:

1. rydz87

2. Keilone

Uzupełniajcie odpowiednią listę.

Edytowane przez Melon PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal jestem za tym aby przyspieszyć start SGT a szybciej zakończyć SLS. :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×