Skocz do zawartości
moskal_1

Co Kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

SLSa można wygrać , RS6 ponoć nie skręca za to R8 już dobrze jezdzi

z tej trójki r8 zdecydowanie najlepisze.

Oczywiście mowa o 5.2 v10 nie 4.2 v8 :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz chłopok r8 rs6 to istna porazka, jest szybkie ale nie potrafi normlanie nurba przejechać:D. italie mam i nie powiedziałbym żeby było tak kolorowo. moze macie jakieś sensowne ustawienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Italię na Wyścigowych Miękkich i jazda nią na Nurburgring to istna przyjemność,mam też SLS-a AMG po pełnym tuningu 850KM/921NM i to auto po prostu nie jedzie ze zwględu na duży moment zrywa asfalt na trzecim biegu,POTWÓR :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Audi rs6 awant, czy r8 5.2 FSI QUATRRO, czy sls amg?

r8

Mam takie pytanie. Mozecie mi powiedzieć któy samochód SKRĘCA ??. Kupiłem najp[ier rs6, po małym tunie okazało ze ona tylko potrafi jezdzić prosto, zero skrętu. To samo z gallardo które takz\e wogóle nie potrafi skrecać. Prosze o pomoc.

bardzo dziwne, mi gallardo bardzo ladnie skrec.

ps. w porownaniu do veyrona to kazde inne auto super skreca

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferrari Enzo czy Lambo Murcielago

Mam 16 lvl a - spec poszukuje jakiegos "w miarę" autka ktore jest wydajne w tuningu

Ewentualnie coś innego do 500.000 cr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

r8, F430 Scuderia, Ferrari Italia... :whistling:

miedzy r8, a italia bym sie zastanawial. osobiscie najpierw bralbym italie, bardzo dobrze sie prowadzi

Ferrari Enzo czy Lambo Murcielago

Mam 16 lvl a - spec poszukuje jakiegos "w miarę" autka ktore jest wydajne w tuningu

Ewentualnie coś innego do 500.000 cr.

wydajna w tuningu jest corvetta zr1'09 (nowa chyba 184 tys kosztuje), pozniej robisz modyfikacje wyscigowa za 300 tys, i jeszcze tylko nowe opony i pare rzeczy do tuningu zostaje (ja mam 918 KM) . a autko dobrze sie prowadzi i jest przydatne w nastepnych wyscigach (zwlaszcza like the wind)

ps. enzo kosztuje 2xtyle co podales

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy r8, a italia bym sie zastanawial. osobiscie najpierw bralbym italie, bardzo dobrze sie prowadzi

wydajna w tuningu jest corvetta zr1'09 (nowa chyba 184 tys kosztuje), pozniej robisz modyfikacje wyscigowa za 300 tys, i jeszcze tylko nowe opony i pare rzeczy do tuningu zostaje (ja mam 918 KM) . a autko dobrze sie prowadzi i jest przydatne w nastepnych wyscigach (zwlaszcza like the wind)

ps. enzo kosztuje 2xtyle co podales

A Murcielago beznadziejnie się prowadzi :teehee:

Może Zonda R wtedy ? ^^ Albo Lexus LFA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zonda sporo kosztuje, a na dodatek dostaje sie ja za jakis wyscig. lexusem nie jechalem. za chwile go kupie i zobacze jak sie nim jezdzi :)

na nurburgring GP/F lexusem nawet fajnie sie jezdzilo. czas mialem kolo 2 minut (na oponach WM jechalem i odjolem mu pare kilo wagi). powiem tak. w grze sa lepiej prowadzace sie samochody, szalu z jego osiagami tez nie ma. nie wiem jak jest podatny na tuning, ale pewnie kolo 700 KM wyciagnie. Pare wyscigow mozna nim pojechac, jednak pozniej moga byc problemy

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz powiedziec bo tez sie zastanawiam nad lfa :D

faktycznie po małej zmianie ustawien w zawieszeniu i wyścigowych oponach italia jest dosc przyjemn anurburgring za pierwszym razem w 7:20 :D Seryjną 557 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bardziej polecacie

Ferrari Enzo Ferrari '02 czy Lamborghini Murciélago LP 670-4 SuperVeloce '09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Enzo, ale ja kupiłem Lambo, lekki tuning i sporo czasu dawał radę... Schody zaczęły się w ostatniej klasie dopiero... Chyba ekspercka się nazywa, ale nie jetem pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam RS6 ponad 900KM o seryjnej masie i moim zdaniem jak na taką kobyłę to spoko się jeździ - i nie posuwałbym się tak daleko w stwierdzeniach, że nie skręca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam italie. świetne auto chyba żądnym mi się tak dobrze nie jeździ. do Like a wind dream cars i innych extremalnych wyścigów polecam staredobre ESCUDO. na max tuningu 1100KM i naprawde robi miazgętylko top speed najlepiej zostawić koło 340 bo więcej jak jedziesz na czele nie pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co bardziej polecacie

Ferrari Enzo Ferrari '02 czy Lamborghini Murciélago LP 670-4 SuperVeloce '09

Gallardo!

Jets lepszy! O ile pamiętam lżejszy + tunning i jedzie genialnie. A poza tym nie wiem na jakim jesteś etapie, ale jest wyścig tylko dla Gallardo, więc jak je kupisz to się idealnie przyda.

No chyba, że już masz to wtedy chyba obojętne co chcesz, ale Enzo jest dziwnie drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enzo jest cholernie podsterowne <_<. Szybkie, trzyma sie drogi tylko ta podsterownosc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gallardo!

Jets lepszy! O ile pamiętam lżejszy + tunning i jedzie genialnie. A poza tym nie wiem na jakim jesteś etapie, ale jest wyścig tylko dla Gallardo, więc jak je kupisz to się idealnie przyda.

No chyba, że już masz to wtedy chyba obojętne co chcesz, ale Enzo jest dziwnie drogie.

popieram kolege Gallardo swietne auto, po pelnym tuningu ma 731KM niby niewiele ale z masa mozna zjechac bodajze do okolo 1200kg, prowadzi sie swietnie, jedzie jak po szynach jakby wszystkie kola skrecaly, jesli ktos lubi driftowac na zakretach to raczej nie polecam jest pendzony na wszystkie kola, chociaz zeby pokonywac zakret uslizgiem ustawiam moc 10% przod 90% tyl i pieknie chodzi bokiem dodatkowo mam wieksza kontrole nad slizgiem i baczka ciezko wykrecic na zakrecie jak przy mocnych tylnonapedowych (zawsze troche przod pociagnie), przejechalem tym autem wiekszosc wyscigow i jestem zadowolony, ale jak wiadomo jedni wola bladynki inni brunetki, kazdy ma inny styl jazdy i kazdemu przypasuje inne auto, mi zle sie jezdzi np. SLSem, GTRem autami gdzie trzeba uwazac z gazem zeby tyl nie odjechal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram kolege Gallardo swietne auto, po pelnym tuningu ma 731KM niby niewiele ale z masa mozna zjechac bodajze do okolo 1200kg, prowadzi sie swietnie, jedzie jak po szynach jakby wszystkie kola skrecaly, jesli ktos lubi driftowac na zakretach to raczej nie polecam jest pendzony na wszystkie kola, chociaz zeby pokonywac zakret uslizgiem ustawiam moc 10% przod 90% tyl i pieknie chodzi bokiem dodatkowo mam wieksza kontrole nad slizgiem i baczka ciezko wykrecic na zakrecie jak przy mocnych tylnonapedowych (zawsze troche przod pociagnie), przejechalem tym autem wiekszosc wyscigow i jestem zadowolony, ale jak wiadomo jedni wola bladynki inni brunetki, kazdy ma inny styl jazdy i kazdemu przypasuje inne auto, mi zle sie jezdzi np. SLSem, GTRem autami gdzie trzeba uwazac z gazem zeby tyl nie odjechal ;)

mam wrażenie, że moje gallardo ma ponad 731KM, więc pełny tuning idzie dalej, ale upewnię się jak odpalę plejaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

mam wrażenie, że moje gallardo ma ponad 731KM, więc pełny tuning idzie dalej, ale upewnię się jak odpalę plejaka.

Dotarty max. 771 KM / 667 Nm, waga 1169 kg

Z tymi parametrami robi niestety często tak:

post-23999-0-75792200-1297430931_thumb.j

Edytowane przez Kovalov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na torze Trails Montains na prostej miedzy mostami :tongue:

Edytowane przez simon999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo widzę że nikt jeszcze nie pytał.

Mam ok 11 000 000 Cr. Czy lepiej kupić Ferrari F10, czy poczekać trochę na F2007.

Znam ich masę i moc, ale którym się lepiej jeździ oraz który mniej pożera opony i paliwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

mam wrażenie, że moje gallardo ma ponad 731KM, więc pełny tuning idzie dalej, ale upewnię się jak odpalę plejaka.

no tak, dokladnie 771KM , nie wiem co mi z ta trojka wyskoczylo ...

Dotarty max. 771 KM / 667 Nm, waga 1169 kg

Z tymi parametrami robi niestety często tak:

pewnie dlatego "fruwa", ze po zamontowaniu przedniego spoilera nic nie dociska i poza wygladem nic nie daje, tylny chyba dociska max na 20

Edytowane przez Duch_75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to auto. nie najgorzej sie prowadzi (sa lepiej prowadzace sie auta), kilka wyscigow w klasie eksperckiej mozna tym lexusem wygrac, ale na wyzsza klase braknie mu mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś lexusa LFA ? Jak się nim jezdzi, wart swej ceny ?

a ja mam na zbyciu w czarnym macie... jeżeli masz ochotę to zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś samochodu którym będzie mi w miarę łatwo przejść wyścig w 4 klasie ten z samochodami max 1979 rok. Konkurenci maja tam wózki z mocą od 500 do 799 KM. Próbowałem Corveta ale moc za słaba, a teraz mam shelby z pełnym tuningiem ale za ciężki w prowadzeniu jest i się nie słucha mnie. W co warto wiec zainwestować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×