Skocz do zawartości
Allu

Assassin's Creed

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, z tego co piszecie wynika że "wadą" tej gry jest realistycznie odwzorowane średniowiecze i miasta... Dlaczego?

(...)

Wiesz, co do 'realistycznie' odwzorowanych miast to nie powiedziałbym aby AŻ tak to fajnie wyglądało... widać powielenia w infrastrukturze miast, to co masz w Jerusalem często zobaczysz w Damaszku itd, prawda jest bolesna... lokacje w grze sie powielają, oczywiście dla danego 'regionu' są widoczne zmiany, jak: nasłonecznienie, kolorystyka budynków, dachy... ale fakt faktem że miasto jedno, drugie... trzecie jest w sumie identyczne!

Gdyby ludzie w miastach mieli inny iloraz inteligencji, czy jak by to nazwac inaczej... ogólnie jakby inaczej się zachowywali... to można by wczuć się bardziej w grę i uznać tą 'różnorodność'... ale jej nie ma!

Co do broni, no racja, nie ma sensu dawać gostkowi plecaka a w nim różnego rodzaju sztućce do masakrowania przeciwnika, to mi sie podoba że nie ma broni jak w serii MGS gdzie Snake w plecaku ma 20 długich broni i 40 klamek krótkich + granaty, gogle, papierosy... Sam miecz sporo ważył w owych czasach i pod względem broni gra mi się podoba, tak samo podoba mi się system walk, choć 30 na 1 to juz przesada, jak i chodzenie za przeciwnikiem ile się da... bo i tak nie widzi co jest za nim/z boku!

Reasumując!

Gra mi się podoba, jak wczujesz się w klimat to polubisz ten tytuł, nawet po przejściu całej gry wracam do niej aby se połazić po miastach od tak! Ale fakt jest taki że grze zrobiono kuku!!

(...) Wytrwały przejdzie, tak jak kolega H@des26, ale gra nie rekompensuje w szczególny sposób zmarnowanego czasu. Po skończeniu gry więcej rozczarowania i mieszanych uczuć niż satysfakcji.

Masz rację @D4Ru73K, gra nie rekompensuje niczym "straconych" godzin nad tym tytułem! Skończyłem Uncharted i miałem mnóstwo opcji do włączenia w grze, sama opcja Mirror jest zaj...bista!

A w Assassin?... myślałem że jak już skończę to będzie jakiś bajer, choćby pogranie Templariuszem..., a tu nic! Myślę se, skończę wszystko wybiję w pień templariuszy, zbiorę wszystkie flagi... w końcu za tyle trudu coś się należy, zrobiłem to i co?... nic!! Po prostu nic!

Jedne słowo jakie mi się nasuwa na myśl to 'żenada'! Nie warto się męczyć aby wszystko zaliczyć w tym tytule, bo autorzy nie pomyśleli nad niczym co mogłoby Cię dalej do tego tytułu przyciągnąć!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi się marzyło AC w połączeniu z systemem walki z HS. Wyszłaby z pewnością fantastyczna gra. Tak jak w Uncharted mało jest zagadek, tak w AC mało jest siekania, a zbyt dużo chodzenie, skradania się itp.

Za mało siekania??

to nie jest gra z serii GTA ze zabijasz wszystko co się rusza tutaj oto chodzi żeby nie bawić sie w terminatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak w AC mało jest siekania, a zbyt dużo chodzenie, skradania się itp.

dla mnie w AC jest bardzo dużo siekania. Żadnej głównej misji nie można przejść w stealth mode, pod koniec i tak goni gracza kilkunastu wrogów. Albo ostatnia misja - tam to dopiero jest jatka - cały poziom polega na eksterminacji masy wrogich rycerzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla mnie w AC jest bardzo dużo siekania. Żadnej głównej misji nie można przejść w stealth mode, pod koniec i tak goni gracza kilkunastu wrogów. Albo ostatnia misja - tam to dopiero jest jatka - cały poziom polega na eksterminacji masy wrogich rycerzy.

No racja, końcówka jest jatką ale o ile koniec ma uzasadnienie, bo przecież aby dostać się do Mistrza ktoś musi nam to utrudnić, a Assassini robią to z gracją, to cala pozostała część gry, gdzie dotkniesz kogoś i ten leci przez połowę miasta z gebą rozdartą jak Maryla Rodowicz w Radiu Z... już nie wzbudza tak mojej satysfakcji jak i to że byle powód prowokuje bijatykę 1:30 a często można siedzieć na krawędzi dachu nad głowami strażników... i Ci sie nie wzruszają, że mają nad głowami coś większego niz gołąb!

A jakby im tak narobić na czapki?!...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehm... chodziło mi nie o siekanie ilu oponentów powalisz ryjem na glebę, tylko o jakości tego siekania, czyli systemie walki. Miałem na myśli system walk taki jaki widziałem w HS czy GoW, czyli różnego rodzaju combo, bronie itp. Chodziło mi o róznorodność + fatality, bo po 2h spędzonych z AC zauważyłem tylko kilka kiepskich sposobów pchnięcia sztyletem itp. Rozwalnie gościa 2-3 giwerami + kilka efektownych combo + fajna animacja fatalite na końcu. W AC tego nie widziałem. Dlatego po przejściu HS i zabraniu się za AC odczułem rozaczarowanie, ale po AC jak dorwałem GoW (pierwszy raz w życiu) system walki sprawił, że poczułem się znowu jak w domu (nawiązując do HS) gra gitara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
doskonale zgadzam sie z przedmówcą

A jakbyś tak rozwinął swoją wypowiedź o: czemu, dlaczego, po co...!! Bo tak to 'nago' wygląda

Moim zdaniem super wypasione comba, multiostrzowe miecze, super wypasione sztylety... to nie klimat na AC i by się nie przyjął! Bo: w AC mamy do czynienia z średniowieczem i panującymi tam zasadami, brak broni palnej (choć upchnąłby w fabułę AC jakąś klamkę)... itd itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się na AC napaliłem, ale chyba sobie odpuszczę. Już chciałem zamawiać z allegro.pl, ale prawdopodobnie wezmę Uncharted. Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo się na AC napaliłem, ale chyba sobie odpuszczę. Już chciałem zamawiać z allegro.pl, ale prawdopodobnie wezmę Uncharted. Co wy na to?

dobry wybór, na pewno będzie ciekawiej niż w AC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobry wybór, na pewno będzie ciekawiej niż w AC...

...lecz nie da się ukryć że i AC jest warte zakupienia... ale z zakupieniem AC poczekaj aż złapie cenę 100zl... inaczej to strata kasy! Uwierz mi, kupilem grę za 200zł i se pluję w brodę!, czemu? Poczytaj co Ci gra da w czasie gry i po niej... w skrócie: NIE ZA WIELE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol jak czytam wasze opinie to niewiem czy chodzi o tą samą gre. Owszem zadania mogą się lekko znudzić itp. ale żby psiać że misata są na jedno bite to już przesada. Moim zdaniem AC jak najbardziej jest wart zakupu, sam kupiłem go w dniu premiery za 240 zł. przeszedłem go 2x i przyznam że trzeci by mi isę nie chciało jednak nieuważam że zmarnowałem kase. Także gre wszystkim Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lol jak czytam wasze opinie to niewiem czy chodzi o tą samą gre. Owszem zadania mogą się lekko znudzić itp. ale żby psiać że misata są na jedno bite to już przesada. Moim zdaniem AC jak najbardziej jest wart zakupu, sam kupiłem go w dniu premiery za 240 zł. przeszedłem go 2x i przyznam że trzeci by mi isę nie chciało jednak nieuważam że zmarnowałem kase. Także gre wszystkim Polecam

miasta wyglądają praktycznie tak samo - używany jest tylko inny filtr na obraz. Ale struktura jest bardzo podobno. Owszem, w tamtych czasach nie budowano drapaczy chmur, ale nie zmienia to faktu, że skakanie po dachach każdego z trzech miast to podobne doświadczenie. A zadania nudzą, ale zdecydowanie bardziej niż lekko. Bo za 8 razem podsłuchiwać informację w sen sam sposób, bez żadnego kombinowania...hmm...fascynująco nie brzmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lol jak czytam wasze opinie to niewiem czy chodzi o tą samą gre. Owszem zadania mogą się lekko znudzić itp. ale żby psiać że misata są na jedno bite to już przesada. Moim zdaniem AC jak najbardziej jest wart zakupu, sam kupiłem go w dniu premiery za 240 zł. przeszedłem go 2x i przyznam że trzeci by mi isę nie chciało jednak nieuważam że zmarnowałem kase. Także gre wszystkim Polecam

Ja nie przeszedłem ani razu ale mam zrobione jakieś 70%/80% i dalej mi sie po prostu nie chce. Ale muszę powiedzieć że pieniędzy wydanych na tą grę nie żałuje była to 2 gra jaką kupiłem i na początku byłem nią strasznie zajarany gdybym miał ją kupić jeszcze raz to bym to zrobił. A tak w ogóle to mam zamiar ją kiedyś skończyć ale jak na razie mam ciekawsze gry i nie za dużo czasu na granie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym że gra jest monotonna, ale tylko przez te nieszczęsne identyczne sposoby zdobywania info o celu ;/ Jakby tak jakieś utrudnienia dali, albo jakieś nowsze misje poboczne, tak jak na PC, że dodali 4 nowe ;/. Ale resztą jest piękna, widoki jakie są w grze to poprostu kosmos! Grafika jest bardzo dobra, muzyki za dużo niema, ale podoba mi się, jak uciekami przed strażnikami po zabiciu celu . A oto bug który odkryłem. Gdy w Arsuf Robert każe na nas nasłać straż, zamiast walczyć z nimi, poprostu SZYBKO podbiegnij do niego, żeby nie zdążył dojść za blokadę, i zabij go Hidden Blade, o wiele szybszy sposób

Odemnie gra dostaje 7,8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O... to żeś dał czadu z tym 'bugiem' to samo z siebie wychodzi jak grasz, jakoś wiedziałem to wcześniej ale nie było sensu robić z tego wielkiego halo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, ze się zawiodłem...

Myślałem, że będzie dużo zabijania, skradania, skakania po dachach i dużo ciekawych, niepowtarzających się zadań po prostu zaje*iście, i myślałem tak do 30 minuty grania. Gra po prostu po pewnym czasie muli... Jednak grafika jest świetna i dźwięk też niczego sobie, więc ogólnie jestem na tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie na tę grę czekam-kupiłem na allegro za 90 pln (zresztą sporo gier jest w tej lub niższej cenie-HS, Uncahrted, Resistance) i mam nadzieję, ze mi się spodoba ale ja nie jestem super wymagającym graczem więc pewnie tak bedzie natomiast np . uncharted zdenerwował mnie minimalną wręcz swoboda działania. Tam właściwie nie musiałoby byc sterowania. Mogli by zrobic animację i tyle. mam pytanie; czy w Assaynie sa jakiegos rodzaju zagadki czy tylko latamy po mieści i zabijamy bo z tego co zrozumiałem z poprzednich wypowiedzi jest tak, ze 1.biorę misję, 2. wykonuję ją tak samo jak 10 poprzenich. 3. wracam po nagrodę, 4. nastepna identyczna misja.

Bardzo chciałbym natomiast zobaczyć coś ala assasyn tylę, ze w konwencji RPG.

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 nudna po 2 zacinalas sie czesto ze trzeba bylo wychodzic do menu glownego i od nowa odpalac gre.

ac ma swoich wyznawcow etc ale nie oszukujmy sie - wiekszosic sie nie podoba. moje pytanie takie: czy czyms sie rozni na PC ??? bo widzialem w jakims sklepie cd-action i spojrzalem ze jest recenzja ac. i uwaga dostalo 9 i tam znaczek jakis cd-a. zrobilem wielkie oczy i nie moglem uwierzyc. wytlumaczcie mi to czy cd-action ktos przekupil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram gra jest schematyczna i przez to nudna. Gra miała potencjał, ale ten potencjał przerósł twórców. Już hitman miałwięcej skrytości itd niż Assasin który w zasadzie opiera się na zabij i ucieknij (bossowie). Początek genialny jak i koniec pod względem fabularnym i calego zaskoczenia, naprawde najbardziej chamskie zakończenie dla gry jakie może być. Całą grę przeszłem myśląc że jest to preludium do fabuły a gdy się okazało że koniec to jest koniec a nie początek to się wściekłem.

Podsumowując :

- System walki genialny i super efektowny z doskonałym feelingiem i animacjami, choć gdy poznajemy kontre robi się totalnie śmieszny i dziecinnie łatwy. Pamiętam że pod koniec to chodziłem po mieście i zbierałem sobie grupkę strażników i sięścinałem z nimi oczywiście moze raz dostałem albo wcale.

- Wspinanie (parkour) najgenialniejsza rzecz w tej grze gdzie tylko dla niej warto kupić tą grę Serio must have przez to jest.

- Fabula jest genialna, no właśnie, jest dobra ale najgorsze jest to że jest niedosyt przez całą grę i tak naprawdę człowiek się wścieka bo jak naprawde zacznie sięjuż coś dziać ciekawego to następuje coś takiego -------------------->> chcesz wiedzieć więcej ? FUCK YOU !!!! Kup Assasin Creed 2 !!!! i to naprawde mnie rozwścieczyło do tego stopnia, że jeszcze tego samego dnia gdzie po uzbieraniu flag i okazaniu sięże to głupia statystyka dla xboxiaży. Tego samego dnia sprzedałem.

GRa jest naprawde dobra ale widać że jest to tytuł który wymagałby jeszcze z roku pracy by był w pełni wartościową grą, przepaść między niektórymi elementami gry tymi niedopracowanymi ,fabuła, walka z bossami, skrywanie się czyli prawie najważniejsze które przedewszystkim powinny graćpierwsze skrzypce) a np parkurem, walką, grafiką, i freeroamingiem jest zbyt duża by spokojnie przejść obk tego bez zaklęcia pod nosem.

niegraleś w AC ? Zagraj nic nie stracisz a poznasz tytuł który prawdopodobnie w AC2 wykorzystają i rozwiną w pełni.

Jak sobie przypomniałem o tym zakończeniu to nadal strzela mnie ze złości. Przynajmniej mogli by zakończyć śmiercią głónego bohatera i miałoby jakieś sensowne i ze składem to zakończenie.. ehh wywaliłbym z teamu AC osobę odpowiadająca za brak w grze nakładu na fabułe która jest według mnie genialna... grrrrrr >:-(

edit///

Co do Pana wyżej. 9 ? Moim zdaniem CDA dobrze postawiło ocenę 9 idealnie pasuje do tej gry. Zaraz, zaraz , zaraz ? Pogrzało mnie potym, co mówiłem? nie. Szczerze ta gra jest świetna, tylko że złości zakończenie, ale patrząc ogólnie to naprawde ciekawie spędzone godziny nad graniem. Jeśli gra by miała to co mówiłem to dla mnie wtedy 10/10. 9 to bardzo dużo ale na to zasługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo jak naprawde zacznie sięjuż coś dziać ciekawego to następuje coś takiego -------------------->> chcesz wiedzieć więcej ? FUCK YOU !!!! Kup Assasin Creed 2 !!!!

i właśnie dlatego to zrobili. Fabuła mnie zainteresowała (ogólnie przerywniki w laboratorium były najciekawszą częścią grą, taki konspiracyjny klimat) i będzie to jedyny powód, dla którego zagrać w dwójkę jak się ukażę. I tak z pewnością zrobi wiele osób. Irytujące to trochę, ale jest to czekanie jak na kolejny odcinek Archiwum X w przerwie między sezonami. Długie, frustrujące, ale później można powiedzieć "warto było" - mam nadzieję, że w tym przypadku będzie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ehhh wywaliłbym z teamu AC osobę odpowiadająca za brak w grze nakładu na fabułe która jest według mnie genialna

Moim zdaniem jest brak w grze nakładu na fabułę.... co to jest mamy cię ? Mam dojść do samego końca gry by sobie zobaczyć jaka to super fabuła ? Blahh.

Gdyby była to piękna fabuła ( noo może jest, ale na końcu gry ) to nudne Questy nie były by problemem.

I system walki.. jest fajny przez pierwsze 10 minut.

Później żal dupe ściska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I system walki.. jest fajny przez pierwsze 10 minut.

Później żal dupe ściska.

o to to. Zbyt łatwo się walczy. Może i jest to efektowne, ale nie dostarcza emocji. Tym bardziej że strażnicy i tak atakują pojedynczo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie spałem po nocach jak czekałem aż gra dojdzie do mnie pocztą do domu a gdy ją dostałem.... przeszedłem ją z zamkniętymi oczami, połowy nie pamiętam bo spałem.. z nudów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... dzieci neo z 15 komentarzami się pologowały na forum i tyrają gre której nierozumieją. Porzednie komentarze, zwłasza te negatywnie oceniające gre byly dość obiektywne ale te 3 ostatnie to już mnie dobiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jag43 nie pień się bo wcale dużo więcej postów nie masz...

Zgadzam się ze stwierdzeniem iż system walki na dłuższą metę zasysa. Napada Cię 40 strażników ale atakują jak w starym filmie karate (pojedynczo). A Ty co robisz? Czekasz sobie cierpliwie pogryzając jabłko by zrobić ODSKOK-DOSKOK-PRZYPIEPRZ-ODSKOCZ... Litości... Wygląda to fajnie i ogólnie bardzo pozytywnie ale nudzi po 2h System powinien być bardziej nieprzewidywalny i elastyczny (co NIE oznacza że masherski bo to nie ten klimat! Altair to nie Kratos żeby siekać setki przeciwników).

Co do wolnego rozbudowywania fabuły też się muszę zgodzić... Jednego ten pseudo Matrix wciągnie od razu a innego nie. Alfred Hickok mawiał że film trzeba zaczynać od trzęsienia ziemi a potem tylko sprawiać żeby napięcie rosło. Ten sposób byłby tu idealny!

Nie zgadzam się jedynie co do "oceny" patyka... No jeśli Ty gry przechodzisz z zamkniętymi oczami to masz wszelkie prawo się wypowiadać. A może ta nuda Ci się przyśniła? A tak serio- nic nie wniosłeś a tylko zamąciłeś. Jak Ci się nie podobało to napisz jasno i czytelnie "WHY" a nie streszczaj się w dwóch zdaniach... To brak szacunku tak dla gry oraz jej twórców jak i nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×