Skocz do zawartości
marcinoo

Przejściówka pad PS2--->PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie krótko, ale może się przydać planującym zakup.

Wczoraj zakupiłem (a raczej odebrałem z poczty po odstaniu chyba ze dwóch godzin - NIENAWIDZĘ poczty polskiej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!).

Przejściówka kosztuje 24 PLN w Robsonie (ja kupiłem na Allegro też od Robsona).

Podłączasz ją do USB, następnie starego dobrego duala i ... po prostu działa jak stary dual (nie sprawdzałem na razie wibracji a podobno powinny działać).

Zagrałem partyjkę w RFOM i pad spisywał się bez zarzutu. Powiem więcej, na dualu gra się wygodniej niż na sixasis. Zmiana broni pod R2 jest wygodniejsza do wykonania (nie zawsze odpowiednio mocno wcisnę triggera, zwłaszcza jak w pobliżu roi się od chimer  ;)

Podsumowując - jeśli ktoś ma duala i nie chce wydawać 170 zł na drugiego pada, wystarczy kupić przejściówkę. Oczywiście pozostaje problem kabla (od którego się już odzwyczaiłem  ;) ale na okazjonale partyjki rozwiązanie jest godne polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca sie także kupowac kierownice PS2 i PC, bo jest przejściówka PS2 -> USB, jeśli macie wogóle zamiar posiadać ten dziwny zerokąt z guzikami na środku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusząca alternatywa a testowałeś to z innymi grami lub demami? Czy są jakieś problemy? Jeśli możesz to zrób jeszcze kilka testów na demach z PSS i daj znać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnijcie, że gry z PS2 działają z padami podłączonymi pod USB, z góry ostrzegam. Może w przyszłych update'ach się coś zmieni, ale jak na razie np: Tekken 5 nie chciał z takowymi współpracować (czym oczywiście zawiódł zarówno mnie, jak i resztę imprezowiczów).

Na szczęście sytuację uratowało demo NBA'07...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kusząca alternatywa a testowałeś to z innymi grami lub demami? Czy są jakieś problemy? Jeśli możesz to zrób jeszcze kilka testów na demach z PSS i daj znać...

Testowałem dziś z Virtua Tennis, Ninja Gaiden Sigma, Nba 07 i jedną gierką z PS2 Teeken 5. Nie ma absolutnie żadnych problemów. Wszystko działa dokładnie tak jak ma działać.

Jedyna wada to taka że za pomocą duala nie wyjdziesz z gry (brakuje PS button), no ale ten pad ma służyć jako drugi do grania w multi więc problemu w sumie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

Kupiłem 2 przełączki z miesiąc temu, działają bez problemu ale mam problemy np z Resistance, jakoś dziwnie powolna reakcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam głupi problem, że X to [ ], [ ] to (  ), a (  ) to X. Trójkąt działa ok  :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś skiepscił podłączenia w przejsciówce - reklamuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8D 3-letnia przejściówkę? Chyba mi nie przyjma, a i tak kupuje 2 sixaxisa ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ProroK
A ktoś sprawdzał czy działają wibracje?

W raczet&clank nie działają, sprawdzaliśmy z sąsiadem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam głupi problem, że X to [ ], [ ] to (  ), a (  ) to X. Trójkąt działa ok  :/

ja ma to samo co kolega :( pojechałem do robsona po przejściówkę poprosiłem na miejscu żeby podłączyli to do ps3 razem z moim padem i sprawdzili czy działa poprawnie. Niestety na ich nowej przejściówce pad zachowuje sie tak samo... dalem im swoją przejściówke zeby podlaczyli swój joystick bez zmian .... HHHHHHHHHHHHEEEEEEEEEELLLLLLLLLLLLLPPPPPPPPPPPPP ME PLS :P

Chyba ze to tak działa i nie da sie tego zmienić ?

prawdopodobnie mam rozwiązanie swojego problemu :)

ja mam przejściówki na usb dedykowane tylko do PC

ten stary burak z robsona posłużył się taką samą

http://www.allegro.pl/item505813360_podlac...lep_robson.html

mam nadzieje ze ta zadziała

Edytowane przez bomberpoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się, chociaż moja przejściówka pewnie jest starsza niz PS3 :)

Ogólnie ma 1 wyjscie USB i 2 wejścia PSX/PS2 i obydwa podłączone pady działają... (Z wibracjami!)

Ale niestety.. Nie wszędzie..

Np. GT5p. zastrzega sobie org. pada od PS3.. Ale nie spotkałem, także dema w które nie mogłem pograć sobie na dwóch :)

Osobiście denerwuje mnie, że, gdy przejściówka jest podłączona to pad od PS3 automatycznie spada na 3 miejsce.. i co chwile musze mu zmieniać kolejność z 3 miejsca na 1.

Niestety boli także, brak sensora.. Ale zauważyłem w jakimś demie.. Że skoro gracz drugi.. Nie może machać padem (Bo po co? :) ) to i wyl. się sensor w padzie od PS3..

(narazie chyba tyle zauważyłem.. w demo SC IV pogracie.. ale nie poscigacie sie w granturismo ;p )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa PSbuttona ? Bo np. do LBP jest on wymagany, inaczej pad nie jest wykrywany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gt5 nie pójdzie na dualshock 2 z przejściówką na USB ?

Nie pójdzie.. W menu sobie możesz conajwyżej "pobiegać" ale, gdy włączysz wyścig.. Gra Cię poprostu chamsko oleje..

a jak wygląda sprawa PSbuttona ? Bo np. do LBP jest on wymagany, inaczej pad nie jest wykrywany...

Podobno do sPatch'owania gry można było grać padem z Ps2 (ale np. JetPack zdejmowało się trzęsąc padem ;) ) Potem wyszła łatka.. (Jetpack zdejmujesz X ) ale juz i tak nie mozesz grac padem PS2 ;)

U mnie pad z Ps2 nie działał przed jak i po ściągnięciu patchy ;) (sprawdzałem po kazdym sciaganiu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także posiadam przejściówke i właśnie czy będą działać wibracje z starego dual shocka z ps2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde nie rozumiem was po co wam podłączać pada z ps2 do ps3?

I to jeszcze pada przewodowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kazdy ma pieniądze na pady po 180zł. a przejsciówka za 15-30zł to miła alternatywa i na pewno lepsza niż nawet najlepszej jakości pad USB. poza tym z tego drugiego pada tak często sie nie korzysta, wiec znowu wywalać 180zł to dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam taki problem podłączam dualshock' a od PS2 i nie wiem jak ustawić żeby PS3 widziało go jako 2 pada...

Edytowane przez Tonder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde nie rozumiem was po co wam podłączać pada z ps2 do ps3?

I to jeszcze pada przewodowego...

Wielu tutaj to fani Sony Play Station od początku kosmosu :) U mnie nadal w piniwcy PS One robi za nóżkę od pralki a Ps Two dumnie stoi na regale między encyklopediami. Mamy więc w posiadaniu Pady które są bardzo wysokiej jakości i niewielki kosztem można je wykorzystać do pogrania w więcej osób ...

Nie wszyscy bowiem przesiedliśmy się na Ps3 bo zły wujek Gates nam zbanował X'a i się obraziliśmy (to broń Boże nic pod Twoim adresem) i mamy sporo starszych gadżetów które dzięki dobrodziejstwom typu przejściówka wracają do świata żywych :)

Jedyne czego ja nierozumiem to to po co wtrącasz swoje "3 grosze" w temat który Cie nie dotyczy i nie interesuje

Co do meritum to osobiście korzystałem z przejściówki na Virtua Tennis i działała super - na GT5 potwierdzam że tylko w Menu pad się przydaje w grze już niestety się wyłącza :(

Ave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przejściówkę (jak kuzyni wpadają pograć w 4 osoby) i niestety nie działają mi wibracje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba zalezy od gry bo w niektorych gierkach dual ma vibre a w niektorych brak w kazdym badz razie wydanie 20zl na przejsciowke okazalo sie swietna inwestycja, 160zl w kieszeni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

sam korzystam z tej przejściówki , ku memu zdziwieniu odpaliłem wieczny model kierownicy Manta Compressor Supreme , sama kierownica była kupiona chyba w 2001 roku , więc naprawdę miłe zaskoczenie .

Jedyne co zauważyłem to fakt , że musiałem kilka razy z rzędu podłączać aby w końcu zaskoczyło :biggrin:

Wydaje mi się , że PS3 w kompatybilności do urządzeń to nie ma sobie równych wśród konsol - ostatnio wpadł do mnie znajomy z kontrolerem przeznaczonym do Guitar Hero / Rock Band(nie był on dedykowany wraz z samą grą , kupił go na allegro) na odbiornik bezprzewodowy usb , no i pośmigaliśmy w demko van halen'a :biggrin:

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta przejściówka zadziała mi z bezprzewodowym padem logitecha do PS2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×