Skocz do zawartości
ONE

Borderlands 2

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kolega przeniesie swoj save do siebie na konsole to czemu nie :)

Edytowane przez maruda74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba troche za wczesnie wystawilem ocene nowemu DLC... Zrobilem to na podstawie pierwszego terenu, na ktorej faktycznie cos bylo nie tak z przeciwnikami, tzn albo wystepowali bardzo rzadko, albo niespodziewanie na srodku baga wypadala cala banda ;) Na kolejnych mapach - terenach - jest juz troche lepiej, chociaz daleko od doskonalosci. Czasami czuje sie jak na arenie, bo na niektorych lokacjach wypadaja hordy dzikusow, i bardzo przypomina to fale na arenie ;) ...no i upierdliwi szamani, ktorzy jak wpadaja w wir tzn, ze sie lecza, wiec nie nalezy im pozwolic na wirowanie ;)

Ogolnie jednak DLC nie powala, niektore lokacje ewidentnie sciagniete z tego co juz widzielismy w BL1 i BL2.

Zapowiadalo sie na cos rewelacyjnego, no coz chyba nie tym razem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem nowe DLC wzdłuż i wszerz, zrobiłem wszystkie pucharki, rozwaliłem wszystkich poza dwoma uber bossami, Voracidousem i Dexidousem, żeby spróbować się z nimi, wróciłem do pierwszego przejścia gry i wersje 33-poziomowe załatwiłem Mayą na 50 poziomie, bo wersje z TVHM to solo są niemożliwe, ze znajomymi będę na nich szedł. Nie widziałem też sekretnego bossa Omnd-Omnd-Ohk, bo nie chce mi się próbować go zrobić, jak szansa minimalna. I to w sumie tyle. Ogólnie to ten sam dobry gameplay, ale patrząc przez pryzmat podstawki, wrażenia są negatywne.

  • Błędy. Kupa baboli i niedoróbek, drobnych, ale denerwujących, dodatek testowany niesolidnie i wydany na szybko. Glitche graficzne na niebie, tekstury po kątach robione na odpie*dol. Problemy z kolizjami, można się na głupich schodach zawiesić czy wpaść w jakąś niewidoczną dziurę w skale i tam zostać.
  • Idiotyczne decyzje designerów na podstawowym poziomie logiki. Nie wiem, kto pracuje w tym studio Triptych Games, ale nie rozumiem, dlaczego GBX przekazuje im robienie dodatków, jak te barany zawsze muszą podjąć kretyńską decyzję. HDR na obszarach z dodatku to żenada, kolorystyka wariuje na horyzoncie, wygląda paskudnie. Wyblakłe odcienie zieleni i szarości zlewają się przy większej zadymie tak, że nic nie widać. Niesamowity bałagan. Pełno śmiecia pod nogami na mapach, ciągle się na coś wpada.
  • Długość. Trzy misje fabularne. Od 90 do 120 minut gry. Co najgorsze, wszystko zrobione z premedytacją, bo jest jeden sidequest, którego ewidentnym i jedynym celem jest głupie sztuczne wydłużanie rozgrywki. W tym to akurat Triptych są mistrzami - puste wydłużenie rozgrywki, kiedy nie ma się na nią merytorycznych pomysłów. Komedia.
  • Gracze narzekali na brak zastosowań dla erydium. To jak ich deweloperzy posłuchali, to pojechali z grubej rury z miejsca. Wezwanie jednego z uber bossów w DLC kosztuje niecałe 100 szt. erydium. Kolejna głupia decyzja, ogólnie to można zauważyć, że w dodatkach do BL2 nie ma aż tyle błędów, za to są efekty irracjonalnych, bzdurnych decyzji. Skąd się ci ludzie wzięli?
  • Pomysły. Chwalono dodatek, że ma być skupiony na polowaniu na potężne i rzadkie stwory. I skoro tak się zapowiada własną grę, można by zadbać o choćby odrobinę różnorodności w najważniejszym aspekcie. Tylu fajnych przeciwników jest w grze, których podchodzi się na różne sposoby. A tutaj każde polowanie wygląda tak: znajdź -> załaduj kupę ołowiu -> zdaj questa. Gdzie są pomysły, patenty? Nie ma. Jest za to wtórność i odtwórczość na maksa.
  • Bezradność. Lenistwo. Jechanie po najmniejszej linii oporu. Nie chcę się, więc zrobimy kolejny raz to samo. Ileż można walczyć z gigantycznymi potworami, którzy strzelają nieblokowalnymi mocami i atakami nie do uniknięcia? Naprawdę nie da się zrobić nic innego. Da się, ale po co się męczyć. Vermivorous jest jak dotąd najlepszym bossem w grze. Kupa wrogów, totalny chaos, wszyscy na wszystkich. Dlaczego nie można zrobić kolejnego takiego bajeru, tylko kolejnego potwora wielkości drapacza chmur, który kładzie nas jedną falą na cała arenę?
  • Powszechny z całej grze (poza Torgue DLC) system - wysokie ryzyko -> żałosna nagroda - jest obecny i tutaj. Można eksplorować? Można? Robić zadania poboczne? Można. Zabijać potwory? Też. Tylko po co mam to robić, ku*wa, jak nie ma to najmniejszego sensu?! Kolejny gówniany zielony item? Nie, dzięki. Nawet XP nie ma, bo level cap już czwarty miesiąc trzyma. Nawet dialogi tak drętwe, jakich w serii jeszcze nie słyszałem.

4/10. Wstyd i tyle. GBX oddało dodatki jakimś dziwolągom i kaszanią dobrą grę, a tamci jeszcze są z tego zadowoleni. Zalety? Świetne koncepcje na lokacje ala Zombie Island z BL1 oraz naprawdę różnorodni przeciwnicy (poza śmieciowymi bossami), którzy dysponują ciekawym arsenałem. To jednak za mało. Tylko gameplay ratuje całość i tylko dlatego, że nie został zrobiony przez baranów z Triptych Games. No i ze znajomymi zawsze jest fun, co by się nie robiło. Taki dobry jest co-op w Borderlands 2. IGN dało 6.9/10, przed zagraniem myślałem "eeee, aż tak źle chyba nie jest", po zagraniu uważam, że dali i tak za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal się zastanawiam, czy warto brać tego season passa w promocji za 59zł. Podstawkę przeszedłem wzdłuż i wszerz, i przydałoby się coś nowego. Trzeci dodatek najwyraźniej został zrobiony byle jak, a jak z jakością dwóch pozostałych? Jaki lvl najlepiej mieć, żeby w miarę bezstresowo wyczyścić dodatki na 100%? Chciałem pobawić się w dlc mechanomancerem, którym mam koło 20 lvla obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki siriondel za wspolnie zarwana noc z gra... wbicie z 43 do 50 lvla w godzinke = bezcenne :biggrin: jutro biore season passa i jedziemy z dlc'kami

Edytowane przez zdun
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki siriondel za wspolnie zarwana noc z gra... wbicie z 43 do 50 lvla w godzinke = bezcenne :biggrin:

Haha, cała przyjemność po mojej stronie. Szczerze mówiąc, wbijanie Twojego levelu było jedną z najbardziej odmóżdżających czynności jakie robiłem w grze wideo, ale hej - było skuteczne :D Będę musiał dodać ten patent do poradnika. Tylko wibracje na padzie powinienem wyłączyć, bo trzymanie przez godzinę furkoczącego bez ustanku pada to koszmar :P Ale ogólnie dobra gra była, co-op ze znajomkami w BL2 po prostu nie może być słaby.

Jak ktoś chce zagrać, to zapraszam do wspólnej zabawy, mogę grać całość od początku do końca, ale wtedy wymagany headset. Dodatki mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... od 43.lvl do 50.lvl w godzine... hmmmm... wielokrotnie tlukliscie Terramorphous'a?? :) ...chociaz nie pamietam czy tam pad przez caly czas drzal? ...no i czy jest az tak odmozdzajace?

Ladnie prosze wyjawcie mi ten sekretny sposob na ultra szybkie levelowanie postaci ;]

btw ja chetnie pogram teamowo (chociaz tak blizej czwartku lub w weekend), wiec jak bedziecie zbierac ekipe to mozecie dac znac - psn id: maruda74 (syrena na 49.lvl, mechromancer ok 20.lvl, reszta nawet nie zaczeta :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... od 43.lvl do 50.lvl w godzine... hmmmm... wielokrotnie tlukliscie Terramorphous'a?? :) ...chociaz nie pamietam czy tam pad przez caly czas drzal? ...no i czy jest az tak odmozdzajace?

Ladnie prosze wyjawcie mi ten sekretny sposob na ultra szybkie levelowanie postaci ;]

Nah, to żaden sekret. Po paru godzinach kombinowania z Terrą, ostatnim bossem i misjami TVHM (przy jednoczesnym wku*wianiu się na Gearbox, że załatali exploit z Flesh-Stickiem) wymyśliliśmy nowy sposób, który okazał się najszybszy - Volcanic Rakki w ostatniej lokacji. Wyjąłem legendarny pistolet Infinity, co ma nieskończony magazynek i zacząłem strzelać bez końca w jedno miejsce, z którego bez końca wylatywały rakki. Cały czas z tego samego miejsca, więc trzymałem tylko L1 i R1, jak nacelowałem raz, to potem nie musiałem prawej gałki dotykać. W końcu stało się to tak puste, że złapałem pada jedną ręką i przeniosłem się na PC, nawet w TV nie patrzyłem. A z tym pistoletem pad wibruje jak dziki, potem myślałem, czy łapa mi czasem nie odpadnie i czy lepiej by nie było po prostu zakleić taśmą przyciski rzucić pada w kąt. Rakki respią się w takim tempie, że spokojnie 100 na minutę ubijałem, nie robiąc w sumie nic, nawet nie patrząc na grę. Zdun chyba też zajął się czymś innym :D Ważne że zadziałało i doładowałem jego postać do tej przeklętej 50, ale to był jeden jedyny raz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zdun: Celem jest droga, nie szczyt :) Z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec ze najwiecej frajdy jest do 50. Caly czas czekam zeby zwiekszyli level cap bo mam ochote na jakies nowe pukawki :) W tej chwili jest tak jak Siriondel napisal: wysokie rysyko - > zalosna nagroda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz mam zamaiar wszystko bardzo spokojnie ogarniac... nie wiem czy byles jak odpalilem hs imzaczela sie poleczka zwiazana z mja coreczka... niestety nie mam chwilowo czasu sie wtrybiac i godzinami zachodzic w kazdy kat:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam grę od wczoraj i jestem zadowolony i to bardzo. Jest to coś co kocham, połączenie elementów z Diablo + shooter. Gra niesamowicie wciąga, jednak samemu jak się gra to jest nuda i czuję się jak pustelnik. Dopiero 13 poziom snajperem ale brnę dalej :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiles z kims na pol graj z nim... ja od a do,z skonczylem z 4 osobami gre po raz pierwszy: momanek, gatz, augisah i wybiurczo ziomy augasha... teraz siriondel plus augiash wiec jak dobrze poszukasz zawsze masz z kim grac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zacząłem grać i gra jest miodna:) wciąga na maxa. Gram Salvadorem czy jak się to pisze:P ogólnie fajna rozpierducha jak się aktywuje jego umiejętność:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeszedłem grę na True Vault Hunter i mam 50 lvl i kto by chciał ubić Terramorphusa? Gram Assasinem, fajnie jakby się zebrały 4 osoby. W godzinach 18-22. DLC wszystkie też mam bo wczoraj kupiłem Season Passa. HS też mam.

......

Jak ktoś chce zagrać, to zapraszam do wspólnej zabawy, mogę grać całość od początku do końca, ale wtedy wymagany headset. Dodatki mile widziane :)

Ja bym był chętny na sub questy wszystkie. W jedynce zrobiłem wszystkie przy pierwszym przejściu. Tutaj przy pierwszym zrobiłem gdzieś z 2/5 a na TVH zrobiłem może z 10 i tylko fabułę leciałem żeby 50 lvl wbić.

Edytowane przez riddi_962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko Geabox wypusci nowa postac to z checia przejde gierke od poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce grać od początku tylko sub questy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce grać od początku tylko sub questy

A sorki nie pisalem do Ciebie tylko tak ogolnie przy okazji watkow wyzej.

Edytowane przez Augiash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś rozwalic Saturna?

No jasne nawet teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dopiero 13 poziom, także jakby ktoś chciał ze mną pograć (ten kto ma podobny lvl) to będę grał od 19stej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dopiero 13 poziom, także jakby ktoś chciał ze mną pograć (ten kto ma podobny lvl) to będę grał od 19stej.

Mam Axtona na 16 ale ze slabymi broni bo go wylewelowalem na bossie wiec moge z Toba zagrac. Dodaj mnie do znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne nawet teraz

Teraz to nie za bardzo :)

Jutro kiedy możesz? Ja jutro bede praktycznie cały dzień do 16-17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×