Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam takie pytanie troche nie zwiazane z problemem ps3 . mam neostrade tp 1 mb i mam taki głupi kabel adsl ktory ciagnie mi sie po domu , czy jak kupie lifeboxa to nie bede musial zadnych drutow ciagnać po domu ? i co wymaga taki lifebox ? i czy bedzie problem gdy 1 laptop bedzie dalego od drugiego ( pare pokoji ?)

nie bedziesz musial zadnych "drutow" ciagnac po domu. zamiast "lifeboxa" na twoim miejscu wzialbym inny router. livebox ma slaby zasieg wifi, czasami zrywa polaczenia. nie ma roznicy jak daleko od siebie sa laptopy, wazne jest jak daleko sa od routera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzuc screena z "Network Adress S S (DHCP)" po lewej

Ale, że mam nacisnąć? Nie da się, bo Network Adress Server Settings, to to, co widać po prawej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany a ja mam taki problem.

W sieci lata laps, ps3 i po kablu do routera podłączony jest dysk sieciowy.

Po wyszukaniu w menu ps3 dostępnych serwerów konsola widzi dwa: laps i dysk.

Z lapsa sciąga muzę, filmy itp, a po kliknięciu na ikonę dysku wyskakuje błąd dlna 2006?

Pomóżta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, że mam nacisnąć? Nie da się, bo Network Adress Server Settings, to to, co widać po prawej...

Słabo uzbrojony ten linksys :turned:. Jeżeli chcesz stałe ip np. na konsoli to musisz na niej wklepać adresy ręcznie, a dhcp olać. Pozostałe pc moga pobierać ip z dhcp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo uzbrojony ten linksys :turned:. Jeżeli chcesz stałe ip np. na konsoli to musisz na niej wklepać adresy ręcznie, a dhcp olać. Pozostałe pc moga pobierać ip z dhcp.

Już sobie poradziłem, wpisałem w konsoli adresy ręcznie i włączyłem w routerze DMZ dla IP consoli. Smiga jak ta lala :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy da się skonfigurować router na Linuksie zainstastalowanym na PS3? W instrukcji routera było napisane że na Linuksie da się zainstalować routera ale nie wiem czy na ps3 też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem:

Mam radiowy internet z Orange (Optimum) CDMA i chciałem go udostępnić z laptopa na PS3 kablem skrosowanym.

I gdy łączy się konsola z internetem to wyskakuje takie coś:

Obtain IP Adress: Succeed

Internet Conection: Failed

To są ustawienia PS3:

nxm6qe.jpg

Ustawienia sieci na laptopie:

35mi98y.jpg

A to ustawienia połączenia:

2i1ppvb.jpg

Co robię źle? Zdjęcie powyżej robiłem jak odłączyłem kabel od konsoli, jak jest podłączony to Netbios jest włączony.

Robię to wszystko przez ICS.

Edytowane przez Unbaned

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w ustawieniach na lapie "Udostepniaj połączenie internetowe" czy cos w tym rodzaju i zaznacz. I wydaje mi się że na konsoli musisz jeszcze wpisać def router na 192.168.0.1

1 DNS wpisz 192.168.0.1

2 DNS olej lub wklep 217..

Edytowane przez o_Rzeznik_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w ustawieniach na lapie "Udostepniaj połączenie internetowe" czy cos w tym rodzaju i zaznacz. I wydaje mi się że na konsoli musisz jeszcze wpisać def router na 192.168.0.1

1 DNS wpisz 192.168.0.1

2 DNS olej lub wklep 217..

Jest zaznaczone już. Probowałem w ten sposób też i nic.. wklepywałem to już :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zaznaczone już. Probowałem w ten sposób też i nic.. wklepywałem to już :|

ok na konsoli musi byc def router i 1 DNS na 192.168.0.1

przy tych ustawieniach uruchom konsolowa przeglarake i otworz adres http://212.77.100.101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Inernet z Neti 4 mb i kael eternet mam podłączony z modemu do kompa a ten z konsoli nie mam gdzie podłaczyć bo w kompie mam jedno wejście i w modemie też.Co mam zrobić żeby móc podłączyć konsole pod net poz kupowaniem nowego modemu.Pomocy bo nie moge grać w Pes'a :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Możesz podłączyć kabel ethernet pod rozrzutnik lan na allegro znajdziesz

Albo ja od razu podłączam kabel ethernet do playstation ale ja mam 80GB nie wiem czy na innych modelach działa tak samo.

Hej !

Mam problem mianowicie mam internet UPC 2 mb zwykły modem scientific atlanta, już dawno nie grałem w PS3 więc chciałem sobie pograć przez internet podłączam kabel lan (enthernet) i nie działa mi robię ustawienia od początku wszystko zrobiłem i sprawdzam testem czekam i odrazu IP failed szukam co może być nie tak jeszcze jakiś czas temu działało mi pięknie ( 3-4 miesiące) help co mam zrobić zrestartować cały system, kupić nowy modem lub router, czy mam jakiegoś wirusa, aha pokazuje mi że kabel internetowy jest podłączony.

P.S niegrałem dlatego że mój kuzyn niechcący wylał na pada wodę na początku działał poprawnie a po paru dniach nie działał ( 3 miechy temu ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Inernet z Neti 4 mb i kael eternet mam podłączony z modemu do kompa a ten z konsoli nie mam gdzie podłaczyć bo w kompie mam jedno wejście i w modemie też.Co mam zrobić żeby móc podłączyć konsole pod net poz kupowaniem nowego modemu.Pomocy bo nie moge grać w Pes'a :(

zamiast nowego modemu kup router :P

mozesz kupic tez druga sieciowke do kompa i udostepniac lacze internetowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nic.

"Udostepniaj połączenie internetowe" musisz mieć zaznaczone w połączeniu 'PPP CMDA'. Odpal na xp Kreator konfiguracji sieci. Powyłączaj firewalle itp. Jeżeli nadal nie działa to nie mam pojecia dlaczego. Na ps3 wszystkie ustawienia powinny być ok. Może coś z kablem?

troche info

Edytowane przez o_Rzeznik_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem od czasu zainstalowania firmw. 3.0 mianowicie , konsola przestała mi wyświetlać zdjęcia?

np. na allegro lub na poczcie ... jest tylko sam tekst

nie wiem co się stało? i co mam zmienić żeby było jak wcześniej

z góry dziękuje za pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam w domu 2 kompy połączone ze sobą w siec za pomoca routera przez internet bezprzewodowy ( orange freedom 6mb ) i chciałem do tej sieci podłączyć konsole tak zeby oglądać filmy udostępnione na tych 2 kompach i słyszałem ze jest taki program instalowany na pc który umożliwia grzebanie z konsoli po dyskach na kompie

Wielkie Dzieki Deerhunter Expreesowa odpowiedz

Edytowane przez xanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEhe już sobie sam poradziłem!!!

Witam.Mam taki problem.Posiadam ps3 już dłuższy czas i pierwszy raz mam taki problem.Wymieniłem kilkanaście dni temu dysk twardy w ps3 na większy wgrałem firmware i wszystko grało i się ładnie skonfigurowało później skopiowałem dane ze starego dysku na nowy i zaktualizowałem firmware i wszystko grało wyśmienicie internet też był.Pewnego dnia okazało się,że internet w ps3 nie działa choć wcześniej działał.,Myślałem,że to tylko przejściowe problemy i po kilku dniach znów spróbowałem.I znowu to samo.Dodam że mam internet przez kabel ethernet i ze to nie wina zepsutego kabla bo już sprawdzałem.Gniazdo w acces poincie też nie jest uszkodzine bo też sprawdzałem.Gdy wkładam kabel do ps3 przy wejściu na kabel pali się zielona dioda.Próbowałem neta konfigurować od nowa,ale nic z tego.Proszę o pomoc!!!!!

Edytowane przez pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Pisze bo pojawił się problem z routerem Linksys WAG45G2 i netem z Netii na łączach TePsy.

Od kilku dni jestem "nieszczęśliwym" posiadaczem netu z Netii na łączu TPSA.

Mając Neo+ i ten sam router nie było żadnych problemów z netem, jednak po przejściu na Netiię zaczęły się dziać cuda.

Ustawiłem sobie router - mam wgrany firmware 1.0.17, ale tek samo działo się na fabrycznym 1.0.10. - siec na kabel do pieca i WiFi do PS3. Wszystko niby gra. Niestety po kilku minutach działania router się "wywala", wiesza, nie wiem jak to nazwać - stronki nie chodzą, nie można nawet przez przeglądarkę wejść do panelu routera.

Na firmowym modemie Netii - sagem 800 - net śmiga śmiało i bez problemów.

Ale żeby nie rozdrabniać ustawienia wyglądają tak:

Status:

- DSL connection - dane ze stronki Netii, takie maja byc dla łacza TPSA i routera:

Jakie parametry wprowadzić do konfiguracji routera, aby współpracował z usługą Szybki Internet?

Parametry konieczne do zestawienia połączenia są następujące:

Dla usługi świadczonej bezpośrednio na linii Netii:

VPI = 8

VCI = 35

Enkapsulacja – PPPoE LLC

Dla usługi świadczonej z wykorzystanie infrastruktury Telekomunikacji Polskiej S.A.

VPI = 0

VCI = 35

Enkapsulacja – PPPoA VC-MUX

- gateway

- Local network

- wireless network

I ustawienia ogólne routera:

- basic setup

- advanced routing - ogólnie pusto

- wireless advanced settings - pozostałe ustawienie nie sa chyba specjalnie ważne, ale SSID Broadcast jest Enable, MAC FilterDisable, a kanał to 2,463 GHz.

- i ustawienia Single port forwarding, pozostałe opcje portów są puste, a DMZ jest Disable.

Co ciekawe, zauważyłem, że zwiecha routera jest chyba spowodowana PS3, znaczy samym połączeniem WiFi routera z konsolą.

Znaczy po włączeniu konsolki i teście sieci wszystko jest cacy, nawet jet NAT2, jednak już próba logowania do PSN powoduje error i zwieche całego routera.

Podobnie jest gdy konsolka jest włączona i nic się z netem nie robi - po prostu chodzi. Po kilku minutach - ZONK.

Jedynym szybkim ratunkiem jest odłączenie zasilania routera na kilka sekund.

Proszę o jakieś pomysły i rozwiązania, bo mnie po dwóch dniach i kolejnych próbach, już zaczyna skręcać.

PS: i na koniec pragnę dodać, że tak czytałem TEN TEMAT tylko za cholere nie wiem jakie adresy IP, co i gdzie nalezy wpisać. Wiem że Hades26 wszystko ładnie i dość łopatologicznie wyłożył ale niestety wciąż nie czaję bazy.

EDIT: Alarm odwołany!! Dzisiaj przyszedł kumpel , wyłączył mi Harmonogram pakietów QoS i net na PS3 śmiga aż miło.

Edytowane przez Mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Potrzebuje routera przeznaczone mam około 250 zł . Moje łącze to Neo 1MB :tongue:. Odległość to jakieś 15-25 m czy to troche nie za dużo ? . Router musi być dobry i właśnie stabilny na takie odległości :pinch: . dzieki za pomoc jbc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam w domu 2 kompy połączone ze sobą za pomocą routera przez internet bezprzewodowy i chciałem do tej sieci podłączyc konsole, jak to zrobic? Z podłączeniem kolejnego kompa do routera nie mam problemów, wystarczy w odpowiednim miejscu wpisac hasło... Na konsoli w opcji Internet Seach wpisuje hasło, ale niestety nie łączy mnie z netem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam w domu 2 kompy połączone ze sobą za pomocą routera przez internet bezprzewodowy i chciałem do tej sieci podłączyc konsole, jak to zrobic? Z podłączeniem kolejnego kompa do routera nie mam problemów, wystarczy w odpowiednim miejscu wpisac hasło... Na konsoli w opcji Internet Seach wpisuje hasło, ale niestety nie łączy mnie z netem :(

moze router po adresach mac filtruje u ciebie dostep do sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×