Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Tu na zdjeciu wyraznie jest pokazane jest gniazdo na wtyczke RJ-11 KLIK. Wiec ja nie wiem jak u ciebie moze go nie byc :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na tamtym zdjeciu jest a teraz zobacz jak mój router wyglada na zdjeciu od tyłu. Oczywiscie to jest to niby router ADSL

. Czy po prostu w sklepie zostałem oszukany czy popełniłem jakis bład?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj naklejki na tym routerze i upewnij sie ze model sie zgadza. Bo to rzeczywiscie wyglada na inny router. Poza tym jak wejdziesz do panelu konfiguracyjnego routera przez WWW powinien byc napisany model routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj opisałem swój problem przeczytałem faq cos tam z tego rozumiem ale nie wszytko chodzi o to ze ja na starcie mam Nat Type 2 co miałem uzyskać dzieki temu faq'owi właczyłem jeszcze UPnP jak pisałeś w faq w konsoli tez jest właczony - dalej rozłącza pisze "u have been singed out from playstation network" pomocy!

w faq było napisane:

musimy odszukać zakładkę "Static IP" Następnie zważywszy na to jaki adres IP ma nasz router kolejno możemy dodawać nowe adresy IP które następnie przyporządkujemy do naszych urządzeń, podpiętych do routera!

u mnie wygląda to tak!

beztytuual8.th.jpg

i nie mam tam możliwości dodawania koolejnych adresów IP....

ale doobra zostawilem to i teraz chce otworzyc te porty... wifi w konsoli samo wykrylo polaczenie i internet jest ok. Sprawdzam dalej polaczenie status w PS3 i adres IP no wiec pokazuje mi ze w konsoli IP to 192.168.2.100 a na komputerze moje IP to 192.168.2.102 no wiec próbuje otworzyć port TCP numer 80 w routerze dla IP konsoli czyli dla 192.168.2.100 wywala Setting port range has overlapped with used port numbers! to samo gdy chcialem ten port otworzyć dla IP komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wejsc przez WWW w model konfiguracijny tak jak mówiłes mósiałbym go poddłaczyc? Jezeli tak to  staje sie to niemożliwe inne wejscie. Pod spodem znajduje się naklejka a jej zawartosc wyglada tak 

Wireless-G ADSL Home Gateway

Model No. WAG200G Annex-B

Oprócz tego ogladajac całe pudełko dokąłdnie znalazłem małą naklejke 2cm na 2cm  na której jest  w jezyku angielskim i niemieckim  Annex-B product for use with DSL over IDSN. Czyli to moja wina że nie zobaczyłem małej naklejki, skoro wszędzie jest Tłustym drukiem napsine ADSL? czy poprostu sam juz nie wiem? czy macie może jakieś pomysły?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak na tamtym zdjeciu jest a teraz zobacz jak mój router wyglada na zdjeciu od tyłu. Oczywiscie to jest to niby router ADSL

. Czy po prostu w sklepie zostałem oszukany czy popełniłem jakis bład?

Moim zdaniem to router DSL do kablówki a nie ADSL inny model Ci przysłali...

Jeśli gniazdo LINE i ETHERNET masz jednej wielkości i wchodzi w nie kabel RJ45 to masz router do kablówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj sie z osoba u ktorej zakupiles ten router. Napisz/powiedz ze przyslany zostal zly model. Sprawdzales to zarowno w internecie jak i zasięgnales rady fachowcow. Powiedz ze router ADSL charakteryzuje sie tym, ze posiada gniazdo przylaczajace internet RJ-11, a nie RJ-45, jak to ma miejsce w dostarczonym egzemplarzu.

Co do :

Tutaj opisałem swój problem przeczytałem faq cos tam z tego rozumiem ale nie wszytko chodzi o to ze ja na starcie mam Nat Type 2 co miałem uzyskać dzieki temu faq'owi właczyłem jeszcze UPnP jak pisałeś w faq w konsoli tez jest właczony - dalej rozłącza pisze "u have been singed out from playstation network" pomocy!

w faq było napisane:

u mnie wygląda to tak!

beztytuual8.th.jpg

szukasz nie tego static IP ktore potrzeba. To ktore pokazales na zdjeciu jest to Twoj adres IP widziany z zewnatrz. Nalezy go ustawic w przypadku gdy uslugodawca nie udostepnia mechanizmu DHCP (jest w ogole taki ISP?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! modem do kablowki ma wejscie antenowe sam mam neta z UPC wiec mi nie wmowicie.

Probelm wyglada nastepujaco:

Pan kolega zzakupil modem do ADSL ale po lini ISDN, a nie po zwyklym laczu telefonicznym, no chyba ze po wlozeniu wtyczki z telefonu i setupie sie polaczy. ale z tego co mi wiadomo ISDN w przeciwienstwie do zwyklej sieci telefonicznej jest laczem cyfrowym. wiec raczej lipa bedzie z tym. Akurat ISDN tak mnie interesuje jak zeszloroczny snieg.

Rozwiazanie:

Jak sie tylko da to oddac ten modem !

PS.mozesz zrobic zdjecie naklejki od spodu tam gdzie jest napisany model? (ale tak zeby dalo sie cos przeczytac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak sie tylko da to oddac ten modem !

Nikt Ci nie wmówi nic... bo to nie modem hehehehehe

To router Kolego!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego dokladnie mowiac to modem z routerem (chociaz w wypadku ISDN nie ma co modulowac i demodulowac wiec moze masz racje)

sam router nie bylby wstanie sie polaczyc z neo, bo nie jest to do tego stworzony. Router sluzy do routowania, a nie do laczenia sie z ISP

zapomnialem:

hehehehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W sklepie komputerowym powiedziano mi że trzeba poprostu Zmienic wtyczke... co wydawało mi sie bez sensu. Ale dobra zrobiłem tak jak mi doradził sprzedawca { niby znajomy ale jednak} dał mi swój kabel i zmienił wtyczke tak ze z jednej strony miałem Rj-11 a z drugiej Rj-45. W domu podczas instalacji routera wyskoczył komunikat brak połaczenia z siecia DSL. Gdy wróciłem do sklepu wykłcuiłem sie o zwrot pieniędzy- za wszelką cene chciał sprowadzic nowy router. Dziękuje za waszą pomoc. Cieszę sie ze nie zamówiłem z internetu bo bym musiał dłużej na wszystko czekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup w takim razie sobie wkoncu normalny modem z routerem do neo i ciesz sie z netu w domu i na ps3 i na piecu

poszukaj tego: WAG200G, i zeby nie bylo zadnych dopiskow do tej nazwy modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koziol@ oraz reszta towarzystwa: Linksys WAG200G to jest modem/router ADSL, tyle, że... Annex-A jest do Neostrady (łącza telefoniczne analogowe) a Annex-B jest do własnej sieci Netii (łącza telefoniczne cyfrowe). Tak więc sprzedali ci zły router ( Annex-B ). To nie miało prawa działać z Neostradą ani jakimkolwiek ADSL na kablach TPSA (i zmiana wtyczki nic nie mogła zmienić - inne bebechy). Próbowali nabić cię w butelkę. Pewnie pomyłkowo zamówili i nie mogli tego sprzedać - w końcu własna sieć Netii nie jest duża... więcej mają klientów sieciowych po kablach TPSA ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koziol@ oraz reszta towarzystwa: Linksys WAG200G to jest modem/router ADSL, tyle, że... Annex-A jest do Neostrady (łącza telefoniczne analogowe) a Annex-B jest do własnej sieci Netii (łącza telefoniczne cyfrowe). Tak więc sprzedali ci zły router ( Annex-B ). To nie miało prawa działać z Neostradą ani jakimkolwiek ADSL na kablach TPSA (i zmiana wtyczki nic nie mogła zmienić - inne bebechy). Próbowali nabić cię w butelkę. Pewnie pomyłkowo zamówili i nie mogli tego sprzedać - w końcu własna sieć Netii nie jest duża... więcej mają klientów sieciowych po kablach TPSA ;P

a o czym ja pisalem?

Pan kolega zzakupil modem do ADSL ale po lini ISDN, a nie po zwyklym laczu telefonicznym, no chyba ze po wlozeniu wtyczki z telefonu i setupie sie polaczy. ale z tego co mi wiadomo ISDN w przeciwienstwie do zwyklej sieci telefonicznej jest laczem cyfrowym. wiec raczej lipa bedzie z tym.

ekhmm.. ekhmmm..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dziś odzyskałem pieniązki za router który próbował mi wcisnąc sprzedawca. Zastanawiam się czy kupić ten sam router Linksys WAG200G w innym sklepie jednak odrazu na miejscu sprawdzając wejście z tyłu do routera {Rj-11 czy posiada takowe}. Zastanawiam się czy ktoś z was mógłby mi jeszcze polecić który router wybrać gdyż dwóch znajomych posiada taki sprzet do podłaczenia ps3 i tepsy: ROUTER ADSL ASMAX AR 904 G annex A. Zastanawiałem się róniez nad nieco tańszym zakupem takiego sprzetu w jednym sklepie polecano mi zwykły router na kabelek w granicach 100zł- ale czy sprzet za taka cene bedzie dobrze działał { nie bedzie probelmów z sciaganiem i rozłaczaniem sie podczas korzystania z internetu} to znaczy zarówno na kompie jak i na konsoli? Licze na wasza fachowa opinie, porade i pomoc Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis pewnie mozna kupic router nawet za 100zl, ale nie wiadomo jakie ma funkcje. Ja swojego DI-524 kupilem juz kilka lat temu i do tej pory dziala. Wlasnie sprawdzilem jego cene na allegro i jest <100zl. Aczkolwiek mimo porzadnego internetu i poprawnej konfiguracji problemy z graniem sie pojawiaja. Siec w PS3 nie jest zrobiona jak nalezy i beda czasem jaja jak berety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie.

Dziś odzyskałem pieniązki za router który próbował mi wcisnąc sprzedawca. Zastanawiam się czy kupić ten sam router Linksys WAG200G w innym sklepie jednak odrazu na miejscu sprawdzając wejście z tyłu do routera {Rj-11 czy posiada takowe}. Zastanawiam się czy ktoś z was mógłby mi jeszcze polecić który router wybrać gdyż dwóch znajomych posiada taki sprzet do podłaczenia ps3 i tepsy: ROUTER ADSL ASMAX AR 904 G annex A. Zastanawiałem się róniez nad nieco tańszym zakupem takiego sprzetu w jednym sklepie polecano mi zwykły router na kabelek w granicach 100zł- ale czy sprzet za taka cene bedzie dobrze działał { nie bedzie probelmów z sciaganiem i rozłaczaniem sie podczas korzystania z internetu} to znaczy zarówno na kompie jak i na konsoli? Licze na wasza fachowa opinie, porade i pomoc Pozdrawiam.

Uzywalem go przez rok z pc i lapkiem przez wi-fi i nie mialem najmniejszych problemow. Polecam.

Przesiadlem sie na aster wiec musialem zmienic na inny, i ten chetnie sprzedam. Ale ze wracam do domu za 2-3 tygodnie, to pewnie do tego czasu zdazysz cos kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukaj tego: WAG200G, i zeby nie bylo zadnych dopiskow do tej nazwy modelu

Nietety ośmielę się nie zgodzić:

WAG200G-E1 - Annex-B (do łącz cyfrowych)

WAG200G-EU - Annex-A (do łącz analogowych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nietety ośmielę się nie zgodzić:

WAG200G-E1 - Annex-B (do łącz cyfrowych)

WAG200G-EU - Annex-A (do łącz analogowych)

<patrząc na modem/router z neo w pracy, pomyślał: ..coś w tym musi być..>

zgadzam się z Tobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie:

Czy można PS3 podpiąć do Neta samym kablem Ethernet? Bez routera - od PS3 do gniazdka; da się tak? Mniejsza o to, że bym musiał odłączyć telefon i modemik TP - mi to nie przeszkadza, bo i tak korzystam z komóreczki.

Acha, ja mam te stare, duże gniazda telefoniczne (z tymi czteroma stykami-płytkami) i mam przejściówkę od gniazda na RJ-11 (dokupiona na potrzeby Nesostaday TP). Czy podłącze wtedy kabel Ethernet do RJ-11 czy będzie potrzebna kolejna/inna przejściówka? Bo ja akurat w kablach internetowych jestem "przytępawy".

Z góry dziex

za odpowiedzi,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RJ-11

RJ-45

mam nadzieje ze dostrzegasz ta subtelna roznice miedzy RJ-11 a RJ-45 :|

Taa, zaprawdę...

Czyli router potrzebny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem potrzebny - router nie koniecznie, jak nie chcesz.

Jest tylko jeden kłopot - modem z wyjściem ethernet dostaniesz drożej niż najtańszy modem-router... ale oczywiście wybór należy do ciebie (TPlink są w miare dobre i tanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z kolei takie pytanie. Jaki router polecacie do Astera? Odrazu mówię że blokują MAC. I taki niezbyt drogi;p

I jeszcze żeby był w miarę prosty w obsłudze bo nie jestem zbyt obcykany w te klocki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Routera sie nie obsluguje tak na codzien Router konfigurujesz raz a dobrze i dziala DUŚ. Ja mam D-Linka 524 i jakos sie spisuje. Ale moj egzemplarz to juz prawie relikt i jakby mi wysiadl to wzialbym dzis jakiegos Linksysa wrt54.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×