Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

chyba już nie ma takich bez opcji klonowania mac-a. ja mam linksysa od dobrych 5-6 lat i ciągle działa, bo i co miało by się w nim popsuć a działa przez ten okres praktycznie 24/24 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba już nie ma takich bez opcji klonowania mac-a. ja mam linksysa od dobrych 5-6 lat i ciągle działa, bo i co miało by się w nim popsuć a działa przez ten okres praktycznie 24/24 .

Ja mam TO

Tanie, malutkie, a dodatkowo dostalem wi-fi do PC-ta dzieki czemu pozbylem sie jednego kabla :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem ze temat ten jest już ostro przewałkowany, ale niestety.. muszę jeszcze raz zapytać.. chodzi o problem "This is a DNS error (80710102)...

Mam router Asus SL200 slaby bo slaby, ale musi się dać podłączyć to.. Po prostu przeczytałem już tyle opinii na różnych forach, że już nie wiem co mam robić..

Najlepiej proszę o kontakt na numer gg 1254127... Mam nadzieje, że ktoś będzie tak dobry i udzieli mi pomocy!!!

Pozdrawiam, Posiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten blad wyskakuje w 90% przypadkow gdy cos jest nie tak z siecia, a jego powodow sa tysiace. Trudno tak na pierwszy rzut oka powiedziec co jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna routera bo włączanie pc'ta by pograc na psie zaczyna mnie meczyc, a wiec tak:

ROUTER - mam internet w multimo, z tego co mi wiadomo to na tych samych swiatlowodach co neo (musze miec telefonie tp). Do neta loguje sie przez login i pw. Dobrze zrozumialem że ten router ma wbudowany odrazu modem?

Poza ps3 i tym kompem puściłbym do jeszcze 1 ale bezprzewodowo (tylko do gg/przegladania www). I tu jest problem. Nie mam karty wifi w kompie. Nada sie cos TAKIEGO? Według opisu tak, ale pytam specjalistów dla pewności x).

Uważacie że ten zestaw się sprawdzi?

@DOWN

dzięki za potwierdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak opisane na allegro - do Neostrady Annex-A ( = ma modem), WiFi ( = ma AccesPiont WiFi i można z niego brać "internet" na urządzeniach z kartą WiFi), ma switch (= można podłączyć do 4 urządzeń kabelkiem i też będą miały internet).

Do tego Cerberusy chyba nie są najgorsze...

A co TPlinka na USB - tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

wiem ze temat ten jest już ostro przewałkowany, ale niestety.. muszę jeszcze raz zapytać.. chodzi o problem "This is a DNS error (80710102)...

Mam router Asus SL200 slaby bo slaby, ale musi się dać podłączyć to.. Po prostu przeczytałem już tyle opinii na różnych forach, że już nie wiem co mam robić..

Jesli nie przechodzi ci testu w setupie, to masz cos nie tak z netem. Ustaw najpierw zeby na PC wszystko dzialalo, a pozniej podlacz ps3

Od kilku dni ten sam problem pojawia sie u mnie, przez praktycznie rok czasu nic sie nie działo. Może UPC cos zmienia, a moze to wina ostatniego patcha do ps3. Niestety nic poza restartem routera nie pomaga (mam linksys wrt54g). Nastepnym razem sprawdze czy w tym czasie jest problem z netem na piecu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ROUTER - mam internet w multimo, z tego co mi wiadomo to na tych samych swiatlowodach co neo (musze miec telefonie tp). Do neta loguje sie przez login i pw. Dobrze zrozumialem że ten router ma wbudowany odrazu modem?

Nie wiem jak wyglada setup modemu do multimo, ale pogadaj z nimi. Pentagram ma w instrukcji krok po kroku jak ustawic go pod neostrade, takze nie bedziesz mial wiekszych problemow, bo pewnie ustawienie bedzie podobne, tylko inne adresy sie bedzie wpisywac. Tak jak wspominalem bezpieczniej bedzie najpierw pogadac z providerem zeby uniknac przykrych niespodzianek.

Poza ps3 i tym kompem puściłbym do jeszcze 1 ale bezprzewodowo (tylko do gg/przegladania www). I tu jest problem. Nie mam karty wifi w kompie. Nada sie cos TAKIEGO? Według opisu tak, ale pytam specjalistów dla pewności x).

Uważacie że ten zestaw się sprawdzi?

sieciówki na USB sa z reguly słabiutkie, ale do gg i www, powinien wystarczyc. Wszystko zalezy od tego jak daleko bedzie ten pc od AP, i czy przypadkiem nie ma za grubych scian po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zas sie zacznie glupia gadka, ze znowu pastwie sie nad biedna konsola Sony, sorry ale szlag mnie trafia.

Mam internet w domu... z slupa idzie kabel do domu, ktory podlaczony jest do modemu. Nastepnie z modemu wychodzi kabel RJ do routera linksys. Z routera linksys wychodza dwa kable RJ jeden do Xboksa 360, a drugi do Playstation 3. Ponadto router zapewnia mi polaczenie wireless z laptopem.

O ile w przypadku Xbox 360 (sorry, ze to pisze, ale chce przedstawic wszystkie fakty) po prostu wlaczam konsole, loguje sie do live i tyle...

To w przypadku PS3 mam zabawe w kotka i myszke... Wlaczam konsole loguje sie do PSN wszystko smiga. Wchodze do PSStore sciagam stuff wszystko smiga.

Ale wchodze do gry, pogram, wychodze do XMB i dostaje network error 8002AD23... duzy problem? Nie, po prostu loguje sie do PSN ponownie... ALE wchodze do gry i dostaje info, zeby sciagnac update... wiec mnie wyrzuca spowrotem do XMB i zaczyna sciagac up. Download staje jednak na 5-10% i pojawia sie slawny error 8002AD23 a zaraz za nim error downloadu... 80710723... i zaczyna sie zabawa w kotka i myszke. Czasem uda sie up sciagnac za 3 razem, czasem za 10... Irytujace jak cholera.

Od wczoraj probuje sciagnac up do Folding@home aka Life with Playstation, bez skutku

Rozumiem, ze calosc spowodowana jest tym, ze soft PS3 nie utrzymuje polaczenie w przypadku startu gry... ale z tego co wiem wielu z was nie ma takiego problemu. Jakies porady? Prosze o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaraz zas sie zacznie glupia gadka, ze znowu pastwie sie nad biedna konsola Sony, sorry ale szlag mnie trafia.

Ip konsola ma na sztywno ustawione w routerze, czy masz wlaczone dhcp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dhcp...

To moze sproboj na sztywno w routerze skonfigurowac ip dla ps3 (i oczywiscie ustaw takie samo w ps3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć jaki najlepiej kupić ruter jak mam internet przez kablówkę (inea) i czy wystarczy łącze 1 mb?

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam D-Linka DI 524 od paru dni i nie narzekam. Raz mnie tylko w konsoli z PSN wywalało ale to raczej dlatego że ściągałem sobie demo na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dhcp...

sprawdz pkt:

1.odlacz wszystko poza ps3, zrob restart modemu i routera (najprosciej odlacz z pradu na conajmniej 10sek), zobacz jaki bedzie wynik.

2.jesli wszystko bedzie grac, podlacz po jednym urzadzeniu wiecej i zobacz jaki bedzie wyniki.

3.podlacz samego laptopa przez kabel i wywolaj z konsoli polecenie 'ping onet.pl -t' i zobacz jakie bada odpowiedzi, jesli co jakis czas wynik bedzie w granicach 1000, lub nawet timeout to sprawdz jeszcze poleceniem 'ping xxxxxxx -t' gdzie xxxxxx to adres ip twojego routera (domyslnie 192.168.1.1), jesli wysoki ping lub timeouty beda sie pojawiac przy pingowaniu routera to mozna smialo pomyslec o probach na innym pozyczonym routerze.

4.sprawdz czy nie ma aktualizacji firmware do twojego routera

5.podlacz ps3 przez wifi i zobacz co bedzie.

czekam na relacje z pola walki

ps.wszystko rob z wlaczonym normalnie dhcp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Chciałbym się dowiedzieć jaki najlepiej kupić ruter jak mam internet przez kablówkę (inea) i czy wystarczy łącze 1 mb?

Z góry dzięki za odpowiedź

lacze 1mb wystarczy. wazna jest jakosc tego polaczenia, ale na to nie masz zabardzo wplywu nie zmieniajac providera.

jesli w modemie masz wyjscie rj45 to smialo mozna kupic tani router z linksys lub innych znanych firm. jesli potrzebujesz wifi to mozesz "zaszalec" na router z AP, ale chyba w tej chwili bedzie ciezko kupic go bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko

Czy trzeba używać kabla do internetu który miałem w zestawie z ps3 czy mogę kupić inny bo potrzebowałbym dłuższy?

Czy używa ktoś z was routera LINKSYS WRT54GL lub DLink DIR-615 ? Chciałbym się dowiedzieć jak wam się sprawują.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam routera Linksysa WRT54G w sieci mam podłączone jeszcze 3 kompy, przy próbie połączenia PS3 przez wifi 2 pierwsze wersy są succed czyli pobieranie ip i internet connection, a przy próbie połączenia z PSNetwork już pisze fail. Co może to powodować, znacie może jakieś inne rozwiązanie by podłączyc ps3 bez kabla, bo router mam na innym pietrze i kabla ciągnąc po całym mieszkaniu nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz za słaby sygnał (sprawdzisz go wchodząc w Settings -> Network Settings -> Connection Status)

Albo zresetuj router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak sygnał to raz mam 30% 25% a dochodzi nawet do 5%, można go jakoś zwiększyć nieinwazyjnie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanko

Czy trzeba używać kabla do internetu który miałem w zestawie z ps3 czy mogę kupić inny bo potrzebowałbym dłuższy?

pozdr

nie bedzie problemu z nowym kablem o ile jego dlugosc nie bedzie przesadzona, tak powiedzmy do 100m bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak sygnał to raz mam 30% 25% a dochodzi nawet do 5%, można go jakoś zwiększyć nieinwazyjnie ??

nie wiem jaka masz wersje routera, ale do pierwszych ktore mialy wieksza ilosc pamiecia na firmware, mozna wgrac tomato, w jego ustawieniach mozna zwiekszyc moc nadawania. Co do tego jak sie to robi poszukaj na stronie tomato. niechce miec na sumieniu twojego routera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jaka masz wersje routera, ale do pierwszych które miały większą ilość pamieci na firmware, mozna wgrać tomato, w jego ustawieniach można zwiększyć moc nadawania. Co do tego jak sie to robi poszukaj na stronie tomato. nie chce miec na sumieniu twojego routera

No tak ja też za bardzo nie chce go zepsuć bo na nim leży sieć małej domowej firmy, więc miałbym kłopoty ze strony brata -nadzorcy sieci. Co sadzisz o tym by kupić jeszcze 1 router i łączyć obydwa bezprzewodowo i z tym drugim będzie się łączył play. Jest w ogóle taka możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektore routery i accesspointy maja mozliwosc pracy w trybie klienta wifi, ale czy po prostu nie lepiej kupic kawalek kabla i podlaczyc ps3 do obecnego routera? a jak nie ma gniazdek to minihub albo jakis switch dokupic, teraz to kwestia 40zl (edimax czy cos w tym stylu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×