Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam spory problem ze Swoim PS3. Dokładnie to nawet nie wiem czy chodzi o konsole, czy może o coś innego.

Mianowicie, jak każdy mam na PSN wielu przyjaciół, ogólnie sami Polacy. Mój problem polega na tym że z niektórymi w grach przez sieć, mnie łączy i moge grać razem z nimi, ale i jest wiele osób z którymi nie mogę połaczyć się bezpośrednio w grze sieciowej, ponieważ wyskaukuje mi wtedy błąd połaczenia. Internet w PS3 mam przez ROUTERA, firmy LINKSYS, w ASTERZE. Nie wiem gdzie leży problem. Może ktoś miał tego typu problem już i poradził z nim Sobie. Bardzo proszę o pomoc, kogoś kto wie o co biega. Jeśli coś jest niezrozumiałe to proszę napisać a postaram się wyjaśnić jeszcze dokładniej, ponieważ chce grać ze wszystkimi, a nie kiedy znajde kogoś chętengo do gry w sieci to muszę się modlić o to by nie z nim łączyło.

Pozdrawiam CR@ZY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie tutaj i sprawdz NAT w opcjach sieci, musisz miec conajmniej NAT2 a najlepiej to NAT1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem konsole i nie mogę jej podłączyć do internetu zgłosiłem mojemu dostawcy internetu o dopisanie mojego adresu MAC konsoli i cały czas nic wyskakuje błąd 80028EA8 proszę o POMOC i z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Już mnie szlag trafia więc pisze tutaj ;D

Walcze i walcze z NAT-em i za każdym razem przegrywam (NAT2) Firewall wyłączony łącze przez Wireless - Gdy daje all na automatic =NAT2 . Gdy dam DMZ (demilitiarized zone czy jakoś tak) i ustawie PPPOE (login i hasło z umowy) nawet nie uzyskuje adresu IP. A teraz moje pytanie WTF ?! Cóż mam z tym zrobić ? ;) bardzo was proszę o jakieś info jak to rozkminić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a powiedz nam co chcesz osiagnac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli laczysz sie przez router to zawsze bedziesz mial NAT2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę jeszcze raz.

Oto dane mojego routera, proszę napiszcie co gdzie mam wpisać ;)

Sufiks DNS konkretnego połączenia:

Opis: USB Wireless 802.11 b/g Adaptor

Adres fizyczny: 00-16-44-13-A3-31

DHCP włączone: Nie

IPv4 Adres IP: 192.168.1.102

IPv4 Maska podsieci: 255.255.255.0

IPv4 Brama domyślna: 192.168.1.1

IPv4 Serwer DNS: 192.168.1.1

IPv4 Serwer WINS:

System NetBIOS przez TCP/IP włączony: Tak

Adres IPv6 połączenia lokalnego: fe80::e028:8921:a037:5a47%9

IPv6 Brama domyślna:

IPv6 Serwer DNS:

Tam gdzie jest dwukropek i nic nie pisze to jest puste ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie bys to chcial wpisac? W zeszycie od biologii ? Nie rozumiem Twojego pytania. Okresl sie troche dokladniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Windowsa 7 Ultimate 64bit, chcialbym z niego udostepnic internet dla konsoli ps3 (PC posiada karte z modulem WiFi by robic z siebie ap) problem polega na tym ze nie da sie juz tego zrobic przez WiFi Ap Solo (brak wsparcia dla 7) tylko trzeba przez magiczne opcje systemu i nie wiem jak, ktos to robil ? ewentualnie moze by ktos poradzil jakis router do upc by przez wifi neta do konsoli przesylac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Posiadam PS3 40GB. Jest to moja trzecia konsola. Wróciła ostatnio z serwisu, została odnowiona. Mam problem z konfiguracją internetu, o dziwo na poprzednich dwóch nie było problemu. Internet mam z routera, wysyłany po kablu do konsoli. W konsoli wpisuje poprawne ustawienia, czyli identycznie jak w komputerze na którym nie ma problemu z dostępem do sieci. Gdy następuje test IP jest ok. natomiast następny test (czyli połączenia) jest fail. Na dole ekranu błąd DNS. Ale przecież DNS'y mam dobre bo tak samo mam w komputerze. Przewód jest sprawny- działały na nim 2 poprzednie konsole i nawet dziś podpinając laptopa wszystko działa. Mi już brak pomysłów - może wy jakieś macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze modow o przeniesienie tematu w stosowne miejsce, reka mi sie omskla ;) !

Witam Wszystkich,

wlacze od dluzszego czasu z problemem podlaczenia sie do gier sieciowych - ponizej szczegoly:

- ps3 podpiete po wifi do do routera linksys WRT160Nv2

- przegladarka www dziala swietnie, playstation store tez, w LBP moge swobodnie przegladac i grac mapy innych uzytkownikow

- proba uruchomienia jakiejkolwiek rozgrywki sieciowej z innymi graczami (LBP, quake wars, nfs:shift itd. itp) konczy sie fiaskiem (internet connection lost).

przegrzebalem net i na podstawie informacji, ktore znalazlem:

- na routerze zrobiony jest forwarding portow:

92821392.jpg

- 192.168.1.101 to adres mojego ps3, pobieranie IP w ps3 ustawione jest jako automatyczne, ale to jedyne urzadzenie poza pc (192.168.1.100) w mojej sieci - ps3 zawsze pobiera adres *.101.

- powyzsza konfiguracja routera nic nie zmienia, nadal nie mozna podlaczyc sie do gier sieciowych

- na probe wepchnalem ps3 do dmz na roterze:

96539452.jpg

ale to niestety tez nic nie dalo.

- testow dokonywalem zarowno po wifi jak i na kablu sieciowym - w obu przypadkach jak pisalem wyzej, store, przegladarka, dodatkowe mapy w lbp dzialaja bez zarzutu. Nie dziala granie z innymi graczami po sieci.

- jeszcze jedna dziwna sprawa, uPnP na routerze jest i jest wlaczone, PS3 stwierdza, ze uPnP is unavailable.

Zapytuje szanownych kolegow o pomysly na rozwiazanie mojego problemu, co moze byc nie tak ? Moze system ps3 przeinstalowac ?

Pozdrawiam serdecznie,

Skew.

Edytowane przez skew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szukam kogoś kto będzie w stanie dokładnie powiedzieć mi co mam zrobić w ustawieniach PS3 i routera by, zamiast NAT3 mieć NAT2. Czytałem już instrukcje z tego forum, jednak nie dałem rady. Jeśli jest ktoś kto się na tym zna i może poświęcić chodź trochę czasu by mi pomóc, proszę bardzo o kontakt na prywatnej wiadomości. ewentualnie na GG - 4936696. Bardzo chcę móc grać ze wszystkimi przez internet i nie mieć ograniczonego grania. Proszę o POMOC. :sweat:

POZDRAWIAM Cr@zy

Edytowane przez Cr@zy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz gdzies w zakladce zabezpieczen routera wlaczone SPI (statefull packet inspection)? Jezeli tak to sprobuj wylaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co przekierowywales specjalnie port 80 na ps`a. Pousuwaj wszystkie przekierowania portow na ps3, co do joty i wpisz IP konsoli w DMZ powinno byc juz O. W konsoli ustaw statyczne IP

Edytowane przez orzeszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1. forwarding portow stosowalem oczywiscie zamiennie z dmz.

2. port 80 jak i inne ustawialem zgodnie z licznymi przykladami w sieci.

3. z SPI sie pobawie

4. statyczny adres IP konsoli - jesli mam pewnosc, ze konsola zawsze uzyska adres *.101 to czy static ip jest nadal wymagane ? Czy oprocz samej rezerwacji ip sa jeszcze jakies uwarunkowania dotyczace ustawiania static ip ?

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi !

Skew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam inny router, ale pokaże Ci jak to wygląda u mnie. W routerze ustawiłem Virtual Server na wszystkie porty:

clipboard01zrw.jpg

W PS3 ustawiłem wszystko na automatyczne. Wszystkie opcje sieciowe działają bez żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam takie pytanko mam neostrade 6mb jak zrobię speed tester http://www.speedtest.pl/ to na laptopie pokazuje mi że mam 5,7mb a jak zrobię speed tester przez przeglądarkę z konsoli to ledwo wyciąga 1mb orientuje ktoś czym jest to spowodowane laptopa mam na wifi a konsola jest po kablu podpięta po router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam takie pytanko mam neostrade 6mb jak zrobię speed tester http://www.speedtest.pl/ to na laptopie pokazuje mi że mam 5,7mb a jak zrobię speed tester przez przeglądarkę z konsoli to ledwo wyciąga 1mb orientuje ktoś czym jest to spowodowane laptopa mam na wifi a konsola jest po kablu podpięta po router.

sprawdz lepiej jak pliki sie sciagaja (np jakies demo), a nie sugeruj sie speedtestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz lepiej jak pliki sie sciagaja (np jakies demo), a nie sugeruj sie speedtestem

Ściągam w tym momencie demo GOW III i strasznie muli,ściąga się trzeci dzień i trzeci raz bo za pierwszym i drugim razem jak się ściągneło to wyskakiwał error nie chciało się zainstalować zobaczę teraz.Jak kupuję gry na PS STORE to gry ściągają się dosyć szybko od kąt za czołem ściągać to demo GOW III to się dzieją takie jaja.

Edytowane przez qgar
omg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szukam kogoś kto będzie w stanie dokładnie powiedzieć mi co mam zrobić w ustawieniach PS3 i routera by, zamiast NAT3 mieć NAT2. Czytałem już instrukcje z tego forum, jednak nie dałem rady. Jeśli jest ktoś kto się na tym zna i może poświęcić chodź trochę czasu by mi pomóc, proszę bardzo o kontakt na prywatnej wiadomości. ewentualnie na GG - 4936696.

Bardzo chcę móc grać ze wszystkimi przez internet i nie mieć ograniczonego grania. Proszę o POMOC. 

POZDRAWIAM Cr@zy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITA WSZYSTKICH NOWY FORUMOWICZ...

Mam pytanko, czy da się podłączyć PS3 SLIM przez WIFI z NEOSTRADA LIVEBOX.

Jeśli tak to jak to zrobić i jak to śmiga, czy nie ma żadnych problemów.

Z góry dziękuję za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITA WSZYSTKICH NOWY FORUMOWICZ...

Mam pytanko, czy da się podłączyć PS3 SLIM przez WIFI z NEOSTRADA LIVEBOX.

Jeśli tak to jak to zrobić i jak to śmiga, czy nie ma żadnych problemów.

Z góry dziękuję za pomoc...

da sie

a dlaczego mialoby sie nie dac?

a jak to zrobic to masz w tym watku napisane, wystarczy tylko poczytac

uzyj tez instrukcji do ps3 i liveboxa a napewno sie uda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×