Skocz do zawartości
KopaczK

Top Spin 4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Gram obecnie w TS4, z tym że na razie przeszedłem tylko podstawową akademie, i od razu przeszedłem do kariery, więc resztę trybów będę sprawdzał przez weekend. Gram kobietą na normalu, obecnie max lvl postaci i tytuł star. Czasami problem sprawiają gwiazdy z top rankingu, ale i one są do przejścia, z tym że staram się zawsze grać power balle, tych control balli jeszcze nie rozkminiłem. Przy skillowaniu są trzy opcje: ofensywa, defensywa oraz serwis/volley, ja rozdzielałem w miarę po równo, ale przy następnej grze mężczyzną postawię głownie na ofensywę. Podoba mi się też opcja naboru trenera, który daje nam dodatkowe bonusy dla postaci, aczkolwiek trzeba je najpierw odblokować. Ja najczęściej uzywam top spina oraz flat shota, sporadycznie slicea, a gdy jest okazja lob też bardzo często się udaje, no i zawsze staram się maksymalne uderzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w TS3 byly mocne uderzenia trzymajac chyba R2 - czy tu tez mozna walic takie petardy, czy tylko power shoty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetrzymujesz przycisk, ale to głupie rozwiązanie bo po kilku kwadransach grania boli palec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zwykly power shoot... hmmm. Ale to moze i dobrze bo i tak te powershooty z dodatkowym powerem, rzadko kiedy mi wychodzily w TS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do gry w tenisa. Czas odkurzyć gierkę.

Jak ktoś chętny to PSNiD: Guiscard307

E:Mogę pomóc w pucharkach i vice versa.

Edytowane przez Oranje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pojęcie jak zrobić dobrego zawodnika na online? Rozłożyłem mniej więcej po równo i dostaje bęcki w każdym meczu online. Nie mówiąc o wygraniu turnieju..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , czy ktoś jeszcze przegląda ten dział. Mam pewien problem związany z uderzeniami. W tenisa gram poraz pierwszy, wiec nie jestem zbytnio w temacie. Nie mam pojecia jak gra sie w internecie. Dostaje niezle baty. Nie moge wygrac ani jednego seta, a z komputerem wygrywam na najwyzszym poziomie. Zauwazylem ,ze kolesie w necie ślą mocne pilki po skosie(w kat po srodku) nie znam sie wiec nie wiem co to za uderzenie oraz nie wiem jak je wykonac. Przez to latam po calym boisku ,a moj rywal wystarczy ze jebnie pilke w przeciwnym kierunku i zdobywa punkty. Tak jest zawsze. Czy ktos wie jak uderzyc mocna pilke, po mocnym skosie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj zaczałem grać, mógłby mi powiedzieć ktoś kto sie interesuje tennisem lub w to gra czym różni się top spin shot, slice shot i flat shot ? I w jakich sytuacjach warta którego używać domyślam sie jedynie że top spin to podkręcona. Tak samo jeśli chodzi o serwy też trzy te same strzały nie ogarniam tego ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to chyba kółeczko najlepiej się sprawdzało ale grałem już dawno temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zależy do czego. Spin shot jest to uderzenie aby zmusić przeciwnika do biegania ( mocno podkręcona piłka, jej parabola lotu jest wysoka i szybko opada), flat shot jest to najmocniejsze uderzenie ale mniej precyzyjne natomiast slice shot jest najbardziej precyzyjne i najwolniejsze zagranie żeby złapać oddech i wybić przeciwnika z uderzenia. Dzisiaj zakupiłem grę i bardzo mi się podoba, szczerze polecam szczególnie że w ten weekend jest w promocji na PS Store.

Edytowane przez pio_89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj zaczałem grać, mógłby mi powiedzieć ktoś kto sie interesuje tennisem lub w to gra czym różni się top spin shot, slice shot i flat shot ? I w jakich sytuacjach warta którego używać domyślam sie jedynie że top spin to podkręcona. Tak samo jeśli chodzi o serwy też trzy te same strzały nie ogarniam tego ; p

No zależy do czego. Spin shot jest to uderzenie aby zmusić przeciwnika do biegania ( mocno podkręcona piłka, jej parabola lotu jest wysoka i szybko opada), flat shot jest to najmocniejsze uderzenie ale mniej precyzyjne natomiast slice shot jest najbardziej precyzyjne i najwolniejsze zagranie żeby złapać oddech i wybić przeciwnika z uderzenia. Dzisiaj zakupiłem grę i bardzo mi się podoba, szczerze polecam szczególnie że w ten weekend jest w promocji na PS Store.

Slice to jest tak jakby sciecie pilki rakieta w celu zwolenienia gry najlepiej uzywaj tego jak jestes w glebokiej defensywnie ledwo dobiegasz do pilki wtedy pilka wolno leci i masz czas na poprawne ustawienie sie przy nastepnej pilce

flat shot to dosyc silne uderzenie ktore ledwo przelatuje nad siatka

top spin to pilka z duza rotacja ktora leci wysoka nad siatka (firmowe zagranie rafy nadala z forehandu w realu)

Nie wiem , czy ktoś jeszcze przegląda ten dział. Mam pewien problem związany z uderzeniami. W tenisa gram poraz pierwszy, wiec nie jestem zbytnio w temacie. Nie mam pojecia jak gra sie w internecie. Dostaje niezle baty. Nie moge wygrac ani jednego seta, a z komputerem wygrywam na najwyzszym poziomie. Zauwazylem ,ze kolesie w necie ślą mocne pilki po skosie(w kat po srodku) nie znam sie wiec nie wiem co to za uderzenie oraz nie wiem jak je wykonac. Przez to latam po calym boisku ,a moj rywal wystarczy ze jebnie pilke w przeciwnym kierunku i zdobywa punkty. Tak jest zawsze. Czy ktos wie jak uderzyc mocna pilke, po mocnym skosie??

wala takie mocne pilki bo pewnie maja w world tour staty nawalone wszystko w power 99 , 100 albo cos kolo tego

trzeba analogiem nakierowac pilke tak zeby uderzyla w pol kortu krosem tzn jak np stoisz po lewej stronie kortu to nastawiasz analogiem kierunek prawo-dół i uderzasz na maksa flat shotem

tylko jeszcze musi byc dobry timing :D good / perfect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wytłumaczy:

1. jak uderzać piłki po liniach, gram online i inni gracze niezależnie czy udeżają flat czy spin shot to wszystko jest porozrzucane maksymalnie po liniach lub w linie?

2. jak przy siatce zagrać piłkę w bok a nie w środek, bo niezależnie jak nakieruję analoga to leci w środek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 ) Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na Twoje pytanie. Zależy to od wielu czynników, jak np. umiejętności zawodnika, czyli dużo punktów włożonych w forehand/backhand, timing perfect no i staraj grać się control shotami. Oczywiście wpływ na to ma Twoje ustawienie oraz lot piłki.

Ad 2) Niemożliwe, musisz coś źle robić. Kierujesz lewym analogiem i uderzasz, najlepiej w dobrym timingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja z seria pytan:

1) mam jakiegos tam trenera, i w kazdym meczu musze spelnic jakies tam warunki, zeby dostac XP - problem w tym, ze nie wiem co mam zrobic. Np pisze, zeby 30 razy top spinem uderzyc? Co to jest? Jest w ogole jakis spis rzeczy, ktore wykonuje sie podczas meczy?

2)Jak buduje swojego zawodnika, to forehand i backhand pakowac po rowno czy tylko jedna lape? I rozumiem, ze jesli dowale na forehand 90 a backhand 60 to forehandem latwiej bedzie mi / czesciej / robic dobre pilki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja z seria pytan:

1) mam jakiegos tam trenera, i w kazdym meczu musze spelnic jakies tam warunki, zeby dostac XP - problem w tym, ze nie wiem co mam zrobic. Np pisze, zeby 30 razy top spinem uderzyc? Co to jest? Jest w ogole jakis spis rzeczy, ktore wykonuje sie podczas meczy?

2)Jak buduje swojego zawodnika, to forehand i backhand pakowac po rowno czy tylko jedna lape? I rozumiem, ze jesli dowale na forehand 90 a backhand 60 to forehandem latwiej bedzie mi / czesciej / robic dobre pilki?

1. co to jest top spin to masz opisane kilka postow wyzej :P top spinem uderzasz za pomoca :cicle:

2 budowanie zawodnika to juz kwestia indywidualna inni chca miec zawodnika szybkiego dobrego w defensywnie to wala wszysstko w defensive baseline a inni dobrego przy siatca to wala w serve & volley :D najlepiej rozkladaj tak zeby forehand byl mocniejszy ale bez przesady :D tak 83 / 75 cos w tych granicach

podczas gry mozesz tez obiegac pozycje do uderzenia tzn jak masz pilke na backhand a chcesz uderzyc z forehandu to naciskasz :l2: i zawodnik obiega pilke :D

jak masz problem z trenerem to napisz mi dokladnie jak on sie nazywa to napisze ci mniej wiecej co musisz wykonac zeby wszystkie bonusy odblokowac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś uważnie przeszedł tutorial to byś nie zadawał banalnych pytań, przecież tam wszystko było dokladnie opisane ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pio, nie masz zamiaru pomagac, to wyjdz.

Skyrimers - teraz zmienilem trenera (jakas murzynka) i mam takie zadania

- play 30 points by going to the net

- hit 45 winners on your backhand

- play 30 balls in close to the line

- play 4 matches

rozumiem, ze:

- zagrac 30 pilek spod siatki

- 45 wygrwyajacych odbic backhandem

- 30 pilek na linie outu

- rozegrac 4 mecze czy zdobyc pilki meczowe?

I tow szystko podczas jednej gry czy w czasie kilku meczy?

I jesli juz to osiagne, to zmienaic na inego trenera czy zostawac przy jednym i da inne zadania?

I czy to normalne ze caly czas gram ze znacznie lepszymi przeciwnikami? Tzn ja mam jakos 50 a oni 65-70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pio, nie masz zamiaru pomagac, to wyjdz.

Skyrimers - teraz zmienilem trenera (jakas murzynka) i mam takie zadania

- play 30 points by going to the net

- hit 45 winners on your backhand

- play 30 balls in close to the line

- play 4 matches

rozumiem, ze:

- zagrac 30 pilek spod siatki

- 45 wygrwyajacych odbic backhandem

- 30 pilek na linie outu

- rozegrac 4 mecze czy zdobyc pilki meczowe?

I tow szystko podczas jednej gry czy w czasie kilku meczy?

I jesli juz to osiagne, to zmienaic na inego trenera czy zostawac przy jednym i da inne zadania?

I czy to normalne ze caly czas gram ze znacznie lepszymi przeciwnikami? Tzn ja mam jakos 50 a oni 65-70.

- play 30 points by going to the net - zagrac 30 pilek pod siatka

- hit 45 winners on your backhand - zagrac 45 wygrywajacych pilek z bachandu

- play 30 balls in close to the line - zagraac 30 pilek w okolicach linii

- play 4 matches - rozegrac 4 mecze, niekoniecznie wygrac

I tow szystko podczas jednej gry czy w czasie kilku meczy?

nie ma roznicy w ilu meczach to wykonasz :P grunt to zaliczyc to

I jesli juz to osiagne, to zmienaic na inego trenera czy zostawac przy jednym i da inne zadania?

zalezy jaki trener bronze czy silver to najlepiej zmieniac na gold jak najszybciej a wybor to juz zobacz sobie jaki trener co dodaje i ktore staty ci najbardziej podejda to bierz tego

I czy to normalne ze caly czas gram ze znacznie lepszymi przeciwnikami? Tzn ja mam jakos 50 a oni 65-70.

na poczatku przeciwnicy sa silniejsi ale im dalej bedziesz w karierze to role sie odwroca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sky. Pyknalem to wszystko w dwoch meczach, wiec teraz czas zmienic trenera - mam narazie tylko brazowych i srebrnych.

Ale mam jeszcze pare pytan:

1) Jak mam swoje statystki skilli, to przy trzech zawsze jest gwizdek i "+5" - co to oznacza?

2) Czy musze zmieniac zaliczac wielu trenerow zeby zdobyc jakies trofeum czy XP? Czy po prostu wedle uzania?

3) Jak poslac bombe, gdy przeciwnik zagrywa mi wysoka pilke? Jak staram sie o mocne uderzenie X-em to czesto jest out.

4) Podczas gry, ktorych przysikow L i R uzywac najczesciej? Bo ciagle nie bardzo wiem do czego one sluza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wybaczcie za tak banalne pytanie, ale dopiero niedawno mam PS3.

Czy w grę Top Spin 4 można grać tylko za pomocą kontrolera Move czy można samym padem?

Bo nie mam kontrolera, a chciałbym pograć w tę grę.

Dziękuję za pomoc z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej wchodzę w Top Spin 4, jeśli ktoś chcę zagrać online - zapraszać..

PSN ID : krysiu1

HS : posiadam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×