Skocz do zawartości
Marqus_Pirx

Top Gear I "auto Za Rozsądną Cenę"

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę,że na forum są koledzy biegli w organizowaniu różnych form ścigania się przy pomocy GT5,konsoli i innych wynalazków! Ja z racji wieku do elektroniki nie mam stosownej biegłości,więc sam tego nie zorganizuję,ale...ktoś może!

Oglądacie Clarksona i jego kultowy "Top Gear"? To zasad nie muszę tłumaczyć-jedno okrążenie na torze Top Gear,koniecznie autem nietuningowanym,wysłanie swojego czasu do "Organizatora",który wpisałby to na ogólnodostępną tabelę...i koniec zasad! Ot,taka luzna zabawa...Gdybym miał umiejętności,to taki skrypt do samodzielnego wysyłania czasów i automatycznego pojawiania się w rankingi nie byłby chyba problemem...pamiętam,że tak rywalizowaliśmy w "Lidze GPL off-line"...była stronka,każdy mógł wysłać swój czas i po chwili ukazywało si e to w tabeli...

Co Wy na taki pomysł?Podejmie się ktoś???

Po wielu burzliwych dyskusjach strona działa i przyjmuje czasy!!! Dzięki Aragornik i dzięki wszyscy,którzy aktywnie "dawali głos"...

adres strony do zabawy na TopGear

http://topgear.krzysztofmrela.pl/

Obowiązujące zasady to:

Ma być tak (dla ułatwienia nazwę to "wersja Marqusa"):

-auto wyznaczone z salonu (wyznacza zwycięzca ostatniej sesji)

-zero tuningu zwiekszającego osiągi auta oraz poprawę jego mechanicznych cech (aerodynamika/balans hamulców)...wiecie,o co mi chodzi???

-dopuszczalne dowolne (wg uznania kierowcy) modyfikacje opcji kierowania (trakcja/ABS)

-50 lapów do wykorzystania

-fotka

Edytowane przez Marqus_Pirx
  • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ok. Jeśli chodzi o skrypt (goły bez grafiki) jestem w stanie napisać tylko pozostaje jeden mały problem -> weryfikacja poprawności czasu. Jeśli ktoś ma pomysł to chętnie posłucham :)

Poprawności w sensie uczciwości ( nie do końca ufam wszystkim :) )

Edytowane przez aragornik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zrobienie czasu w Próbie czasowej w szybkiej grze. Nie pozwala na ścinanie toru (po asfalcie/itp. dopuszcza), jednak nie pokazuje czy samochód był tuningowany, a także na jakich oponach jechał. Trzeba by umożliwić maksymalny tuning i opony WM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ok. Jeśli chodzi o skrypt (goły bez grafiki) jestem w stanie napisać tylko pozostaje jeden mały problem -> weryfikacja poprawności czasu. Jeśli ktoś ma pomysł to chętnie posłucham :)

Poprawności w sensie uczciwości ( nie do końca ufam wszystkim :) )

W "Lidze GPL off-line" odbywało się to tak,że wysyłało się replay z bestlap...tu niestety to nie ma chyba zastosowania.Ale ja myślałem,żeby "pójść po całości" czyli...wszak Top Gear dzieje się w Anglii,a Anglia to kraj,który wymyślił pojęcie "gentelmen"!!! Któż chciałby oszukiwać w zabawie???

Notabene...słyszałem gdzieś,że wielkie transakcje "diamentowe" w Amsterdamie odbywają się na zasadzie...uścisku dłoni kontrahentów!!!! I dość....

Może wysłanie zdjęcia zrobionego komórką by wystarczyło "za weryfikację"???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by umożliwić maksymalny tuning i opony WM.

Kłóci się to z ideą auta za rozsądną cenę trochę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zrobienie czasu w Próbie czasowej w szybkiej grze. Nie pozwala na ścinanie toru (po asfalcie/itp. dopuszcza), jednak nie pokazuje czy samochód był tuningowany, a także na jakich oponach jechał. Trzeba by umożliwić maksymalny tuning i opony WM.

Dobra uwaga! Co prawda większy "fun" dawałaby chyba jazda autem "prosto ze sklepu"....właśnie jak u Clarksona!!!

Edytowane przez Marqus_Pirx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jeśli chodzi o prosty skrypt tabelki - > czas / auto i wyswietlanie tego w jakiś sensowny sposób to jestem w stanie wykonać nawet z fotką obok wyniku :) Jednak dopiero w weekend, wcześniej niestety kompletnie brak czasu.

No jeśli taka idea to tylko auto np 150 k cr ( czy też inna wartość uznana za rozsądną cenę :) ) prosto ze sklepu 0 tuningu.

Edytowane przez aragornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jeśli chodzi o prosty skrypt tabelki - > czas / auto i wyswietlanie tego w jakiś sensowny sposób to jestem w stanie wykonać nawet z fotką obok wyniku :) Jednak dopiero w weekend, wcześniej niestety kompletnie brak czasu.

No jeśli taka idea to tylko auto np 150 k cr ( czy też inna wartość uznana za rozsądną cenę :) ) prosto ze sklepu 0 tuningu.

Masz u mnie browar!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to możesz napisać na gg/psn czy coś i dokładnie omówi się idee tego ( w sensie funkcjonalności ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł na fajną zabawę, Marqus.

Gdy przyjeżdża szwagier kupujemy jakiegoś szrota (nie więcej niż 120KM bez tuningu) i na zmianę jeździmy po tym torze, zabawa jest świetna. Zwłaszcza gdy przy naszych rekordach trzeba dodać literkę, nie W jak Wet tylko D jak Drunk.

Szkoda że w grze nie można kupić ani Suzuki Liana ani Chevroleta Lacetti.

Edytowane przez mpk77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę się na to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo chętnie... bardzo lubię jeździć po tym torze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując...zakładam,że wszyscy akceptują takie proste zasady: auto w stanie "surowym" (zero tuningu),rozsądna (???) cena czyli 150k cr,weryfikacją czasu może być fotka z telefonu...jeszcze jakieś pomysły na maksymalne uproszczenia???Dawajcie,burza mózgów mile widziana...potem to dogadam z aragornikiem (wielkie dzięki za pomoc zdeklarowaną) i jak będzie skrypt gotowy to ogłosimy stosownym komunikatem...

Gdyby się rozwinęło w jakiś niewyobrażalny sposób,to zawiadomimy Clarksona...może przyjedzie do Polski????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl super swietny,jednak wlasnie lekkie modyfikacje beda sie pojawiac by chocby o 0,2 sekundy byc z przodu.Ja proponuje WV "ogorka" Sambawagon po pelnym tunningu i tak jego wlasciwosci jezdne nie beda super rewelacyjne i bylo to kiedys auto dla ludu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl super swietny,jednak wlasnie lekkie modyfikacje beda sie pojawiac by chocby o 0,2 sekundy byc z przodu.Ja proponuje WV "ogorka" Sambawagon po pelnym tunningu i tak jego wlasciwosci jezdne nie beda super rewelacyjne i bylo to kiedys auto dla ludu.

Nie,nie...to może brzmi niedorzecznie,ale...nie ma "odgórnie" narzuconego auta!!! Ma spełniać tylko warunki "zasadznicze" czyli cena!!!! Oczywiście,mozna zastosować mechanizm:im nizsza cena tym większy "honor" ale to już zaczyna komplikować zabawę...

Zauważcie oglądając Top Gear że nikt z zapraszanych uczestników nie oponuje mówiąc:"Ale tamten miał LEPSZE auto!!"...liczy sie tylko zabawa!!!!

Edytowane przez Marqus_Pirx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl super swietny,jednak wlasnie lekkie modyfikacje beda sie pojawiac by chocby o 0,2 sekundy byc z przodu.Ja proponuje WV "ogorka" Sambawagon po pelnym tunningu i tak jego wlasciwosci jezdne nie beda super rewelacyjne i bylo to kiedys auto dla ludu.

Albo jakiś Yaris - po max tuningu 190 KM i drogi nie jest - tym bardziej ze kazdy go ma bo na poczatku juz byl potrzebny.

Tyle tylko, że trzeba wybrać konkretną wersję bo tam jest ich kilka.

No i wydaje mi sie ze jest choc troche podobny do tej Liany czy Lacetti ....

Ewentualnie jakieś inne auto które po max tuningu nie przekroczy 150 - 200 KM - tyle ze po wymianie oleju w gre wejdzie docieranie silnika i o 1 - 2 KM wiecej z wyscigu na wyscig, chyba ze w próbach czasowych ta opcja nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150k cr to trochę za dużo, za tyle można już kupić całkiem niezłe auto. Jeśli to ma być auto za rozsądną cenę to raczej 20-30k cr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150k cr to trochę za dużo, za tyle można już kupić całkiem niezłe auto. Jeśli to ma być auto za rozsądną cenę to raczej 20-30k cr.

Dokładnie. Jak dobrze pamiętam, to 135k cr kosztuje M5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pasowałoby zrobić to w jakiejś formie,która preferowałaby cenę...im tańsze,tym lepiej!!! Jakieś grupy,przedziały cenowe? Co do tuningu-NIC znaczy NIC!!!!! Jakiejkolwiek ingerencji!!! Zero wymian oleju,zero udoskonaleń...używane,prosto ze szrotu!!!!

Jak tak dokładnie o tym myślę,to widzę,że to nie jest takie proste....A może po prostu zmienić "rozsądną cenę" na "najtańsze"???

Edytowane przez Marqus_Pirx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marqus idea jest prosta. Skrypt także :) Tylko podchodzi to co napisałem w 1 poście :) Kombinowanie :D a te 150 k palnąłem tak z głowy może być równie dobrze 50 20 lub 100 :)

Ja to widzę, że uczestnik podaje samochód i czas + fotkę. W top gear właśnie chyba mieli różne samochody nie ? Nie zawsze był ten sam bo teraz nie pamiętam.

Edytowane przez aragornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pasowałoby zrobić to w jakiejś formie,która preferowałaby cenę...im tańsze,tym lepiej!!! Jakieś grupy,przedziały cenowe? Co do tuningu-NIC znaczy NIC!!!!! Jakiejkolwiek ingerencji!!! Zero wymian oleju,zero udoskonaleń...używane,prosto ze szrotu!!!!

Jak tak dokładnie o tym myślę,to widzę,że to nie jest takie proste....A może po prostu zmienić "rozsądną cenę" na "najtańsze"???

Mi sie wydaje ze ze trzeba zrobic tak jak jest w TOP GEAR - czyli JEDNO i to samo auto bo przeciez o to w tym chodzi.

Każdy gość ściga sie przeciez jednym i tym samym samochodem.

Do tego AUTO ZA ROZSADNA CENE w mysl prowadzacych program ma byc tanie i kazda rodzine muci byc na nie stac - czyli coś na zasadzie cena/funkcjonalnosc.

I wydaje mi sie ze jazda "golasem" tez sie nie sprawdzi bo zawsze ktos moze odjąć mase, dołożyć sprzeglo itp. nie wspomne o modach silnika.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze ze trzeba zrobic tak jak jest w TOP GEAR - czyli JEDNO i to samo auto bo przeciez o to w tym chodzi.

Każdy gość ściga sie przeciez jednym i tym samym samochodem.

Do tego AUTO ZA ROZSADNA CENE w mysl prowadzacych program ma byc tanie i kazda rodzine muci byc na nie stac - czyli coś na zasadzie cena/funkcjonalnosc.

I wydaje mi sie ze jazda "golasem" tez sie nie sprawdzi bo zawsze ktos moze odjąć mase, dołożyć sprzeglo itp. nie wspomne o modach silnika.

Nie wiem czy oglądałeś kiedyś top gear, ale są tam różni goście i różne samochody. Po za tym, dobry pomysł z tym zerowym tuningiem - jestem tego zwolennikiem, sam kupuję gołą furę i śmigam sobie po torach, bo dopiero wtedy możemy sprawdzić na maxa auto.

Kwestie uczciwości zostawmy graczom, ten co oszuka, będzie miał tylko satysfakcje z tego, że jest 1 - ale będzie miał świadomość, że uczynił to nie uczciwie. Ale mam nadzieję, że na tym forum, a szczególnie w dziale GT nie ma takich osób ! :thumbsup:

Ja się na to z chęcią pisze, tylko mała uwaga - która oczywiście nie musi być zaakceptowana, ale może jednak chociaż zmiana oleju będzie dozwolona? Jakby nie patrząc, przywróci to używanemu aucie prawie pierwotną moc.:laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy oglądałeś kiedyś top gear, ale są tam różni goście i różne samochody.

No w sumie masz racje tyle tylko że:

Liana I jako pierwsze auto

Liana II jako drugie auto ale to dopiero po kilku sezonach

Lacetti aktualnie

Ale zawsze po zmianie auta lista jest tworzona od nowa bo dane techniczne aut tez sie zmieniaja.

A co do różnych gości - goście sie zmieniaja bo co to za frajda oglądać tą samą gębę kilka razy pod rząd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jeżeli to zabawa - bez nagród to po co oszukiwać ;/ (nawet gdyby była nagrody to oszukiwanie jest bez sensowne;/)

Fajna zabawa, a jak ktoś już na prawdę będzie miał rewelacyjny czas to wtedy poprosimy o fotkę z wynikiem ;)

Ja bym bardzo chciał takie coś - super zabawa...

Fajnie tak "masterować" swoje wyniki, tak jak to robiłem na turniej GT5 ;)

Pozdro ;)

Edytowane przez Hipeq69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×