Skocz do zawartości
Marqus_Pirx

Top Gear I "auto Za Rozsądną Cenę"

Rekomendowane odpowiedzi

No w sumie masz racje tyle tylko że:

Liana I jako pierwsze auto

Liana II jako drugie auto ale to dopiero po kilku sezonach

Lacetti aktualnie

Ale zawsze po zmianie auta lista jest tworzona od nowa bo dane techniczne aut tez sie zmieniaja.

A co do różnych gości - goście sie zmieniaja bo co to za frajda oglądać tą samą gębę kilka razy pod rząd ?

Tak oczywiście, ale wydaje mi się, że twórcy tego tematu chodziło o to, że prezenterzy tego programu testują na swoim torze przeróżne samochody - nie jeżdżą tylko nowym Deawoo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście, ale wydaje mi się, że twórcy tego tematu chodziło o to, że prezenterzy tego programu testują na swoim torze przeróżne samochody - nie jeżdżą tylko nowym Deawoo.

Tytuł tematu mówi sam za siebie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co jest w temacie :) Chciałem wyjaśnić Tobie, że w owym programie nie jeżdżą tylko jednym autem.

już trochę offtopujemy :whistling:

Edytowane przez sk316fx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie masz racje tyle tylko że:

Liana I jako pierwsze auto

Liana II jako drugie auto ale to dopiero po kilku sezonach

Lacetti aktualnie

Ale zawsze po zmianie auta lista jest tworzona od nowa bo dane techniczne aut tez sie zmieniaja.

A co do różnych gości - goście sie zmieniaja bo co to za frajda oglądać tą samą gębę kilka razy pod rząd ?

Kolega juz mnie ubiegl,czasowka autem za rozsadna cene ma na pokazaniu jak jezdza gwiazdy i sprawdzic ich umiejetnosci ,jedynie pecha mieli Ci co jechali po mokrym.

I tak jak kolega napisal ,ze Yaris po max tunningu jesli nie przekroczy 200KM bylby odpowiedni a idea tej proby zachowana wzgledem Top Gear tylko czasy byly by inne.Ale to tylko moje zdanie,a czasy beda chyba bardzo podobne bo osoby slabsze wyrownaja sobie czas z najlepszymi redukcja masy czy oponami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też chętnie się piszę na to, popieram przedmówcę.Ustalmy samochód opony i jazda a oszuści niech się bawią sami :biggrin: Cytuję:

Kwestie uczciwości zostawmy graczom, ten co oszuka, będzie miał tylko satysfakcje z tego, że jest 1 - ale będzie miał świadomość, że uczynił to nie uczciwie. Ale mam nadzieję, że na tym forum, a szczególnie w dziale GT nie ma takich osób ! :thumbsup:

Ja się na to z chęcią pisze, tylko mała uwaga - która oczywiście nie musi być zaakceptowana, ale może jednak chociaż zmiana oleju będzie dozwolona? Jakby nie patrząc, przywróci to używanemu aucie prawie pierwotną moc.:laugh:

Ps.Może tak Suzuki swift ??

Edytowane przez hakuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej "rozsądnej ceny" - da radę wsadzić do tego tematu ankietę? :laugh: Moglibyśmy dać z 3-4 przedziały z kasą i zagłosować.

Moim zdaniem dobry próg to byłby do 30 tys.Cr. Auta w tym przedziale nie są ani za szybkie, ani za wolne. Zwykłe sportowe autka, które jesteśmy w stanie dojrzeć w naszym codziennym życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę, że uczestnik podaje samochód i czas + fotkę. W top gear właśnie chyba mieli różne samochody nie ? Nie zawsze był ten sam bo teraz nie pamiętam.

I tak zrób...tzn. skrypt/program działający na takich wytycznych. Zobaczymy,jak to działa....Przypominam ze celem całej zabawy NIE JEST wyłonienie "MISZCZA"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za Swiftem, oczywiście bez przeróbek. Lepsza byłaby ankieta dot. konkretnych aut. Najbardziej podobne co do osiągów sa chyba Yariska (ta premium) i wspomniany Suzuki Swifciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za Swiftem, oczywiście bez przeróbek....

To świetnie...pojedziesz sobie Swiftem. Ktoś inny pojedzie sobie Yarisem.Ktoś inny znajdzie tańszego "rzęcha" i pojedzie nim...plasując się wyżej lub niżej.Po jakimś czasie stworzy się (być może) duża "baza danych" i fajnie będzie wziąść podobne auto do już przez kogoś użytego i zmierzyć się z nim....

Zresztą zobaczymy jak powstanie program/skrypt...jedno podkreślam-tu nie chodzi o Wygranie klasyfikacji...tu chodzi o fun płynący z jazdy "zwykłymi" furkami po kultowym torze w doborowym (to my!) towarzystwie...ach,żeby tak jeszcze wspólny whiskacz!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marqus na whiskacza to ja się piszę jak najbardziej :) a skrypt przygotuje w sobotę jakoś bo wcześniej po robocie nie mam czasu/siły. Jak będę miał demo powiedzmy koło 12-14 to pokaże Ci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marqus na whiskacza to ja się piszę jak najbardziej :) a skrypt przygotuje w sobotę jakoś bo wcześniej po robocie nie mam czasu/siły. Jak będę miał demo powiedzmy koło 12-14 to pokaże Ci :)

Do tematu wspólnego whiskacza jeszcze wrócimy...a co do skryptu to nie spiesz się bardzo...jestem w pracy piątek,sobota,niedziela (po 12 godzin-tak,tak ,młodzieży!!! tak sie pracuje na kilka chwil pogrania!!!) więc dopiero w poniedziałek będę dostepny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyskakuj z wiekiem bo zaraz się okaże że jesteś tu najmłodszy:-)

Co do samochodu to myślałem że ustalimy jeden i poza wymianą oleju nie zmieniamy nic, no ale jak jest taka rozbieżność to można ustalić że w zakupionym samochodzie wymieniamy tylko olej, reszty nie ruszamy, jeśli będzie to samochód spoza premium to trzeba udostępnić go online, bo mogą być kłopoty z kupnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie masz racje tyle tylko że:

Liana I jako pierwsze auto

Liana II jako drugie auto ale to dopiero po kilku sezonach

Lacetti aktualnie

Ale zawsze po zmianie auta lista jest tworzona od nowa bo dane techniczne aut tez sie zmieniaja.

A co do różnych gości - goście sie zmieniaja bo co to za frajda oglądać tą samą gębę kilka razy pod rząd ?

Aktualnie jeżdżą Kią Cee`d.

Co do pomysłu to żeby nie było oszustów to dajmy jakieś wolne auto typu Fiat 500 z maksymalnym tuningiem - i tak dzięki temu nie będzie szybszy od seryjnego np Focusa RS.

Edytowane przez JackXP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak ktoś pożycza od nas auto to jesteśmy o tym informowani? Bo mogło by się to odbywać w ten sposób, że auto kupowałaby jedna osoba i udostępniała je wtedy każdy by jechał takim samym bez tuningu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że powinno być jedno auto, którym będą jeździć wszyscy, golas z salonu z możliwością zmiany oleju. I tylko na własnej uczciwości będziemy mogli tu polegać.

Można by to auto co jakiś czas zmieniać (jeśli ta zabawa będzie się cieszyć niesłabnącym powodzeniem), np. co tydzień lub dwa zmieniamy model w demokratycznym głosowaniu (:

Zwycięzca przechodzi do historii (:

Jeśli będzie zbyt dużo wątpliwości co do uczciwości niektórych uczestników to pomysł z fiatem500 w którym można wszystko też jest dobry. Wówczas liczyć się będzie też umiejętność właściwej regulacji maksymalnej prędkości, docisku czy zawieszenia.

Wiem śmiesznie to brzmi przy fiacie500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostańmy jednak przy aucie za rozsądną cenę, max. tuning kosztuje ponad 100tyś, nie każdy chce tracić tyle na tuning byle gnojka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge cos wtracic...

My na konkurencyjnym forum juz robimy TG Wall. Generalnie zapraszam tam ale powiem wam co mozna zrobic a przynamniej to co robimy tutaj.

W TG wyglada to tak ze przychodzi gosc i robi 8 kolek i z tego wybierane jest najlepsze. Jednak jak wiemy wszyscy auto jest ogolnie znane.. Teraz jest to KIA.

Jednak ja uwazam ze akurat autko nie powinno byc znane.

Robimy tak. Zbiera sie grupa 2-3 osob organizatorow ktorzy robia zebranie o np 22.00 codziennie i wowczas osoby chetne wchodza na serwer. Dostaja autko ktore jest tajemnica na ten czas 8 kolek (robimy to poprzez pozyczanie sobie autka). Robi czasy najlepsze zapisujemy i oddaje auto i wychodzi z pokoju. Potem wchodzi nastepny. Tak po kolei.

Mysle ze to w miare udana forma. Takze jak mowie jesli ktos chce sie sprawdzic w juz tak dzialajacym systemie zapraszam do mnie na pw. Natomiast jesli chcecie to zrobic tutaj to mam nadzieje ze moj (w sensie moze nie moj) pomysl sie przyda.....

dzieki za uwage,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jeżdżą Kią Cee`d.

O choroba .... rzeczywiście - nie wiem jak mi umknęła ta wiśniówka ...........

Panowie...... zawsze możemy skopiować TOP GEAR w 100%...... i stworzyć dwie tabele.

1. tabela dla auta za rozsądną cenę - JEDNO auto dla wszystkich - wyłaniająca najszybszego kierowcę

2. tabela dla aut "dowolnych" - wyłaniająca najszybsze auto na tym torze (nie kierowcę)

Oczywiście to tylko moja propozycja - nie musi być brana pod uwagę.

A jeżeli stanie na wyborze auta do jakiejś sumy Cr. to może lepiej zastąpić tą opcję Punktami Osiągów ?

Wtedy bez względu na koszt auta i modów szanse będą wyrównane- trzeba jednak ustalić rodzaj opon, które w PO nie są brane pod uwagę.

Edytowane przez INO1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...... zawsze możemy skopiować TOP GEAR w 100%...... i stworzyć dwie tabele.

1. tabela dla auta za rozsądną cenę - JEDNO auto dla wszystkich - wyłaniająca najszybszego kierowcę

2. tabela dla aut "dowolnych" - wyłaniająca najszybsze auto na tym torze (nie kierowcę)

Oczywiście to tylko moja propozycja - nie musi być brana pod uwagę.

A jeżeli stanie na wyborze auta do jakiejś sumy Cr. to może lepiej zastąpić tą opcję Punktami Osiągów ?

Wtedy bez względu na koszt auta i modów szanse będą wyrównane- trzeba jednak ustalić rodzaj opon, które w PO nie są brane pod uwagę.

I doskonale! Tak jest-dwie tabele to jest ostatecznie rozwiązanie godzące wszystkie aspekty!!!Że sam na to nie wpadłem....gratuluję "błysku geniuszu"...

Pozostaje ustalić "Auto Testowe",poczekać na skrypt/program i zacząć się bawić

Edytowane przez Marqus_Pirx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się w temat:

2. tabela dla aut "dowolnych" - wyłaniająca najszybsze auto na tym torze (nie kierowcę)

Trzeba by to sprecyzować, bo zaraz wszyscy będą brali X2010 i będą myśleli, że są fajni.

Limit PP jest tutaj niestety koniecznym wymogiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby proste, a nikt na to nie wpadł :D

Skoro mamy już ustalone prawie co i jak, to możemy już ustalić liczbę PO - mam nadzieję, że nie będzie ona za wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że zrobię to tak, że domyślnie będzie wyświetlała się tabela aut dowolnych. Przy dodawaniu wyników będą 2 opcje : samochód testowy (ustalony przez nas) i 2 dowolny a przy dowolnym trzeba będzie po prostu podać parametry : nazwa auta, cena w tysiącach cr, moc, waga, opony + fotka. Pozwoli to mniej więcej weryfikować wyniki chociaż na oko. W sobotę jak mówię będzie wersja beta to najwyżej dorzucicie uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze error autko powinno byc tajne i tylko jedno inaczej nie ma to sensu. Najlepiej tez wlasnie robić to online (uczestnik i organizator), pare kółek treningowych i jedno pomiarowe. Nikt w top gear nie trenuje sobie tydzień przed przejazdem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto "for all" proszę sobie wybrać z tych propozycji:

Mini Cooper S`05 28500cr (bo kultowy i mu się należy!)

Suzuki Swift Sport`07 16300cr (bo fajne jezdzidełko)

Honda Civik TYPR R(EK)`97 19980cr (bo tak...)

Peugeot 207 GTI`07 32000cr (bo relatywnie dużo ich jakoś widzę)

Prosto z salonu,"za normalną cenę",zero dłubania...tylko pomalować i jechać!! Nooo,ewentualnie zapach do kabiny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, wkurzacie mnie już na tym forum.

Mam inne gry do ogrania, a tu stale ktoś coś wymyśla, jak nie nowy event to inne zabawy. Ile można grać w Gran Turismo?:laugh:

Na szczęście wychodzi Shift 2 Anliszt czy jakoś tak, to Gran Turismo pójdzie w odstawkę na dłuuugie miesiące.

:teehee: :teehee:

A tak serio, to chętnie się pobawię w auto za rozsądną cenę, super pomysł.:thumbsup:

Edytowane przez Ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×