Skocz do zawartości
Marqus_Pirx

Top Gear I "auto Za Rozsądną Cenę"

Rekomendowane odpowiedzi

cena w tysiącach cr,

Cena to raczej w Cr, bo mogą być błędy w błędnym postawieniu przecinka i wgl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się w temat:

Trzeba by to sprecyzować, bo zaraz wszyscy będą brali X2010 i będą myśleli, że są fajni.

Limit PP jest tutaj niestety koniecznym wymogiem.

Jako "auto dowolne" mozna przyjac auto, ktore nie bedzie "wyscigowka" czyli wszelkiego rodzaju RACE CAR'y ; Touring CAR'y, RM, F1, RED BULL'e (ogolnie wszystkie "kolorowe") ODPADAJA.

Czyli dopuszczamy wszystko czym przecietny Kowalski moze jezdzic po normalnych drogach - dokladnie tak jak w TOP GEAR.

No chyba , ze sie rozpedzilem i zle kombinuje........

ps. sorry za brak polskich znakow, cos mi sie przed chwila skopalo w przegladarce....

Edytowane przez INO1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podając cenę do 30 tys. Cr, chodziło mi właśnie o auta, które jak pisze INO możemy zobaczyć na drogach - tak będzie chyba najlepiej, najzabawniej i najciekawiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auta będą do wyboru według oficjalnego spisu a więc nie będzie możliwości wpisania z łapki. Wyrzuci się po prostu wszystkie race cary cuda krzaki :) i od razu jak ktoś będzie chciał być za fajny to mu nie pójdzie;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że na forum są koledzy biegli w organizowaniu różnych form ścigania się przy pomocy GT5,konsoli i innych wynalazków! Ja z racji wieku do elektroniki nie mam stosownej biegłości,więc sam tego nie zorganizuję,ale...ktoś może!

Oglądacie Clarksona i jego kultowy "Top Gear"? To zasad nie muszę tłumaczyć-jedno okrążenie na torze Top Gear,koniecznie autem nietuningowanym,wysłanie swojego czasu do "Organizatora",który wpisałby to na ogólnodostępną tabelę...i koniec zasad! Ot,taka luzna zabawa...Gdybym miał umiejętności,to taki skrypt do samodzielnego wysyłania czasów i automatycznego pojawiania się w rankingi nie byłby chyba problemem...pamiętam,że tak rywalizowaliśmy w "Lidze GPL off-line"...była stronka,każdy mógł wysłać swój czas i po chwili ukazywało si e to w tabeli...

Co Wy na taki pomysł?Podejmie się ktoś???

Jeden koleś już coś takiego zrobił, ale wówczas było mało chętnych. ;)

http://www.granturismo.pl/forum/viewtopic.php?f=66&t=6461&sid=1c484cf7b4a8f152798c17982b5cb5c9

Stronka:

http://www.wix.com/topgearb/main

Pomysł ok... pozostaje jeden mały problem -> weryfikacja poprawności czasu. Jeśli ktoś ma pomysł to chętnie posłucham :)

Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zrobienie czasu w Próbie czasowej w szybkiej grze. Nie pozwala na ścinanie toru (po asfalcie/itp. dopuszcza), jednak nie pokazuje czy samochód był tuningowany, a także na jakich oponach jechał. Trzeba by umożliwić maksymalny tuning i opony WM.

Tak. organizator wyznacza jedynie samochód - a Tuning, opony i opcje jazdy muszą być dowolne bo jeśli zdecydujecie się na weryfikacje czasów zdjęciem to tych rzeczy nie da się wówczas sprawdzić. ;)

W "Lidze GPL off-line" odbywało się to tak,że wysyłało się replay z bestlap...tu niestety to nie ma chyba zastosowania.Ale ja myślałem,żeby "pójść po całości" czyli...wszak Top Gear dzieje się w Anglii,a Anglia to kraj,który wymyślił pojęcie "gentelmen"!!! Któż chciałby oszukiwać w zabawie???

Też tak myślałem robiąc podobnie w swoim Evencie, ale po dwóch tygodniach musiałem zmienić zasady ze względu na uczciwość co niektórych. ;)

Nie,nie...to może brzmi niedorzecznie,ale...nie ma "odgórnie" narzuconego auta!!! Ma spełniać tylko warunki "zasadznicze" czyli cena!!!! Oczywiście,mozna zastosować mechanizm:im nizsza cena tym większy "honor" ale to już zaczyna komplikować zabawę...

Zauważcie oglądając Top Gear że nikt z zapraszanych uczestników nie oponuje mówiąc:"Ale tamten miał LEPSZE auto!!"...liczy sie tylko zabawa!!!!

Nie kłócą się bo wszyscy jechali tym samym autem ;)

Proponuje: ;)

- Auto wyznaczone przez organizatora - ten sam model dla wszystkich

- Tuning/opony/opcje jazdy dowolne

- zdjęcie weryfikujące czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no ....nie głupio zrobiona stronka.....

Szkoda, że tam to akurat nie wypaliło....

Może u Nas to się tak nie skończy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Auto wyznaczone przez organizatora - ten sam model dla wszystkich

W najnowszej serii Clarckson używa auta Kia Cee'd. Nie mam GT5, i nie wiem czy można akurat to kupić, tak tylko piszę jak by ktoś był ciekawy lub chciał wykorzystać to w tej zabawie whistling.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najnowszej serii Clarckson używa auta Kia Cee'd. Nie mam GT5, i nie wiem czy można akurat to kupić, tak tylko piszę jak by ktoś był ciekawy lub chciał wykorzystać to w tej zabawie whistling.gif

Już wiemy :) ! Niestety, albo i stety aut ze stajni Kii nie ma w GT5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge cos wtracic...

My na konkurencyjnym forum juz robimy TG Wall. Generalnie zapraszam tam ale powiem wam co mozna zrobic a przynamniej to co robimy tutaj.

Robimy tak. Zbiera sie grupa 2-3 osob organizatorow ktorzy robia zebranie o np 22.00 codziennie i wowczas osoby chetne wchodza na serwer. Dostaja autko ktore jest tajemnica na ten czas 8 kolek (robimy to poprzez pozyczanie sobie autka). Robi czasy najlepsze zapisujemy i oddaje auto i wychodzi z pokoju. Potem wchodzi nastepny. Tak po kolei.

dzieki za uwage,

W sumie dopiero się to rozkręca:

nie wiem czemu ale nie da sie wkleic poprawnego linka - wywala jako spam

Edytowane przez INO1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i co, no i co, kiedy startujemy?

coś koło soboty będzie wstępne demo więc pewnie niedługo ruszy pełną parą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w weekend przygotuje skrypt tylko czekam na oficjalne potwierzenie marqusa co i jak to widzi;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo chętnie z wami pojeżdżę tylko przydałoby się wszystko dokładnie określić zasady bo narazie misz masz mały jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... przydałoby się wszystko dokładnie określić zasady ....

"Pewnego razu 4 pary małżeńskie umówiły się na seks-party.Ale warunek był jeden: ABSOLUTNIE BEZ ZASAD!!!TAK BĘDZIE NAJLEPIEJ-BEZ ZASAD!!!! No i zaczęli,zgasili światło i po ciemku....BEZ ZASAD!!! Aż w pewnym momencie męski głos krzyknął:"Stop!!Stop!!! Musimy jednak jakieś zasady ustalić!!!Tak nie można!!!"

"Coś Ty zwariował-właśnie bez zasad jest najfajniej,pełna zabawa!!! Dlaczego chcesz nas ograniczać zasadami,po co psuć taką zabawę bez zasad jest cool!!!"

"Tak,cool...ale ja już trzeci raz robię komuś laskę!!!!!!!!!"...poskarżył się męski głos

Rozumiem konieczność zasad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem konieczność zasad...

Moja propozycja jeżeli chodzi o auta dowolne do tabeli "Najszybsze Auto" :

Propozycja ta ma sens tylko wtedy gdy ustalimy, że nie kierujemy się limitem Cr. ani PO bo do tej tabeli to nie ma sensu gdyż tak czy inaczej tabela ma wyłonić najszybsze auto na tym konkretnym torze.

Eliminujemy jednak wszystkie "wyścigówki" czyli wszelkiego rodzaju Race Car'y ; Touring Car'y, RM, F1, RED BULL'e ( ogolnie wszystkie "kolorowe" ) ODPADAJA.

Czyli dopuszczamy wszystko czym przeciętny Kowalski moze jezdzic po normalnych drogach - dokladnie tak jak w TOP GEAR.

1. Samochód musi być w wersji "salonowej" lub "giełdowej" - bez tuningu ( ewentualnie olej ) + opony WM ( w PO nie są uwzględniane więc nigdy się nie dowiemy kto na jakich jechał nawet weryfikując zdjęcia )

2. Swój czas można zgłosić tylko raz w tygodniu np. niedziela, żeby nie robić zbędnego śmietnika organizatorowi , wiele osób na pewno będzie chciało poprawić swój czas w przypadku gdy zostanie on poprawiony przez kogoś innego. Na bank są wśród nas maniacy jednego konkretnego modelu, którym jeżdżą z sentymentu lub po prostu posiadają takie auto w realu i będą chcieli za wszelką cenę być najszybszym kierowcą np.: CR-X SiR

3. Czas musi być potwierdzony 2-ma zdjęciami.

---- zdjęcie po zakończeniu próby czasowej pokazujące najlepszy czas

---- zdjęcie w garażu ( pierwszy ekran zawierający listę aut ) WYMAGANE zaznaczenie opcji : KRAJ, MARKA, SORTUJ WEDŁUG - MODEL. Wyeliminuje ono "uczciwych inaczej" posiadających 2 identyczne auta z których jedno będzie wymaksowane i to właśnie jego czas zostanie wysłany. Organizator "imprezy TOP GEAR" będzie miał wtedy prawo do odrzucenia zgłoszenia.

4. W przypadku gdy kilku graczy zgłosi wyniki tego samego auta do tabeli trafia tylko ten z najlepszym czasem

W tabeli z wynikami można by ująć oprócz modelu auta i jego czasu również MOC, MASĘ, PO i PSN ID kierowcy ( może to się wyświetlać jako "dymek" po najechaniu kursorem na wynik ) ale to tylko luźna propozycja.

Na koniec proszę zainteresowanych o ewentualne poprawki jeżeli coś pominąłem lub po prostu pomyliłem.........

Edytowane przez INO1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł, na pewno dołączę się do zabawy. Zasady powinny być jak najprostsze i w jak najmniejszej liczbie. W końcu to zabawa :biggrin:

Moja propozycja co do zasad:

-jedno ustalone odgórnie auto - w wersji golas (żadnych inwestycji prócz wymiany oleju)

-dowolne ustawienia jazdy

-co tydzień lub dwa zmiana auta na kolejny model

-opony powinny być oryginalne, czyli zazwyczaj w autach tej klasy komfortowe

Po jakimś czasie mielibyśmy coś na kształt rankingu samochodów, jestem ciekaw takiej klasyfikacji autek normalnie spotykanych na naszych ulicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a co ze wspomagaczami? Pełna dowolność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawiał, że ABS +1, a reszta off. W końcu mamy kierowców sprawdzać w samochodzie za rozsądną cenę - będzie wolny, więc będzie więcej czasu, żeby nad nim zapanować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawiał, że ABS +1, a reszta off. W końcu mamy kierowców sprawdzać w samochodzie za rozsądną cenę - będzie wolny, więc będzie więcej czasu, żeby nad nim zapanować :)

czemu nie, najważniejsze to od czegoś zacząć - potem będą zmiany. Np wraz ze zmianą samochodu, dochodzą jakieś ograniczenia co do opcji jazdy lub oponek. Najlepszy na liście mógłby ustalać warunki kolejnej rywalizacji.

Co myślicie o VW GOLF IV GTI '01 na początek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo te wszystkie systemy ogłupiają i przeszkadzają, a ABS +1 ze względu na użytkowników padów.

Edytowane przez Bzyczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora coś ustalić konkretnie-bo nadmiar demokracji jest szkodliwy!!!

Niechaj ten skrypt przyjmujeTYLKO jedno zgłoszenie?Tzn. chodzi mi o to aby każdy z uczestników mógł umiescic swój czas tylko jeden raz!!!!Nie ma codziennego wysyłania po pięć poprawionych czasów,bo "Józek" własnie pobił mój time...

Jeden raz w miesiącu i ...dość!

Więc widzę to tak:

1.trzy tabele...jedna do auta standart+zero tuningu (Auto ustalone raz w miesiącu arbitralnie.)...druga do aut dowolnych+dowolny tuning (bez Race Cars)...trzecia tylko dla Race Cars+dowolny tuning

2.jeden czas w miesiącu w każdej tabeli

3.wszystkie inne opcje (wspomagacze kierowania) dowolnie wg uznania/umiejętności drivera.Ktoś chce jechać bez/jedzie bez....ktoś chce użyć wszystkiego,co pomaga prowadzić/jego sprawa

Auto standart będzie arbitralnie ustalane przez twórcę strony/skryptu....raz w miesiącu zmiana standartu...tyle tytułem ostatecznego podsumowania.Aragornik zrobi skrypt i zobaczymy,jak tym mozna się pobawić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo te wszystkie systemy ogłupiają i przeszkadzają, a ABS +1 ze względu na użytkowników padów.

Da na padzie jechać bez ABS, wystarczą tylko ustawienia na trigery i jest OK. GT jest grą wyścigową, a jak wiadomo w wyścigach trzeba mieć wył. każde wspomagania, no chyba że są to jakieś dla amatorów.

Ja jestem zdania, że wspomagania to są potrzebne ale w ruchu miejskim :) Ale ten "event" ma być zabawą więc fakt, faktem każdy powinien jeździć na ustawieniach jakich chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jest Tak,Panowie i Panie! W zasadzie wszystko już wiadomo,a reszta "wyjdzie w praniu". Aragornik (dzięki mu wielkie) zrobi skrypt/program który wg wszystkich znaków na Niebie i Ziemi,zadziała! Potrzebna mu jest tylko pewna "cegiełka" do wykonania...Pozwolę sobie tutaj wkleić fragment naszej prywatnej korespondencji:

"...Tylko miałbym prosbę abyś poszukał spisu aut bez Rmów i innych cudów oraz 2 spis właśnie rmów itp aby zbudować bazę aut i aby ludzie nie wpisywali z palca tylko wybierali z listy. I wtenczas też można będzie sortować po samochodach tą 2 i 3 tabelę..."

Nooo. i tyle!Ponieważ moja biegłość w "czesaniu" Internetu mogłaby Was tylko rozbawić...zwracam się z apelem! Ktoś niechaj zrobi to,o co prosi Aragornik-czyli znajdzie stosowną listę i podeśle mu na priva....Ja oprócz braku umiejętności )znalezć jeszcze bym znalazł może,ale ew. przefiltrować czy "wyciąć" te RM-y...to już chyba niekoniecznie!

No i czekamy na przyszły tydzień...Może będzie fajna zabawa...a może nie!!! To chyba już tylko w naszych rękach...

... Zasady powinny być jak najprostsze i w jak najmniejszej liczbie. W końcu to zabawa :biggrin:

Moja propozycja co do zasad:

-jedno ustalone odgórnie auto - w wersji golas (żadnych inwestycji prócz wymiany oleju)

-dowolne ustawienia jazdy

-co tydzień lub dwa zmiana auta na kolejny model

-opony powinny być oryginalne, czyli zazwyczaj w autach tej klasy komfortowe

Po jakimś czasie mielibyśmy coś na kształt rankingu samochodów, jestem ciekaw takiej klasyfikacji autek normalnie spotykanych na naszych ulicach.

Właśnie tak prawdopodobnie będzie...im mniej sztywnych zasad,tym lepiej...Oczywiście jakieś zasady być muszą!!!!:whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja alfa już jest tzn dodaje auta RM i bez RM ale niestety nie ma listy aut a sam nie umiem zrobić podziału niestety więc w dalszym ciągu proszę o pomoc. Natomiast wyświetlanie będzie niedługo albo wieczorem zależy czy zdążę zrobić teraz. Jak ktoś chce to można się pośmiać pod adresem topgear.krzysztofmrela.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×