Skocz do zawartości
ONE

Resident Evil: Operation Raccoon City

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da zadnego bana, co najwyzej moze all zresetowac w dniu premiery ( jesli chodzi o multi o ile servy sa wlaczone). Ty kupiles swoj egzemplarz i mozesz grac nie obchodzi Cie to czy ktos sprzedal Tobie wczesniej czy pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogą dać jak serwerów jeszcze nie włączą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już jakieś oceny z dobrych źródeł? Jeżeli gra będzie miała 8/10 to biorę, nie chcę też w nią grać, jeżeli okaże się, że to istny babol.

Update@ Gra dostała od IGN 4/10.... masakra jakaś.

Edytowane przez Salwik92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę i tak kupię, w 4 literach mam opinię IGN na temat Residenta. Mi się podoba ten RE, jakaś odskocznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego ale do tego residenta mam strasznie ambiwalentny stosunek... Może to przez nawał marcowych (dla mnie) hitów... Jednak ME3 + sfxt + jeszcze nie kupione: yakuza + 2x silent hill (hd coll+ downpour) sprawia że pomimo zarabiam dość dobrze odczuwam dość ostro w tym miesiącu powoli brak gotówki.

Ciekawe czy będzie to dobra strzelanka z elementami grozy (bo już na pewno nie horror)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra twórców Socom, więc to, że będzie to dobra strzelanka, nie wątpię. Wspominali, że będzie cały czas towarzyszył mroczny klimat, ciemne lokacje itd. Pisali również, że będzie to swego rodzaju namiastka RE 2 i 3. "Horrorowatość" serii Resident Evil zakończyła się na 3ciej części jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem Residenta i grałem we wszystkie części, więc przekazuję wam opinie z perspektywy maniaka serii :)

Ciężko się wypowiedzieć w stu procentach o tej grze, ponieważ na razie wyskoczyłem z laboratoriów Umbrella na mroczne ulice Raccoon i rozwaliłem kilkadziesiąt zombiaków.

Pierwsze co wywołuje pozytywny uśmieszek na twarzy to dobór drużyny (3 członków plus nasza postać), oraz dobór ekwipunku (oczywiście 90% środków zagłady jest lock).

Uruchamiam grę i pierwszy grymas na twarzy. Grafika stoi na bardzo średnim poziomie, pomijając już fakt że lokacje są ogromne i pozbawione "detali".

Może to tylko grymas spowodowany tym, że przez ostatnie dwa tygodnie zagłębiłem się w Uncharted 3 i moje oczy przyzwyczaiły się do tamtego świata.

Rozgrywka jest typowo Gearsowa, czyli biegamy w trybie TPP i chowamy się za przeszkodami.

Przeciwnicy, na początku ochroniarze Umbrelli, dziwnie wytrzymali tzn. sporo cza wpakować im kul żeby poszli spać.

Pierwszy kontakt z Birkinem i wybuch śmiechu. Jak można było tak popsuć bossa. Wygląda jak pomalowana kupa mięsa.

Do dzisiaj mile wspominam Williama z RE2, ale słabo mi się robi że tak słabo tutaj go odwzorowali.

Mniejsza o to, uciekamy przed nim przez proste i nudne korytarze, w których od czasu do czasu coś wybucha.

Po ucieczce wyskoczyłem na miasto i strasznie ciemne lokacje. Mała seria w przegniłą panią stojącą plecami i uśmiech na twarzy, bo w końcu coś odpadło :P

Na tym etapie zakończyłem swoją przygodę.

Booty oczywiście tępe i wszystko musimy robić za nich - gra z żywym przeciwnikiem dużo tutaj zyska w moich oczach.

Podsumowując. Jeżeli ktoś szuka tutaj survival horroru to może się zawieść, bo gra jest nastawiona na typową rozwałkę - o tym pewnie wiecie.

Strzela się przyjemnie i póki co żadnych poważniejszych problemów z kamerą nie dostrzegłem.

Czy mogę ją polecić fanom RE ??

Raczej nie, no chyba że stawiasz na typową rozwałkę w klimatach ukochanych zombiaków.

Myślę że fani L4D poczują się jak w domu ;)

"Horrorowatość" serii Resident Evil zakończyła się na 3ciej części jak dla mnie.

Kolego, ja też tak twierdziłem dopóki nie zagrałem w Resident Evil Zero ;)

Edytowane przez Dranz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem, że ktoś się przyczepi tego, tak, zapomniałem dodać jeszcze Resident Evil Zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EuroGamer też 4/10

Cytat z recki: "Operation Raccoon City is an under-designed and under-produced nightmare".

... czyli jednak jest powrót do horrorowych korzeni serii ha ha :rofl:

Edytowane przez Torba_Piany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale marudy z Was:P

Ja i tak kupię. Sam chcę się przekonać czy jest dobrą grą czy nie...

Jeśli recenzenci (jak większość) miała wielkie oczekiwania co do tej części to się nie dziwcie ocenami... Pamiętajmy, że to spin-off serii jakby nie było.

Po gameplayach wygląda zacnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zamówiłem w środę, czekam na kuriera teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to podasz opinię, odświeżam właśnie sobie w coopie re5 (mam nadzieję że coop 4 os. jak wyglądał będzie mniej więcej jak 2os. w re5) i czekam na info czy gra warta 189 zł.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem przez muve.pl, zapłaciłem 136zł (w tym już kurier, pobraniowo). Zestaw z filmem Resident Evil na Blu Ray. W RE 5 grałem na X360, wg mnie gierka na dobrym poziomie. RE 6 po trailerze widziałem, że będzie bardzo podobna do poprzedniczki. Może jakiś element "grozy" nam panowie z Capcomu rzucą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra będzie miała opcję co-op offline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę, jak dostanę grę, obecnie to sam nie wiem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli i ospale zaczynam się nakręcać, może i nie jest to kolejny resident evil ale od początku wiadomo było że to spin off.

pierwsza misja pokazuje strzelankowy charakter gry - dalej nie patrzę, a już dawno w rzadną dobrą czystą strzelankę tpp na ps3 nie grałem... Może może...

Salwik liczę na ciebie! jak mnie dobrze zakręcisz już jutro po grę polecę :P ale proszę o szczerość :)

gdyż zostanę wykastrowany za kolejną grę w tym miesiącu (a jak takie poświęcenie to musi być warte!)

nie czekam na residenta, czekam na bardzo dobrą strzelaninę w coopie (może w końcu ps3 dostanie l4d tyle że w ujęciu tpp - i póki co na to liczę, nie chcę tu fabuły, chcę mięsa i dobrej sieczki!).

Edytowane przez zdun1983
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Resident zapowiedziany. Szykuje się konkurencja dla L4D.

konkurencja dla Left 4 Dead??? no proszę Cię...przecież ta gra będzie zwyczajnym średniakiem(spójrz tylko na zapowiedzi),poza tym to zupełnie inny typ gry :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już gram i powiem tak, jak na razie najlepszy spin off serii w jaki grałem (nie licząc code veronica bo to, bądź co bądź, bardziej kanoniczna odsłona). I nie, nie jestem 13 latkiem który lubi ''pykac w szczelanki'', trylogie RE z psx'a znam na pamięć i sam tęsknie za survivalem, no ale nie o tym miałem tu pisać :). Gra się niesamowicie przyjemnie, gra jest przepakowana akcją i brutalnością, walka wręcz jest efektowna i w miarę efektywna, choć wiadomo, że najlepiej postawić na broń palną. Jeśli chodzi o róznice w stosunku do poprzednich odslon:

* możemy chodzić i strzelać :),

*podchodząc do scian, barykad, samochodów etc, automatycznie przechodzimy w cover system,

*nie zbieramy roślinek, leczymy się nimi tylko poprzez podejście do nich i naciśniecie X

* nie mamy ekwipunku, możemy trzymać 1 spray leczniczy, 1 spray przeciwwirusowy, bodajże 6 granatów (3 odłamkowe, 3 ogłuszające) i 2 podstawowe bronie, a jedną z nich możemy wymienić na inną podczas rozgrywki, np. na taką którą upuścił przeciwnik.

*możemy złapać zombiaczka i zrobić z niego żywą(?) tarczę, jednak jest to bardzo niewygodne, gdyż trzymając zombiaka musimy trzymać kółko na padzie, co bardzo utrudnia celowanie prawą gałką.

Zmian jest pewnie jeszcze trochę, ale nie utkwiły mi na tyle w pamięci żeby o nich tu wspominać.

Co do polskiej wersji, jest ok, spolszczenie kinowe, nie zauważyłem jakichś błędów, choć spolszczone nazwy potworów sa troszkę śmieszne np. Licker - Lizacz czy Hunter - Łowca. Usmiech na ustach tez wywołał u mnie wilki, czerwony napis na ekranie ''NIE ŻYJESZ'' kiedy zginąłem :)

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, wątpliwości - pytajcie, chętnie odpowiem. Jeżeli jednak komuś się podobały gameplaye i chce dostać strzelankę z solidną dawka adrenaliny, bierzcie bez zastanowienia ;)

Edytowane przez alfik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grasz solo czy co-op ?

pomimo kiepskich recenzji nadal się waham z zakupem gry, gdyż marka Resident Evil wciąż na mnie działa. nawet pomimo faktu, że RE5 zawiódł mnie na całej linii i jedynie co-op odebrałem pozytywnie. niestety z tego co widzę na filmach prezentujących gejmplej granie samemu mija się trochę z celem z powodu dramatycznego AI. co do tego recenzenci są generalnie zgodni i wytykają to niezależnie od końcowej oceny gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, grę dostałem wczoraj i mimo słabych ocen, gra spełniła moje oczekiwania. Nie jest to typowy survival horror, ale mimo to, przyjemnie mi się gra. Jestem po paru godzinach rozgrywki i jak na razie wygląda to bardzo dobrze. Przede wszystkim, ludzie, nie sugerujcie się ocenami serwisów, które zaniżają strasznie tę grę, ja kupiłem swój egzemplarz i jestem zadowolony + do tego dostałem w gratisie film Resident Evil na blu ray :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyobrażam sobie, jak po zapowiedziach można się było nastawiać na survival horror. sqad based shooter jak w mordę strzelił. ewentualne straszenie mogło co najwyzej wyjść devom przypadkowo.

a napisz, Salwik, jak w praniu wypada AI oraz ten mechanizm automatycznego krycia się za zasłonami ? powiem szczerze, że nie przepadam za tym, jak konsola decyduje za mnie, czy mam jakąś akcję wykonać czy nie - w tym przypadku chowanie za zasłonami.

Edytowane przez zimzvm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fakt, też mnie to denerwuje, że jak podejdę za blisko ściany, czy innej osłony to automatycznie mnie "przykleja" do niech. Powinno być jakieś rozwiązanie na zasadzie, że jak chcemy się schować za jakimś obiektem, to domyślnie wciskamy jakiś przycisk na padzie, a tu z góry narzucone jest automatyczne "doklejanie się"... To trochę jednak razi.

Co do AI - No to trochę bieda z tym jest, AI reszty towarzyszy stoi na niskim poziomie, biegną za mną jak powaleni, strzelają gdzieś po bokach, zdarza się też, że zabierają roślinki, czy to granaty, kiedy ja to chciałem z nich korzystać, hehe :)

To są drobiazgi, bo potem idzie się przyzwyczaić do gry. Gra jak każda inna, ma swoje wady i zalety.

A i chciałem dodać, że w momencie kiedy łapiemy zombiaka i używamy go jako tarczę, to wystarczy przytrzymać "kółko" i normalnie celujemy prawą gałką, nie trzeba jednocześnie trzymać i "kółka" i poruszać prawą gałą, by celować. :) Teraz to sprawdziłem.

Edytowane przez Salwik92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×