Skocz do zawartości
punisher85

Awaria?

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba będę musiał oddać konsolę do serwisu.Chyba awarii uległ wentylator(bo w awarie płyty głównej nie wierze,bo wszystko działa jak kiedyś).

Wszystko działa dalej idealnie,nic się nie zawiesza itp ale od paru dni konsola bardzo głośno chodziła.Postanowiłem wyłączyć dźwięk,włączyć Call of Duty 4 i nasłuchiwać zmian prędkości wentylatora.No i po chwili ciszy się zaczęło 2,3,4,5 i 6 prędkość wentylatora już po 30min gry.Mam wersję 40gb i pograłem na tej 6 prędkości wentylatora 3 godziny i ani jednego błędu nie zauważyłem.Ostatnie dni tak samo,nawet konsole zostawiłem na 10h włączoną na folding home to prócz buczenia jak suszareczka wszystko chodziło idealnie.Do tego konsola nie nagrzewa się bardziej niż wczesniej kiedy przez 2 miesiące chodziła normalnie,ale już np po wyłączeniu gry nie schodzi na niższe obroty i dalej kręci się na tym 6.Zauważyłem też,choć nie wiem czy tak było od początku,że zaraz po włączeniu konsoli z tyłu przy wylocie z radiotora wyczuwam taki specyficzny zapach(nie jest to zapach czegoś spalonego ale taki dziwny)

Poradzi ktoś co mam zrobić,uznają reklamację bo prócz teej pracy wentylatora konsola chodzi normalnie/

Oddać na reklamacje w ramach gwarancji czy iść do media markt gdzie kupiłem i powołać się na niezgodność towaru z umową?

Na tym 6 biegu chodzi tak jak na tym filmiku http://video.aol.com/video-detail/very-loud-ps3/474780340

Aha uprzedzając ewentualne pytania moja konsola ma dostęp do powietrza,nawet wystawiłem ją na parapet z uchylonym oknem i też tak się mocno rozkręciła tylko potrzebowała więcej czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kupiona konsola podziałała 5 minut i przez ten czas gdy jeszcze działała czułem takie dziwne jakby spaliny coś śmierdziało w niej, no i po tym jak padła poszedłem wymienić i do tej pory działa. Poza tym czytałem o przypadkach w których wentylator nie schodzi na niższy bieg, weź może lepiej oddaj do naprawy i powiedz co i jak póki masz gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podziałać odkurzaczem lub sprążonym powietrzem na otwory wentylacyjne. Może masz poprostu zakurzoną konsolę, chociąz ja obstawiam uwalony regulator wiatraka. Jest to o tyle "niegroźne", że kiedy wiatrak chodzi na max obrotach konsola z pewnością się nie przegrzeje, ale jest to zdecydowanie usterka kwalifikująca się do reklamacji gwarancyjnej. Teraz wentylator "tylko" nie zwalnia, ale kto wie czy kiedyś może nie chcieć się włączyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem powietrzem sprężonym i dalej to samo.Co ciekawe zależy od gry kiedy wentylator rozkręci mi się na maxa,przy resistance czy ratchecie chodził chyba na 3 biegu,a przy CoD4 lub Uncharted w 10min rozkręca się na 6 bieg.Dalej nie schodzi na niższe biegi choćby nie wiem co sie robiło.

Troche szkoda mi go oddać na gwarę bo chodzi prócz tego idealnie,a jeszcze wymienią mi na jakim wadliwy egzemplarz gdzie pada laser ale fakt faktem może być tak ,że ten wentylator za jakiś czas całkowicie padnie i jeśli to się stanie po gwarancji to nie będzie wesoło.Czyli tak i siak czeka mnie wizyta w serwisie ale gwarancji jeszcze sporo to jak znajdę czas to się tam zjawie.

A właśnie chciałbym zweryfikować to czy nie mam uszkodzonej płyty głównej lub jakiegoś podzespołu w środku(np cell lub rsx za bardzo się grzeje),wtedy to na gwarę lecę już dzisiaj.

Włączyłem konsolę i położyłem centralnie koło jej tylnych wylotów termometr(tak by nie zasłaniał wylotów i był maksymalni blisko konsoli) i maksymalna temperatura jaką wskazał wynosiła 40C(była to temperatura zanotowana w czasie gry w call of duty4).Teraz mam prośbę dla Was by ktoś sprawił jaka temperatura panuje przy wylotach u Was w konsoli(szczególnie tych co mają tą samą wersję konsoli co moja czyli 40gb)

Z góry dzięki jeśli ktoś podejmie się takiej próby bo bardzo mi na tym zależy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Polecam oddac konsole do serwisu poki masz gwarancje i jak na razie zgrac sobie na pendrive'a wszystkie save'y, podejrzewam, ze ostro sie wkurzysz jak dostaniesz spowrotem konsole i wszystko od nowa przechodzic bedziesz musial

Edit: wieczorem sprawdze temperature wylotowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz oddawac konsole, to nie oddawaj dysku. Chyba ze beda sie o to upominac. Czyli bierzesz konsole pod pache i im zanosisz. Jak sie okaze ze beda chceili jeszcze dysk, to daj im dysk, jak nic nie beda gadac to prawdopodobnie bedziesz o jeden dysk do przodu, bo ktos juz na tym forum dostal jeden dysk gratis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak bedziesz oddawac konsole, to nie oddawaj dysku. Chyba ze beda sie o to upominac. Czyli bierzesz konsole pod pache i im zanosisz. Jak sie okaze ze beda chceili jeszcze dysk, to daj im dysk, jak nic nie beda gadac to prawdopodobnie bedziesz o jeden dysk do przodu, bo ktos juz na tym forum dostal jeden dysk gratis

Jeżeli oddajesz konsole bez dysku, SONY powinno zwrócić ci taką samą, ze zmienionym numerem wewnętrznym, tak - by twój dysk z nią poprawnie funkcjonował. Naciskajcie na SONY w Wawie - składając reklamację (najlepiej najpierw zadzwonić, a później wysłać kurierem do Warszawy, omijając lokalne punkty serwisowe), że nie zgadzacie się na odesłanie konsoli z dyskiem, w przypadku gdy nie jest to problem dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×