Skocz do zawartości
hakuna

4F Races

Rekomendowane odpowiedzi

4F Races

Free For Fun Fan

Dla osób, które nie maja czasu przesiadywać nocami, chciałby pojeździć wcześniej lub nie są pewne swojego regularnego udziału np. w cotygodniowych rozgrywkach ligowych.

Zawody nie będą miały określonego długoterminowego składu.

Przed każdymi zawodami będzie ogłaszana lista zapisów dla chętnych obowiązująca tylko danego dnia wyścigowego.

Jeździmy dla zabawy, ale przede wszystkim bezwzględnie wymagana jest bezpieczna jazda i szacunek dla innych graczy.

1 Postanowienia ogólne

1.1 Event ma charakter, dowolnych spotkań i będzie prowadzona klasyfikacja z danego dnia z trzech wyścigów.

1.2 Każdy uczestnik wpisując się na listę zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem i stosowanie się do zawartych w nim zasad.

1.3 Do rozgrywek można zapisać się w dowolnym momencie trwania eventu jeśli będzie miejsce, zgłoszenia przyjmowane są przez forum.

1.4 Zgłaszający deklaruje, w jakich wyścigach bierze udział w danym dniu 1,2,3.

1.5 Zapisy trwają do 17:30 w dniu startu wyścigu.

2 Zachowanie na torze

2.1 Każdy uczestnik zobowiązany jest do zachowania ostrożności na torze, zachowania zasad fair play i czystej jazdy wyścigowe

2.2 Niedozwolone jest spychanie innych uczestników z toru na pobocze.

2.3 W przypadku opuszczenia toru, powracający na tor ma obowiązek zachowania szczególnej ostrożności, każdy wypadek spowodowany nieostrożnym powrotem na tor będzie rozstrzygany zawsze na niekorzyść powracającego na tor. OSTRZEŻENIE! Następnym razem zostanie wyrzucony z pokoju..

2.4 Jeśli zawodnik wie, że będzie dublowany zobowiązany jest do nieutrudniania manewru wyprzedzania przez dublującego.

2.5 Zabrania się cięcia zakrętów, szykan. Zgodnie z zasadami należy jechać tak, by 2 koła zawsze były w kontakcie z torem. Do toru nie należą odcinki drogi poza białą linią wyznaczającą tor, tarki i kerby.

2.6 Bezwzględny zakaz jazdy pod prąd w pokoju wyścigowym, zarówno w czasie wyścigu jak i przed nim.

3 Kary

3.1 Nie przewiduję kar, jeździmy po to żeby się dobrze bawić jak ktoś tego nie rozumie i na torze chce się dowartościować wygrywając za wszelką cenę to mu dziękujemy. Prowadzący ma prawo usunąć taką osobę (element, który notorycznie przeszkadza w jeździe innym) z pokoju. Nie będę tutaj opisywał, na czym polega czysta i bezpieczna jazda, mamy jeździć jak w realu a tam nie ma wybacz, jedno uderzenie i nie jedziesz Ty i Twój przeciwnik. Mamy się bawić a nie denerwować

4 Przebieg wieczoru wyścigowego

4.1 Jeździmy po trzech torach przygotowanych przez prowadzącego i ujawnionych dopiero na 5min.przed danym wyścigiem. Da to szansę graczom, którzy nie mogą poświęcić dużo czasu na testy i ustawienia a doświadczonym kierowcą dostarczy więcej zabawy.

4.2 Pokój będzie tworzony między 18:00 a 19:00 nr.pokoju będzie wpisany na forum po jego założeniu, najpóźniej 20 min. przed startem pierwszego wyścigu.

4.3 Planowany start do pierwszego wyścigu o godz.19:00

Start do każdego wyścigu poprzedzony jest 5min.rozgrzewką na torze ujawnionym przez prowadzącego.

4.4 Start do 1 wyścigu wg. kolejności losowej, tor ujawniony o godz.19:00

4.5 Start do 2 wyścigu wg. pozycji w 1 wyścigu, do 3 wyścigu wg.pozycji w 2 wyścigu.

4.6 Czas wyścigu na każdym z torów to ok. 20min.

Wieczór wyścigowy trwa maksymalnie do 21:00, przyjmując już nawet spore opóźnienia z różnych przyczyn.

Ograniczenia:

Jeździmy wszystkie trzy wyścigi jednym dowolnie wybranym przez siebie samochodem, spełniającym wymagania ograniczeń ustalone przez Prowadzącego.

Wszystkie asysty na off z wyjątkiem ABS.

Pozostałe (ewentualnie dopuszczone) podaje prowadzący wyścig po otwarciu pokoju.

Wyścigi będą odbywać się 1-2 razy w tygodniu, zależnie od frekwencji. Idą wakacje i może z tym być różnie.

Jeżeli się z tym nie zgadzasz nie startuj.

Główny Prowadzący- Pat {noIDnumber}

Host –PaT

Zastrzegam sobie możliwość zmiany w/w postanowień, a informację o ewe. zmianach umieszczę w pierwszej linijce tego postu.

OGRANICZENIA I HARMONOGRAM STARTÓW:

05.04.2011 godz: 19:00

ZWYCIĘZCY!!!

WYŚCIG 1.NPK_PACMAN

WYŚCIG 2.hakuna5

WYŚCIG 3.NPK_PACMAN

07.04.2011 godz: 19:00

ZWYCIĘZCY!!!

WYŚCIG 1.noIDnumber

WYŚCIG 2.hakuna5

WYŚCIG 3.emyl123

Wtorek - 12.04.2011 godz: 19:00

ZWYCIĘZCY!!!

WYŚCIG 1.Robert_vti

WYŚCIG 2.hakuna5

WYŚCIG 3.Robert_vti

CZWARTEK - 14.04.2011 godz: 19:00

ZWYCIĘZCY!!!

WYŚCIG 1.aragornik

WYŚCIG 2.Deeny_PL

WYŚCIG 3.Deeny_PL

Wtorek - 19.04.2011 godz: 19:00

ZWYCIĘZCY!!!

T1 W1.Deeny_PL

T1 W2.Sejfo

T2 W1.Deeny_PL

T2 W2.Deeny_PL

T3 W1.Alfreda99

T3 W2.Sejfo

Legenda:

T-tor

W-wyścig

Wtorek - 17.05.2011 godz: 19:00

ZWYCIĘZCY!!!

WYŚCIG 1.BaKaJ-PL

WYŚCIG 2.nie rozstrzygnięty z powodu awarii

WYŚCIG 3.mikusp

Czwartek - 19.05.2011 godz: 19:00

ZWYCIĘZCY!!!

WYŚCIG 1.ZygiPL

WYŚCIG 2.ZygiPL

WYŚCIG 3.Buchenko

Wtorek - 24.05.2011 godz: 19:00

ZWYCIĘZCY!!!

WYŚCIG 1.emyl123

WYŚCIG 2.Aragornik

WYŚCIG 3.Problemy techniczne

Czwartek - 26.05.2011 godz. 19:00

ZWYCIĘZCY!!!

WYŚCIG 1.Deeny_PL

WYŚCIG 2.Deeny_PL

WYŚCIG 3.hakuna5

Wtorek - 31.05.2011 godz: 19:00

ZWYCIĘZCY!!!

WYŚCIG 1.Bakaj

WYŚCIG 2.noIDnumber

Wtorek - 07.06.2011 godz. 19:00 mini LeMans24H

ZWYCIĘZCY!!!

WYŚCIG miejsce 1.ZygiPL

2.hakuna5

3.aragornik

Wtorek - 14.06.2011 godz. 19:00 Puchar Suzuki SwiftZWYCIĘZCY!!!

WYŚCIG 1.Buchenko

WYŚCIG 2.Buchenko

WYŚCIG 3.Cheva......?

Czwartek - 16.06.2011 godz. 19:00

Ograniczenia:

- Waga min:

- Moc max.:

- TCS : OFF

- opony maksymalnie:

- uszkodzenia mechaniczne:Ciężkie

- kary (przyznawane przez grę): Brak.

Lista startowa:

1)noIDnumber

2)

3)

4)

5)

6)

7)

8)

9)

10)

11)

12)

13)

14)

Rezerwa

1)

2)

3)

Edytowane przez hakuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał czas to jasne, że pojeżdżę jednak bardziej jako rezerwa. Natomiast jeśli chodzi o asysty to co TCS bym włączał w zależności od tego czym byśmy jechali bo przy potworach w rodzaju 908 to już minimalny się przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie taka potrzeba to prowadzący przy takich samochodach włączy TCS. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

05.04.2011 godz: 19:00 CET

Lista startowa:

1) noIDnumber

2) hakuna5

3) NPK_PACMAN

4)

5)

6)

7)

8)

9)

10)

11)

12)

13)

14)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

05.04.2011 godz: 19:00 CET

Lista startowa:

1) noIDnumber

2) hakuna5

3) NPK_PACMAN

4) lukasz93

5)

6)

7)

8)

9)

10)

11)

12)

13)

14)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie zapominajcie o rezerwie.

Przy okazji miło mi powitać zainteresowanych.

Dzięki za zainteresowanie eventem :thumbsup:

Lista startowa:

1) noIDnumber

2) hakuna5

3) NPK_PACMAN

4) lukasz93

5)

6)

7)

8)

9)

10)

11)

12)

13)

14)

Rezerwa

1) aragornik

2)

3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeździmy wszystkie trzy wyścigi jednym dowolnie wybranym przez siebie samochodem, spełniającym wymagania ograniczeń ustalone przez Prowadzącego.

Propozycja - może zrobić to bardziej restrykcyjnie i ograniczyć się do samochodów z "Zalecanych" (arcade) - wówczas wszyscy jeżdżą takim samym samochodem (albo powiedzmy kilka do wyboru, bardzo zbliżonych jak np. Lancer vs Impreza) i mają równe szanse. Kompletnie nie znam się na ustawianiu samochodu a chętnie bym pojeździł z Wami - z tym, że "nieustawionym" pod tor autem nie będę miał szans. Generalnie chodzi mi o to, żeby wykluczyć możliwość własnych ustawień samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie znasz to ktoś na pewno Ci podpowie w wolnej chwili co jego zdaniem należy zmienić. Ja też się nie znam i większość zmian robię na oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja - może zrobić to bardziej restrykcyjnie i ograniczyć się do samochodów z "Zalecanych" (arcade) - wówczas wszyscy jeżdżą takim samym samochodem (albo powiedzmy kilka do wyboru, bardzo zbliżonych jak np. Lancer vs Impreza) i mają równe szanse. Kompletnie nie znam się na ustawianiu samochodu a chętnie bym pojeździł z Wami - z tym, że "nieustawionym" pod tor autem nie będę miał szans. Generalnie chodzi mi o to, żeby wykluczyć możliwość własnych ustawień samochodu.

wyścigi będą odbywać się cyklicznie ,więc i trafią się takie ograniczenia o jakich piszesz oraz inne niespodzianki. Co do szans to ja tez za dużych nie mam ale i tak będę walczył bo liczy się zabawa w dobrym towarzystwie.aragornik dobrze Ci odpowiedział ,też czasem korzystam z czyjejś pomocy.:thumbsup:

Edytowane przez hakuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja - może zrobić to bardziej restrykcyjnie i ograniczyć się do samochodów z "Zalecanych" (arcade) - wówczas wszyscy jeżdżą takim samym samochodem (albo powiedzmy kilka do wyboru, bardzo zbliżonych jak np. Lancer vs Impreza) i mają równe szanse. Kompletnie nie znam się na ustawianiu samochodu a chętnie bym pojeździł z Wami - z tym, że "nieustawionym" pod tor autem nie będę miał szans. Generalnie chodzi mi o to, żeby wykluczyć możliwość własnych ustawień samochodu.

Ustawieniami się kompletnie nie przejmuj. Na początek wystarczy obniżyć zawieszenie przód/tył na ok. -5/-5 oraz dać pochylenie kół przód/tył na jakieś 1.8/0.8. Myślę, że do takich wyścigów na luzie to w zupełności wystarczy :thumbsup:. Oczywiście jeszcze długość skrzyni, ale to w zależności od toru.

Więc się zapisuj i niczym nie przejmuj, ludzie na pewno Ci pomogą:yes:

Edytowane przez Ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...może zrobić to bardziej restrykcyjnie....Kompletnie nie znam się na ustawianiu samochodu a chętnie bym pojeździł z Wami - z tym, że "nieustawionym" pod tor autem nie będę miał szans. Generalnie chodzi mi o to, żeby wykluczyć możliwość własnych ustawień samochodu.

Zainteresowanych startem zapraszam do przeczytania pierwszego postu w tym temacie i zorientowanie się na co chcecie się zgodzić.

Prart, zachęcam do zapoznania się z pkt. 4.1 ustaleń.

Ograniczenia aut będą odnosić się do PO, mocy KM i/lub wagi kg.

Wartość ograniczeń będzie zależna od torów na jakich odbędzie się dany dzień wyścigowy.

Od trasy i ograniczeń aut będzie też zależeć czy TCS będzie ON czy OFF

Edytowane przez PaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanych startem zapraszam do przeczytania pierwszego postu w tym temacie i zorientowanie się na co chcecie się zgodzić.

Prart, zachęcam do zapoznania się z pkt. 4.1 ustaleń.

Ograniczenia aut będą odnosić się do PO, mocy KM i/lub wagi kg.

Wartość ograniczeń będzie zależna od torów na jakich odbędzie się dany dzień wyścigowy.

Od trasy i ograniczeń aut będzie też zależeć czy TCS będzie ON czy OFF

Przeczytałem całość PaT.

To 10 minut i "niespodzianka" torowa nic nie zmienia - dobry tuner moment wejdzie w opcje po tym, jak zobaczy na jakim torze będzie jazda i od razu wszystko sobie poprzestawia a i jeszcze jazdę próbną zrobi i ewentualnie skoryguje. Mi pozostanie wybór stockowego samochodu z "Zalecanych" na standardowych ustawieniach. Nie lubię tego, bo ileż to razy miałem na torze sytuację, że jadę lepiej i czuję że mogłbym wygrać ale nie mam szans, bo np. moja nieustawiona Toms Supra odstaje od podkręconego Nismo GT-R.

Ograniczenia na podstawie PO i mocy też nie jest dobre, bo w takich samych limitach mieszczą się zupełnie inne samochody - seryjne/cywilne po tunningu jak i wyczynowe (GT300, JGTC, DMT). Jest to zbyt szeroki wachlarz. Znacznie lepszszym rozwiązaniem jest wskazywanie konkretnej puli samochodów do wyboru: 1 wyścig jedziemy GT500 (tu konkretna lista dopuszczonych), drugi DTM (lista) a trzeci Lostusami Elise, albo wspomniane Lancer vs Impreza itp.

Ale spoko, nie chce Wam mieszać w regulaminie PaT - Wasz pomysł i inicjatywa, robicie jak chcecie. Luz.

Jeszcze jedno - ze względu na wczesną godzinę, na 100% ani razu (choćby nie wiem co) nie będę mógł jechać w pierwszym wyścigu. Czy można zaczynać "wieczór wyścigowy" od wyścigu nr 2, oczywiście z ostatniego miejsca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prart - oczywiście że można zacząć od 2 wyścigu, albo uczestniczyć tylko w 3-im.,właśnie dlatego jest prośba w pkt.1.4 . Oczywiście jeśli ktoś startuje we wszystkich trzech to nie ma co dopisywać ,ale tak jak Ty piszesz że startujesz tylko w wyścigu np: 2 i 3 , a prowadzący dzięki temu nie ma zamieszania w pokoju.Co do samochodów ,osoby które dużo startują zawsze będą miały przewagę i tego nie zmienimy ,ale trochę wiary w prowadzącego i we mnie, pomysły mamy i na pewno pojawią się wyścigu w których każdy pojedzie na takich samych warunkach.Każdy z nas musi zrobić ze dwa kółka na torze bo inaczej po starcie do wyścigu zapanuje chaos.Nie każdy zna wszystkie tory w GT5, albo wystarczająco często po nich jeździ żeby mu się nie myliły.:pardon:

Edytowane przez hakuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa się rozwinęła a zapominamy o liście.

Zapraszamy kolejnych odważnych :teehee:

Lista startowa:

1) noIDnumber

2) hakuna5

3) NPK_PACMAN

4) lukasz93

5)

6)

7)

8)

9)

10)

11)

12)

13)

14)

Rezerwa

1) aragornik

2)

3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista startowa:

1) noIDnumber

2) hakuna5

3) NPK_PACMAN

4) lukasz93

5) zuzazuz

6)

7)

8)

9)

10)

11)

12)

13)

14)

Rezerwa

1) aragornik

2)

3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwiniemy się do 21?:) Jak tak to na bank jadę :) Ogarnę się tylko po pracy i chętnie pojadę. Number i Pac - > o 21 liga gt pamiętajcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista startowa: 05.04.2011 * (wtorek) * godz. 19:00 CET

1) noIDnumber

2) hakuna5

3) NPK_PACMAN

4) lukasz93

5) zuzazuz

6)

7)

8)

9)

10)

11)

12)

13)

14)

Rezerwa

1) aragornik

2)

3)

Ludzie zapisujta się !

Edytowane przez NPK_PACMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowany czas zakończenia ostatniego wyścigu 20:33 :wink: tak wynika z moich czasów na torach.

Ale pewnie pojedziecie szybciej. :thumbsup:

Więc spokojnie Aragorn, jeszcze zdążysz ochłonąć do Ligi :)

Edytowane przez PaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie chyba na pewno, być może pojadę jeśli tylko kupię auto.

Bo dziś dopiero pojawiła się oficjalna lista dziesięciu aut z czego 4 można kupić w SS a ja akurat dziś zdobyłem trofeum "bez grosza" :scare: :pardon:

KONIEC TEGO OFF TOP'u !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ci mogę wysłać 1 sztukę czegoś bo mam jakieś 1m. Dobra to już kończymy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grono skromne ale zacne :thumbsup:

Brawo Panowie!

Nazwa pokoju 4F Races, miejsc 6. Zapraszam.

1) noIDnumber

2) hakuna5

3) NPK_PACMAN

4) lukasz93

5) zuzazuz

6) aragornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panie/panowie za wyścig :thumbsup:

Było tak jak zaplanowałem czyli pomimo braku kar, pełna kultura i zachowanie ostrożności.Super

Już czekam na następny wyścig.

Edytowane przez hakuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×