Skocz do zawartości
KopaczK

Dragon`s Dogma

Rekomendowane odpowiedzi

Im większa postać tym więcej mięśni, tym więcej może nosić...inaczej jak chcesz zmniejszyć ciężar to możesz najwyżej mniej nosić na danej postaci. Innego wyjścia nie ma...no i oczywiście lżejsze eq.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z a odpowiedź!

 

No cóż wczoraj cały wieczór i noc spędziłem przy tej grze. Ja i mój pawn dobiliśmy do 27 lvl. wczoraj olałem totalnie wątek fabularny i skupiłem się na side questach z tablicy i zwiedzaniem jaskiń. Pierwszy raz walczyłem z Chimerą, poszło gładko, szczególnie gdy pozbawiliśmy go ogona i głowy koziorozca :D Napotkałem także 2 razy Griffina podczas odprowadzenia dziewczynki (quest z tablicy), jednak za każdym razem kiedy zostało mu ostatnie życie i połowa HP uciekał :D Walka trwała dość długo i jako, że gram Magick Archerem był przede wszystkim podatny na moje ogniowe ataki. :D

 

Mój pawn zdobył już max vocation rank jako Fighter, chciałem zmienić mu klasę i skrzyżować go z magiem, bodajże jako (Mystic Knight), jednak nie było takiej opcji, były dostępne podstawowe klasy, a nie hybrydowe. Tutaj pojawia się moje kolejne pytanie :) Czy klasy hybrydowe są dostępne tylko dla naszej postaci? 

 

Wczoraj gdy zwiedzałem świat gry (dość sporo odkryłem), zebrałem kilka książek (scrolls). Czy śmiało je mogę sprzedać, czy w DD są one do czegoś potrzebne? W Skyrimie był taki niezły patent, z książkami, za ich pomocą można było się wyuczyć nowych czarów.  Będę wdzięczny za odpowiedzi :)

 

Ogólnie gra mi się świetnie jako Magic Archer, mam wrażenie tylko, że zbyt łatwo mi idzie, szczególnie gdy walczę z bossami z pokroju Chimery,  czy Griffin'a., Szadziłem, że będą oni trudniejszymi przeciwnikami.  :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W DD pawny mogą uczyć się z tych książek i scrolli. Wiesz normalnie pawny muszą zabijać przeciwników żeby nauczyć się jak skutecznie z nimi walczyć ale właśnie jest też jeden wyjątek, czyli te książki i scrolle. Z nich pawny mogą od razu szybko się nauczyć dobrych sposobów na zabijanie mobków.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mój pawn zdobył już max vocation rank jako Fighter, chciałem zmienić mu klasę i skrzyżować go z magiem, bodajże jako (Mystic Knight), jednak nie było takiej opcji, były dostępne podstawowe klasy, a nie hybrydowe. Tutaj pojawia się moje kolejne pytanie :) Czy klasy hybrydowe są dostępne tylko dla naszej postaci? 

 

 

 

Ogólnie gra mi się świetnie jako Magic Archer, mam wrażenie tylko, że zbyt łatwo mi idzie, szczególnie gdy walczę z bossami z pokroju Chimery,  czy Griffin'a., Szadziłem, że będą oni trudniejszymi przeciwnikami.   :)

 

 

1. Tak dla pawnów są dostępne tylko głowne klasy bez hybryd.

2. Ponieważ Magic Archer to taki easy mode w tej grze, przepakowana klasa -> Namierz - Strzel - Zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Final Battle - bez problemu poradziłem sobie ze wcześniejszymi przeciwnikami, ale jak wchodzę do tej lokacji, to zadaje niewyobrażalnie małe obrażenia. To zadanie jest nastawione na to: idź podexpić, wróć?

Co to ma być? To już koniec?  :dry:

P.S. Mam chyba 34 poziom.

Edytowane przez LONG3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Ponieważ Magic Archer to taki easy mode w tej grze, przepakowana klasa -> Namierz - Strzel - Zapomnij.

 

Ja mam inne wrażenia. Według mnie bardzo ciekawa klasa. W każdej chili mogę przemienić czy chcę walczyć różdżką, sztyletami, a łuk i jego magiczne właściwości idealnie przydają się n większą grupę przeciwników. :)

 

Z ciekawości chcę zapytać, czy całą grę przechodzicie  z jedną klasą, czy zmieniacie kiedy vocation rank sięgnie najwyższego poziomu. Ja osobiście gdy dotarłem do Gran Soren z łucznika zmieniłem na magick archera, i chyba nie będę zmieniał już oi końca gry. A wy jak robiliście? :)

 

Mam już 37 lvl, i gra mi się miodnie. Jedyne co mogę zarzucić grze to wkurzający backtracking, często trzeba wracać po tych samych lokacjach i cofać się do tych początkujących gdzie nasza postać raczkowała. Wiem że istnieje opcja fast travel, ale mam na razie ferystone, muszę jeszcze znaleźć porty cristal.

 

Mam pytanie, które mnie trochę gnębi. Otóż w moim ekwipunku w zakładce SPECJAL od początku gry zbieram takie kartki (wolałem tego nie sprzedawać, bo mogą się do czegoś przydać, prawda?), właśnie ale do czego? Nie wiem, są to jakieś licencje na zabicie jakiegoś smoka, lub na jakieś wyprawy, czy coś w ten deseń Używa się je gdzieś óźxniej, czy po prostu chomikuje się je w ekwipunku,  do czego dokładnie one służą. Z góry dzięki za odpowiedź. :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości chcę zapytać, czy całą grę przechodzicie  z jedną klasą, czy zmieniacie kiedy vocation rank sięgnie najwyższego poziomu. Ja osobiście gdy dotarłem do Gran Soren z łucznika zmieniłem na magick archera, i chyba nie będę zmieniał już oi końca gry. A wy jak robiliście? :)

 

Ogólnie to jest tak, że na danym levelu dana klasa dostaje inne staty co level. Np. do 10 lvl dostaje się więcej staminy, potem do 45 mniej staminy, ale więcej siły ( <--zmyślone, ale tak to działa. W poszczególnym przedziale lvl'owym poszczególne klasy dostają inne atrybuty.) Tak więc, aby mieć najlepszy build powinno się zmieniać klasy. Jednak gra nie karze graczy i na wysokim lvl'u każdy jest wymiataczem. Ja rozwijałem postać Warrior -> Mystic Knight -> Sorcerer  -> Mystic Knight. Nie narzekam, gram na hard. Lvl ponad 150. Ur-Dragon offline pada bez najmniejszego problemu.

Edytowane przez SmaleC
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A powie mi ktoś, o co chodzi dokładnie z tymi listami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam trochę noobskie pytanie, czy kupując dodatek w psn Dragon's Dogma: Dark Arisen  jest  tam już podstawka??

Edytowane przez Haridil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Arisen nie wyszedł jako oddzielny dodatek. Kupują to masz w tym podstawkę oraz wszystikie DLC (z tego co wiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nieźle przynerdziłem. Obecnie mam 40 lvl i prawie 47 h na liczniku. Wracając do tego Wyrm Hunt Licence, wykorzystałem to w misji fabularnej kiedy po raz pierwszy spotykam się z królem Gran Soren. Wczoraj dość dużo tego wykonałem, wiec odpoczynek od main questów. Dzisiaj będę się zajmował zwiedzaniem mapy, side questami z tablicy i misjami pobocznymi. 

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kentucky - mi zwiedzanie świata sprawiło NAJWIĘKSZĄ frajdę... Odkrywanie tych zakątków, zakamarków, jaskiń, kanałów i wszystkiego ogólnie ;)

 

Moja rada... Nakup pustych flaszek i nazbieraj wody lecącej :) Masz leczenie za free praktycznie bez zbędnych kosztów :) Moim zdaniem woda z magicznych źródeł to podstawa eksploracji :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem. Ile czasu można spędzić przy tej grze? Jestem raczej graczem , który lubi zwiedzać, maksować itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enterrulez - lubisz zwiedzać to tutaj nudzić się nie będziesz, choć świat gry nie jest jakiś MEGA olbrzymi... Choć DD Dark Arisen zawiera jeszcze wyspę (wszyscy wypowiadają się o niej w samych superlatywach, a ja sam jeszcze jej nie ograłem) więc zapewne jest jeszcze lepiej :):)

 

Lubisz maksować - uuuuuu tu będziesz miał co robić jak chcesz chapnąć maksymalny level ;)

 

POLECAM!! Graficznie nie jest to może gra najwyższych lotów ale miodność (takie staroświeckie określenie mówiące o przyjemności z obcowania z grą ;) ) jak najbardziej na najwyższym poziomie...

 

Ja byłem oczarowany tym, że co niektórzy przeciwnicy są olbrzymi i można np. wspiąć się im po nodze, po plecach itp. itd....

Smaczki takie jak pierwsza noc w krzakach bez latarni ;) 

 

No chłopie bierz!! Nie żałuję ŻADNEJ złotówki wydanej na tą grę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rekomendacja, wezmę się za to jak tylko skończę two worlds 2. Dzięki. Jeszcze jakbyś mógł napisać ile godzin zeszło Ci dotychczas na tej produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rekomendacja, wezmę się za to jak tylko skończę two worlds 2. Dzięki. Jeszcze jakbyś mógł napisać ile godzin zeszło Ci dotychczas na tej produkcji?

 

Na grę przewiduje się ponad 50 godzin z wątkiem fabularnym i side questami. Jednak ja jestem dopiero w połowie gry i mam już przegrane dokładnie 62 h :biggrin: Jeśli będziesz zwiedzał każdą jaskinie, lokacje, wykonywał każde questy poboczne jak i te popierdółkowate typu zabij 10 wilków na terenie jakimś tam, eskortowanie ludzi, to na grę przeznaczysz znacznie więcej czasu. Do tego dochodzi jeszcze ubicie Ur Dragona NG+   ;)

 

Panowie co powiecie o randze LongBow Daggers? W sensie jak się gra z tą rangę. Obecnie jestem Magick Archerem i myślę na zmianie Vocationu. Tylko nie jestem pewien czy fajna jest ranga LongBow i jak się nią gra, jakie wrażenia itp.. ;)

 

Jeszcze jedno pytanie, jak zdobyć klucze do twierdzy "Bluemoon Tower"?  Gdy ostatnio tam byłem by pokonać Griffina (misja fabularna) do dalszej części twierdzy niestety nie miałem dostępu, a chciałbym ją zwiedzić. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam ;)

Edytowane przez Kentucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kentucky - ja z mojej strony to mogę polecić tylko: http://dragonsdogma.wikia.com/wiki/Dragon's_Dogma_Wiki GENIALNE kompendium wiedzy... :)

 

A na pytania odpowiedzieć nie potrafię :( Sam też gram MA :) :) Ale myślałem aby zmienić klasę na jakąś bardziej mele combat ;) (choć na chwilę)...


PS: Szkoda tylko że nie da się w co-opie pobiegać :( Fajnie by było z innymi ludźmi w teamie pohasać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kentucky - ja z mojej strony to mogę polecić tylko: http://dragonsdogma.wikia.com/wiki/Dragon's_Dogma_Wiki GENIALNE kompendium wiedzy... :)

 

Czytałem wcześniej, tylko chciałem zasięgnąć waszej opinii ;) mnie MA się trochę znudził, wszystkie czary mam już wykupione i vocation rang na najwyższym poziomie, a korzystając ze swobody jakiej oferują twórcy gry (każdej chwili za kilka punktów dyscypliny, można zmienić rangę), to chciałbym spróbować czegoś innego ;)

 

Mam jeszcze pytanie. Czy takie potworki jak bazyliszek czy Archydra są dostępne dopiero w postgame? Czy wszystkie bossy (oprócz Ur ,Dragona oczywiście) są dostępne od razu podczas pierwszego przejścia gry? Pytam bo na razie zabiłem kilka razy Griffin'a, Hybrydę, jakiegoś czerwonego smoka, cyklopa, golema, a innych jeszcze nie widziałem, mimo iż cała mapę mam prawie odkrytą. Z góry dzięki za odp. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kentucky - nowe silniejsze potwory i wiele innych maszkar pojawi się w pewnym momencie gry, gdy będziesz podążał zgodnie z fabułą :)

 

Po walce z Dragon-Ur(A to nie koniec gry będzie :)), zmieni się wiele ;) Nic więcej nie powiem...

 

Rusz wątek główny to zobaczysz, będzie ciężej bo pojawią się nowe, silniejsze wersje starych potworów...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba miałeś na myśli Grigori'ego a nie Urd'a ?

 

Urd jest opcjonalnym kozakiem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tfu Tfuuuu oczywiście :) Tego dziada Grigorija :) :)

 

Swoją drogą pokonanie go MA to łatwizna!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MA to jest po prostu Aim & Shoot...bardzo fajna klasa, pierwszy raz przeszedłem nią grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MA to jest po prostu Aim & Shoot...bardzo fajna klasa, pierwszy raz przeszedłem nią grę.

 

Właśnie. Każdego bossa w grze typu Hybryda, Griffin pokonywałem z łatwością, nawet gdy pierwszy raz zawitałem w Gran Soren. Nie mniej jednak  MA jest fajną klasą, spędziłem połowę czasu gry na niej, wykupiłem wszystkie skille i nieźle się grało ;) Długo grałem jako MA, więc dzisiaj zmieniłem na Ranger'a, i od razu nieco trudniej (co mnie oczywiście cieszy) ;)

 

Obecnie mam przegrane dokładnie 70 h w DD, i jestem gdzieś w połowie linii fabularnej :)

 

P.S dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez Kentucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy po ubiciu Grigoria i uzyskaniu dostępu do Evrfall jest jeszcze sens chodzenia po całej mapie, czy raczej zostaje tylko skończenie Everfall i wyspa z dodatku, a następnie ponowne rozpoczęcie gry z trybem hard mode.

przy okazji chciałem podziękować osobom z tego forum, które dodały mnie do znajomych i mogłem "wykorzystać" ich pionki ;)

Edytowane przez zbawiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×