Skocz do zawartości
Emir

Gran Turismo 5 - Archiwum

Rekomendowane odpowiedzi

ONE, to jest temat o GT5, wiec przestan wrzucac urywki z Eurosportu ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony chyba usłyszało narzekania, gdyż szef Sony Europa potwierdził, że w finalnej wersji dostaniemy:

- SYSTEM POGODOWY

- EDYTOR TRAS

- GOKARTY

link: http://www.gtplanet....itor-confirmed/

PS. Sorry było już wcześniej

Gokarty, ciekawe jak z fizyką jazdy? ;) Fajnie, że popada deszczyk, no i ten edytor plansz, dzielenie się z innymi graczami, takie LBP. Miło.

ONE, to jest temat o GT5, wiec przestan wrzucac urywki z Eurosportu ;P

Przepraszam, pomyliłem fora. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak, jestem szczesliwym posiadaczem G25 i whell stand pro, mily zestawik by wygodnie pograc. Mialem kiere przed ps3 i podlaczalem ja do tdu calej reszty, bylem lekko zniesmaczony, ale w koncu zdecydowalem sie na zakup konsolki i oczywiscie od razu prologa, jestem oczarowany ! Jezdzi sie naprawde niezle, do tego sprzeglo i szifter duzo do tego czaru dodaje, nie wyobrazam sobie grac w takie gran turismo na padzie. Nawet moj Tatko usiadl zniesmaczony do gry, pamietam ze jedno z zadan bylo wyprzedzic wszystkich podczas jednego kolka, tak sie wkrecil ze chyba pol godziny jezdzil :P boi sie przyznac ale widac bylo ze sie zajaral, bo wg niego gry sa bez sensu jesli to nie medal czy call:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę musiał pomyśleć o kupnie nowej kierownicy KONIECZNIE!!! Obawiam się, że tak którą mam nie jest obsługiwana przez serię GT :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cierpliwie poczekam na gameplaye i Wasze opinie po premierze gry. Jeśli będzie hit (czemuż by nie?) to zakupie g27 i się pobawię w kierowcę.

Grałem w time trial na padzie i nie panowałem kompletnie nad samochodem (inna sprawa, że na codzień nie jeżdżę 150km/h :rolleyes:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow :) Będą gokarty :D Świetnie. I edytor tras.... :cool: bosko. Właśnie martwi mnie to że PD może zapomnieć o graczach padowych, i na padzie nie będzie dało się jeździć. Mam nadzieje że się mylę, bo nie mam jak grać z kierownicą. A w gt4 na padzie jeździło się super.

PS. Wyszła oficjalna lista samochodów? Nie chodzi mi o tą z wszystkimi samochodami :D tymi 10 tys. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BrzozaLuk:

Kurde, szukalem kogos kto posiada taki stanowisko do kiery, sprawdza sie? Jak z solidnoscia tego? Bo powiem ze zawsze chcialem sobie cos takiego sprawdzic, ale raz bedac na turniej w Dirta 2 na xboxie to ten stojak pod ich kiere z MS totalnie mnie odrzucil bo latalo we wszystkie strony co skutecznie zmniejszalo komfort grania i nawet nie przeszlem rundy pierwszej... Inny przyklad w porzadnych stanowiskach na g27 turniej ta sama gra 1sze miejsce ;P, cyberarena w bb jakby ktos nie wierzyl ;P )

Zeby nie bylo ze ot to ciekawi mnie jak sie bedzie smigalo gokartami i po jakich torach :P Fajnie by bylo jakby wcisneli jakas ciasna hale ale to juz raczej sfera odleglych marzen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, nie jest to kokpit za 1000 dolcow z fotelem :P bo kupic cos takiego to musialbym miec full hajsu, ale gra sie na prawde przyjemnie, wykonane jest to solidnie, nie odwalili tandety. Bujac sie buja troche, ale chyba nie bedziesz szarpal kierownica i udawac przeciazen, jak dla mnie spoko. gra sie przyjemnie:)

jak chcesz to moge Ci zrobic real zdjecia lepsze niz te co oni maja na stronie, bo moim zdaniem prezentuje sie lepiej. do tego roczna gwarancja jest :)

Edytowane przez BrzozaLuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż boję się pomyśleć jakie niestworzone rzeczy będą się ukazywać dzięki edytorowi tras, oby nie wprowadzili tam jakiś skoczni itp....

Ale dobrze że jest, a co do Premium i Standard WSZYSTKIE samochody mają mieć kokpity już nie pamiętam strony z wywiadem, ale podobno całe zamieszanie wynikło ze złego tłumaczenia, z resztą logiczne bo PD zachwala tryb 3d w połączeniu z widokiem z kokpitu jako jeden z najważniejszych bajerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh, no cos w tym jest, w jednym wywiadzie (na G4.TV zdaje sie) pracownik PD na pytanie ktory element GT5 najbardziej mu sie podoba odpowiedzial, ze nie zostal on jeszcze ujawniony o.O Tylko dzisiaj dowiedzielisny sie o pogodzie, go-kartach i edytorze, a jeszcze targi TGS przed nami i na pewno niejednego sie na nich dowiemy :)

A wracaja to tych nieszczesnych Standard cars:

i5q0aq.jpg

Jesli tak maja wygladac te "gorsze" wozy to ja nie mam nic przeciwko ;) Widac deske rozdzielcza i kierownice, a to w zupelnosci wystarcza na widok z kokpitu, szyby sa przyciemnione tylko po to, zeby nie bylo widac braku reszty wnetrza, w przeciwienstwie do wozow premium

Chciał byś ;] To nie jest standard car:

atq80w.png

To jest auto premium. To , ze było w GT4 nie oznacza , że od razu zalicza się do STD , ten TVR też był w GT4 , ale to jest Premium:

4lo8kh.gif

Standard są na poprzedniej stronie.

=============

Może ten edytor torów to tylko do gokartów? Wiadomo , taki tor musi być mały , więc czemu nie?

Na pewno nie dadzą nam możliwości zbudowania miasta , to nierealne.

Nie wyobrażam sobie stawiania domków , płotków itp.

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończcie już proszę temat kokpitów :D Poczekamy zobaczymy, bo zaraz znowu przez 3 strony będzie przekomarzanie kto ma rację :D.

Wheel stand pro - wypasik jak za taką kasę, dość stabilne, kompaktowe i proste przez co niezawodne - jak by komuś fruwało - chociaż nie sądzę, żeby był taki problem - to zawsze można sobie stojaczek dociążyć jakimiś odważnikami przecież (jest spokojnie miejsce) - ale jak już pisałem, stojak jest bardzo stabilny. Mam na tym osadzoną G25 którą polecam - nie jest tania ale jakość wykonania powala. Jeżeli chodzi o kierownica vs pad - to tak - pierwsze parę minut/godzin może trochę boleć, ale jeśli ktoś ma odrobinę styczności z jazdą samochodem to nie powinien mieć wielkich problemów z przesiadką. Trzeba się tylko przyzwyczaić, że tutaj jednak, żeby skręcić to trzeba trochę pomachać to nie gałka/d-pad przez co na początku czasy mogą być gorsze. Później w grę w chodzi precyzja (łatwiej o "półgaz", dokładniejsze hamowanie, delikatniejszy skręt i korekcję itp itd) na której zaczynamy ciąć czasy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego DFGT - oficjalna kierownica GT5 i jest git. Sprzegła i H-skrzyni troche brak ale i tak wypas FF'a ma ^^ Czuć auto.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mozna sobie wyrobic odpowiednie nawyki grajac na kierownicy ktora cos soba prezentuje :) ja tez z reka na sercu polecam g25

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak już to kupił bym DFGT , głównie ze względu na cenę , ale jak na razie to i tak tylko marzenia :P

Wiecie o tym , ze najtrudniejszy tryb PRO w GT5 będzie dostępny tylko dla posiadaczy kierownic? Pady nie mają wstępu na to podwórko. Trochę mi szkoda , bo zawsze gram na najtrudniejszym dostępnym poziomie a tutaj taka niespodzianka...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie o tym , ze najtrudniejszy tryb PRO w GT5 będzie dostępny tylko dla posiadaczy kierownic?
- source please :D ? Edytowane przez Gerath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Source , source... E3 2010 :D

Zaraz poszukam...)

Niestety nie mogę znaleźć nic sensownego , ale czytałem gdzieś , ze nowa fizyka jazdy jest tak wymagająca , iż tryb PRO będzie nie do opanowania na padzie , że będzie wymagana kierownica do ścigania się na tym poziomie trudności.

W sumie można było się tego spodziewać , że w końcu gracze z kółkami zostaną oddzieleni od graczy z padami. Zbyt duża rozbieżność w precyzji sterowania. Kierownica daje o wiele większe możliwości , to widać na każdej tablicy z wynikami w GT5P chociażby.

===========

Eurogamer sugeruje , że w grze znajdą się auta marki Porsche :D !!!

http://www.eurogamer.net/articles/gran-turismo-5-e3-2010-hands-on?page=2

You really can follow the action as closely as you want, too, moving about the track, focusing in on the separate cars, and sending messages to the players who are racing, hopefully catching them at just the wrong moment so they make a mess of the next corner and dump their Porsche into a nearby tree.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moja sąsiadka sugeruje, że ma rasowego dalmatyńczyka (a to kundel pełną gębą) - skończmy z tymi plotami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem poruszać znowu tematu kokpitów, ale... Playstation University pisze w swoim info:

" Firstly, the 800+ standard cars won’t have interiors – so no cock-pit views for them. Creating 1000+ cars to the same exacting standards as the 200 premium cars would be an impossible task – and if not impossible, it would take Polyphony Digital another five-years to complete"

Cały artykuł mówi generalnie o tym że, standard cary w GT5 to nic innego jak podciągnięte modele z GT4.

http://www.playstationuniversity.com/gt5s-standard-cars-just-upscaled-gt4-models-4028/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo ja wlasnie dzisiaj znalazlem sprostowanie od KOTAKU do artykulu ktory wprowadzil cale to zamieszanie z brakiem kokpitow:

"What you write in the above segment indicates that the standard cars do indeed have a cockpit/dashboard view, just not nearly as detailed as the premium cars."

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas jestem przekonany, że faktycznie będzie tak jak mówi cytat który podałeś. Jednak jak widać cały czas różne źródła podają sprzeczne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę nie sugerować się artykułami z portali i magazynów , a samemu obejrzeć trailer "Standard Cars" , przyjrzeć sie jemu dokładnie i samemu ocenić czy te auta to są modele z GT4 czy nie. W internecie już tyle bzdur powypisywali , że nawet nie chce się tego czytać. Zobaczyłem trailer i wątpliwości zniknęły. Niestety fakty wskazują na to , że jak na razie nie jest tak pięknie jak to przedstawiają portale internetowe - auta standard nie mają wnętrz i kokpitów , wnętrza są zaciemnione , bo w środku nic nie ma oprócz modelu kierowcy , a sama geometria aut pokazanych na trailerze pozostawia wiele do życzenia , bo to poziom PS2.

Modele został "upscaled" do rozdzielczości PS3 i wykorzystano na nich shadery które obsługuje konsola. W rezultaciemamy jedynie lepsze refleksy an tych autkach.

Proste porównanie:

4710580977_ea1d6eda2a_b.jpg

Szyba przyciemniona , nie widac kierowcy i kierownicy = brak kokpitu = standard car

nastepnie:

madrid_002a.jpg

Szyba przeźroczysta , widać kierowcę i kierownicę = jest kokpit = premium car.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak nie będzie tych kokpitów to i tak kupię. To będzie gra którą warto będzie mieć w swojej kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie smoqu to była oczywista oczywistość, nie wiem , dlaczego poniektórzy dali się ponieść tym plotkom i spekulacjom :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×