Skocz do zawartości
kakaroto

Pro Evolution Soccer 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą obroną to jest też trochę tak, że nie można tak tylko latać z tym R2 obrońcami czy pomocnikami, bo normalnie samym X-em też można spokojnie piłkę odebrać.

Generalnie optymalnie wg mnie jest tak, żeby jak napastnik jest w biegu czy też truchcie to lepiej działać samym X-em, ewentualnie wślizgiem lub dowoływanie kolegów "kwadratem", natomiast jak napastnik wyraźnie zwalnia albo nawet całkiem się zatrzymuje to wtedy dobrze jest zrobić to krótkie krycie wciskając R2 i potem X. Mam nadzieję, że jakoś to będzie trochę lepiej wyglądało po stronie obrońców w pełnej wersji.

Chociaż i tak masz rację @RaFaLiK37, że powinno to funkcjonować bez konieczności puszczania R2. Po prostu trzymamy R2 i w najbardziej odpowiednim wg nas momencie naduszamy X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach jest coś takiego jak asysta przy obiorze piłki, ja to wyłączyłem i wydaje mi się że było trochę lepiej. Z drugiej strony mało grałem w demo i może mylę się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach jest coś takiego jak asysta przy obiorze piłki, ja to wyłączyłem i wydaje mi się że było trochę lepiej. Z drugiej strony mało grałem w demo i może mylę się?

Zapewne masz na myśli zakładkę "Clear", lub "Auto Sliding" w opcjach PLAYER ASSISTANCE, nie jest to jednak asysta przy odbiorze piłki, tylko wyłączenie wykopywania piłki z obrony (Clear) albo wślizgów ( Auto Sliding) przez grajków nie będących pod twoją kontrolą, czyli po prostu przez tych którymi steruje konsola.

Edytowane przez Sherman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy tez macie problemy grajac w obronie?nie jestem slaby w PESa ale ten nowy system gry w obronie mnie oslabia ,Cavani robi co chce z moimi obroncami :scare:

Dla mnie odbior pilki to jest meczarnia... do tej pory gralem niewiele, ale liczbe udanych odbiorow pilki moge chyba policzyc na palcach :/ Ciekawe czy tak juz zostanie, czy moze cos zmienia? No coz, najwyzej trzeba bedzie sie przyzwyczaic...

Ktos pisal, ze na youtube jest filmik pokazujacy, jak trzeba bronic w nowym PESie- moze ktos podrzucic link? jakos nie moge tego namierzyc... Z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie odbior pilki to jest meczarnia... do tej pory gralem niewiele, ale liczbe udanych odbiorow pilki moge chyba policzyc na palcach :/ Ciekawe czy tak juz zostanie, czy moze cos zmienia? No coz, najwyzej trzeba bedzie sie przyzwyczaic...

Ktos pisal, ze na youtube jest filmik pokazujacy, jak trzeba bronic w nowym PESie- moze ktos podrzucic link? jakos nie moge tego namierzyc... Z gory dzieki!

Poczekaj na drugie demo :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie,drugie bedzie napewno poprawione tak jak bylo z PES11 gdzie w demie sedzia gwizdal prawie wszystko(az strach bylo dotknac przeciwnika )a w pelnej wersji juz byl spokoj ,A kiedy bedzie drugie demo?:whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie,drugie bedzie napewno poprawione tak jak bylo z PES11 gdzie w demie sedzia gwizdal prawie wszystko(az strach bylo dotknac przeciwnika )a w pelnej wersji juz byl spokoj ,A kiedy bedzie drugie demo?:whistling:

W połowie września. Obstawiam 14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, dopiero teraz zauważyłem, że siatką się już lepiej zachowuje - tak jak powinna. Faktycznie z tym odbiorem piłki jest lekki kłopot, ale to raczej pewne, że naprawią, w końcu po to jest demo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem wszystkie asysty i gra się zdecydowanie lepiej. Aczkolwiek... podania lecą nadal z automatu :/ wychylenie drążka nic nie daje. Mam nadzieję, że poprawią to i będzie PEŁNY MANUAL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko mam pytanie do ogarniętych w temacie. Ściągnąłem demo Pesa i w nawiasie mamy napis DEMO 1. Co oznacza, ze będzie jeszcze kolejne demko? Byłbym zadwolony, gdyż nie dostałem w tym demie mojej kochanej Barcelony :/. Chociaż sądząc po pedale na okładce spodziewajmy sie bardziej Realu. Idąc dalej to jeszcze weźmy pod uwagę to, że znacznie wcześniej wypuścili demo. Rok temu było to dokładnie 15 września. Czyli mam liczyć na kolejne demko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko mam pytanie do ogarniętych w temacie. Ściągnąłem demo Pesa i w nawiasie mamy napis DEMO 1. Co oznacza, ze będzie jeszcze kolejne demko? Byłbym zadwolony, gdyż nie dostałem w tym demie mojej kochanej Barcelony :/. Chociaż sądząc po pedale na okładce spodziewajmy sie bardziej Realu. Idąc dalej to jeszcze weźmy pod uwagę to, że znacznie wcześniej wypuścili demo. Rok temu było to dokładnie 15 września. Czyli mam liczyć na kolejne demko?

Tak będzie jeszcze jedno demo, które ponoć ma pokazywać już ukończoną grę, oczywiście jeśli chodzi o gameplay. Pojawi się ono w połowie września, dokładna data nie jest jeszcze znana. Natomiast co do Twojej ulubionej drużyny to nie mam dobrych wiadomości, w drugim demie będzie Tottenham, Bayern, Inter oraz Glasgow Rangers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze takie zróżnicowane drużyny dają,znudziło mnie juz gra samymi koksami xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze takie zróżnicowane drużyny dają,znudziło mnie juz gra samymi koksami xD

Tia... mogliby jeszcze w tej wersji zablokowac mozliwosc grania Realem i Barcelona podczas rozgrywek on-line, bo odechciewa sie grac ciagle przeciwko tym 2 druzynom...

To oczywiscie zart, ale kto gra duzo on-line to wie o co chodzi :)

PS. Sherman- dzieki za linka!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam na poczatku gralem np. Barca w online ale teraz jak kolo wybiera barca,real to ja np juve czy liverpool i w tedy wygrana bardziej cieszy.Ostatnio fajnie gra mi sie Porto,a znajomy Anderlechtem ogrywa te giganty :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra ktos na kamerze pitch side - jakie wrazenia? ja poki co tylko na niej - dobrze mi spasila.

Edytowane przez UniteD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra ktos na kamerze pitch side - jakie wrazenia? ja poki co tylko na niej - dobrze mi spasila.

No ja trochę grałem , bo w sumie jest podobna do klasycznej "Wide" jaka była w każdym pesie aż do edycji 2010 włącznie. Z tym, że ta pitchside jest ustawiona niżej jakby, tak jakby kamera z poziomu murawy no i jest za duży zoom, powinna być oddalona bardziej, ale konami wymyśliło sobie nową kamerę i wuj. Choć i tak obecna Wide jest lepsza od tej z edycji 2011, tam ten kąt był jeszcze większy, przez co boisko, a szczególnie pole karne wydawało się mniejsze, teraz jest lepiej, ale to jeszcze nie to :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, strasznie przypasowała mi ta cześć PES'a, zarąbiście mi się gra. Naprawili nareszcie to, że już nie dogonimy byle jakim obrońcom np. takiego Rooney'a, a zachowanie siatki jest po prostu przecudowne. Jak już zobaczę, że w drugim demie nie będzie praktycznie żadnych błędów to biorę pre-order'a. Szkoda tylko, że trzeba będzie poczekać trochę na OF'a z ligą ang. - chyba, że już zrobią to przed premierą. :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra ktos na kamerze pitch side - jakie wrazenia? ja poki co tylko na niej - dobrze mi spasila.

Ja wolę wide bo pitch side jest trochę za blisko boiska. Jakby była lekko oddalona to był wybrał właśnie tę kamerekę.

Edytowane przez lons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej... jak w końcu jest z tą obroną? Trzymam R2 i wciskam X, i żeby zabrać piłkę muszę puścić R2 w odpowiednim momencie? :D Mam mało czasu na grę żeby to obecnie przetestować dokładnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem i jednak nie dla mnie te dzisiejsze PESY. KIedyś PES4 to było coś. Teraz? Tylko Fifa. Tak z ciekawości, w PESie teraz nie ma komentatorów czy trzeba ich włączyć w opcjach? Bo zagrałem 3 meczyki w to demo i ni chu chu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem i jednak nie dla mnie te dzisiejsze PESY. KIedyś PES4 to było coś. Teraz? Tylko Fifa. Tak z ciekawości, w PESie teraz nie ma komentatorów czy trzeba ich włączyć w opcjach? Bo zagrałem 3 meczyki w to demo i ni chu chu.

W demach nie ma..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po krótce opiszę swoje doświadczenie w kopankach. Jako stary pecetowiec grałem zawsze w Fify gdzieś od 95 do 08. Od roku mam PS3 i grywałem sobie w demka Fify 11 i PESa 11. Nie zdecydowałem się jednak na kupno żadnej z nich. PES kusił fajną grywalnością a Fifa ceną (i chyba tylko ceną), katowałem jednak NBA 2K11. Teraz po ściągnięciu demka PESa 12 i rozegraniu paru meczów stwierdzam że w tym sezonie muszę się zaopatrzyć w jakąś "nogę" i na 100% będzie to PES. Gra się świetnie. Jedyne do czego mogę się doczepić to to, że Fifa ma trochę przyjemniejsze menu i oprawę graficzną, ale przecież w grze liczy się grywalność a nie ładne "opakowanie".

Pozdrowienia dla fanów PESa a fanom Fify radzę pograć trochę choćby w to demko PESa (ale nie 3 mecze, w których nie strzelicie żadnej bramki i wrócicie z płaczem do swojej Fify,gdzie wszystko jest przewidywalne, tylko trochę dłużej).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po krótce opiszę swoje doświadczenie w kopankach. Jako stary pecetowiec grałem zawsze w Fify gdzieś od 95 do 08. Od roku mam PS3 i grywałem sobie w demka Fify 11 i PESa 11. Nie zdecydowałem się jednak na kupno żadnej z nich. PES kusił fajną grywalnością a Fifa ceną (i chyba tylko ceną), katowałem jednak NBA 2K11. Teraz po ściągnięciu demka PESa 12 i rozegraniu paru meczów stwierdzam że w tym sezonie muszę się zaopatrzyć w jakąś "nogę" i na 100% będzie to PES. Gra się świetnie. Jedyne do czego mogę się doczepić to to, że Fifa ma trochę przyjemniejsze menu i oprawę graficzną, ale przecież w grze liczy się grywalność a nie ładne "opakowanie".

Pozdrowienia dla fanów PESa a fanom Fify radzę pograć trochę choćby w to demko PESa (ale nie 3 mecze, w których nie strzelicie żadnej bramki i wrócicie z płaczem do swojej Fify,gdzie wszystko jest przewidywalne, tylko trochę dłużej).

Nie wiem czy mam takie samo odczucie jak ty, ale generalnie właśnie NBA2k11 mi trochę przypomina PES'a z punktu widzenia grywalności. W sensie NBA2k11 to taki PES w wersji koszowej. Ogólnie warto mieć oby dwie gry bo każdy znajdzie coś dla siebie w każdej z gier, jedna ma to czego nie ma ta druga (taki sam feeling miałem z FIFA 11 i PES2011 , w które do tej pory gram na przemian). Niestety dużo nowości się pojawia i nie każdy sobie może pozwolić na zakup dwóch gier z tego samego gatunku.

Edytowane przez ps3seth
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×