Skocz do zawartości
Emir

Metal Gear Solid 4

Rekomendowane odpowiedzi

mgs7.jpg

Akcja gry ma miejsce kilka lat po Metal Gear Solid 2:Sons of Liberty. Na Bliskim Wschodzie pojawia się organizacja najemników – Outer Heaven. Na jej czele stoi Liquid Ocelot. Outer Heaven dysponuje siłą wojskową porównywalną ze Stanami Zjednoczonymi. Solid Snake zostaje wysłany przez Organizację Narodów Zjednoczonych w celu infiltracji kwatery głównej Outer Heaven.

Źródło: Wikipedia

EDIT

Opis fabuły poprzednich części.

MGS

http://mgs.gram.pl/readarticle.php?article_id=519

http://mgs.gram.pl/readarticle.php?article_id=527

MGS2

http://mgs.gram.pl/readarticle.php?article_id=122

MGS3

http://mgs.gram.pl/readarticle.php?article_id=464

http://mgs.gram.pl/readarticle.php?article_id=475

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to bezdyskusyjny must have ! W pierwszą cześć MGS grałem gdy miałem 7 lat ( naprawdę ! ) Do zagrania w to wkręcił mnie mój tata Czekam z niecierpliwością na ten tytuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam i czekam i nie mogę się doczekać. Główny tytuł dla którego mam PS3. Pamiętam jak się grało cały dzień w pierwszą część i się przejść nie mogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MGS to nie jest gra... To jest LEGENDA Ja sobie nie wyobrażam nie kupić MGS4. W "Trójkę" gram do dziś i przechodzę ją na każdym poziomie trudności - zawsze mnie na końcu wzrusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

Grałem jedynie w pierwszą odsłonę tej gry, nie pamiętam, czy był to PSX czy PS2 Bardzo przypadł mi do gustu. Uważam, że ten tytuł z pewnością zasili moją biblioteczkę. Oby nie okazał się porażką. Obok tego tytułu liczę na Resident Evil 5 i Final Fantasy XIII

Z poważaniem

Napewno tego tytulu nie popsuja A 1. byla na PSX jak mozna nie pamietac Ciekaw jestem jak dodadza MGO. Jako osobne pudelku czy 2 plyty w srodku czy na MGS4 plytce. Bo 5 map to jest prawie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oby nie okazał się porażką.

Kojima i porażka? To niemożliwe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MGS to nie jest gra... To jest LEGENDA Ja sobie nie wyobrażam nie kupić MGS4. W "Trójkę" gram do dziś i przechodzę ją na każdym poziomie trudności - zawsze mnie na końcu wzrusza.

Co wy widzicie w tym zakończeniu ? Owszem, dla niektórych może okazać się zaskakujące... ale żeby wzruszające??? Co jest tak niezwykłego w tym, że [span style=color:#000000;background:#000000] The Boss okazała się jednak dobra[/span] ?? Można się tego było domyśleć od początku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co wy widzicie w tym zakończeniu ? Owszem, dla niektórych może okazać się zaskakujące... ale żeby wzruszające??? Co jest tak niezwykłego w tym, że [span style=color:#000000;background:#000000] The Boss okazała się jednak dobra[/span] ?? Można się tego było domyśleć od początku...

Widzisz może dla ciebie nie jest to wogle wzruszające... ale dla mnie, wielkiego fana całej serii MGS, jest to wzruszające... I nie chodziło o The Boss tylko o calokszalt zakończenia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co wy widzicie w tym zakończeniu ? Owszem, dla niektórych może okazać się zaskakujące... ale żeby wzruszające??? Co jest tak niezwykłego w tym, że [span style=color:#000000;background:#000000] The Boss okazała się jednak dobra[/span] ?? Można się tego było domyśleć od początku...

Wskaż mi drugą grę, która stawia gracza w sytuacji, [span style=color:#000000;background:#000000]aby pociągnął za spust, tym samym zabijając bardzo bliską osobę głównego bohatera[/span]. To jest chyba główna siła tego zakończenia, dodać do tego genialną lokacje, chyba jedną z lepszych w historii gier wideo. IMO jedno z lepszych starć i zakończeń.

A na czwórkę już nie mogę się doczekać, miedzy innymi dla tej gry kupiłem PS3. Zakończenie sagi, Hideo musi dać odpowiedzi na naprawdę wieeele pytań (min. kim są The Patriots)

12 czerwca biorę kilkudniowy urlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nigdy nie miałem do czynienia z MGSem i ciesze się, że do czwórki będzie trochę informacji o fabule poprzednich części, będę wiedział ocb. No a gra zapowiada się bardzo ciekawie, w końcu miliony fanów nie mogą się mylić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pokrytysniegiem - jak ktos jest zbyt plytki i gruboskorny by dsotrzec piekno, to rady nie ma ;-).

Z racji tego ze Emir bez powodu skasowal moj post po raz kolejny informuje ze w pierwszym poscie jest blad - Solid Snake NIE DZIALA na zlecenie UN, a w ramach organizacji Philanthropy (dolaczaja dawni znajomi - Naomi i Campbell). A Liquid nie zalozyl Outer Heaven - zalozyl je Big Boss spory kawalek czasu temu. Liquid w osobie Ocelota zaklada Outer HAVEN, zatem panstwo najemnikow nie jest juz dla nich "niebem", a jedynie "schronieniem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wskaż mi drugą grę' date=' która stawia gracza w sytuacji, [span style=color:#000000;background:#000000']aby pociągnął za spust, tym samym zabijając bardzo bliską osobę głównego bohatera[/span].

Mafia: The City Of Lost Heaven

[!--quoteo(post=0:date=:name=pokrytysniegiem)--][div class=quotetop]CYTAT(pokrytysniegiem)[div class=quotemain][!--quotec--]To jest chyba główna siła tego zakończenia, dodać do tego genialną lokacje, chyba jedną z lepszych w historii gier wideo. IMO jedno z lepszych starć i zakończeń.

Tutaj się zgadzam...Lokacja i samo starcie w pojedynku z The Boss jest niesamowite...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zła wiadomość dla oczekujących premiery (w tym mnie). Wczoraj byłem w sklepie GAME (UK), jest tam coś w rodzaju sieciowego radia grze dyskutują o grach, sprzęcie i nowościach i usłyszałem że oficjalnie za datę premiery uznano 12 czerwca!! Gra była zapowiadana na marzec i muszę przyznać że jestem zawiedziony i przybity, ale mimo wszystko nadal czekam na ten tytuł i na pewno będę go miał w dniu premiery (miejmy nadzieję że nie przełożonej kolejny raz...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staaare info... albo mi sie wydaje... ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość webster8
Zła wiadomość dla oczekujących premiery (w tym mnie). Wczoraj byłem w sklepie GAME (UK), jest tam coś w rodzaju sieciowego radia grze dyskutują o grach, sprzęcie i nowościach i usłyszałem że oficjalnie za datę premiery uznano 12 czerwca!! Gra była zapowiadana na marzec i muszę przyznać że jestem zawiedziony i przybity, ale mimo wszystko nadal czekam na ten tytuł i na pewno będę go miał w dniu premiery (miejmy nadzieję że nie przełożonej kolejny raz...)

od 2 tygodni????oficjalnie juz wiemy ze data premiery zostala przelozona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zła wiadomość dla oczekujących premiery (w tym mnie). Wczoraj byłem w sklepie GAME (UK), jest tam coś w rodzaju sieciowego radia grze dyskutują o grach, sprzęcie i nowościach i usłyszałem że oficjalnie za datę premiery uznano 12 czerwca!! Gra była zapowiadana na marzec i muszę przyznać że jestem zawiedziony i przybity, ale mimo wszystko nadal czekam na ten tytuł i na pewno będę go miał w dniu premiery (miejmy nadzieję że nie przełożonej kolejny raz...)

Ja tam się cieszę z tego powodu Zdążę pograć w inne części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to jestem chyba jakis dziwny Ja sie rozczulam nawet przy jednym slowie . Koniec final fantasy X Yuna mowi "i love you" kuzwa a mi juz lzy leca , w mgesie podobnie . Liczy sie bardzo muzyka budzaca odpowiedni nastruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż wstyd się przyznać ale w czytniku moich konsol nigdy na dłużej nie zagościła żadna część MGS.

Czwartej części nie przepuszczę ba będzie to jedyna gra ,którą kupię w dniu premiery!

A póżniej kto wie może nad robie zaległości

Ps.pokrytysniegiem śliczny avatar .Ta twarz ma coś przyciągającego w sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to jestem chyba jakis dziwny Ja sie rozczulam nawet przy jednym slowie . Koniec final fantasy X Yuna mowi "i love you" kuzwa a mi juz lzy leca , w mgesie podobnie . Liczy sie bardzo muzyka budzaca odpowiedni nastruj.

Mam to samo! Rycze czesto przy... nie... rycze tylko przy MGSach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W japońskiej wersji MGS4 zabraknie angielskiego języka i na odwrót Dlaczego? Kojima powiedział, że Blu-Ray ma za mało miejsca na pomieszczenie więcej niż jednego języka

Trochę dziwne Albo gra jest naprawdę tak rozbudowana, albo w grze znajdzie się taka ilość gadek, że MGS 2 wymięknie (a może to i to)

BTW nie mogli dać 2 warstwowego Blu-Raya?

Źródło: KOTAKU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W japońskiej wersji MGS4 zabraknie angielskiego języka i na odwrót Dlaczego? Kojima powiedział, że Blu-Ray ma za mało miejsca na pomieszczenie więcej niż jednego języka

Trochę dziwne Albo gra jest naprawdę tak rozbudowana, albo w grze znajdzie się taka ilość gadek, że MGS 2 wymięknie (a może to i to)

BTW nie mogli dać 2 warstwowego Blu-Raya?

Źródło: KOTAKU

mają być filmiki z trzech poprzednich części aby objaśnić fabułę tym, którzy w je nie grali i nie kompresowali gry za bardzo. Albo chcą, aby fanatycy kupili dwie gry zamiast jednej. Po KONAMI można się wszystkiego spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam całe gadanie nie przeszkadza. Wysłuchałem wszystkich rozmów z gry i nie wyobrażam sobie jak mógłbym zrozumieć grę bez nich. Oczywiście jeżeli ktoś nie zna angielskiego to i tak mu się to nie przyda

Co do fabuły to teraz sobie przypominam od początku, czyli od Metal Gear (nie mylić z Metal Gear Solid).

BTW. Byłbym wdzięczy gdyby ktos mi powiedział gdzie moge zdobyć grę Metal Gear 2 : Solid Snake. Wyczytałem tyle że można ją było pobrać na komórkę oraz że była dodatkiem do MGS3: Subsistence (prosiłbym o potwierdzenie tego ostatniego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano własnie! Rozmowy przez Codec! Ciekaw jestem ile ich będzie bo bardzo je lubiłem w poprzednich częsciach .

W "jedynce" rozmowy były bardzo przydatne.

W "Dwójce" Dłuższe, było ich więcej i były zabawniejsze.

"Trójka" wali na łeb reszte! Wysłuchałem prawie wszystkie! (oprócz tej z głową krokodyla...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno mgs ma być na 2 płytach i z trybem online z 4 mapami reszta map bedzie zapewne do kupienia na PSStore dobre i to na początku tryb online miał być sprzedawany oddzielnie Acha i jeszcze jedno podobna mgs4 ma być na 2 płytach BR!!!!(25Gb ma jedna płyta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobno mgs ma być na 2 płytach i z trybem online z 4 mapami reszta map bedzie zapewne do kupienia na PSStore dobre i to na początku tryb online miał być sprzedawany oddzielnie Acha i jeszcze jedno podobna mgs4 ma być na 2 płytach BR!!!!(25Gb ma jedna płyta)

1. MGS4 będzie na jednej płytce... Zcompresowali niektóre pliki aby zmieściło się na jednym blu-ray'u

2. MGS4 i MGO miały być sprzedawane osobno ale Konami stwierdziło że więcej osób kupi MGS jak te "dwie" gry będą razem.

Czyli MGS4 i MGO będą kosztowały jak jedna gra.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×