Skocz do zawartości
Emir

Battlefield: Bad Company 1

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda to tak, że bronie są podzielone na pięć klas. Podejrzewam (pewność będę miał jak ruszą serwery do testów), że do danej klasy będzie możliwa do wyboru tylko broń dla niej przeznaczona.

Jeśli jesteś zainteresowany, to mogę zrobić parę fotek - cobyś miał pogląd na to, jak to wygląda.

Na pewno tak będzie, zawsze tak w bf'ach było..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toszcze no pewnie. Głównie chodzi mi o zdjęcia klas, jakie noszą bronie, a o gameplay'u powinieneś się raczej wypowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
toszcze no pewnie. Głównie chodzi mi o zdjęcia klas, jakie noszą bronie, a o gameplay'u powinieneś się raczej wypowiedzieć :D

Dzisiaj ruszają serwery testowe, tak więc wieczorem postaram się zamieścić jakieś fotki no i moje wrażenia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy Bardzo liczę na tę grę :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość webster8

szkoda ze BETA tylo na Xboxa 360:( :(Cos czuje ze u nas znowu beda problemy z online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie serwery testowe są przeciążone i w ogóle nie da się rozpocząć rozgrywki. W oficjalnej informacji panowie z DICE piszą, że pracują nad rozwiązaniem problemu.

Kolejny raz ktoś nie przewidział tak dużego zainteresowania 'testami'. Ciekawe jakim cudem - przecież wiedzieli ile rozdali kodów dostępu?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość webster8

a na Czarnulce moze byc jeszce gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a na Czarnulce moze byc jeszce gorzej...

z BFami na początku zawsze były problemy, ale z połączeniami do serwerów zawsze było ok, więc jestem dobrej myśli. Bardziej obawiam się o optymalizację gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

webster8: jak narazie problemy są z serwerami testowymi, a nie z grą. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbiegajac od testow... to zastanawiam sie czy bad company przebije cod4 i tym samym, czy bedzie sens kupowania tej gierki jesli ktos nie spi na $ . pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odbiegajac od testow... to zastanawiam sie czy bad company przebije cod4 i tym samym, czy bedzie sens kupowania tej gierki jesli ktos nie spi na $ . pozdro

na pewno przebije. Lepszy teamplay, możliwość zniszczenia otoczenia, obecność pojazdów, klasyczny Battlefieldowy gameplay. Gra na pewno będzie szalenie popularna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę, możecie mi przybliżyć trochę jakie będą tryby gry w multi i o co kaman z tymi broniami i klasami? nigdy nie grałem w battlefielda, jedyna strzelanka PieCetowa to CS 1.6 i source. Dzieki z gory i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb jest jeden, coś w stylu przejmowania flag, podkładania bomb teraz nie jestem pewien co będzie.

A z klasami to jest tak. Np masz inżyniera, on może mieć jakieś miny przeciw pancerne, bazooke itp. assault ma karabin, czasem apteczkę teraz nie pamiętam dokładnie. Wejdź sobie na jakąś stronkę o bf i tam to znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aluzjonista jak nie grałeś w Modern Combat, ale grałeś w CODA, to ta gra na pewno CODA nie przebije. Dla mnie to będzie pozycja obowiązkowa, bo w BF'y na konsolach gram "zawodowo", tobie może nie podejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Darnok... ja konsole kupuję na wakacje. Wtedy podobno ma już być Bad Company. Mam kilka gierek juz na oku, ktore kupie obowiazkowo. No i jakąś strzelanke chce jak starczy kasy. No i nie wiem na co postawic... COD4 wszyscy wychwalaja itd. , sam też grałem we wcześniejsze wersje i podobały mi się ale BFa nie ruszałem , raz na nie swoim kompie przez 20 min w BFa2 i nie mam zadnej opinii bo przez 20min wiem tyle ci nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Mapa o wiele większa od CODA, graficznie przez to słabsze (oteksturować to wszystko trzeba przecież było). Brak spadochronu, który we wcześniejszych wersjach był najważniejszy, wszystko z umiarem i b.dobrze. To oczywiście opinia ludzi grających już w betę na x'a, ja i tak to kupie bo ta gra już jest b.dobra, jeszcze support dla klanów i będzie super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest (i pewnie będzie również w wersji ostatecznej) tylko jeden tryb gry, nazwany Gold Rush. Polega to na tym, że gracze są dzieleni na dwie drużyny - obrońców i atakujących. Cała walka toczy się o skrzynie ze złotem, znajdujące się w "obozie" obrońców. Ma to trochę z trybu Headquarters, troche z Capture The Flag - ogólnie jakoś średnio mi ta idea podeszła.

Co do samej gry - pograłem dobrych kilka godzin w betę i generalnie nie jestem jakoś szczególnie zachwycony. Kupię tą grę na 100%, ale nie można odmówić jej minusów. Przede wszystkim zniszczalność otoczenia - dla nowego gracza początek każdej rozgrywki to chaos. Większość ludzi najpierw próbuje zniszczyć wszystko, za czym może schować się przeciwnik (a nawet więcej), skutkiem czego mapa po 5 minutach gry wygląda jak jedno wielkie pobojowisko. Mi się to osobiście średnio widzi. Natomiast strona wizualna i dźwiękowa tych zniszczeń to sam miód. :) Pył się unosi, wokoło fruwają fragmenty murów, a wszystko to przy akompaniamencie dość realistycznych efektów dźwiękowych.

Sam gameplay nie rozczaruje zwolenników serii, ale nowemu graczowi nie musi podejść. Przede wszystkim jest trudniej - aby zabić przeciwnika trzeba w niego wpakować całkiem sporą porcję ołowiu (moim zdaniem nawet zbyt dużą). Trafiony i zabity przeciwnik upada w sposób (delikatnie mówiąc) mało naturalny, ale w końcu to beta - może w wersji finalnej będzie to wyglądać inaczej. Maszyny odgrywają w BF: BC dość znaczącą rolę i bez umiejętności sprawnego ich wykorzystania daleko się nie zajedzie (chyba że ktoś chce zostać wyspecjalizowanym sniperem). ;)

W tym wątku padło kilka porównań co CoD4. Istotnie, jeśli ktoś nie grał nigdy w żadnego Battlefielda, a grał trochę w CoD4, to BF: BC może mu nie podejść. To trochę inna gra - mówię oczywiście tylko o trybie multiplayer - aczkolwiek warta poświęcenia jej kilku/kilkunastu godzin. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toszcze -> a ile map w becie jest dostępnych ? Rozgrywka bardziej przypomina BF2 (gdzie nacisk położony został na walki pojazdów), czy 2142 (gdzie o wiele większa jest rola piechoty) ? Mam nadzieję, że będzie sporo fajnych map typowo infantry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Toszcze -> a ile map w becie jest dostępnych ? Rozgrywka bardziej przypomina BF2 (gdzie nacisk położony został na walki pojazdów), czy 2142 (gdzie o wiele większa jest rola piechoty) ? Mam nadzieję, że będzie sporo fajnych map typowo infantry.

Dostępne są dwie mapy. Wydaje mi się, że w BF:BC wypośrodkowano rozgrywkę i istotne są zarówno maszyny, jak i piechota. Dobrym przykładem jest mapa, na której jest spory, otwarty teren - aby dostać się z jednego "obozu" do drugiego wypada użyc samochodów, bo na piechotę droga może zająć dobrą minutę czy dwie. Druga z map nie ma dużych, otwartych terenów i tam pojazdy niespecjalnie się sprawdzą. Szczerze mówiąc nie wiem ile będzie map w wersji finalnej i jakie one będą, ale te dwie dostępne w wersji beta gry zapowiadają ciekawą zabawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toszcze błąd- będą dwa conquest i gold rush.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem właśnie, że dodatkowe bronie, o których wcześniej była mowa jednak nie będą sprzedawane jako dodatek. Gracze, którzy kupią edycje kolekcjonerską dostaną te bronie od razu, a ci, którzy wybrali "zwykłą" edycje będą mieli możliwość używania dodatkowych broni za darmo po wejściu prowadzoną przez siebie postacią na maksymalny poziom doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I całe szczęście, bo byłaby to bardzo zła decyzja, głównie dla nich. Ja np. olałbym tą grę - nie widzę sensu płacić dodatkowo za bronie, które powinny być w grze od początku. System unlocków - jest ok, ale wymuszanie na graczach dodatkowych opłat...ech...czuć powiew EA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to i tak głupie... Przeszkolony żołnierz powinien od razu umieć obsługiwać wszystkie bronie, a nie dopiero na polu walki zdobywać doświadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×