Skocz do zawartości
Emir

Race Driver GRID

Rekomendowane odpowiedzi

pograłem w demko, włączyłem GT5p i stwierdzam, że GT5p to majstersztyk - grafika, fizyka jazdy, nawet wybacze, że nie ma w nim zniszczeń (bo i tak ich nigdy nie oglądam). Natomiast ja, jak i kilka osób na tym forum, raczej bym porównał tą grę z Colinem Dirtem, moim zdaniem większe podobieństwa. Model dużo bardziej arcadowy niż w gt5p, ale widać duże podobieństwo z Dirtem - natomiast bije na głowę NFS Pro Streeta - dużo przyjemniej jeździ się w Grida, i moim zdaniem dużo płynniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
natomiast bije na głowę NFS Pro Streeta - dużo przyjemniej jeździ się w Grida, i moim zdaniem dużo płynniej

na kolku (G25) zdecydowanie lepiej jezdzi sie w NFS:PS. a NFSów (poza pierwszym i Porsche) z zasady nie znosze.

edit:

pogralem wczoraj jeszcze troche (na kierownicy i na padzie) i po kolei:

- granie na kierownicy mija sie kompletnie z celem. gra staje sie niegrywalna, bez wzgledu na to, jak sie ustawi kolko (900/200 stopni obrotu) i jak by sie nie grzebalo w innych opcjach kierownicy (linearity, saturation, dead zone itp itd.) jedyna fajna rzecz w graniu na kolko to Force Feedback. jest kompletnie nieprzydatny (nie ma absolutnie mowy o wyczuciu momentu utraty przyczepnosci, czy zmiany nawierzchni), ale jest fajny. prawie tak fajny jak w Sega Rally

- gra na padzie jest lekka, latwa i przyjemna. o ile na kierownicy nie udalo mi sie wygrac zadnego eventu, o tyle na padzie San Francisco wygralem za drugim razem, a Europejski event za pierwszym. w drifty nie gram.

- ktos, kto twierdzi, ze GRID ma swietnia grafike ma naprawde niskie wymagania co do tejze. ekran sie rwie gorzej niz w Uncharted, klatki wyraznie sie gubia (co widac chocby przed samym startem), do tego zamiast 60-u jest jakas kpina pod tytulem "30 FPS". choc najgorszy jest ten brak v-sync i ekran rozdzierajacy sie na pol co chwile. i pomyslec, ze ludzie narzekali na GT5P - w porownaniu z GRIDem, tam ten efekt w ogole nie wystepuje.

- jeszcze o grafice - a konkretnie o San Francisco, bo sporo ludzi sie podniecalo ta trasa, ze taka sliczna i w ogole. o ile Londyn w GT5P wyglada jak Londyn i ktos, kto tam byl rozpozna wiekszosc miejsc od razu i bez namyslu, tak San Francisco tylko przypomina San Francisco. niby jest Golden Bridge. niby jest tez ten drugi most. niby jest wiezowiec Pan American (czy jak sie to zwie - to zwezajace sie do gory), ale nie ma tam jednego: klimatu San Francisco. podejrzewam, ze to glownie przez ten dziwny filtr, ktory maskuje kolory, ktore powinny na tej trasie bic po oczach (SF to jedno z najbardziej kolorowych miast w USA), byc moze to przez brak mgly, ktora jest tam zawsze jak pogoda jest taka, jaka widzimy na trasie w GRIDzie, moze to kwestia asfaltu, ktorego w takiej postaci w SF sie nie uswiadczy - nie wiem. moim zdaniem jest kiepsko i to bardzo.

- model jazdy to NFS na sterydach, ktore powoduja, ze samochody traca przyczepnosc w losowo wybranych momentach - a przynajmniej takie to sprawia wrazenie. wcisniecie hamulca i skretu jednoczesnie nie zgotuje nam baczka, a juz za mocne wcisniecie gazu jak samochod nie jest ustawiony rownolegle do trasy (ale kola ma prosto) juz tak. taki Ridge Racer na odwrot - tam w poslizgi wpadalo sie przed zakretem, tutaj poslizgi robi sie wychodzac z zakretu.

pozostaje nam ciagle czekac na jakis odpowiednik PGRa z XO. czyli scigalke zachowujaca fajne proporcje miedzy symulacja a radoscia z prucia naprzod z gazem do dechy i nie martwieniem sie zbytnio o odpowiednie hamowanie.

dla mnie - straszne rozczarowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jontr

"na kolku (G25) zdecydowanie lepiej jezdzi sie w NFS:PS. a NFSów (poza pierwszym i Porsche) z zasady nie znosze."

nie chodzi mi o kontroler - po prostu w NFS PS nie było czuć szybkości, framerate to chyba z 2/3 tego co w gridzie, dlatego mi się bardzo niepodobał - dzisiaj pograłem trochę dłużej, i faktycznie, ślizga się trochę za bardzo, ale jak wyczujemy furę, to zabawa robi się przednia i niedorobienia graficzne można wybaczyć - aczkolwiek w wersji finalnej powinni nad tą grafiką pomyśleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jontor zgadzam sie z toba ! Nalezy jeszcze dodac ze po przestawieniu gazu na galki (spusty powoduja u mnie brak precyzji) czulosc gazu jest jakas "dziwna", dajesz lekko a tu gaz na maxa , dajesz lzej to wogole nie gazuje . Split coop moze uratowac te gre w moich oczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja mam takie mieszane uczucia dotyczące nowej Tocy.

Zmiany w stosunku do poprzednich części są spore, zwłaszcza jeżeli chodzi o oprawę graficzną (silnik Neon, ten z DIRTa, ale nieco bardziej podrasowany) jak i o fizykę. Mi tak sobie odpowiada model jazdy - jest on dość sztuczny. Nawet, gdy włączymy Pro Race czy Pro Mode (nie pamiętam dokładnie) to nadal nie czuć tej profesjonalistości. I tak pod względem modelu jazdy króluje F1 CE. Ogólnie jednak gra się przyjemnie, grafika jest bardzo ładna, no i te zniszczenia. Gra przez sieć jest fajna, nie ma to jak zmierzyć się z prawdziwym przeciwnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja ściągnąłem sobie demko, co prawda na PC, ale graficznie, nie widać różnicy. Jedyne co mogę powiedzieć, to to, że u mnie na PC cały czas jest płynnie... =] Jedyne co ktoś już zauwazył to ten głupi filtr...bardzo dziwnie czasami to wygląda, jakoś za żółto jest...

Wg. mnie PC i PS3 mają taką samą grafikę, a xbox ma mniej tej żółci... (oglądałem filmiki na GT, nie wymyślam sobie )

Model jazdy mi bardzo się spodobał, ale ma jeden minus: na starcie strasznie samochodem obraca ;/ Ale i tak w porównianiu do NFS PS jest to bajka

Multi, jak ktoś już pisał też jest bardzo fajnie rozwiązane...

A z resztą, co ja się rozpisuje...przecież grałem na PC, a nie na PS3

Tak, czy inaczej wg. mnie tytuł jest jak najbardziej warty uwagi, i na pewno się w niego zaopatrze...

Aha, jest jedno ale:

Ja w ogóle sobie nie radzę w drifcie...to jakaś masakra jest... ja wyciągam ~200k a przeciwnik ~700k...no bez jaj, wy też tak macie, czy tylko ja w drifcie nie umiem jeździć?? Bo w SF i tym drugim torze bywam 1 na poziomie extreme...w multi też za 2 razem w SF byłem 1 (później net mi padał, więc nie grałem, bo autka skakały), a ten drift to jakiś INNY...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh...ta gra naprawdę wciąga...póki co od czwartku gram sobie w demo xD Multi bardzo mi się podoba, a szczególnie ten tor z BMW =] Może dlatego, że jestem w to bardzo dobry, w ogólnej kwalyfikacji prawie ciągle pierwszy No, ale nie będę pisał o sobie... model jazdy jest naprawdę fajny, a jeżeli komuś nie pasuje, to jest troszke ustaiweń (asysty), które radykalnie zmieniają sposób sterowania... grafika też jest w porządku, trochę razi ta żółć, ale to też ma swój urok... nie wiem jak wy, ale ja na pewno się w ten tytuł zaopatrzę

NFS-y, a szczególnie najnowszy (Pro Street) się chowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiu fiu no nieźle

Zainteresował mnie ten kawałek z 24h wyścigiem Le Mans (cykl dnia i nocy!) i demolition derby Czyżby tryumfalny powrót idei Destruction derby?

Po MGS4 to następny zakup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh... a ja nadal uwazam, ze jesli chce zagrac w symulacje, to wlaczam GT5P, ktore modelem jazdy zjada GRIDa bez przepitki. a jesli chce arcade (bo w sumie GRID to dla mnie czyste arcade, bez urazy dla kogokolwiek), to wlaczam Sega Rally, ktore jest bardziej kolorowe, plynniejsze i dajace wiecej satysfakcji. moze na padzie by to wygladalo inaczej, ale majac kolko GRID mnie od siebie odrzuca na kilometr - nie lubie gier, ktore naleza do kategorii "ni to pies ni to wydra"... a GRID ni to symulacja (skrecanie z wcisnietym hamulcem to juz szczyt w tej grze) ni to arcade...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z nas uważa, że to symulator? Wiadomo, GT5 na PS3 nic nie przebije (chociaż tu jest model zniszczeń, ktorego tak brakuje w GT5) i wg. mnie jest to jedyny, prawdziwy symulator (Wyższość PS3 nad X0) Wg. mnie to arcade'ówka, tyle, że chyba można mieć więcej niż jedną, co nie?? Nie samym Sega Rally się żyje

A jak Wam idzie w Drifcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z IGN:

To be clear, Grid is not a racing simulation.

Czemu się tak ludzie uwzięli, że to symulator...

Dla mnie Grid jest o wiele lepszy od Sega Rally, w którym jeździło się kostką mydła

Drift - a co to takiego?

Ni cholery nie potrafię driftować Jakiś dziwny ten model jazdy w drifcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czemu się tak ludzie uwzięli, że to symulator...

a wiesz do pisało na okładce TRD2 ? "Ultimate Racing Simulator" Mają skuteczną kampanię marketingową skoro tylu osobom seria dalej kojarzy się ze starymi sloganami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale Toca to Toca Swoją drogą dla mnie jeden z klasyków

Na okładce Grida raczej nie napisali -whatever- racing simulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic GT5 nie przebije, i nawet nie ma co podróbek robić Dlatego grid to arcade, i może dlatego nie nazywa się TOCA No kurde, co do tego driftu (ślizganie się po zakrętach jak coś) to MASAKRA...na najprostszym poziomie przegrywam xD Może tylko w demq jakieś skopane... Mam nadzieję, że w fianlnej wersji będzie inaczej, bo będzie porblem z 100% carrer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta gra to must have. Ale raczej wybiore wersję na PS3. Grałem w demko na PC ale pomimo że framerate był na poziomie 50-60 fps to gra nie jest tak dynamiczna jak na PS3.

Co do driftu. Po prostu kozak, najlepszy w jaki grałem.

Mój aktualny rekord

gridgc5.th.jpg

Mam nadzieje że multi będzie dobrze rozwiązane, np jak w BurnoutParadais, bo w GTA4 gra ze znajomymi jest nieco utrudniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SeN

Noo...GZ

No to może zarzucił byś jakąś radą: jakie masz asysty, poziom trudności, ustawioną kamerę i jak w ogóle jeździsz, bo ja w tej grze nie wiem jak się za ten drift zabrać

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dynamiki GRID'a na PC to się w zupełności zgadzam. Oto filmik na You Tube pokazujący jak najlepsze karty GeForce (2x 9800GTX w SLI) i Radeona (2x 3870 w Crossfire) dają sobie radę z GRID'em na full detalach.

http://pl.youtube.com/watch?v=rgfG37zDpCM&feature=user

GeForcy jeszcze sobie jakoś radzą, ale Radki się krztuszą nieziemsko .

SeN --> na jakich wymaganiach grasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8800GTX-a i na luzie mi chodzi... żadnych spadków nie zauważam, jutro albo kiedyś postaram się zmierzyć ile mam fps'ów Może te lagi na YT były dlatego, że oni nagrywali replay, a to też zajmuje jakiś tam % procka itp.

A tak w ogóle to na GT pokazali "Exclusive Week of GRID Day 3: Jupiter Eagleray MK5"

http://www.gametrailers.com/player/34493.html

Szykuję się takie derby troszkę xD

---------------------------------------------------------------------

#EDIT:

Zmierzyłem fps'y u siebie i sprawa wygląda tak:

lata pomiędzy 30, a 70fps, ale średnio jest 45 Uważam, że to dobry wynik, bo przypomnę, że programy w TV nadawane są z 25fps

Aha, też na wszystkich delatach max i na Viscie z aero, która sama z siebie kosi mi 1GB RAM-u...tsss...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam 9600GT. Przy wszystkim na max'a i rozdziałce 1650x1080 czasem potrafi spać poniżej 30FPS. Ale przy domyślnych ustawieniach framerate jest taki jak napisałem wcześniej, 50-60FPS, czasem nawet potrafi skoczyć do 70.

Drift smigam z wyłączonym wspomaganiem hamowania, 2 pozostałe są włączone i automatyczna skrzynią bo tak jest najłatwiej, choć nie wiem czy ten wspomagacz hamowania coś tutaj daje.

Z wyłączonymi wszystkim wspomagaczami troszkę jeździłem , ale trzeba jeździć bardzo delikatnie, zbyt dużo gazu i kończy się baczkiem. Co prawda pojedyncze łuki wychodzą ładnie i punkty lecą lepiej niż przy włączonych wspomagaczach, ale w tym problem pojedyncze. Żeby uzyskać 24mln potrzebowałem mnożnika x41, a przy braku wspomagaczy max udawało mi się dojść do 10. Żeby uzyskać taki mnożnik od startu do mety leciałem na jednym combo.

Co do jazdy. Ręcznego raczej nie używam.Na prostych macham gałką ,raz w prawo raz w lewo, wykonując wtedy małe poślizgi ( tak do 1000pkt) żeby utrzymać mnożnik, jak dojeżdżasz do łuku odpuszczasz trochę z gazem, wprowadzasz auto gałką w poślizg i później tylko operujesz gazem i kontrujesz żeby pojechał tam gdzie chcesz. Oczywiście trzeba wyczuć pod jakim kątem trzeba wprowadzić auto żeby poszło ładnym łukiem. Jak dobrze pojedziesz i zaliczyć 2x20k za słupki to i za cały poślizg można zgarnąć 50k co daje DRIFT Legend.

Co do wyścigów nie robi mi jakiejś różnicy czy jadę ze wspomagaczami czy bez.

EDIT. Wyższy poziom trudności zwiększa tylko ilość punktów jakie zdobywa przeciwnik. Na najwyższym poziomie trudności przeciwnik wykręca do 1,7mln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś z nas uważa, że to symulator? Wiadomo, GT5 na PS3 nic nie przebije (chociaż tu jest model zniszczeń, ktorego tak brakuje w GT5)

Już wole nie mieć modelu zniszczeń niż taki w GRID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już wole nie mieć modelu zniszczeń niż taki w GRID.

Twoja sprawa. Nie podoba się to nie graj. Nikt Ci na siłę nie karze grać w GRID'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widział ktoś u siebie w mieście GRID-a dziś?

Bo ja byłem w empie i jednym sklepie z grami i ni ma... a premiera podobno 30maja...

Znów mierzyłem sobie FPS-y w GRID-zie (na torze SF) i tak:

Podczas normalnego wyścigu chodzi ok. 60klatek, nie spada poniżej 50...a dochodzi do 75

W przypadku REPLAY-u jest o ok. 10 mniej, czyli chodzi gdzieś 50-52 klatki, ale zdarzają się spadki do 40-kilku...(nie spada poniżej 40), natomiast też potrafi podskoczyć do tych 70-kilku

Jak widać gra śmiga celująco i nie wydaję mi się, że to zasługa tylko kompa, ale i bardzo dobrze zoptymalizowanej gry :->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×