Skocz do zawartości
ONE

God Of War Hd Collection

Rekomendowane odpowiedzi

Zassałem demo i jest mile zaskoczony. Graficznie to chyba jest lepiej niż w GOW I. Jako fan serii kupuję niebawem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platyna nie stanowi większego problemu, polecam od razu dawać na hard. Trzeba co prawda przechodzić niektóre momenty kilkakrotnie ale daleko mi do wyrywania włosów.Polecam pograć w Demon's Souls wtedy zobaczymy :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolno spytać to czy Duch Sparty z PSS także posiada polonizacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Duch Sparty jest całkowicie spolonizowany, tzn. są napisy i jest dubbing :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaczełem ogrywać ,,ducha sparty" i jestem mile zaskoczony oprawą graficzną , naprawdę widać że polepszyli nie tylko textury w wysokiej rozdzielczości ale i oświetlenie , cienie wygląda to wszystko naprawdę ładnie. Rozpocząłem grę na poziomie hard narazie tylko spędza mi sen z powiek walka z Erinys , trzeba sie tu raczej wykazać dużą cierpliwością , macie jakieś dobre taktyki na tego bossa?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka z Erynią jest prosta jeśli wiesz, jak walczyć. Generalnie rzecz ujmując, każdy boss i każdy wróg ma słaby punkt, a cały ambaras, to go znać :)

Podczas walki z Erynią:

- stosuj tylko i wyłącznie lekki atak ognistymi ostrzami (R1+kwadrat) i najlepiej, gdybyś miał Ostrza Ateny podrasowane,

- w momencie gdy Erynia uderza rób blok (kontra zabiera jej dużo "życia"), a następnie nawalaj R1+kwadrat,

- kiedy tylko możesz chroń się blokiem z ostrzy, wówczas jej ciosy nie wyrządzają Ci żadnych szkód,

- kiedy podczas Twojego ataku zauważysz, że Erynia się wycofuje, natychmiast uciekaj jak najdalej, bo za chwilę odpali "kulę próżni", która zabiera Ci mnóstwo życia,

- kiedy bladź będzie przywoływała ptaszyska, koncentruj się tylko na nich i zabijaj je będąc blisko i wciskając kółko na padzie.

To tyle. Pewnie każdy ma inny sposób na tą cholerę, ale ten wydał mi się najłatwiejszy. Trochę cierpliwości i będzie dobrze.

W Duchu Sparty na hardzie stosuj często podczas walki właśnie "kółko", bo spisuje się nadzwyczaj skutecznie przy satyrach (bez tego potrafią krwi upuścić okrutnie), truposzach z dwoma mieczami, morskimi stworami z trójzębem oraz wszelkim latającym harpiom :)

Jak coś, to pisz na priva lub na PSN, pomogę na pewno :)

Edytowane przez remimar
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PSS pojawił się ponad 80 minutowy materiał wideo (GoW Game Directors Live) w którym 5 reżyserów gry,

każdy odpowiedzialny za inny tytuł, opowiada o tworzeniu przygód Kratosa. Posiada polskie napisy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@remimar

Pamiętasz może ile czasu poświęciłeś na zabicie Erynie? po którym przywołaniu ptaków pada? Grałeś na hardzie?

Ta walka powinna Ci zając jakies 5-10min taktyka jest prosta:

Za każdym razem kontruj atak a potem kilka ciosów R1+ kwadrat tylko nie całe kombo, musisz być w stanie zareagować na atak i skontrować, jak pojawią się ptaki trzymaj blok i jak tylko wylądują szybko wyłap je naciskając kółko.

P.S

Tak, to jest taktyka na HARD

Edytowane przez Lamkers
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lamkers:)

Nie ma za co ;) poza tym Erynie to nic, poczekaj na walkę 4 zjawy plus 2 cyklopy na hardzie ;)

Aha i jedna rada, jeśli chodzi o upgrady na hardzie to najpierw wymaksuj ostrza, potem zgubę Tery a późnię erynie i broń sparty, u mnie ten układ sprawdził się idealnie. "Magia Erynie" (nie pamiętam teraz nazwy - krzyżak w lewo) daje fajny bonus, mianowicie pozwala Ci odzyskać część paska energii, co czasem ratuje zadek ;)

Edytowane przez Lamkers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie miałem jeden moment nad którym musiałem się pochylić dłuższą chwilę, jak wyskoczyły dwa cyklopy i pełno małych pająków,a miejsca na poruszanie było naprawdę niewiele. Takie etapy potrafią być bardziej frustrujące niż starcia z bossami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamkers ma rację - przejście Erynii zajmuje jakieś 5-10 minut, ale tylko wtedy, kiedy wiesz jak walczyć :) Ja, zanim rozgryzłem jak ją pokonać, musiałem kilka, a nawet kilkanaście razy próbować różnych kombinacji, a to nie zajęło już 10 minut, hehe :)

jamie84 ---> gdy walczysz z kilkoma wrogami, np. owe cyklopy i pająki, pamiętaj, że jak chwytasz pająka "kółkiem", to wówczas cyklopy nie atakują i czekają, aż wykończysz owada owym ciosem. Sprawdza się to również przy satyrach, czy umarlakach z mieczami:) Więc najpierw eliminacja stworów, które "reagują" na "kółko", a dopiero potem danie główne ;)

MichalEEK ---> nie pamiętam już ile mi to zajęło, ale jakieś 6 godzin na każdą grę. I nie przejmuj się wyzwaniami, bo są naprawdę bardzo proste :)

Edytowane przez remimar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi dniami nabyłem ten zestaw i muszę powiedzieć że się nie zawiodłem. Stary porządny Gow. Gra się miło i przyjemnie.

Co do kwestii czy to skok na kasę, hmm ja nie mam psp więc nie mógł bym zagrać w te produkcje a tak mam okazję do końca poznać całą historię boga wojny.

Daję 8/10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoW Chains of Olympus -

Gra mnie po prostu miażdży, jak dla mnie długość gry jest wystarczająca. Ostatni boss napsuł mi krwi, ale mam satysfakcje, że w końcu się udało.

Bardzo ciekawe tło fabularne - jedna z najlepszych historii spośród wszystkich części GoW. Grafika jest ok, klimat ok i efekty...

Moja ocena 8+/10

GoW Ghost of Sparta -

Dużo lepsze od Chains of Olympus. System walki jest dobrze znany, pozmieniano niektóre animacje ciosów, dodano np odbijanie strzał, łańcuchy dopalono ogniem...

Dla mnie solidne 9/10

Dawaj GoW 4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem z drugim kluczem muz.

Chodzi mi o ten moment na filmiku:

Mniej więcej w tym momencie gry przeszedłem wyzwanie posejdona i ruszyłem wykonywać hadesa. Obecnie jest gdzieś w środku. Potrzebuje drugi klucz który jak wyczytałem znajduje się na zewnątrz.

when you're outside and see those hugh chains on the side of the titan.. instead of going left, go to the right and there will be a chest there. the second one is found when you're doing the underwater stuff. there's a part where you surface, you'll fight a bunch of monsters then theres a room with a bunch of vases. the chest is behind them

Moje pytanie, kiedy i czy w ogóle będę mógł się cofnąć i zdobyć ten klucz? Poza tym nawet nie wiem w którą stronę się udać. Z góry dzięki.

Wyszło na to, że ten klucz znalazłem kawałek dalej w skrzyni, czyli zmienił swoje położenie.

Przy okazji właśnie pękła u mnie jedynka z kolekcji hd. Całkiem miło się grało mając w pamięci przede wszystkim, że jest to gra z ps2. Niemniej jednak jest to zaledwie przystawka która może lekko zemdlić przed głównym daniem, które podobno jest wspaniałe.

Edytowane przez stey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem "Speed of Jason Mc'Donald" czy jakoś tak ;) Przy okazji zauważyłem ciekawą rzecz. Nie zbierałem żadnych skrzyń z expem. Wpadło go tylko tyle za zabitych wrogów ale też nie wszystkich bo bardzo dużo walk zwyczajnie omijałem. Na końcu wyszło mi że mam ostrza chaosu na 2 lvl. , armię hadesu max i ten czar od Posejdona też max. Miałem jakieś 120 pasków expa pod koniec. Kiedy dostajemy ostrza Ateny są one wymaksowane. Tak więc z ciekawości zabrałem się za upgrade tego miecza , głowy meduzy i te błyskawice Zeusa. Okazało się że trofeum za ulepszenie całego arsenału wpadło mimo że ostrza chaosu miałem na 2 lvl przez całą grę ;) Zostało mi tylko trofeum za sex-mini game + piórka i kolejny God of War w platynie ;) Na święta będzie trzeba się zaopatrzyć w nowy GoW Collection. I tu mam pytanie czy te gry są w jakiś sposób ograniczone technologicznie przez to że były wydane na PSP ? Czy są na tym samym poziomie czy gry z PS2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi tylko trofeum za sex-mini game + piórka i kolejny God of War w platynie ;) Na święta będzie trzeba się zaopatrzyć w nowy GoW Collection. I tu mam pytanie czy te gry są w jakiś sposób ograniczone technologicznie przez to że były wydane na PSP ? Czy są na tym samym poziomie czy gry z PS2 ?

Na moje oko PSP'kowe GoW nie są ograniczone, mimo, że wydane na kieszonsolkę, a Duch Sparty dosłownie ryje beret :D Powodzenia w platynowaniu, ja niestety splatynowałem już wszystkie 5 części GoW ;/ Zazdroszczę tym, którzy jeszcze nie grali :)

Edytowane przez Link396
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu kupiłem GoW Collection Volume 2. Zacząłem Chains of Olympus na poziomie hard. Spodziewałem się że będzie trudniej bo póki co da się przeżyć. Jestem po ok 3,5 h gry i mam pytanie. Czy w Ghost of Sparta też idiota ustawiał checkpointy ? Ustawić je przed cutscenkami czy ten moment z bazyliszkiem normalna padaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiejscowienie checkpointow to porazka - przed finalnym bossem tez jest checkpoint i cutscenka (dluuga), ktorej nie da sie pominac <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. 5 Gier God of War i 5 platyn. Dla tych którzy się wahają czy warto kupić nowe przygody Kratosa powiem że te dwie części dostarczyły mi tyle samo frajdy co dwie pierwsze z PS2. Graficznie jest chyba nawet lepiej. Mechanika też poprawiona względem części pierwszej. Zdecydowanie polecam.

Co do samych platyn to jest kilka ciężkich momentów jak walka w GoS dwa cyklopy + 4 zjawy. Wyzwania w GoS poza jednym dość proste. W CoO też nie są aż tak trudne. Jedynie zawiódł mnie ostatni boss z GoS którego przeszedłem na hard za pierwszym razem. To już więcej czasu zajęła mi walka z Kalisto czy z tym lwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ściągam z PSS :D Ciekawe czy odczuje grę na poczciwym Playstation 2 :D Prawdę mówiąc, trochę się stęskniłem za tą nieco gorszą grafiką, a przy tym świetną grywalnością! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×