Skocz do zawartości
Emir

Mafia II

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lepiej by było podać linku,tylko copy-paste?

Poprawiłem, skoro tak mówisz.

Edytowane przez bolek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywiad

Fani, na forum 2K, zadali wiele pytań dotyczących Mafii II. Dzisiaj Denby Grace i Martin Zavrel postanowili odpowiedzieć na najciekawsze z nich.

Ile jest misji pobocznych? Czy wykonanie ich zajmie dużo czasu? Jak mają się one do głównego wątku gry?

Liczba misji postronnych nie została jeszcze uściślona. Ciężko pracujemy, aby "wycisnąć" z gry tyle, ile jest możliwe. Jeśli chodzi o sposób połączenia tych misji z główną fabułą gry, to będzie on w pełni kompatybilny oraz zintegrowany. Będą one występować w odpowiednich momentach rozgrywki. Sztuką jest dopasować je do fikcji tak, aby były realistyczne i wiarygodne. Więcej na informacji ten temat przygotowaliśmy na GameCom 2009.

Dlaczego wybraliście trzy rodziny, a nie np. dwie lub cztery?

A może od razu dziesięć?! Nie ma konkretnego powodu. W historii Daniela Varvy pojawiły się trzy rodziny i tak będzie najlepiej.

Czy śnieg będzie dynamiczny? Czy będzie topniał? Czy będzie on spadał z poruszających się samochodów?

Śnieg będzie i nie będzie dynamiczny. Pogoda i pory roku nie będą zmieniać się w czasie rzeczywistym, więc gracz nie będzie mógł obserwować postępujących roztopów w Empire Bay. W niektórych misjach śnieg będzie mniej lub bardziej roztopiony, ale to tylko dlatego, że tak chcieliśmy. Co do spadającego białego puchu z samochodów i innych obiektów - jak pewnie zdążyliście już zauważyć, w tym znaczeniu, będzie on dynamiczny.

Co się stanie gdy samochód uderzy w jakiś przedmiot lub inny pojazd?

Doprowadzi to do awarii, a w następstwie, do poważnych uszkodzeń. Będzie można zniszczyć lub rozbić każdą poszczególną część auta - każde okno, każdą oponę, maskę, pokrywę bagażnika... To naprawdę świetne uczucie, kiedy masz możliwość demolowania samochodu według swojego uznania. Poza pojazdami, w pełni zniszczalne będą także inne przedmioty, np. puste kartony pozostawione przy chodnikach, czy też zwykłe hydranty.

Czy jest auto-namierzanie (celu)?

Tak, jest to jeden z systemów wsparcia. Będzie można go wyłączyć, co połączone będzie z wyborem poziomu trudności gry.

Czy w grze zastosowaliście odrzuty/podrzuty broni?

Oczywiście! Dowodem tego może być dowolny z filmów wprost z gry. Zobaczyć tam można jak trudno jest opanować strzelającego serią Tommy Guna. Gracz użytkujący shotguna (śrutówkę) będzie jeszcze bardziej wrażliwy na podrzuty broni.

Czy będzie dostępny widok z oczu kierowcy dla kamery podczas prowadzenia samochodu?

Jeszcze ostatecznie o tym niezadecydowano. Mamy przygotowanych kilka podobnych widoków (z wnętrza auta jest jedna), ale ciągle myślimy jaką decyzję podjąć - co jest dla gracza wartościowe, a co nie.

Czy będzie możliwość spowodowania wypadku z ofiarami śmiertelnymi?

Wypadki samochodowe będą powodować szkody widoczne na zdrowiu naszego bohatera, jak i innych, więc tak.

Co się stanie, kiedy podejmiemy się innej drogi działań podczas widzianej przez nas w trailerze misji "Buzzsaw"?

Masz wiele możliwości: dzięki pieniądzom możesz zabić kogoś głośnym strzałem w potylicę, lub też, dzięki nielegalnym narzędziom, możesz w ciszy zabić kogoś nożem. Gra niejednokrotnie zmusi nas do intensywnej walki, a także szaleńczych pościgów. Tak jest podczas wykonywania misji "Buzzsaw", która, dzięki mafii, wprost musi zakończyć się wielką i efektywną strzelaniną.

tłumaczenie: kevin

źródło: www.mafiatown.gram.pl

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, że pory roku nie będą się zmieniać w czasie rzeczywistym. A liczyłem na rewolucję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, ale to może i lepiej, że przełożyli premierę. Więcej czasu na dopracowanie tytułu, a poza tym ogrom tytułów w okresie jesienno-zimowym mógłby uszczuplić niesamowicie konta graczy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i Tommy ale na pewno nie ten co był w jedynce. Każdy pamięta jak się skończyła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu chodzi o Tommy'ego Angelo przeczytaj dokładnie.

a poza tym

jeden z twórców podobno się wypaplał, że będzie pokazana scena

zabicia Tommy'ego

, ale to tylko plotka...

... a to, że Joe i Eddie są zabójcami

Tommy'ego

jest już w 99% pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------------------

-----------------

Obecnie jesteśmy na prezentacji Mafii II. Pokazywany jest otwarty świat - dotąd koncentrowano się na fabule, a teraz widzimy, co można robić w świecie poza nim.

Pierwsza scenka - Vito wychodzi na misję, ale przed jego domem dochodzi do stłuczki. Jakaś damulka wjeżdża w auto przypadkowego mięśniaka, który nie chce jej puścić, dopóki mu nie zapłaci za naprawę. Vito staje po stronie dziewczyny, bije osiłka, za co... dostaje propozycję wpadnięcia na kawę. Hot Coffee w Mafii II? Być może...

Kolejna scenka - Vito dostaje misję od jakiegoś Włocha w warsztacie samochodowym. Przykłady interakcji z innymi ludźmi. Vito zatrzymują jakieś bandziory, które grożą mu nożem. Bohater może ich postraszyć - wystarczy, że wyciągnie pistolet, a cwaniaczki wymiękają. Machanie bronią na ulicy zwraca jednak uwagę policjanta. Można go przekupić, walczyć z nim, lub uciekać. Kiedy Vito jest poszukiwany w rogu ekranu pojawia się plakat Wanted z jego fotką. W mieście będą sklepy z ubraniami, w których można się przebierać i w ten sposób "znikać" przed pościgiem policji.

Mafia II - miasto wygląda świetnie. Ma 10 mil kwadratowych (dwa razy więcej, niż w oryginale), 20 dzielnic. Jedziemy do Millville, dzielnicy przemysłowej, gdzie mamy do wykonania poboczne zadanie - zniszczyć określoną liczbę samochodów zaparkowanych na znajdującym się tu parkingu. Można je (ubrania) wybierać samodzielnie. Podczas prezentacji ubrał naprawdę elegancki garnitur. Niezbyt pasuje do niszczenia samochodów konkurencji...

Wracamy do Mafii II. Parking jest strzeżony przez strażników. Część z nich obezwładnia jednym ciosem ze "stealtha". Ale z ostatnim się bije. System walki wręcz jest prosty (dwa przyciski), ale dzięki pracy kamery (a'la Assassin's Creed) bardzo efektowny. Już po misji - Vito strzelił w beczkę z benzyną, której wybuch zapoczątkował reakcję łańcuchową i wszystkie auta poszły z dymem jeden za drugim.

Fizyka "ludzi" jest bardziej oskryptowana (niż w GTA IV), ale model jazdy i jego fizyka, czy eksplozje i ich wpływ na otoczenie wyglądają podobnie.

Noc, późne lato/wczesna jesień (chyba, bo pada deszcz). Vito ucieka autem. Kiedy jest w aucie, zamiast plakatu Wanted pojawia się tablica rejestracyjna z takim napisem. To oznacza, że policjanci szukają auta, które im podpadnie, a niekoniecznie kierowcy - zmiana auta (lub przemalowanie go w garażu) ułatwiają ucieczkę. Auta będzie można tuningować, ale będzie to drogie. Będzie je można również przemalowywać. Twórcy chcą, by gracze przywiązywali się do konkretnego auta.

Nie ma wymagań wersji PC, wersja polska będzie zlokalizowana (kinowo).

Będą jakieś bonusy w wersji PC (których nie będzie w konsolowej), ale jeszcze ich nie zdradzają.

Coś o dacie premiery? Początek 2010.

Czy twórcy Mafii też złapią się w szał DLC? Nie ma o tym mowy.

www.mafiatown.gram.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra Mafia...

Jak dla mnie legenda bijąca GTA III, VC i SA na głowę.

Pierwszą część przeszedłem 5 razy na PC i 3 razy na konsoli. Jest jedną z dwóch gier którą zachowałem ze swojej biblioteki PS2.

Znam na pamięć, kocham, wielbię...

Dowiedziawszy się o dwójce byłem w niebo wzięty.

Czekam bo wiem że warto, śledzę wszystkie newsy a w dniu premiery zakup OBOWIĄZKOWY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałem sobie ten świąteczny trailer z Mafii II i naszła mnie taka myśl, a raczej pytanie.

Pierwsza część Mafii na PC była grą wyborną i wciągającą. Fakt, miała kilka niedociągnięć, ale która gra nie ma.

W każdym razie wersja PC była prawdziwą Mafią, jednak później wyszła wersja na PS2, która była cholernie niedopracowana.

Już nie mówię o samej grafice, ale po prostu ta gra była zbyt rozbudowana jak na PS2, więc nie ma się co dziwić, że ją okrojono.

I tak sobie myślę, jak będzie z Mafią II na PS3. Wiem wiem, że wszystko poszło do przodu, i ogólnie PS3 nie powinno mieć żadnych problemów z drugą częścią.

Mam nadzieję, że konsolowcy tym razem nic nie stracą względem PC.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko

Odpowiedź na Twoje pytanie jest bardzo prosta. Napewno najlepiej wyglądać będzie wersja na dopakowanym PC. Z wersjii konsolowych obstawiam, że będą identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to że wersja PC będzie tą najlepszą to się nie ma co dziwić. Bo produkt był na początku robiony właśnie głównie z myślą o blaszakach.

Po prostu się pytam, bo uraz z poprzedniej wersji na konsolę pozostaje, chociaż PS3 to potężna maszynka więc myślę, że nie powinno być problemów.

Pożyjemy zobaczymy.

Premiera w Lutym z tego co czytam w sieci, tak?

Kurcze Bioshock 2 też w lutym. Zapowiada się ciekawy początek 2010 roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konwerja jedynki na PS2 (xboxa zresztą też) była nieporozumieniem. Słowo klucz - KONWERSJA.

Dwójka powstaje już równocześnie na pecety i konsole więc myślę że możemy być spokojni :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Bioshock 2 też w lutym. Zapowiada się ciekawy początek 2010 roku :)

Nie ma szansy żeby gry od jednego wydawcy 2K konkurowały ze sobą w jednym miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie w zapowiedziach jest pierwszy kwartał.

Także różnie to może być. Myślę, że najpierw wyjdzie Bioshock 2, a dopiero potem Mafia II.

Ta druga jest chyba bardziej rozbudowaną grą i lepiej jak wyjdzie później, bo nie trzeba będzie porzucać jednej gry dla drugiej.

A dla Bioshocka i tak rezerwuje sobie specjalne miejsce, bo to gra wyjątkowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coraz bliżej premiery mojej ulubionej gangsterskiej gry. Oby klimat z 1 pozostał. Bioshock nie może nawet stóp lizać Mafii moim zdaniem. Myślę, że realny jest marzec-kwiecień na premierę już i tak przełożonej Mafii. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty twierdzisz tak, a ja twierdzę, że obie gry są bardzo dobre i nie ma co mówić, że jedna nie dorasta do pięt drugiej bo to cholerna nie prawda. Tym bardziej, że to dwie różne gry.

Obie gry są zrobione na najwyższym poziomie i zarówno fani gier FPP jak i TPP będę wniebowzięci.

Jeśli mam być raczony takimi dylematami pomiędzy tak dobrymi grami, to nie mam nic przeciwko! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk, ale chodzi mi o to, że Bioshock to nie mój klimat i poprostu nie lubię tego typu gier. Jeśli chodzi o pierwsze części obu gier to Mafia jak na tamte czasy to był majstersztyk, prawie ideał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, rozumiem. Każdy ma swoje zdanie i nie musi się mu podobać nawet najlepsza gra świata. O gustach się nie dyskutuje.

Mam też paru znajomych, którym Bioshock nie trafił w gust. Ich sprawa po prostu. Mnie gra zafascynowała.

To tak jak ta cała atmosfera panująca w okół Uncharted 2 czy Modern Warfare 2. Nie rozumiem, dla mnie to gry średnio dobre.

W każdym razie nie warte wydania tych 200zł. Przynajmniej ja tak uważam i takie moje zdanie.

No, ale nie ma co dyskutować, bo gust to niekończący się temat, a tutaj mamy temat o Mafii 2 :)

Swoją drogą naszła mnie ochota ponownego ukończenia Mafii na PC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Bioshocka to i do mnie kompletnie nie trafił. Nie wiem dlaczego.

Na Mafię II czekam jednak najbardziej. Jest to tytuł numer 1, który muszę mieć w przyszłym roku. Jestem przekonany, że to będzie świetna produkcja. 2K nie zawiedzie. Pierwsza część była cudowna, a ta zapowiada się jeszcze lepiej. Wreszcie miasto tętni życiem, dużo więcej się dzieje. To mi się bardzo podoba. Nie zdziwię się, jeżeli owa produkcja będzie aspirowała do gry roku. Oczywiście są jeszcze inne gry, ale ten wydaję mi się taki bardziej smakowy, że się tak wyrażę. Ja już chcę premierę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo cos na temat wydania gry, w polskiej wersji jezykowej?

Edytowane przez mega_mol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie słyszałem aby gra miała być po polsku, zresztą polonizacja nie jest mi potrzebna. Anglik wystarczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×