Skocz do zawartości
rumcaj

Penguin United Eagle Eye Controller

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

W lutym 2011 kupiłem kontroler Eagle Eye. Poniżej krótka recenzja.

1. Skąd mam i koszta.

Wraz z 3 kolegami zamówiliśmy sprzęt ze strony producenta (Stany), aby zaoszczędzić na kosztach dostawy. Cena jednego urzadzenia to 60$. Do tego dochodzą koszty przesyłki oraz opłaty celne. Łącznie nieco poniżej 300zł. Wiadomo urząd celny można łatwo oszukać, lecz zmniejszy to koszt jedynie o około 20zł. Producent podaje na stronie listę sklepów w Europie, w których można kupić Eagle Eye'a. Niestety znaczna większość tych sklepów nie wysyła do Polski.

2. Budowa i jakość wykonania.

Po wyjęciu pudełka z zewnętrznego opakowania oczom ukazuje się tekturowe pudełko z naklejką "Made in China". Nie mniej jednak urzadzenie wykonane jest w miarę solidnie. Przyciski chodzą z należytym oporem - nie ma wrażenia, że po przełączeniu suwaka kontroler rozsypie się. Bardzo dobrze przymocowany do urządzenia jest kabel usb. Nie ma obaw o to, że szarpnięty odpadnie. Kabel jest również w miarę elastyczny, tzn. nie za miękki, ale też nie twardy. Wytrzymuje mocnejsze (w miarę rozsądku) zginanie. Czarny plastik, który pokrywa większość kontrolera jest błyszczący, a co za tym idzie szybko osiada na nim kurz oraz pozostają odciski palców. W opakowaniu znajdziemy również instrukcję obsługi w języku angielskim oraz płytę z programem do konfiguracji.

3. Konfiguracja.

Dołączony do kontrolera program jest bardzo prosty w obsłudze. W oknie programu jest screen pada, a obok każdego przycisku pole, do którego wprowadza się wybrany klawisz z klawiatury. Podobnie z makrami. Deadzone'y oraz czułość można edytować zarówno w grze jak i w programie. Producent zaleca, aby za pierwszym razem ustawić te wartości podczas gry. Na stronie Eagle Eye'a można znaleźć bibliotekę z konfiguracjami różnych użytkowników dla różnych myszek. W związku z czym wystarczy często tylko sciągnąć odpowiedni plik i wgrać go przez program. Ponadto na płycie znajdują się skrypty, dzięki którym można wgrać nowy firmware. Na stronie EE są także instrukcje oraz filmy. Pierwsza konfiguracja może zająć trochę czasu, ale gdy się ktoś nauczy to przeprowadzenie konfiguracji dla nowych gier zajmuje maksymalnie 5 minut. Kontroler może przechowywać dwie zapamiętane konfiguracje w sobie. Zmienia się je za pomocą przycisku. Adres strony producenta: http://www.penguinunited.com

4. Kompatybilność.

Eagle Eye, który kupiłem miał wgraną najnowszą wersję firmware'u. Działa on zarówno z fatem jak i slimem. Nigdy nie było problemu z wykryciem. Kontroler działa tylko z klawiaturami i myszkami na kabel USB. O ile z klawiaturami nie ma problemu (sam mam taką za 40zł), to z myszkami jest inaczej. Po pierwsze kontroler nie działa z myszkami, które posiadają własną wbudowaną pamięć i są konfigurowane przez specjalne dedykowane dla nich oprogramowanie. Po drugie z własnego doświadczenia wiem, iż trzeba mieć te minimum 2500 dpi, aby się dobrze grało. Tu może trochę przesadzam, ale jestem wybredny. Gdy podłączyłem myszki 1000 i 1500 dpi wszystko było jak najbardziej ok, ale ja odczuwałem pewien dyskomfort. Ponadto producent umieścił na swojej stronie listę myszek kompatybilnych z EE i nie gwarantuje, iż inne będą działać poprawnie.

5. Turbo i makra.

EE posiada przełączniki turbo dla wybranych przycisków. Włączenie turbo dla danego przycisku powoduje emulację bardzo szybkiego wciskania tego przycisku. Na przykład włączenie turbo dla przycisku R1, gdy mamy broń typu semi automatic skutkuje ogniem ciągłym. Nie mam pojęcia jakie może być zastosowanie turbo dla x, trójkąta itp. Makra tworzy się poprzez nagrwanie kombinacji przycisków i przypisaniu do każdego przycisku czasu trwania wciśnięcia w ms. Dla jeden konfiguracji można przypisać maksymalnie 4 makra.

6. Jak sprawdza się w grach.

Do EE posiadam myszkę Saitek Cyborg RAT 5 i klawiaturę Logitech K100. We wszystkich grach testowałem wyłącznie tryb multiplayer.

  • CoD: BO - nie ma lagów, nie ma deadzone'ów - celownik porusza się płynnie, 9/10
  • Killzone 2, 3 - celownik porusza się płynnie bez przeskoków, są delikatne lagi przy poruszaniu myszką, strzelanie bez lagów - ma to być niby poprawione w nowej wersji firmware'u, który niebawem ma wyjść, 7/10

  • BF BC2 - wszystko ok, brak lagów i bardzo płynnie nawet przy wysokiej czułości w grze, 10/10 - jestem naprawdę zaskoczony
  • Crysis 2 - bez lagów i bardzo płynnie, 9/10

Testy robiłem tylko i wyłacznie na swojej myszce. Zaznaczam to dlatego, iż jak wcześniej wspomniałem, nie wszystkie myszki chodzą dobrze i tu warto wejść na forum EE. Np. myszka Logitech G500, która w CoD BO i BF BC2 chodzi dobrze natomiast PODOBNO w Killzone'ie 3 ma duże problemy z deadzone'ami.

7. Podsumowanie.

EE jest dedykowane do fps'ów w trybie multiplayer. Nie posiada on obsługi ruchów pada. Jeśli ktoś rozważa zakup tego urządzenia, aby grać w inne gry niż fps'y to raczej nie polecam. Urządzenie jest drogie + dochodzą koszty myszki i klawiry. EE emuluje pada, tzn. wiadomości pisze się tak jak padem. Grałem wcześniej na FragFX'ie i Fragensteinie pożyczonych od znajomych i w porównaniu do EE oba wypadają blado. W obu były problemy z deadzone'ami i lagami, nie wspominając już o wykonaniu FragFx'a. Oceniając EE biorę poprawkę, iż służy on do odwzorowania myszki na gałkę i nigdy nie będzie tak dobrze jak na PC. Uwielbiam strzelanki, przez wiele lat grałem tylko na piecu i nie mogę ogarnąć pada. EE daje dobry komfort gry oraz precyjzę. Niestety w Polsce, go nie sprzedają. Mimo wad, które opisałem, z moją myszką działa rewelacyjnie i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Jeśli dobrze sobie radzisz w strzelankach padem, to też raczej nie polecam. Jest to sprzęt raczej dla maniaków fragowania po przesiadce z PC na PS3 i w tym teamcie sprawdza się bardzo dobrze.

Pozdrawiam.

Edytowane przez rumcaj
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja przyzwoita. Brakuje mi zdjęcia sprzętu- wiem, mogę sobie znaleźć na internecie, ale skoro to recenzja to powinno tutaj być.

Osobiście już nie wyobrażam sobie gry(obojętnie w co) na klawiaturze i myszce, za bardzo się do pada przyzwyczaiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urządzenie jest dosyć fajne kupiłem na http://www.amazon.co...3/dp/B0040UAYI4 przesyłka dhlem do polski idzie 2 dni ze stanów(sam w to nie wierzyłem :D) chyba najlepsza forma zakupu ponieważ nie musimy opłacać cła itp itd (dhl się wszystkim zajmuje) łączny koszt 240 zł

Edytowane przez masiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy różnica między PC a EE jest bardzo odczuwalna? Kupiłem ps'a raptem tydzień temu i odrazu rzuciłem się na google, by szukać tego typu sprzętu (jestem PCtowym fps'owcem od ponad 6 ciu lat i średnio mi się widzi wizja pada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

zakupiłem własnie EE i mam pytanko - czy ktos jest w stanie podrzucic mi zmapowany save do EE? Nie wiem czemu jak podpinam do lapka i odpalam program mapujacy to nie moge wpisywac nic z klawiatury (moze to wina lapka) - Z gory dzieki za pomoc

podrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Póki co gram na padzie ale jest to jakaś masakra dla mnie. Do tego stopnia, że zastanawiam się czy nie wrócić na PC. I wtedy trafiłem na tą recenzje. Tak więc mam pytanie o "EAGLE EYE" czy na prawdę jest tak dobry że w BC2 działa jak na normalnym komputerze? Jest wart swojej ceny? Chodzi o to czy warto inwestować kolejne pieniądze w sprzęt czy sprzedać w cholerę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowiłem trochę odświeżyć temat i dodać swoje 3 grosze :)

Witam

Póki co gram na padzie ale jest to jakaś masakra dla mnie. Do tego stopnia, że zastanawiam się czy nie wrócić na PC. I wtedy trafiłem na tą recenzje. Tak więc mam pytanie o "EAGLE EYE" czy na prawdę jest tak dobry że w BC2 działa jak na normalnym komputerze? Jest wart swojej ceny? Chodzi o to czy warto inwestować kolejne pieniądze w sprzęt czy sprzedać w cholerę?

W skrócie: jest więcej wart od ceny za która można go nabyć

...ale może po kolei:

W sumie z ciekawości zainwestowałem w Eagle Eye w wersji 3.0, z początku podchodziłem do tego dość sceptycznie, w końcu po necie śmiga pełno opinii na temat tego typu rzeczy (zazwyczaj wiążą się one z szeroko rozumianym hejtowaniem przez ludzi którzy nawet tego na oczy nie widzieli) mówiące, że gra jest nie komfortowa, że są opóźnienia w ruchu, że to tylko emulator pada, że nie działa płynnie z powodu różnicy klatek na PC a na konsoli itd. Czy to prawda ? ...czytaj dalej ;)

Koszt samego urządzenia to ~250 zł, żeby nie było mało należy dokupić klawiaturę jak i myszkę zgodną z standardem USB (urządzenia muszą być przewodowe). Z klawiaturą nie ma problemu może być to obojętnie jaka (osobiście użyłem do testów taką za 30zł z real'a) nie ma to żadnego znaczenia jeżeli chodzi o płynność ruchu, jak i komunikację między klawiatura <--> konwerter Eagle Eye, natomiast znaczenie ma jaką myszkę podepniemy. Powiem tak, jeżeli ktoś użył myszki noname, bądź po prostu słabszą/tańszą gamingową, to faktycznie można się zrazić do urządzenia. Ja na początku użyłem myszki firmy Razer model "Absyssus 3500 dpi" i nie byłem zadowolony z komfortu gry, dwoiłem i troiłem się żeby jak najlepiej skonfigurować ją z konwerterem, mimo tego i tak lekki nie dosyt pozostawał. Postanowiłem zatem przetestować konwerter z lepszą myszką, padło na polecaną mysz Logitech'a model G500. I wiecie co ? ...Kolosalna różnica, która odczuwalna jest już od pierwszego ruchu myszą.

Zatem za w/w zestaw cena mniej więcej wychodzi tak:

Konwerter Eagle Eye 3.0 - 255 zł

Klawiatura - 30 zł (jeżeli ktoś chce można droższą, bez różnicy - w sumie jedna jest, jedyna różnica taka że tania klawiatura nie ma wyprofilowanych przycisków, więc ok, można powiedzieć że trochę gorszy komfort użytkowania

Mysz Logitech G500 - 170zł

zatem całość wyszła mnie: 455 zł - dużo, nie dużo, to już zależy od zasobności portfela i tego czy faktycznie tego potrzebujemy.

Spotkałem się z opinią że to tylko emulator Pada i nigdy idealnie nie będzie, powiem krótko: nie prawda.

Nie ma żadnych opóźnień między ruchem myszki, a celownikiem na ekranie - wszystko odświeżane jest na bieżąco. Jeżeli chodzi o komfort gry nie jest on gorszy od tego który mamy na PC, jest dokładnie taki sam. Powtarzam: "komfort gry jest taki sam jak na PC", wyżej wymieniony konwerter z takim zestawem mogę polecić z czystym sumieniem. Sprzęt idealny dla osób które grają dla przyjemności i nie kierują się zdaniem "innych" odnośnie tego czym powinni grać :)

Zatem jeżeli masz problem z padem w grach fps, czy to z powodu przesiadki z PC na konsole, czy też jakiegoś innego, i uważasz że wygodniej by ci było na myszce i klawiaturze, sprawdź a nie pożałujesz.

Dodam że zestaw sprawdzany był na tytule Modern Warfare 3, z tego co mi wiadomo w Battlefield 3 jest jeszcze lepiej, jak tylko będę miał możliwość opiszę również jak urządzenie sprawdza się w innych tytułach.

pozdrawiam,

Edytowane przez mickub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×