Skocz do zawartości
ozzy39

SAMSUNG SyncMaster 2032MW

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek garść danych (źródło: jeden ze sklepów internetowych):

Specyfikacja

Panel

Rozmiar 20" (panoramiczny)Typ matrycy TN

Wymiar plamki 0.258

Jasność 300 cd/m2 Kontrast 1000:1

Kąty widoczności 160°/160°Czas reakcji (ms) 5

Interfejs Analogowy / Cyfrowy

Częstotliwość sygnału

Częstotliwość pozioma (kHz) 30-81

Częstotliwość pionowa (Hz) 56-75

Najwyższa rozdzielczość 1680x1050

Kolor obrazu 16.7 mil.

Sygnał wejściowy

Sygnał wejściowy Analogowy / Cyfrowy

Typ synchronizacji Separate H/V, Composite

Gniazda wejściowe 15pin D-sub, DVI-D, HDMI, CVBS, S-Video, SCART, Component, Analog Tuner

Plug & Play

DDC DDC 1/2B

USB -

Pobór prądu

Włączony 45 W (max.)

Tryb czuwania (DPMS) < 2 W

Głośniki multimedialne 3W x 2 kanały

Montaż na ścianie -

Dostępne kolory Błyszczący czarny (piano black)

Inne (w tym akcesoria) Kabel Audio, Pilot, Kabel RGB

Kompatybilność z komputerami Mac +

Wymiary

z podstawką w mm (szer.*wys.*gł)

493x419x209

bez podstawki w mm (szer.*wys.*gł)

493x368x70

Waga

Netto (kg) 5.3

Brutto (kg) 6.9

Funkcje dodatkowe

HDTV Ready

Wbudowany tuner PAL

PIP/PBP

Wejście 1080p

A teraz moje wrażenia:

Na monitor zwróciłem uwagę w sklepie bo przyciągał oko świetnym designem i kolorem obudowy (piano black, dokładnie taki jak ps3, wyglądają razem jak nierozłączny komplet Czarny, połyskliwy lakier i pięknie świecący na niebiesko przycisk włącznika (również identyczny odcień niebieskiego jak w konsoli). Ekran montowany jest na dość delikatnej lecz solidnej nóżce, nie ma mowy o chwianiu wyświetlacza, no chyba że ktoś postawi to cacko na krzesełku ) Przyciski znajdują się na prawej bocznej stronie monitora i są praktycznie niezauważalne (plus dla designerów). Pilot jest nieco kanciasty i długi ale to szczegół, który mi zbytnio nie przeszkadza.

Na pochwałę zasługuje funkcjonalność tego produktu, głównie mnogość wejść z tyłu ekranu, mamy co najważniejsze HDMI, DVI, SCART, component, dzięki czemu możemy podłączyć ps3, odtwarzacz dvd, komputer i antenę telewizyjną jednocześnie, bez obawy że będziemy musieli przełączać wtyczki gdy trzeba będzie zmienić tryb pracy, wystarczy wybrać źródło sygnału przyciskiem SOURCE z pilota.

Jakość obrazu jest moim zdaniem świetna. Nie oczekiwałem cudów, przed kupnem zapoznałem się z recenzjami i opiniami w sieci. Muszę przyznać, że nie znalazłem negatywnej opinii na temat 2032mw (no, może oprócz jakości dźwięku, ale o tym za chwilę). Wyświetlany obraz cechuje się świetnym nasyceniem barw, dobrym kontrastem i przyzwoitą ostrością. Po instalacji trzeba oczywiście dostosować ustawienia do własnych potrzeb i upodobań, ja musiałem na przykład sporo obniżyć sharpness. Używam go prawie wyłącznie do PS3 i DVD oraz filmów blue ray i mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że zaspokaja moje potrzeby jako telewizor hd ready (przede wszystkim w grach). Po instalacji PS3 natychmiast przełącza się w tryb 1080i (co prawda max rozdzielczość tego Samsunga to 1050 ale widocznie obraz jest przeskalowywany lub stosowany jest jakiś inny zabieg, nie jestem niestety ekspertem . Ekran sprawuje się naprawdę świetnie w tej rozdzielczości, jak również w grach obsługujących 720p.

Jak wspomniałem wcześniej, wbudowane głośniki nie są najlepszej jakości. Dźwięk jest nieco 'pudełkowaty' i zbyt cichy, ale czego można się spodziewać po 2X3W . Natychmiast podłączyłem głośniki i wszystko grało jak należy.

Podsumowując, jestem w 100% zadowolony z kupna tego telewizora/monitora. Uważam, że cena 1053zł (w przeliczeniu) jaką zapłaciłem jest świetna jak na produkt takiej jakości (możliwości, funkcjonalność, jakość wykonania, DESIGN). Być może przekątna nie jest zbyt duża, a raczej standardowa, jednak mi to nie przeszkadzało bo przez całe życie miałem do czynienia z telewizorami ok 21 calowymi. Jeśli ktoś szuka porządnego a za razem niedrogiego LCD do PS3 a nie wymaga 12000000 - calowego ekranu to Samsung 2032mw jest doskonałym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche odświeżam temat ale chyba kupię ten monitor. Opinie na jego temat z tego co widze są dość dobre:) Obym sie nie zawiódł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Samsunga 2493HM i jestem bardzo zadowolony. Wiec jesli ktos moze dolozyc pare groszy wiecej to polecam w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema PS3-Maniacze :)

Mam ten monitor od ponad roku, i jestem z niego bardzo zadowolony.

Posiada wszystko aby komfortowo na nim oglądać filmy/grać na PC ( PS3 Jeszcze nie kupione, na następny miesiąc będzie).

Jak na pokój 2x2 nie jest mały, lecz wiadomo, tak jak każdy pisze, przy wejściu " Ale duży ten monitor " a miesiąc później " Mógłby być większy ".

Ostrość jest bardzo dobra, kontrast i kolorystyka też.

Znalazłem w nim tylko 2 wady, a mianowicie to słabe głośniki( I tak podłączyłem 5.1, więc nie ma problemu :D), oraz okropny obraz przy PS2 podłączany przez AV( W ogóle nie ostry, kolory jakieś takie wyblakłe, tylko w jedną grę się dało w miare grać).

Duże plusy za autodopasowanie rozdzielczości, wiele funkcji Magic ( Magic bright, magic sound itp), ładny wygląd (Będzie pasował do PS3 :>)i możliwość podłączenia wielu urządzeń!

Polecam ten monitor z tunerem TV dla każdego(No, może nie posiadaczy PS2), jest on rewelacyjny i działa niezawodnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta wersje telewizorka tylko 22 cale. Naprawde sympatyczny tv. Mam go juz ponad 2 lata i jedyny minus jest taki ze po jakims 1,5 roku uzywania czasami sam sie przelacza z urzadzenia na urzadzenie. Np gram na ps3 to on mi przeskakuje na av. Pozatym to super i polecam kazdemu kto nie ma za duzo kasy a chce dobry i ladnie wygladajacy produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem zdania ze zamiast wywalac na jakis monitor to kupic sobie lepiej dobry telewizor fulHD minimum 37 cali polecam LG3000, LG 2510, SONY BX300 dobre telewizory za dobre pieniadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze masz prawo do wlasnej opinii. jednak to jest temat dotyczacy recenzji tego sprzetu wiec takie komentarze nic nie wnosza do tego tematu. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a ja jestem zdania ze zamiast wywalac na jakis monitor to kupic sobie lepiej dobry telewizor fulHD minimum 37 cali polecam LG3000, LG 2510, SONY BX300 dobre telewizory za dobre pieniadze

Tylko że nie każdy ma 2000PLN na telewizor ...

Edytowane przez C00K3H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×