Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy dysk 2.5 calowy pasuje. Może być nawet pod SATA3, bo kompatybilność z SATA1 i SATA2 pozostaje, a jak wiemy PS3 jest ograniczony do SATA1. Innych warunków wymaganych do spełnienia nie ma. Przy okazji, po co Wam 750 GB? Ja mam 500 GB i mam masę filmów i chyba z 30 gier nagranych na dysk i miejsca spoooorooo :-)

Po to,że róznica między 500 a 750 to jakieś 20-30zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to,że róznica między 500 a 750 to jakieś 20-30zł...

DOKŁADNIE!! Za 500 Gb mam dać 199 zł a za 750 GB tylko 215 zł! ;) Pewnie, że już dorzucę te 16 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Natknąłem się w otchłani internetu na to, że można podpiąć dysk 3,5 cala przez jakiś extender. Niestety nie moge znaleźć zadnych szczegółów - wszystko po ang. a nie jestem specem w tym jezyku. Orientuje sie ktos jak wygląda sytuacja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to,że róznica między 500 a 750 to jakieś 20-30zł...

A rzeczywiście. Sorry, ale sugeruję się cenami za granicą. Dawno niczego w Polsce nie kupowałem i nie wiem, jak wyglądają ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Natknąłem się w otchłani internetu na to, że można podpiąć dysk 3,5 cala przez jakiś extender. Niestety nie moge znaleźć zadnych szczegółów - wszystko po ang. a nie jestem specem w tym jezyku. Orientuje sie ktos jak wygląda sytuacja ?

Nie chcę spekulować ale tu nie powinno być problemu z podłączeniem dysku 3.5".

http://www.pc-adapter.net/img/pro/SATA%202.5IDE.jpg

Przez taki adapter wydaje mi się, że można podłączyć 3,5" tylko trzeba pomyśleć nad jakimiś sankami i czy w ogóle wejdzie taki 3,5 dysk. Jak dorwę ten adapter, to zdam relację :)

Extender - czyli zewnętrzna stacja dokująca dysk?

http://cache.gawkerassets.com/assets/images/4/2010/02/340x_spacedock.jpg

i podłączenie samego kabla, seems legit! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę spekulować ale tu nie powinno być problemu z podłączeniem dysku 3.5".

http://www.pc-adapte...SATA 2.5IDE.jpg

Przez taki adapter wydaje mi się, że można podłączyć 3,5" tylko trzeba pomyśleć nad jakimiś sankami i czy w ogóle wejdzie taki 3,5 dysk. Jak dorwę ten adapter, to zdam relację :)

taki adapter służy jedynie do podłączenia dysku PATA do złącza SATA tylko i wyłącznie 2,5 calowego a i tak ta przetlotka raz dziala raz nie

do konsoli nie da rady włożyć 3,5 calowego dysko można jedynie wyciagnąc kable na zwenątrz i podłączyć dysk satowy przez taką przelotke ;)

http://www.sklepy24.pl/sklep/sknera_net/produkt/przedluzacz-kabla-sata-7-pin-plus-zasilanie-15-pin-m-f-delock/601342

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy pytam w dobrym miejscu ale mój problem pojawił się po wymianie HDD więc chyba tak.

Mianowicie jak pamiętacie Sony dawno temu dawało gry w prezencie z powodu awarii PSN. Otóż ja wtedy skorzystałem z oferty i pobrałem LBP i Wipeout HD. Usunąłem te gry z dysku,coby backup nie trwał tydzień i wymieniłem stary HDD 80GB na 250GB.

Po przywróceniu kopii zapasowej na większym dysku i aktywacji konta wszedłem w historię pobranych plików i jeszcze raz pobrałem LBP i Wipeouta.

Gry się sciągneły...ale przy próbie instalacji wyskakuje monit informujący,że te gry można zainstalować tylko na psp i ps vita.

O co ku*wa chodzi? Przecież to są wersje na konsole ps3!

Miał ktoś z Was ten problem? Nie zainstaluję już tych gier? Może jest jakiś "magiczny" sposób naprawy tego m.z.błędu systemowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest blad , ktory pojawil sie po zmianie wygladu sklepu . Mozna to obejsc , nie wchodz do samego sklepu , tylko u gory w zarzadzanie kontem i tam poszukaj listy pobierania i jak z niej pobierzesz , to powinno byc okb

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jest blad , ktory pojawil sie po zmianie wygladu sklepu . Mozna to obejsc , nie wchodz do samego sklepu , tylko u gory w zarzadzanie kontem i tam poszukaj listy pobierania i jak z niej pobierzesz , to powinno byc okb

Dzięki bardzo:)

Miałeś rację,teraz działa. Masz ode mnie "lajka".

Pozdrawiam

Edytowane przez OddThomasPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inne pytanie czy do włożenia dysku muszę mieć oryginalny zestaw mocujący? Chodzi mi o taki jak ten na filmiku

Jeśli ten zestaw jest potrzebny to gdzie można go kupić bo w internecie nic nie znalazłem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

właśnie wymieniłem dysk w Ps3 slim z 160 Gb na 1Tb. I tu mnie jedna sprawa zstanawia. Konsola po wgraniu firmweru i sformatowaniu pokazała dysk o wielkości 932Gb natomist dostępne zostało 838 Gb. I tu moje pytank co zeżarło 94Gb?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

właśnie wymieniłem dysk w Ps3 slim z 160 Gb na 1Tb. I tu mnie jedna sprawa zstanawia. Konsola po wgraniu firmweru i sformatowaniu pokazała dysk o wielkości 932Gb natomist dostępne zostało 838 Gb. I tu moje pytank co zeżarło 94Gb?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Twoja konsola zeżarła i tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze tylko na co tyle potrzebowała.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wątpię żeby konsola to zeżarła, stawiam na Bad Sektory)

Każdy dysk 2.5 calowy pasuje. Może być nawet pod SATA3, bo kompatybilność z SATA1 i SATA2 pozostaje, a jak wiemy PS3 jest ograniczony do SATA1. Innych warunków wymaganych do spełnienia nie ma.

Jeszcze musi spełnić warunek wymiarowy, bo istnieją 2,5" dyski o grubości 15 mm, jak na przykład WD VelociRaptors, który fizycznie nie wejdzie do konsoli.

Edytowane przez macgyverowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze tylko na co tyle potrzebowała.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Witam

Poczytaj troszkę na necie gdzie "przepada" miejsce z dysków :P

Szybki kurs:

Inna pojemność taką jak niby w sklepie kupujemy czyli np. 250 GB a inna rzeczywista wynika z tego iż:

1) system dziesiątkowy używany przez producentów dysków twardych: 1KB = 1000 bajtów

2) system dwójkowy używany przez system operacyjny oraz BIOS 1KB = 1024 bajtów

Szybkie wyliczenie:

250 (bajtów) x 1000 (kilobajtów) x 1000 (megabajtów) x 1000 (gigabajtów) co daje 250 000 000 000 bajtów w systemie dwójkowym.

250 000 000 000 / 1024 / 1024 / 1024 = 232,83 GB

I stąd różnice, SĄ OD ZAWSZE :P A poza tym Konsola PS3 jeszcze "na swoje potrzeby" coś tam zjada...

CZYTAĆ, CZYTAĆ i UCZYĆ się UCZYĆ to będziesz wiedział ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Systemy obliczeń znam. Tylko ciekawi mnie na co konsola rezerwuje miejsce, czym zapełnia. Dzięki, tak jak piszesz poszukam w necie.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez stanptr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem( tak tak jestem leniem i nie śledze na bieżąco forum) mam dysk NTFS , chciałem bez usuwania danych zrobić druga partycje na Fat'a, czy jest taka możliwość i jakim programem bo korzystałem z EasyUs i mi sie wiesza po 20%.......

Wogóle jak wyodrębnie tą partycję to konsola bedzie to widziała ? Bo będą na niej dwa NTFS i Fat32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem( tak tak jestem leniem i nie śledze na bieżąco forum) mam dysk NTFS , chciałem bez usuwania danych zrobić druga partycje na Fat'a, czy jest taka możliwość i jakim programem bo korzystałem z EasyUs i mi sie wiesza po 20%.......

Wogóle jak wyodrębnie tą partycję to konsola bedzie to widziała ? Bo będą na niej dwa NTFS i Fat32

Padło potwierdzenie takiej opcji oraz przy użyciu jakiego programu udało się tego dokonać kilka stron wcześniej od użytkowniczki... niestety nicka nie pamiętam :(

Sam jej dziękowałem za taką informację ale w końcu poradziłem sobie bez dzielenia dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie i Panie :P

Mam już dysk 750GB, sformatowany, aktualizacja zainstalowana (jeszcze nie przywracałem kopii), wszystko OK. ALE.... PROSZĘ O POTWIERDZENIE:

Muszę zdezaktywować każde konto na tamtej konsoli tj. moje podstawowe i jedno na którym jest gra "na spółkę" kupiona??

W takim razie znowu przełożyłem dyski, z powrotem jest stary dysk... I co dezaktywacja i ponowna aktywacja kont na nowym dysku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padło potwierdzenie takiej opcji oraz przy użyciu jakiego programu udało się tego dokonać kilka stron wcześniej od użytkowniczki... niestety nicka nie pamiętam :(

Sam jej dziękowałem za taką informację ale w końcu poradziłem sobie bez dzielenia dysku.

To byłam ja :)

Do utworzenia miejsca pod partycję użyłam zarządzania dyskami w Windows 7.

Niestety okazało się, że windows nie stworzy partycji FAT32 większej niż 32 GB, dlatego użyłam programu:

GUIFORMAT, który takowe miejsce sformatował mi pod ten format w dosłownie chwilę (partycja miała 320GB).

Jak co to służę pomocą :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byłam ja :)

Do utworzenia miejsca pod partycję użyłam zarządzania dyskami w Windows 7.

Niestety okazało się, że windows nie stworzy partycji FAT32 większej niż 32 GB, dlatego użyłam programu:

GUIFORMAT, który takowe miejsce sformatował mi pod ten format w dosłownie chwilę (partycja miała 320GB).

Jak co to służę pomocą :)

Witam

Ja również chciałem użyć zarządzania dyskami ale koniec końców użyłem Fat32 Format GUI.

PS: Ja mojego dysku nie formatowałem pod windowsem 7, tylko w zarządzaniu dyskami stworzyłem NIESFORMATOWANĄ PARTYCJĘ z całego dysku 750GB a FORMAT ZROBIŁA PS3 i działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również chciałem użyć zarządzania dyskami ale koniec końców użyłem Fat32 Format GUI.

PS: Ja mojego dysku nie formatowałem pod windowsem 7, tylko w zarządzaniu dyskami stworzyłem NIESFORMATOWANĄ PARTYCJĘ z całego dysku 750GB a FORMAT ZROBIŁA PS3 i działa :)

Ja posiadałam jedynie dysk z danymi i nie mogłam pozwolić sobie na format całości, ani na ryzyko utraty danych. Dlatego cała zabawa zajęła mi trochę więcej czasu i kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry temat, ale chciałbym się was zapytać jaką wysokość powinien mieć dysk do ps3 super slim ?? Mam ps3 super slim 12gb , ale ta pojemność to stanowczo za mało i właśnie chcę dokupić dysk, tylko nie wiem czy powinien on mieć wysokość 7mm czy może 9,5mm ?? Pytam bo chce mieć pewność , że się zmieści. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak dla mnie 9,5 mm, ale niech się wypowiedzą inni ;) Ja dziś wymieniłem dysk w mojej PS3 Slim :) A co do super slim to chyba 9,5mm będzie ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×