Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

mam dla was ciekawa niespodzianke

DYSK TWARDY: 750GB DZIAŁA!!!

a nie mowilem ze ciekawa ;p

Masz taki dysk w swojej czarnuli? Czy na necie znalazles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem dzis u kumpla, z ktorym gram w FIFE 08 i wymienialismy u niego dysk ;]

teraz ja sobie kupie i u siebie taki dam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swietna wiadomosc!! ale mowimy o wewnetrznym dysku tak? w zasadzie to dlaczego mialby nie dzialac? nie kumam po co wypisuja w specyfikacjach nosnikow (memorki, hdd) smiesznie niski limit 'wspieranych' gigabajtow.. w koncu nawet archaiczny fat32 obsluguje wieksze dyski niz dostepne dzis w sprzedazy....

tak czy owak, dzienx Martiness za info. juz wiem na co wydac wkrotce kaske

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi zapewne o zewentrzne 750 GB, bo wewnetrznych 2,5 cala poki co nie ma o takiej pojemnosci (i raczej dlugo nie bedzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że będę się przymierzał do wymiany dysku w PS3...

Jest jakiś najlepszy z najlepszych jeśli chodzi o dyski 2.5? Nie bardzo wiem jaki model wrzucić do mojej PS3,

oczywiście 160GB lub 250GB i 5400 zeby byl mozliwie cichy... tylko mam problem z wyborem tego jedynego

Pomożecie?

Druga sprawa jak tak czytam kolejne posty i oglądam video know how traktujące o wymianie dysku.

Normalny BACKUP z demami gier i całą zawartością dysku robi się np. na zewnętrzny HDD. OK.

A co z tym pliczkiem z pendrive'a o którym niektórzy piszą? Bo nie bardzo to rozumiem...

Przy okazji, żeby rozwiać wszelkie wątpliwości - BACKUP odtwarza też zainstalowane wcześniej dema?

Czy muszę mieć instalkę i na nowo instalować wszystkie dema?

P.S. 750GB to na 3.5, bo aktualnie zdaje się największy dysk 2.5 jest w stanie zmieścić 320GB danych.

Heh, ale o czym My tu piszemy, jak dzisiaj zobaczyłem, że w mojej PS3 jest dostępnych 8GB wolnego miejsca

to doszedłem do wniosku, że czas na wymianę dysku, bo coś spektakularnie szybko się zapełnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o firmware do PS3

[...]Z czegos musisz jej wgrac jak wsadzisz czysty dysk.

Aaaaa, no i wszystko jasne, dzięki!

Rozumiem, że to jest full package dla PS3? (nie, że trzeba instalować najpierw jakąś poprzednią wersję?)

Plik wrzucam do katalogu PS3 -> UPDATE na zewnętrzny HDD albo FLASH, tak?

P.S. Jeszcze czekam na info odnośnie polecanych dysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co wam te pliczki z update firmware na pendraku, skoro u mnie po zmianie dysku nic takiego nie trzeba bylo robic, firmware 2.30 byl i jest po wymianie dysku.

Jesli ktos mial problem przy robieniu RESTORE z dysku USB (przy obliczaniu pozostalego czasu wyskakuje ze nie ma plikow z backupem), to przed nacisnieciem PS po restarcie konsoli, zrobcie restart dysku USB (on-off). W moim przypadku pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jestem świeżo po wymianie dysku na 40gb na 250gb WD2500BEVS

I jestem bardzo mile zaskoczony. Najpierw Backup na Ipoda 30gb, backup zajął ok 17gb.

Wymiana banalnie prosta, odłączyć, wyciągnąć, wsadzić, podłączyć

Włączać konsole, powiadomienie, że dysk musi być sformatowany, formatuje, uruchamiam ponownie, i wszystko (prawie)) tak jak było. Konta, ustawienia, nowy firmware.

Robię restore z Ipoda i odzyskuję wszystko to co było. Muza, foty, folmy, DEMA, save'y, aktualizacje gier.

I teraz oprócz tego, że mam 187gb wolnego miejsca, nie zmieniło się nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc jestem świeżo po wymianie dysku na 40gb na 250gb WD2500BEVS

I jak po kilku dniach użytkowania?

Właśnie się zastanawiam nad zakupem tego dysku WD, to jest Scorpio, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawilem sie w zmiane dysku w konsoli ale ostatnio juz trzeba sie zastanawiac jakie demo wywalic zeby zainstalowac nowe. Nie rozumiem po co jakis pendrive z firmwarem. Przeciez ten zapisany jest w pamieci flash konsoli. Jezeli by byl na dysku, to zadnen problem aby zrobic downgrade, a jak juz ktos zlamie system plikow ps3 to zaczeloby sie wrzucanie custom firmware'ow.

Na szczescie 321konio mnie uspokoil i jest tak jak myslalem ze ma byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że po wymianie dysku na nowy trzeba z (np.)pendriva wgrać nowy soft do konsoli.... a nie mógłbym ściągnąć go po prostu zakładki system update w konsoli przez neta ?

edit: ok już wiem nie przeczytałem dokładnie wszystkich postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to ja mam takie pytanie. W przyszłym miesiącu kupuje ps3 i tak się zastanawiam czy od razu nie wsadzić większego dysku. I teraz pytanie czy pierwsze uruchomienie konsoli musi być z dysku który daje sony? Czy można od razu podmienić dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk 500g seagate freeagent zewnetrzny i wszystko smiga jak należy.Dwie partycje 1 fat32 druga ntfs widzi oczywiscie tylko fat32.Filmy mp3 foty i inne badziewia trzymam tam.Reszta na wew dysku (40g) konsoli.Podpinałem na kablu usb dysk 3,5 z kompa i tez wszystko grało.Mysle ze nie ma sensu inwestować w dyski wew bo szkoda kasy.Ile czasu można grać w demko? Pogram -pasi -kupuje.Można trzymać demka takie jak pes2008 lub inne grywalne ale ile jest takich? Nie wiem na co można zmarnować 40gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze raz to samo bez kolorków i innych "upiększaczy" // admin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

długi temat i przez to trochę chaotyczny. Mam pytanie czy wszystko zrozumiałem OK:

1) Podłączam zewnętrzny HD i robię restora z PS3. Czy zrzucają się:

a) wszystkie demka ?

profile (mam więcej profili niż jeden) ?

c) savy ? (czy trzeba robić copy z każdego sava na HD) ?

2) Wymieniam dysk wewnętrzny. Włączam konsolę z podłączonym HD. PS3 sam wyczaja, że dysk jest nowy i niesformatowany i proponuje format ?

3) Daję resotra ze wskazaniem zew. HD jako źródła ? Czy to OK ?

4) Proszę o podanie jakiegoś dobrego przykładu dysku 320HD. Czy ktoś coś już takiego zainstalował i jest ciche i się nie grzeje ?

Dzięki za pomoc

Pozdro

smietnik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam powazny problem z moim dyskiem. Po wyłączeniu dziś demka Dragon Ball BL konsola zaliczyła zwieche (pokazało sie menu ale bez ikonek i obraz stał w miejscu). Poczekałem około 10 minut i wykonałem reseta. po ponownym uruchomieniu konsoli pokazałł mi sie komunikat "restore hard disk data" i konsola zaczeła wczytywac dane (taki pasek od 0 do 100 procent) po wykonaniu całej operacji pokazało sie menu i niby wszystko było ok ale w zakładce z sejwami nie było żadnych sejwów!!!!!!! W data utility były wszystkie instalki gier ale Save data utility nic nie było. Tyle czasu spedzonych przed call of duty 4, GTA 4, Virtua fighter 5, Everybody Golf czy pro evo 2008 tak po prostu znikło. Czy jest jakas szansa żeby to odzyskać ???

Wszystkie dane na konsoli są (dema ,filmiki, instalki gier)

po zalogowaniu sie do playstation network i właczeniu call of duty 4 zachoiwałem wszystkie osiągniecia z gry w multi i jakimś cudem wszystko co ukończyłem w singlu również jest. Prubując tak zrobić z everybody golf WT (właczyć multi aby wczytało moje osiągniecia z serwera) ale niestety nie udało sie, wszystkie postacie, kije i ine barery musze zdobywać od nowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz spokojnie kupic 3/4 i zalac swoj smutek. raczej nie widze opcji odzyskania savow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak zrobie, ponijając 70 godzin w GTA 4 i conajmniej steka w everybodys golf nic mi innego nie pozostaje. mam pytanko żeby sie zabezpieczyc na przyszłośc czy do kopiowania sejwów wystarczy zgrać zawartość "save data utility" na zwykły pendrive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzięki za wszystkie wskazówki, i tak się nie przydały przy wymianie dysku ;-) Okazało się, że w mojej plejce jest inny mechanizm wyciągania dysku, na "języczek", a nie dźwigienkę, he he. Oczywiście nie doczytałem, że trzeba też mieć system na płycie do ponownej instalki i to też mi trochę czasu zajęło.

Teraz pytanie. Chciałbym wpakować sobie dysk 40gb, ten firmowy z plejki, w obudowę USB i używać jako takiej przenośnej dyskietki. Czytałem, że te dyski są tak sformatowane, że PC ich nie widzi. To znaczy w ogóle fizycznie dysku, czy logicznie partycji? Czy ktoś już to ćwiczył w praktyce, czy można tę czterdziestkę wpakować do obudowy usb, podpiąć do peceta i sformatować? Czy trzeba może podpiąć do peceta jakimś kablem prosto pod kontroler na płycie? Będę dźwięczny za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz pytanie. Chciałbym wpakować sobie dysk 40gb, ten firmowy z plejki, w obudowę USB i używać jako takiej przenośnej dyskietki. Czytałem, że te dyski są tak sformatowane, że PC ich nie widzi. To znaczy w ogóle fizycznie dysku, czy logicznie partycji? Czy ktoś już to ćwiczył w praktyce, czy można tę czterdziestkę wpakować do obudowy usb, podpiąć do peceta i sformatować? Czy trzeba może podpiąć do peceta jakimś kablem prosto pod kontroler na płycie? Będę dźwięczny za wskazówki.

Pecet nie zobaczy danych, dysk jak najbardziej. Będziesz musiał od nowa pozakładać partycje i przeformatować go. Jeżeli mógłbym coś polecić, to sformatowanie takiego dysku jako całości na exFAT pod Windowsem Vistą (bez dzielenia na partycje!). Po podpięciu takiego dysku przez przejściówkę USB do PS3, będziesz miał dostęp do wszystkich danych zapisanych na tym dysku.

Możesz również pod linuksem sformatować samo urządzenie blokowe, np /dev/sdb (nie /dev/sdb1, które pojawiłoby się po utworzeniu partycji).

$ mkfs.vfat -F 32 /dev/sdb

Zaznaczam również, że /dev/sdb jest podane tutaj jako przykład! Należy zawsze upewnić się, że formatujesz odpowiedni dysk (bo można sobie np sformatować swój systemowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pecet nie zobaczy danych, dysk jak najbardziej. Będziesz musiał od nowa pozakładać partycje i przeformatować go. Jeżeli mógłbym coś polecić, to sformatowanie takiego dysku jako całości na exFAT pod Windowsem Vistą (bez dzielenia na partycje!).

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Gwoli wyjaśnienia - czy wystarczy podpiąć dysk w obudowie USB do Visty, żeby można było go sformatować? Czy konieczne jest podłączenie go kablem pod płytę? Czy to robi jakąkolwiek różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Gwoli wyjaśnienia - czy wystarczy podpiąć dysk w obudowie USB do Visty, żeby można było go sformatować? Czy konieczne jest podłączenie go kablem pod płytę? Czy to robi jakąkolwiek różnicę?

Nie polecam foramtowania go tym systemem: exFAT,po ponownym podłączeniu tego dysku USB do konsoli ta go nie wykryje. Sprobuj skorzystac z jakiegos programu do dzielenia dysków na partycje,jak np: ten (jest to wersja trial,ale powinno działać) Na dzień dzisiejszy jest to chyba jedyny program działający z Vistą. Osobiście co prawda używałem innego programu,ale to dlatego że mam dual system Vista/XP. Jak wiadomo na XP jest o dużo takich programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×