Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Różnicy nie będzie dużej, ew. kilka sekund przy instalacji gry i 1-2 sekundy przy ładowaniu - potwierdzam to organoleptycznie, posiadam jeden z najszybszych OCZ Vertex 60 GB i nie widać różnicy, to jest dobre na chwilę obecną do komputerów lub laptopów (gdzie mam go obecnie zamontowanego).

Dziękuję za odpowiedź - pozostanę przy starej technologi. Może jak wyjdzie ps4 to będzie miało szybszy interfejs dysków np SATA 3.0Gb/s wtedy będzie warto zainwestować w dysk typu SSD.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie:

(dysk zmienialem dawno ale taki pomysl mi wpadl do bańki)

Jak zmienialem dysk twardy to musialem na nowo instalowac na nim system od sony.

A jak by tak sciagnac jakis stary system i z USB update zrobic na jakis stary firmware gdzie byla by opcja other os czy dalo by rade ? :D

(wszystko zrobic w offline i zmienic nawet date w konsoli nawczesniejsza. Chodzi mi tez o bajer z napchaniem gier przez PC i w konsoliustawic Proxy :D bo sa jeszcze aktywne linki z grami pelnymi ale trzebabylo miec stary firmware.) Czy ktos wie o co mi chodzi ? : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie:

(dysk zmienialem dawno ale taki pomysl mi wpadl do bańki)

Jak zmienialem dysk twardy to musialem na nowo instalowac na nim system od sony.

A jak by tak sciagnac jakis stary system i z USB update zrobic na jakis stary firmware gdzie byla by opcja other os czy dalo by rade ? :D

(wszystko zrobic w offline i zmienic nawet date w konsoli nawczesniejsza. Chodzi mi tez o bajer z napchaniem gier przez PC i w konsoliustawic Proxy :D bo sa jeszcze aktywne linki z grami pelnymi ale trzebabylo miec stary firmware.) Czy ktos wie o co mi chodzi ? : D

kompinuj kompinuj - tylko nie przekompinuj

Nie ma opcji downgdade fw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba kombinuj

nie zrozumiales mojego pomyslu. Firmware nie jest tylko w ukladach ps3 ale tak ze na dysku twardym. Jak by oprogramowanie bylo stare to kto wie kto wie co by bylo :) ja tego nie sprawdze bo mam dysk 320gb z czego 260gb zajete :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nowszych wersjach ps3 firmware jest trzymane na dysku a nie pamieci flash - to prawda. ale w tej pamieci jest przecowywana informacja o zainstalowanym na dysku firmware. takze nic z tego nie bedzie - nawet jak wlozysz nowy (czysty dysk) i konsola zawola o pliki z firmware z usb, zeby je sobie zainstalowac, to porowna je z informacja przechowywana w pamieci i zainstaluje tylko i wylacznie wersje rowna badz wyzsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma być "kompinuj" i tyle 

a to ze brak możliwości downgrade FW na dziś każde dziecko wie - no prawie każde

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jak zrobiłem back up systemu to zapisało mi wszystkie dane, również pozostałe kotna ( w tym USA) poza tym, które wybrałem przed stworzeniem kopii zapasowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - u mnie wszystkie 4 konta po odtworzeniu były z pełnymi danymi

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - u mnie wszystkie 4 konta po odtworzeniu były z pełnymi danymi

Pozdrawiam

Super dzięki za pomoc już jestem spokojny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

pytanko: Przenosny (zewnetrzny) ten na kopie zapasowa ma system plikow NTSC i konsola go nie wykrywa ;/ Macie jakis sposob na przerobienie dysku aby konsola go "widziala"

Edytowane przez NagiWąż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pytanko: Przenosny (zewnetrzny) ten na kopie zapasowa ma system plikow NTSC i konsola go nie wykrywa ;/ Macie jakis sposob na przerobienie dysku aby konsola go "widziala"

1) to NTFS - ale to literówka

raczej w odwrotną stronę nie ma problemu - najszybszy sposób to zgranie danych na kompa usunięcie partycji założenie nowej FAT32 oczywiście format i wgranie z powrotem niestety nie znam innego sposobu - w odwrotną stronę jak najbardziej bez potrzeby zrobi to win XP Vista i 7

Oczywiście mowa tu bez potrzeby zgrywania danych na zewnętrzy nośnik (w tym komutera) - jak masz miejsce na kompie to się nie zastanawiaj tylko rób jak powyżej

Partition Magic - PowerQuest (symantec) oferował tą opcję - ale nie dawał 100% gwarancji - była możliwość utraty danych obecnie program od 6 lat już chyba jest nie rozwijany

Ale może się mylę także 1 sposób jaki podałem 100%

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Ja mam pytanie chcę dokonać wymiany dysku. Back up zrobiłem na nową 320GB którą chcę umieścić teraz na stałe do konsoli. Po uruchomieniu konsola nie startuje z dyskiem na którym zrobiłem back up. Prawdopodobnie wymaga to wpierw przywrócenia danych?

Moje pytanie jak to zrobić:

1.Czy dysk nie wystartuje z zapisanymi danymi w postaci back upu ?

2. Czy mogę teraz w takim razie przenieść te dane bezpiecznie na dysk w komputerze gdzie mam pliki w NTFS a następnie dopiero na starą 80 i ją podłączoną przez USB dopiero przywracam dane na nowy dysk?

3. Czy nowy dysk nawet jak jest na nim zapisany back up musi zostać sformatowany przez konsolę a jeśli tak to czy wówczas utracę zapisane na nim dane w postaci back upu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Ja mam pytanie chcę dokonać wymiany dysku. Back up zrobiłem na nową 320GB którą chcę umieścić teraz na stałe do konsoli. Po uruchomieniu konsola nie startuje z dyskiem na którym zrobiłem back up. Prawdopodobnie wymaga to wpierw przywrócenia danych?

Moje pytanie jak to zrobić:

1.Czy dysk nie wystartuje z zapisanymi danymi w postaci back upu ?

2. Czy mogę teraz w takim razie przenieść te dane bezpiecznie na dysk w komputerze gdzie mam pliki w NTFS a następnie dopiero na starą 80 i ją podłączoną przez USB dopiero przywracam dane na nowy dysk?

3. Czy nowy dysk nawet jak jest na nim zapisany back up musi zostać sformatowany przez konsolę a jeśli tak to czy wówczas utracę zapisane na nim dane w postaci back upu ?

1) nie

2) dokładnie tak

3) musi być sformatowany - tracisz dane - ale wcześniej wykonujesz pkt 2.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) nie

2) dokładnie tak

3) musi być sformatowany - tracisz dane - ale wcześniej wykonujesz pkt 2.

Pozdrawiam

Dzięki ale chyba nic z tego nie będzie... Bo wgraniu back upu na dysk nie odzyskałem większości danych. Pojawiły się wyłącznie konta w tym bez jednego nie wiem czemu oraz save. Moja kopia zapasowa to prawie 30GB a jak odzyskuję dane pokazuje że odzyskać można tylko część wszystkie dane ze stora utracone.

Prawdopodobnie dlatego, że dostałem inny model konsoli i na tym systemie nie mam możliwości ich przywrócenia... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dlatego, że dostałem inny model konsoli i na tym systemie nie mam możliwości ich przywrócenia... ?

Tak właśnie. Pełen backup można przywrócić tylko na tej samej konsoli.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELP!! Mam problem dzisiaj włączam konsole i wyskakuje mi okno że konsola musi przywrócić dane z dysku twardego . To biore opcje ok i cała operacja przebiega bez większych problemów. Tylko że po skończeniu przywracania danych robi się reset i od nowa robi całą operacje przywracania i tak w kółko od 1 godziny :/ .HELP !!

Mam jeszcze drugie pytanie czy jak kupie nowy dysk twardy to musze podpiąć do niego pendrive z back-upem danych i całym systemem operacyjnym??? Nie mam jak zrobić back-upa bo nie moge wogóle odpalić konsoli i wejsc do XMB :(((( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowiec normlanie zmiana hdd u mnie to nie dziala. mam problem z konsola. otóż o co chodzi. zacznę po kolei. przede wszystkim w konsoli przestał działać napęd. całkowicie, jak chciałem włożyć płytę to piknęło po mrugało na niebiesko i nie wciągało w ogolę płyty.cały mechanizm nie chodzi. Laser ok jest. ale nie o to się rozchodzi, któregoś dnia włączam konsole jest update ten teraz 3.30. daje ok oczywiście idą % idą i na około 73% amen jakieś pytania i reset i tak ciągle. to wpadłem na pomysł eh by konsole podpiąć pod PC, i z formatowałem przy użyciu Windowsa xp (tak jakbym wgrywał na nowo system do PC).wiec jakaś tam partycje utworzyło). jak już zaczynała się instalacja były pytania odłączyłem go bezpiecznie i podpinam do PS3. I nic ciemność. konsola po jakiś 5-7 sekundach gaśnie przy czym ciągle ciemno jest. a powinno być jakieś rozpoczęcie nawet jak dysku nie mam, jak wyciągnę go tez cisza. i jak wchodzę w racovery menu Restart System.: Ponowne uruchomienie systemu PLAYSTATION 3.

Restore Default Settings: resetuje i cisza off.

Restore File System: resetuje i cisza off-. Rebuild Database: The hard disc cannot be accessed .

Restore PS3 System The hard disc cannot be accessed. i jak wyskoczy to i dam np rebuild albo odwrotnie to wyskakuje .The Correct Hard Disk Was Not Found cannot start .

System Update: .wyszykuje z pena i wyszukuje i nic, nie znajduje bo ciągle checking.

proszę o jakieś rady.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi na myśl to podłącz pod PC dysk i usuń partycje tak by dysk był bez żadnych partycji

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o jakieś rady.

pozdrawiam.

Nie wiem, głupi jesteś czy co? Masz swój temat, dostałeś rady. Piszesz nowe tematy, nowe posty i odświeżasz stare topiki. Uważasz że jak napiszesz ten sam problem w kilku różnych miejscach to naprawisz swój dysk, czy o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że gdzieś to czytałem - warna mu - ale mimo wszystko niech sprawdzi to co napisałem

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to może inaczej czy moge poprostu wsadzić nowy dysk do konsoli bez robienia wcześniejszego back-upu systemu . Tylko wsadze dyska a reszte zrobi konsola zainstaluje to co potrzebne bez wsadzania pendriva itp. z kopią zapasową systemu który miałem na starym dysku????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to może inaczej czy moge poprostu wsadzić nowy dysk do konsoli bez robienia wcześniejszego back-upu systemu . Tylko wsadze dyska a reszte zrobi konsola zainstaluje to co potrzebne bez wsadzania pendriva itp. z kopią zapasową systemu który miałem na starym dysku????

A twoje dane to on weźmie z MATRIXA pardon.gif

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ale nie musi . Nie mam jak zrobić back-upa bo nie moge się dostać do XMB!!Pyptam tylko czy back-up to konieczność ?!?!Czy jak włoże nowy dysk to konsola go sformatuje i będzie wszystko tak jak na nowej konsoli :P ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ale nie musi . Nie mam jak zrobić back-upa bo nie moge się dostać do XMB!!Pyptam tylko czy back-up to konieczność ?!?!Czy jak włoże nowy dysk to konsola go sformatuje i będzie wszystko tak jak na nowej konsoli tongue.gif ??

Nie nie jest to konieczność - będziesz miał konsolę jak nówkę - wszystko sobie poustawiasz od początku cool.gif

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×