Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym wymienić dysk w konsoli (moje 40gb wciaz sie zapycha i jestem zmuszony usuwać stare dobre dema kosztem nowych, to samo sie tyczy instalek) na 320GB

Ale nie jestem pewien czy dobrze wybrałem.

https://mado.strefazysku.pl/index.php/produkt/137022/_320GB_2_5_SATAII_8MB_5400RPM_HM321HI

5400RPM - jest.

320gb - jest.

2,5" - jest.

Teraz jest kwestią czy Interfejs będzie pasował, czy nie będzie niepotrzebnych opóźnień/zawiech/problemów z odczytaniem/ i czy w ogóle będzie działać.

Lub czy po prostu nie ma jakiegoś lepszego/wydajniejszego (nie chodzi o cene, ale miło by bylo jakby bylo w granicach 200-250zł)

Prosiłbym o w miarę szybką odpowiedź, chciałbym juz dziś go zamówić.

pozdrawiam

edit: o ewentualnie lepsze dyski, proszę o linki z owego sklepu (mado)

Edytowane przez Alu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten dysk od paru tygodni i nie narzekam :) wszystko działa poprawnie dużej różnicy nie zauważyłem, poza oczywistą czyli znacznym zwiększeniem wolnej powierzchni !!

Jedyna rada Fat32 format nic nie daje - nawet całkowite dopóki nie zrobisz zwykłego formatu pod windowsem NTFS) a następnie tylko w Fat32Format wybierasz szybki format na FAT32 zmienia typ plików i dysk od razu widoczny dla konsoli !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

Czy ten dysk seagate będzie dobry?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez Bełek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie taki zamówiłem (z tą różnicą, że o pojemności 500GB) - jutro mam odebrać i będę się bawił w instalację.

Pytanie hipotetyczne - czy jeśli za jakiś czas wymienię PSa na inny model (mam Fata ale za jakiś miesiąc chcę przesiąść się na slima) - przełoże dysk to czy będzie wszystko ok? (tj. czy w Slimie pójdą gry z psstore zainstalowane na Facie ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jestem zielony w tych tematach. Gdybym chciał wymienić starego PS3 na Slima, udałoby mi się zrobić backup dysku który mam teraz (40 gb) to na nowej konsoli nie mógłbym przywrócić wszystkich danych które mam teraz na dysku? Mam tu na myśli savy, trofea. Bo nie wiem czy jest warto :P ogólnie mój "chlebak" już trochę ma i poza tym że czasami w trakcie grania wyłączy się to wszystko jest w porządku (najczęściej wyłącza się w wakacje czyli kiedy jest ciepło, otwarte okna nic nie pomagają ;p czasami dzieje się tak po kilkunastu minutach od włączenia konsoli.)

Więc przede wszystkim nie wiem czy warto zmieniać :P

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scooby-Doo jestem na tym samym etapie (tj. wymiana konsoli) i powoli ogarniam temat. Jeśli chce się zachować stare dane to jedyne co pozostaje to "Przesyłanie danych" - link do instrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak pomyślałem i w zasadzie chyba będę miał możliwość zrobienia tego, także już przestudiowałem tą instrukcje, ale dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pls help.mam problem z dyskiem otoz chce przelozyc dysk z sonki do sonki ;) na obydwoch jest 3.40FW ale jak przekladam to sonka mowi ze na HDD nie ma takiego FW.(press START AND SELECT), i zaczyna szukac i nic.

Jak ktos mial ten sam problem to powinien wiedziec o co mi chodzi.

Pls help.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co robisz? jak przelozysz dysk to druga konsola zawola o format

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie w tym przypadku, nie bede sie rozpisywal ale jak ktos ma taki komunikat connect the controller so to USB. The system software cannot be run correctly. press the ps button to try to restart the system. If the system cannot be restarted, thr system partion of the hard disk must be reformatted and you must reinstall the system software. Connect storage media that containes update 3.40 w tym przypadku.

Czyli zgrac na CD update ze strony Sony albo wrzucic go na Pen Drive tylko nie wszystkie peny dzialaja.

Nic poza Update-em niemoze sie znajdowac na CD Badz PD trzeba jeszcze stworzyc folder PS3 w tym nastepny folder UPDATE i tam wkleic update.

Peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zgrac na CD update ze strony Sony albo wrzucic go na Pen Drive tylko nie wszystkie peny dzialaja.

Nic poza Update-em niemoze sie znajdowac na CD Badz PD trzeba jeszcze stworzyc folder PS3 w tym nastepny folder UPDATE i tam wkleic update.

Peace.

wiekszych bzdur nie slyszalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiesz o co chodzi to sie nie wypowiadaj prosty czlowieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiesz o co chodzi to sie nie wypowiadaj prosty czlowieku

To jak już zrobisz update z płyty cd to napisz... albo nagraj, chciałbym to zobaczyć :biggrin:

A to że ps3 nie czyta niektórych pendrivów jest co najmniej dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 nie UPGRADE tylko UPDATE jest roznica.

Po 2 juz ci mowilem i to wyjasnilem.

Po 3 nie wiesz o co chodzi nie pisz bedziesz mial ten problem ze zmiana dysku to do tego wrocisz.

To jak już zrobisz update z płyty cd to napisz... albo nagraj, chciałbym to zobaczyć :biggrin:

A to że ps3 nie czyta niektórych pendrivów jest co najmniej dziwne...

nastepny ktory sie madrzy poczyta.

http://uk.gamespot.com/pages/forums/show_msgs.php?topic_id=25785153

poczytaj sobie jak znasz angielski ale pewnie nie wiec ci odrazu odpowiem ze tak Firmware mozna zrobic z dysku CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, 3 letni link

ale ty jestes glupi jezu :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie jak znasz angielski ale pewnie nie wiec ci odrazu odpowiem ze tak Firmware mozna zrobic z dysku CD.

Zaskoczę cię, znam angielski. "Zrób" swoje firmware z CD to pogadamy.

Nie wywyższaj się tak, bo doskonały nie jesteś. (polecam słownik ortograficzny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

mam taki problem robilem backup i zmiane dysku i nie zachowały mi sie savy do gier czy da się je przegrać z drugiego dysku podłaczonego z drugą konsola ??

czy byście mogli mi teraz poradzic :) z góry dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

mam taki problem robilem backup i zmiane dysku i nie zachowały mi sie savy do gier czy da się je przegrać z drugiego dysku podłaczonego z drugą konsola ??

czy byście mogli mi teraz poradzic :) z góry dzieki :)

Jak poczytasz to się dowiesz, że każdy dysk w innej konsoli przechodzi format

Pozdrawiam i życzę skila do czytania +5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×