Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wymienić dysk twardy w mojej konsolce FAT 80, chciałbym się zapytać jaki dysk w przedziale 320 do 500 gb polecacie oraz mam parę pytań organizacyjnych:P:

1) czy na dyskach niektórych firm przycinają się gry?, czytałem, że killzone 2 i LBP przycinają się na Seagate'ach a na WD już nie;

2) czy jak zrobię backup dysku (mam zamiar skasować instalki zostawić tylko dodatki i save'y) to cała zawartość zostanie przywrócona na nowy dysk, boję się, że stracę save'y zabezpieczone przed kopiowaniem jak Killzone, Demons Soul's czy Assassin 2,

3) jak wygląda sprawa zakupionych wspólnie z innymi graczami dodatków i gier ( mam dodatki do LBP i 2 gierki na PSX na dysku) czy je stracę czy też będą chodzić?

4) czy jak będę chciał włożyć z powrotem starą 80 to czy będzie chciała konsola formatować ten dysk czy można swobodnie sobie zmieniać je w obrębie jednej konsoli?

5) czy wszystkie profile konsoli kopiuję się bez problemów? bo gdzieś na forum chyba czytałem, że komuś zniknęły profile ale to było przy jakimś starszym sofcie

6) czy zmiana dysku jest bezpieczna jak mam soft 3,41, bo podobno jakieś problemy były jak ktoś miał nie orginalny dysk, ale nie jestem dokładnie pewien;

Osobiście polecam Ci dysk, który i ja kupiłem: Western Digital Scorpio Blue 500GB

Kupiłem go z www.x-kom.pl po znajomości za 230zł, ale normalnie chodzi u nich za ok. 245zł.

1) nie wiem. jeszcze żadna gra mi się nie zacinała (posiadam dysk firmy WD)

2) nie martw się o save'y. Wszystko będziesz miał przegrane na nowy dysk

3) dodatki i gierki będą przegrane razem z saveami i ustawieniami użytkownika (tapeta, itp.)

4) będziesz mógl swobodnie ją włożyć spowrotem. Ja wiele razy wyjmowałem starą 40 (GB), wkładałem z powrotem i wszystko działało

5) wszystkie profile zostają. Osobiście Ci to potwierdzam

6) ja wymieniłem 40 na 500GB, oczywiście z softem 3.41 i wszystko jest cacy.

Nie ma żadnych strat danych ze starego dysku. Robisz KOPIĘ ZAPASOWĄ i całość przegrywasz na nowy dysk

kamil7f1.png

Edytowane przez kamil7f1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na filmiku jest pokazane ze robi backup na zewnetrznym dysku i jest to 750 KB, czy mozna zrobic ten backup na pendrivie (oczywisice sformatowany na FAT32) ??

Edytowane przez thenat17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na filmiku jest pokazane ze robi backup na zewnetrznym dysku i jest to 750 KB, czy mozna zrobic ten backup na pendrivie (oczywisice sformatowany na FAT32) ??

Oczywiście, że można zrobić backup na pendrive.

Ja np. to zrobiłem na dysk zewnętrzny, ponieważ miałem 22GB.

kamil7f1.png

Edytowane przez kamil7f1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja muzyki /zwistunow filmow / gier / nie mam / nie trzymam na ps3, wiec mysle ze ten backup niewielki bedzie, a czy pendrive ma byc zrobiony pod FAT32 ? czy moze byc ntfs ? (aktualnie jest na ntfs)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja muzyki /zwistunow filmow / gier / nie mam / nie trzymam na ps3, wiec mysle ze ten backup niewielki bedzie, a czy pendrive ma byc zrobiony pod FAT32 ? czy moze byc ntfs ? (aktualnie jest na ntfs)

Wydaje mi się, że powinien być zrobiony pod FAT32.

W każdym bądź razie ja mam swój zrobiony pod FAT32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam dysku zewnetrznego z hdd2,5 cala chce zrobić poprostu podmianę hdd w konsoli z fat hdd 80 gb pójdzie na obudowy dysku zewnetrznego natomiast ten do ps3. Jaki hdd zewnetrzny kupić chyba ze łatwiej bedzie dokupić sobie sma obudowę do hdd zewnetrznego i osobna hdd do ps3?

Edytowane przez zlyathcx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak jak w temacie potrzebuje dysku do PS3 wiem ze to SataII itp. jednak chce sie zapytac moze macie jakies polecone tanie strony z takim sprzetem ? Interesuje mnie pojemnosc do 500GB. Prosze o ewentualne linki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam dysku zewnetrznego z hdd2,5 cala chce zrobić poprostu podmianę hdd w konsoli z fat hdd 80 gb pójdzie na obudowy dysku zewnetrznego natomiast ten do ps3. Jaki hdd zewnetrzny kupić chyba ze łatwiej bedzie dokupić sobie sma obudowę do hdd zewnetrznego i osobna hdd do ps3?

Zależy jak pojemny chcesz mieć nowy dysk. Najlepiej sprawdź cenę dysku zewnętrznego (pojemności jakiej potrzebujesz), a potem porównaj do ceny dysku HDD + obudowy (do 80-tki).

Co do firmy/modelu dysku, każdy będzie dobry (spełniający obecne parametry).

Ale osobiście polecam ten co ja kupiłem (kilka postów wyżej)

kamil7f1.png

Witam tak jak w temacie potrzebuje dysku do PS3 wiem ze to SataII itp. jednak chce sie zapytac moze macie jakies polecone tanie strony z takim sprzetem ? Interesuje mnie pojemnosc do 500GB. Prosze o ewentualne linki :)

www.x-kom.pl

Kupiłem u nich swój dysk i szczerze ich polecam. Ceny mają bardzo atrakcyjne.

Kilka postów wyżej napisałem o tym.

kamil7f1.png

Edytowane przez kamil7f1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa związana z wymianą dysku załóżmy że stary dysk zostawię sobie na tzw. czarną godzinę nieruszony tzn wyciągnięty z konsoli bez grzebania formatowania, gdy na nowym większym pojawią się aktualizacje softu konsoli FW to wrzucając stary dysk konsola ze starym FW będzie działała czy tez wypluje jakieś błędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie dzialala jak gdyby nigdy nic, a po zalogowaniu bedziesz musial zrobic aktualizacje softu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy zrobię beck up na przenośne hdd to przerzuci mi wszystkie dane z konsoli ściągniete gry, dema, filmy wszystkie profile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy zrobię beck up na przenośne hdd to przerzuci mi wszystkie dane z konsoli ściągniete gry, dema, filmy wszystkie profile?

Na back up'ie będziesz miał wszystkie dane, które obecnie masz na ps3.

Tak więc, wszystko będziesz miał skopiowane

kamil7f1.png

Edytowane przez kamil7f1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie troszkę z innej beczki, a mianowicie czy opcja przenoszenia "danych" ze starej konsoli do nowej konsoli, to jak sama nazwa funkcji mówi przenosi dane czy je kopiuje? Jak ktoś np. chciałby korzystać z dwóch konsol.

Czy jak zrobię backup na facie to będę mógł te dane przywrócić już na nowej konsoli (slimce)?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie troszkę z innej beczki, a mianowicie czy opcja przenoszenia "danych" ze starej konsoli do nowej konsoli, to jak sama nazwa funkcji mówi przenosi dane czy je kopiuje? Jak ktoś np. chciałby korzystać z dwóch konsol.

Czy jak zrobię backup na facie to będę mógł te dane przywrócić już na nowej konsoli (slimce)?

Pozdrawiam.

Wejdź w opcje i kliknij PRZESYŁANIE DANYCH. Wszystko jest tam krok po kroku opisane (dane z konsoli nr.1 są usuwane i przeniesione na konsole nr.2)

Jak zrobisz backup'a na facie, to oczywiście będziesz mógł je przywrócić do nowej konsoli

Jeżeli chcesz korzystać z dwóch konsol, lepiej zrób sobie back up'a.

kamil7f1.png

Edytowane przez kamil7f1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można wymienić twardziela w ps3? Jest 80 a chciałbym większy. I czy to, że gwarancja jeszcze obejmuje konsolę to problem? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w opcje i kliknij PRZESYŁANIE DANYCH. Wszystko jest tam krok po kroku opisane (dane z konsoli nr.1 są usuwane i przeniesione na konsole nr.2)

Jak zrobisz backup'a na facie, to oczywiście będziesz mógł je przywrócić do nowej konsoli

Jeżeli chcesz korzystać z dwóch konsol, lepiej zrób sobie back up'a.

kamil7f1.png

Dziękuje za odpowiedź, teraz wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można wymienić twardziela w ps3? Jest 80 a chciałbym większy. I czy to, że gwarancja jeszcze obejmuje konsolę to problem? Pozdro

Na youtube znajdziesz filmiki z wymianą dysku.

1) z boku konsoli jest klapka

2) otwierasz ją i odkręcasz śrubkę

3) wysuwasz obudowę z dyskiem

4) odkręcasz 4 śrubki (krzyżaki) i wyjmujesz dysk

5) wkładasz nowy dysk

6) teraz wszystko skręcasz z powrotem

OCZYWIŚCIE wcześniej robisz back up danych ze starego dysku (twoja 80-tka) i wgrywasz potem na nowy dysk

Będzie ci jeszcze potrzebna najnowsza aktualizacja na pendrive - TO AKURAT JEST OPISANE W INSTRUKCJE KONSOLI PS3

>>>>WYMIANA DYSKU NIE INGERUJE W GWARANCJĘ, JEST DOZWOLONA. NIC SIĘ NIE TRACI<<<<

kamil7f1.png

Edytowane przez kamil7f1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałem się zapytać czy jest możliwość sklonowania dysku z PS3? posiadam dysk 250gb i coś z nim się dzieje ostatnimi czasy bo mi konsola czasami długo myśli albo przycina się także chciałbym go wymienić póki jeszcze nie padł :) Mam drugi dysk 250gb i teraz pytanie czy można zrobić taką operację n.p. Norton Ghost'em? czy jest taka możliwość? będzie to działać? jeżeli ktoś już coś takiego zrobił to niech zdradzi jaki program najlepszy :) dziękuje serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości.

to jak najlepiej zrobić żeby to przegrać? mam 70% filmów na dysku w HD powyżej 4gb więc FAT32 i backup odpada :// ~200gb zajęte. Trophy i Save'y to nie problem, najbardziej szkoda tych filmów w HD bo nie mam tego jak zagrać (przerzucałem przez media server po LAN'ie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam kilka pytan co do rzeczy ktore robi backup. Czy kopiuje on tez dema i gry z PSN?? Chodzi mi tez o gry z PSOne. 2 pytanie to to, czy wszystkie savy moge przeniesc na nowy dysk, bo czytalem ze z niektorych gier sie nie da np. Heavy Rain. Bardzo mi zalezy na tym aby sie dalo skopiowac pelne wersje gier. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backup przekopiuje wszystko od a do z - backup zadziała jedynie na tej konsoli na której był zrobiony.

Wszystkie savy możesz przenieść tylko i wyłącznie przez Backup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×