Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

ale na Ps3 max możesz mieć 250Gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polis prosze Cie nie komentuj jak sie na tym nie znasz.... bierz Seagate Momentus 500Gb 7200 RPM 16mb pamięci, wiecej pamieci oraz wieksza ilosc obrotow co da szybsza prace konsoli. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam pytanie czy firmware jest na dysku twardym ps3 czy nie bo chciał bym wymienic dysk i chce sie dowiedziec czy będę mogł zainstalowac sobie firmware np 3.42 a nie 3.50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz wgrac starszy, jedynie jak bedziesz chcial polaczyc sie z PSN to ci bedzie kazal sciagnaqc najnowszego. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lizer nie bardzo wiem o co ci chodzi z tym jaki ty masz firmware 3.50 i chcesz zejść na niższy bo nie rozumiem. Bo ja mam podobne pytanie tylko ze posiadam PS3 z wersja 3.42 i chce dać nowy dysk czy kiedy dam nowy dysk będę mógł wgrać starsze oprogramowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak! FW mozna wgrac jakie sie chce, jedynie nie da sie wtedy polaczyc z PSN poniewaz trzeba wtedy pobrac najnowsze FW a tak to mozesz normalnie wgrac z pendrive stare FW i korzystac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stare PS3 z 40gigowym dyskiem, jeden z pierwszych modeli sprzedawanych w Polsce. Gram tylko w COD i Fifę więc pojemność dysku mi starczała ale ostatnio dostałem gratis dysk SEGATE 2.5'', 250GB, SATA/300, 7200RPM, 16MB cache. Pojemność nie za duża, a darowanemu koniowi w gębę się nie patrzy więc zabrałem się za wymianę. Wszystko zrobiłem zgodnie z Waszymi radami i dysk śmiga jak szalony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poniżej opiszę sposób w jaki udało mi się zmienić wewnętrzny dysk w konsoli przy minimalnych kosztach.

Z uwagi na fakt, że zamontowany od nowości dysk w mojej PS3 fat zaczął się zapełniać po brzegi, zacząłem szukać w necie czegoś większego.

Jakiś czas wcześniej kupiłem dysk przenośny (A-DATA NH92) 250 Gb na który zrzucałem filmy i mp3 poprzez kabel USB.

Już miałem kupować na alledrogo dysk do mojej czarnuli, gdy nagle doznałem olśnienia.

Rozkręciłem dysk przenośny o którym pisałem powyżej i jak się okazało był to 2,5 calowy dysk SATA. Wystarczyło wysunąć go z płytki łączącej gniazdo ze złączem USB i przełożyć do PS3.

I teraz szybki opis od początku co zrobiłem:

1. Na dysk przenośny (jeszcze przed jego rozebraniem) zrobiłem pełny backup z konsoli;

2. Dysk przenośny podłączyłem do komputera i przeniosłem uprzednio zrobiony backup na dysk komputera;

3. Wyjąłem dysk wewnętrzny z konsoli (operacja banalnie prosta) i włożyłem na jego miejsce dysk wykręcony z dysku przenośnego;

4. Po włączeniu konsoli sformatowała ona nowy dysk i poprosiła o firmware;

5. Stary dysk z PS3 przełożyłem do obudowy dysku przenośnego, wszystko skręciłem i podłączyłem do komputera. Zrobiłem format „nowego” dysku przenośnego (koniecznie FAT32) i zrzuciłem na niego wcześniej zgrany backup oraz firmware (musi być w katalogu PS3->UPDATE);

6. Dysk przenośny podłączyłem do konsoli, wgrałem firmware i backup;

Konkluzja:

Dysk 250Gb wraz ze wszystkimi danymi jakie miałem wcześniej jest w konsoli - 3 x więcej miejsca niż poprzednio.

Stary dysk z PS3 (80Gb) spełnia znakomicie swoje zadanie w obudowie dysku przenośnego.

Oszczędziłem na zakupie kolejnego dysku (oczywiście coś za coś, czyli teraz dysk przenośny ma mniejszą pojemność).

Mam nadzieję, że powyższy sposób przyda się osobom na tym forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polis prosze Cie nie komentuj jak sie na tym nie znasz.... bierz Seagate Momentus 500Gb 7200 RPM 16mb pamięci, wiecej pamieci oraz wieksza ilosc obrotow co da szybsza prace konsoli. Pozdrawiam

konsola zupelnie nie korzysta z dobrodziejstwa 7200 RPM (wina kontrolera dysku), co do 16mb zdania sa podzielone.

Tak! FW mozna wgrac jakie sie chce, jedynie nie da sie wtedy polaczyc z PSN poniewaz trzeba wtedy pobrac najnowsze FW a tak to mozesz normalnie wgrac z pendrive stare FW i korzystac

jesli na konsoli (przed wymiana dysku) bylo juz zainstalowane nowe firmware, to na nowym dysku nie bedzie mozna zainstalowac starego. przykladowo: masz konsole z FW 2.00, wkladasz jej nowy dysk, konsola prosi o pliki z firmware. przyjmie tylko FW 2.00 i w gore, nie przyjmie 1.99 i w ponizej. informacje o FW zapisywane sa takze w pamieci flash konsoli a nie tylko samym dysku. gdyby twoja teoria byla prawdziwa, to bylby banalny sposob na downgrade konsoli. bylby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak! FW mozna wgrac jakie sie chce, jedynie nie da sie wtedy polaczyc z PSN poniewaz trzeba wtedy pobrac najnowsze FW a tak to mozesz normalnie wgrac z pendrive stare FW i korzystac

potwierdzam slowa prart'a. nie mozna wgrac starszego softu niz aktualnie zainstalowany.

jak kolega Kitana sie nie zna to niech w blad nie wprowadza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak kupie nowy dysk to i tak będę musiał mieć soft 3.42

tak. badz wyzszy (jak chcesz wejsc online).

Edytowane przez prart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem w sumie nie mam pojęcia o co chodizi nie jestem orłęm w tych sprawach, w sumie wydawało mi sie że wymiana dysku jest prosta ale wyszły problemy ;-) kupiłem dysk Hitachi 320gb sata 3.0GB/s 5400RPM (HTS545032B9A300) sformatowałem na fat32 gdy startuje system pojawia się komunikat "Nie znaleziono odpowiednich danych do aktualizacji. Podłącz nośnik zawierający dane do aktualizacji wersji 3.50 lub nowszej, a następnie jednocześnie naciśnij przyciski START i SELECT" a wcześniej pojawiła się informacja ze dysk nie jest sformatowany, w sumie na pendrive mam to co prosi (dodaje że mieszkam w holandii nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ) i nic nie dzieje konsola NO. CECHL04 pewnie dla was to proste, mam nadzieje że że żaden z was orły mni eniewyśmieje, pozdrawiam i proszę o pomoc z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem w sumie nie mam pojęcia o co chodizi nie jestem orłęm w tych sprawach, w sumie wydawało mi sie że wymiana dysku jest prosta ale wyszły problemy ;-) kupiłem dysk Hitachi 320gb sata 3.0GB/s 5400RPM (HTS545032B9A300) sformatowałem na fat32 gdy startuje system pojawia się komunikat "Nie znaleziono odpowiednich danych do aktualizacji. Podłącz nośnik zawierający dane do aktualizacji wersji 3.50 lub nowszej, a następnie jednocześnie naciśnij przyciski START i SELECT" a wcześniej pojawiła się informacja ze dysk nie jest sformatowany, w sumie na pendrive mam to co prosi (dodaje że mieszkam w holandii nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ) i nic nie dzieje konsola NO. CECHL04 pewnie dla was to proste, mam nadzieje że że żaden z was orły mni eniewyśmieje, pozdrawiam i proszę o pomoc z góry dziękuje

Witam,

ostatnio wymieniałem dysk w PS3 i mam kilka "przejść" z tym związanych. Dlatego polecam Ci co następuje:

- sprawdź dokładnie czy w pendrivie masz umieszczony plik z firmware UPDAT.PUP w foldrze PS3/UPDATE (wszystko pisane z wielkich liter, nawet plik z firmware);

- jeżeli nie jest to wina źle zamieszczonego pliku (nie te foldery lub ich nazwy nie zapisane z wielkich liter), to sprawdź pendriva.

U mnie właśnie to była jego wina. Na począku firmware był widoczny, ale przy około 48% instalacji wyskakiwał komunikat, ze firmware nie został znaleziony (sic!).

Jak się okazało była to wina pendriva - po około 3 minutach wchodził w stan "czuwania" i przestawał być widoczny dla konsoli. Najlepiej jeżeli nagrasz firmware na jakąs inną pamięć przenośną i spróbujesz ponownie.

Z własnych obserwacji widzę, że im "prostsza" pamięć przenośna (bez udziwnień) tym mniej problemów z instalacją firmaware.

Miałem firmowego pendriva, który przy uruchamianiu na komputerze najpierw musiał się zainstalować i uruchamiał jakiś program do odpalania.

PS3 miało duże problemy z jego rozpoznaniem (raz widoczny raz nie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, które nie dotyczy samej wymiany dysku. A mianowicie mam na starym dysku bete LBP2 i AC:B, czy jak je usunę to będę mógł je ponownie ściągnąć na nowy dysk?

Edytowane przez PawelGt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie powoli do wymiany dysku na wiekszy. Zalezy mi by byl szybszy (7200obr) niz fabrycznie montowany w plejce (mam 80ke) i wiekszy - obstawiam 500 i wiecej, ale przede wszystkim by sie nie grzal. Z tego co czytam to ten Samsung http://www.ceneo.pl/1880067 sie nie grzeje. Tylko wartosci temperatur podawane na stronach sa raczej z PC gdzie chlodzenie bywa lepsze. Macie doswiadczenie z tym modelem? Nie mialem jeszcze dysku Samsunga (mam ich TV ale firmie tej nie ufam jako ze robi wszystko od czolgow przez rtv/agd po sprzet pc) wiec martwie sie tez o jakosc, dotad doswiadczenia mam raczej z Seagate, WD, IBM, Hitachi.

O tym Samsungu pisza ze do 30C w PC miewa i raczej nie przekracza tej warkosci... To jest SATA II ale ma zworki do przestawienia na SATA I (nie ma trybu auto chyba) wiec to raczej nie problem. Wszystko rozbija sie o to czy w PS3 tez takie temp by miewal. Bo jak tak to super...

Jak nie ten, to moze jakis inny chlodny i pojemny 7200 polecicie? Przegladam sobie watek ale sporo tu opnii i ciezko cos z tego wszystkiego wywnioskowac :)

Edytowane przez jashiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, obecnie mam 160 GB wersję, ale mam obok mnie 500 GB dysk z laptopa.

Moje pytanie, czy jeśli zrobię backup w PS3 to zawiera się w nich również zapis stanu gier? Nie chciałbym stracić wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższy czwartek odbieram nowy dysk twardy,zakupiony do swojej konsoli PS3.

Tym razem mój wybór padł na dysk Seagate Momentus XT 320GB 7200 obr./min. (dysk hybrydowy)

Link do wspomnianego dysku Seagate Momentus XT 320GB Hybrid

Czy ktoś z Użytkowników używa tego dysku w swojej konsoli,jeśli tak to jak się sprawuje i czy mój wybór był w tym wypadku dobry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda pieniędzy na tak dobry dysk do PS3, różnicy nie odczujesz, bo stary dobry PS3 korzysta jeszcze z SATA I i transfer jest ograniczony, nawet dyski SSD są BARDZO ograniczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"bo stary dobry PS3 korzysta jeszcze z SATA "

PS3 stary :verymad: nie bluźnij w ten sposób na Forum stricte o PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem, podczas wymiany dysku w końcowej fazie odzyskiwania danych (opcja Restore ) po osiągnięciu 85% cały proces znacznie zwolnił.

Po 2 godzinach doszło do 93% a że było już późno musiałem anulować cały proces.

Czy miał ktoś podobne objawy?

Info: PS3 FAT 60 GB -> 640 GB (Samsung HM641JI 640GB)

Pozdrawiam.

Ps. Dzisiaj będę próbował jeszcze raz i tym razem poczekam aż do skutku.

Edytowane przez SolidAREK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem, podczas wymiany dysku w końcowej fazie odzyskiwania danych (opcja Restore ) po osiągnięciu 85% cały proces znacznie zwolnił.

Po 2 godzinach doszło do 93% a że było już późno musiałem anulować cały proces.

Czy miał podobne objawy?

Info: PS3 FAT 60 GB -> 640 GB (Samsung HM641JI 640GB)

Pozdrawiam.

Ps. Dzisiaj będę próbował jeszcze raz i tym razem poczekam aż do skutku.

Ja wlasnie kilka dni temu zmienialem na taki dysk. Generaleni proces robienia backupu i jego odtwarzania jest bardzo dlugi (u mnie migracja z 80GB) trwal ponad 2 godziny. Nie obserwowalem paska postepu po prostu bylem w tym czasie w innym pokoju.

Kilka przydatnych hintow odnosnie calego procesu opisalem na swoim blogu. Warto sie zapoznac:

http://tomiga.wordpress.com/2010/10/14/wymiana-dysku-w-ps3/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×