Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

  Witam mam uszkodzoną konsole i mam pytanie jak dysk z ps3 sformatować jakoś przez komputer? Nie mam u kogo sformatować przez konsole dlatego pytam się .... 

Edytowane przez misiek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz go sformatować???

Bo mam tam troche osobistych danych a chce sprzedać pleja jako uszkodzonego więc nie chce żeby ktoś przeglądał moje rzeczy osobiste

 

Edytowane przez misiek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem, podczas wymiany dysku w końcowej fazie odzyskiwania danych (opcja Restore ) po osiągnięciu 85% cały proces znacznie zwolnił.

Po 2 godzinach doszło do 93% a że było już późno musiałem anulować cały proces.

Czy miał ktoś podobne objawy?

Info: PS3 FAT 60 GB -> 640 GB (Samsung HM641JI 640GB)

Pozdrawiam.

Ps. Dzisiaj będę próbował jeszcze raz i tym razem poczekam aż do skutku.

EDIT

Witam ponownie.

Po pewnych komplikacjach, wymiana zakończyła się pozytywnie.

Jednak przy SONY trzeba być cierpliwym nie tylko z premierą GT5 :P

Na poważnie, przy 85% (Restore) proces wyraźnie zwolnił, pozostałe 15% trwało ponad 1,5h - całość 2,5h.

Przypuszczam że konsola robiła coś w stylu pełnego formatowania wolnej części dysku.

Dysk podłączyłem do PS3 bezpośrednio po zakupie w sklepie. Konsola sama utworzyła partycje i ją sformatowała.

Po odzyskaniu danych, cała zawartość wróciła do stanu poprzedniego. Konieczne było tylko synchronizowanie pucharków.

Co do samego dysku Samsunga to jak nie padnie :D to można go z czystym sumieniem polecić. Jest tani, cichy, wydajny i się nie grzeje.

Pozdrawiam.

Edytowane przez SolidAREK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jako ze kupilem niedawno uzywana konsole mam do was pare pytan

zanim zalozylem konto na forum przegladnalem je w poszukiwaniu odpowiedzi ale nie znalazlem

07102010105.th.jpg

wiec moje pytania brzma

1. na jaki format plikow musze sformatowac dysk ata 60gb by ps3 widzialo mi go jako pamiec wymienna "tak jak pendriva" bym mogl zgrac kopie zapasowa dysku ktory jest w konsoli

2. czy oplaca sie wymieniac dysk w konsoli na wiekszy jesli w srodku mam 80gb ?? "prawdopodobnie bede kupowal gry z ps3 strore" i jak wielki dysk maksymalnie mozna wlozyc do ps3 bo myslalem nad wyborem 500gb lub 1tb

3. na jaki format plikow ps3 formatuje nowo wlozony dysk ??

i jeszcze jedno pytanie jesli sie okaze ze dysk zewnetrzny musi byc na fat32 to jak zrobic by dysk zostal sformatowany z ntfs na fat32 ??

z poziomu systemu przez opcje formatuj moge dac tylko ntfs lub exFAT

a przez cmd format H:fs/fat32 po 99~100% wyskakuje mi taki blad

fat32.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. na jaki format plikow musze sformatowac dysk ata 60gb by ps3 widzialo mi go jako pamiec wymienna "tak jak pendriva" bym mogl zgrac kopie zapasowa dysku ktory jest w konsoli

2. czy oplaca sie wymieniac dysk w konsoli na wiekszy jesli w srodku mam 80gb ?? "prawdopodobnie bede kupowal gry z ps3 strore" i jak wielki dysk maksymalnie mozna wlozyc do ps3 bo myslalem nad wyborem 500gb lub 1tb

3. na jaki format plikow ps3 formatuje nowo wlozony dysk ??

1 fat32

2 jak chcesz to wymieniaj, 500 gb bedzie dzialac, a 1tb chyba jeszcze nikt nie testowal

3 na wymyslony przez siebie (nikt za bardzo nie wie tego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fox86

Odnośnie ostatniego pytania to narzędziami Windowsa nie sformatujesz dużych (>32GB) partycji FATem 32. Bill chce wymusić korzystanie NTFS.

Poszukaj w internecie zewnętrznej aplikacji do formatowania np. FAT32format link: http://www.downloadatoz.com/utility_directory/fat32format/

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem odpalic ten program ale wyskakuje mi okienko cmd i po niecalej sekundzie sie zamyka :/

mam w7

Edytowane przez Fox86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem odpalic ten program ale wyskakuje mi okienko cmd i po niecalej sekundzie sie zamyka :/

mam w7

A wiesz może jak ten dysk pod zwykłego pc podłączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fox86

Przepraszam podałem ten link na szybko, nie sprawdzałem programu. Osobiście polecam Hiren`s Boot CD ( szukaj w google z dopiskiem peb :biggrin: )

Jest to zestaw narzędzi, który tobie pomoże.

@misiek123

Najłatwiej przez usb korzystając ze specjalnej obudowy lub stacji dokującej. Możesz również rozkręcić komputer i podłączyć dysk poprzez port SATA.

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam będę montował w konsoli taki dysk.

Minusem takiego dysku jest to,że pobiera więcej energii (prądu),ale dzięki swojej większej prędkości obrotowej (120 obr./sek.) jest bardziej wydajny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej przez usb korzystając ze specjalnej obudowy lub stacji dokującej. Możesz również rozkręcić komputer i podłączyć dysk poprzez port SATA. 

Pozdrawiam

tak tylko w pc mam sata II chyba że jest wsteczna kombaktybilna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Witam mam uszkodzoną konsole i mam pytanie jak dysk z ps3 sformatować jakoś przez komputer? Nie mam u kogo sformatować przez konsole dlatego pytam się .... 

kup najtansza obudowe do dysku sata 2,5 cala z gniazdem usb. albo jak masz lapka, to wyjmij z niego dysk, wloz pstrojkowy i format.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
<br />A wiesz może jak ten dysk pod zwykłego pc podłączyć ?

mam nadzieje ze jest to pytanie retoryczne

btw znalazlem windowsa xp podzielilem dysk 60gb na partycje po 30gb bo inaczej nie dalo rady by go sformatowac w calosci na fat32

1dna partycje sformatowalem na fat32 2ga zostawilem jako surowa

wlaczam program do kopi zapasowych ps3 podlaczam dysk pod usb i co sie okazuje ??

nie widzi go !!

o co tu chodzi w ogole dlaczego go nie widzi ??

Edytowane przez Fox86
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co tu chodzi w ogole dlaczego go nie widzi ??

Ponieważ PlayStation 3 widzi tylko i wyłącznie dyski twarde sformatowane w systemie plików FAT32,które nie są podzielone na partycje.

Dysk w całości musi zostać sformatowany na FAT32,bez podziału na partycje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
<br />Ponieważ PlayStation 3 widzi tylko i wyłącznie dyski twarde sformatowane w systemie plików FAT32,które nie są podzielone na partycje.<br />Dysk w całości musi zostać sformatowany na FAT32,bez podziału na partycje.<br />
<br /><br /><br />

to jak sformatowac taki 60gb w calosci na fat32 ??

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  nie to nie nie było pytanie retoryczne tylko prawdziwe niektórzy mogą nie wiedziej jak to podłączyć przecierz a ktoś ma tańszy sposób niż kupno obudowy ? 

Edytowane przez misiek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie to nie nie było pytanie retoryczne tylko prawdziwe niektórzy mogą nie wiedziej jak to podłączyć przecierz a ktoś ma tańszy sposób niż kupno obudowy ?
mi obudowa nie jest potrzebna po to by sformatowac dysk tylko program na w7 ultimate 64bit do formatowania dysku 60gb na fat32
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi obudowa nie jest potrzebna po to by sformatowac dysk tylko program na w7 ultimate 64bit do formatowania dysku 60gb na fat32

nie o to chodziło mi bo w kompie mam sata II i inne wtyki zasilania co chyba do tego dysku nie pasuja

nie mam laptopa tolko kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie o to chodziło mi bo w kompie mam sata II i inne wtyki zasilania co chyba do tego dysku nie pasuja

nie mam laptopa tolko kompa

polecam przejsciowke

http://allegro.pl/pr...1273221763.html

sam mam podobna i sprawuje sie wysmienicie

nie trzeba rozkrecac kompa wszystko podlaczasz na zewnatrz obudowy kompa :)

to wie ktos jakim programem sformatowac dysk 60gb na fat32 ?? na w7 ultimate 64bit ??

Edytowane przez Fox86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam zamiar kupić większy dysk do PS3 bo 40 GB mi nie wystarcza.

Lecz nie mam pojęcia czy będzie dobry.

Moglibyście mi doradzić ?

Niby jest napisane że dysk do PS3 , ale nie mam pewności więc wolę zapytać :)

DYSK Twardy HD Toshiba 80gb PS3

http://allegro.pl/dysk-twardy-hd-toshiba-80gb-ps3-i1281469933.html

DYSK Twardy HD Fujitsu 80gb PS3

http://allegro.pl/dy...1281469970.html

Dysk Twardy HD Hitachi 80gb PS3

http://allegro.pl/dy...1281700012.html

Dwa ostatnie są takie same.

Jeśli ma ktoś może dysk na sprzedasz od 80GB - 160GB proszę o kontakt.

GG - 6230264

Lub proszę pisać tutaj .

TEMAT UMIEŚCIŁEM TUTAJ PONIEWAŻ W "PYTAJNIKU NIE MOGĘ ( NIE MAM POJĘCIA CZEMU, ALE PO WYSŁANIU TEMATU NIE MA GO NA LIŚCIE )

Za pomoc dziękuję ; )

Edytowane przez Salvien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy dysk Sata 2,5 cala 5400 obr/min powinien pasować do ps3, w/w dyski w twoim poście będą na 100% działały z tym , że radził bym kupić dysk troszkę większy. Jeśli już decydujesz sie na wymianę hdd to z mojego własnego oświadczenia przejście z 40GB na 80GB ma sens oczywiście ale lepiej kupić już ok 200GB co wystarczy do końca życia twojej konsoli, tym bardziej , że ceny owych dysków sa relatywnie niskie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie mogę taki dysk kupić - 200 GB ? 160 ?

Bardzo prosiłbym o stronę z aukcją.

Podobno tylko nie które dyski są kompatybilne z ps3.

Mam pytanie do wymiany dysku.

Jeśli zgrałbym wszystko na pena* to jak potem się to wrzuca na nowy dysk ? ( co się klika ? - mam polskie menu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×