Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

nic to nie da,

nie popiracisz sobie :)

Dlaczego od razu oskarżasz?

Może gość chce używać hombrew?

Może chce robić backup swoich oryginalnych gier?

Może to może co innego/

A może rzeczywiście chce piracic ale nie musisz od razu go o to posądzać lepiej grzecznie wyjaśnić że nie da rady stary... trochę kultury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic to nie da,

nie popiracisz sobie :)

PRzykre to jest, że ludzie piracą. Nikogo nie oceniam, ani nie potępiam, ale z założenia z zakupem ps3 wiązałem fakt, że będę używał tylko oryginałów. Co z tego, że będę mógł grać w we wszystkie gry-piraty, skoro nie pogram w sieci itd. Jak ktoś lubi piraty, to używa pcta i nie ma problemu. Ja odczuwam wielką przyjemność wydając na kilka miesięcy po 200 stówki na jakąś nowość. Jak mi się nie podoba, to wymieniam na inną lub sprzedaję. Trochę OT, ale co tam.

pytanie, czy zgrywając na dysk zewnętrzny back-up systemu musi ten dysk być pusty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie, czy zgrywając na dysk zewnętrzny back-up systemu musi ten dysk być pusty?

nie musi - ps3 zrobi folder o nazwie backup i tam rzuci kopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć czemu nie da rady? Przecież soft znajduje się na dysku twardym, i jeśli wyczyszczę go do zera to będzie jak nowy, a wtedy mogę wgrać soft jaki mi się tylko podoba. I wcale nie chcę piraci przecież mam prawo jednej kopi zapasowej gry, a z racji iż słabo szanuję płyty to połowa się tnie podczas gry. Nie mam zamiaru płacić za tą samą grę dwa razy.

Edytowane przez pawel-kobiela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć czemu nie da rady? Przecież soft znajduje się na dysku twardym, i jeśli wyczyszczę go do zera to będzie jak nowy, a wtedy mogę wgrać soft jaki mi się tylko podoba.

Z kąt Masz taką informację że Firmware znajduje się na dysku twardy!?

I wcale nie chcę piraci przecież mam prawo jednej kopi zapasowej gry, a z racji iż słabo szanuję płyty to połowa się tnie podczas gry. Nie mam zamiaru płacić za tą samą grę dwa razy.

:wink: To co Ty robisz z tymi płytami???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna zgrałem backup na dysk usb, zmieniłem dysk w konsoli na woy i krzyczy, że muszę nacisnąć select i start, szuka oprogramowania na dysku z backupem i nic? Co mam zrobić?

Oki dałem radę, musiałem sciągnąć ze strony playstation system software i zgrać na usb, następnie zainstalować nowy system i sformatować dysk, a dopiero potem mogłem dać restore z dysku przenośnego. Do tego zwracam uwagę, iż instalując swieży system z pendrive'a, trzeba wgrać sciągnięty plik z aktualną wersją systemu do katalogu PS3/UPDATE na pendrivie. Inaczej nie zadziała. Może się komuś przyda kiedyś.

Edytowane przez mrtwister
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk 250GB i chce go wymienić na 500GB. I mam pytanie do was, który z tych dysków byłby najlepszy, czyli z którym dyskiem PS3 nie miało by problemów, żeby go czytać ??

>>> SAMSUNG MP4 500GB 7200rpm 16MB SATA 2,5cala - 205 zł

>>> WESTERN DIGITAL 500GB 32MB 5400rpm SATA 2,5cala - 208 zł

>>> Seagate Momentus 500GB 16MB 7200rpm SATA2 2,5cala - 218 zł

>>> Western Digital Scorpio Black 500GB 16MB 7200rpm SATA2 2,5cala - 235 zł

Chyba, że polecicie jakiś większy dysk (640GB, 750GB lub nawet 1TG).

Z góry THX za pomoc :)

Edytowane przez IntegeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dyskami o 7200rpm jest taki problem iż z uwagi na szybkość obrotową grzeją się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>> SAMSUNG MP4 500GB 7200rpm 16MB SATA 2,5cala - 205 zł

>>> WESTERN DIGITAL 500GB 32MB 5400rpm SATA 2,5cala - 208 zł

>>> Seagate Momentus 500GB 16MB 7200rpm SATA2 2,5cala - 218 zł

>>> Western Digital Scorpio Black 500GB 16MB 7200rpm SATA2 2,5cala - 235 zł

Chyba, że polecicie jakiś większy dysk (640GB, 750GB lub nawet 1TG).

Z góry THX za pomoc :)

Każdy z tych dysków będzie działał z konsolą PS3.

Prędkość obrotowa 7200rpm/min sprawia,że dysk bardziej się nagrzewa,jak wspomniał już TomXsz w poście powyżej.

Dyski o tej prędkości obrotowej pobierają też więcej energii do pracy (prądu).W żaden sposób oczywiście nie wyklucza to stosowania tego typu dysków w konsoli PS3.

Dyski twarde o prędkości obrotowej 7200rpm/min. są szybsze od tradycyjnych 5400rpm/min.

Ja sam osobiście mam w konsoli HDD Seagate Momentus XT Hybrid 7200obr./min o pojemności 320GB.

Z innych dysków twardych możesz jeszcze zastosować,np.

Seagate Momentus 640GB,prędkość obrotowa 5400obr./min

Jest jeszcze Western Digital 1TB o prędkości obrotowej 5200obr./min,ale nie zmieści się do konsoli PS3 ze względu na jego wysokość wynoszącą 12,5mm

Pamiętaj,że do konsoli Sony PlayStation 3 mieszczą się dyski do wysokości 9,6mm !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi czy taki dysk ruszy pod PS3?

Samsung SpinPoint M5S (HM160HI)

Pojemność: 160GB

Format: 2,5"

Interfejs: SATA

Prędkość obrotowa: 5400rpm

Bufor: 8MB

Czas dostępu: 17,9ms

Średni transfer: 52MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem nowy dysk i w przyszłym tygodniu będę go instalował. Mam w związku z tym kilka pytań:

1. Czy bez problemu zachowam Playstation Plus, które kupowałem w składzie 5-osobowym?

2. Czy nie stracę gry Rag Doll Kung Fu: Fists Of Plastic, która kiedyś w promocji PS Store była darmowa a więc nie kupiłem jej tylko po prostu pobrałem?

3. Czy nie stracę Online Pass do FIFY 11? Mam oryginalną grę i już raz go aktywowałem poprzez ściągnięcie darmowego patcha z PS Store po wpisaniu kodu z pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - nie (dopiero jak zmienisz konsole bedziesz mial problem)

2 i 3 -wejdziesz w historie downloadu na pss i pobierzes sobie normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1 PlayStation Plus zostanie zachowane

ad 2 i 3 wykupioną zawartość podlegającą opłacie można pobrać z PlayStation Store do 5 razy ,więc nie utracisz wspomnianych plików.

Jak wspomniał kakaroto-songo1 musisz wejść w historię download.

Materiały dostępne w PS Store bezpłatnie można pobierać dowolną ilość razy.

Edytowane przez Asasyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 2 i 3 wykupioną zawartość podlegającą opłacie można pobrać z PlayStation Store do 5 razy ,więc nie utracisz wspomnianych plików.

kupione materialy tez mozna ile sie chce sciagac!!! a nie jakies 5 razy.

na 5 konsol moga byc sciagniete, a nie 5 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupione materialy tez mozna ile sie chce sciagac!!! a nie jakies 5 razy.

na 5 konsol moga byc sciagniete, a nie 5 razy

"Pobrane elementy można następnie pobierać ponownie do pięciu razy, przechodząc do historii zamówień."

"Sklep zawiera również materiały dostępne do pobrania bezpłatnie, takie jak wersje demonstracyjne gier i zwiastuny filmów na płytach Blu-ray. Wszystkie zaznaczone do pobrania materiały są zapisywane na dysku twardym konsoli PS3, gdzie można korzystać z nich dowolną ilość razy."

Jest to cytat z tej strony

Edytowane przez Asasyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pobrane elementy można następnie pobierać ponownie do pięciu razy, przechodząc do historii zamówień."

"Sklep zawiera również materiały dostępne do pobrania bezpłatnie, takie jak wersje demonstracyjne gier i zwiastuny filmów na płytach Blu-ray. Wszystkie zaznaczone do pobrania materiały są zapisywane na dysku twardym konsoli PS3, gdzie można korzystać z nich dowolną ilość razy."

Jest to cytat z tej strony

az z ciekawosci pobiore jakis motyw za pare zl i zobacze ile razy bedzie mozna go sciagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie z 10 razy pobralem dodatkowy level do trine i normalnie wszystko dziala. czyli nie robi roznicy czy plik z pss byl platny czy nie, mozna go ile razy sie chce pobierac (wystarczy wejsc w Download List w PSS i wybrac co sie chce pobrac)

mit o 5 sciagnieciach : BUSTED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kupujac nowy dysk ata/300 i podlaczajac go w konsoli jako ata/150 (bo z tego co wiem tylko 150 dziala)

to rozumiem ze nie bede do konca wykozystywal mozliwosci dysku tak?

wiec bardziej sie oplaca kupic z interfejsem 150?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bym wykasował pliki gier, zachował tylko save'y oraz kilka tytułów z PSS to jaką pamięć zew. potrzebowałbym do backupu ? Już pomijając te gry, bo to sobie mogę bez problemu doliczyć, a może jest sposób żeby nie trzeba było backupować całego systemu ?

I czy jest sposób, żeby PS3 jako nośnik zew. wykryło kartę microsd podpiętą przez adapter? Bo w PC bez problemu wykrywa to jak najzwyklejszy dysk wymienny (bez żadnych sterowników itp.) a w ps3 nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wymieniajac dysk bede mogl zmienic wersje softa ps3?

I czy soft znajduje się na dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wymieniajac dysk bede mogl zmienic wersje softa ps3?

I czy soft znajduje się na dysku?

Nie bedziesz musial biggrin.gif Zostanie ci ten, ktory miales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wymieniajac dysk bede mogl zmienic wersje softa ps3?

I czy soft znajduje się na dysku?

Bedziesz mogl ale tylko na nowszy. Firmware znajduje sie na dysku, ale czesc informacji o nim (m.in. w jakiej wersji byl zainstalowany) znajduja sie takze w pamieci flash konsoli.

Podsumowujac - wymiana dysku nie umozliwia downgrade firmwaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam planuje zakup dysku twardego do ps3 mógł by mi ktoś wskazać jakiś porządny model na którym będzie dobrze chodzić

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chcialem sie zapytac czy dyski twarde 2,5" podlaczane przez usb sa kompatybilne z ps3 ???

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×