Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

witam

chcialem sie zapytac czy dyski twarde 2,5" podlaczane przez usb sa kompatybilne z ps3 ???

pozdrawiam

Są kompatybilne, Chyba że chcesz wymienić dysk ale to wtedy jak go wyjmiesz z kieszeni.

USB jest tylko na zewnątrz, w środku kieszeni znajdziesz standardowe gniazdo SATA, które też jest w ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz.

musze wlasnie kupic teraz dysk i chodzi mi o taki ze zlaczem usb bo nie mieszcza mi sie rzeczy z PSN ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki problem. Chcę wymienić dysk. Posiadam już nowy dysk 160 gb.

Niestety na backup potrzebuję 15gb a nie mam tak dużego Pendriv'a. Więc chciałem zrobić tak, robię backup na nowym dysku 160gb. Zgrywam go na laptopa. Wkładam nowy dysk do konsoli. Na dysk z konsoli przegrywam backup z laptopa i robię go na nowym dysku w konsoli.

Wszystko by było pięknie ale nie mogę przegrać backupu z dysku na laptopa! W czasie kopiowania mam jakiś błąd, że nie napotkał błąd. Dysk jest sprawny w HD Tune nie ma żadnych błędów.

Czy ktoś może mi pomóc????

Z góry dziękuję!!!

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zrobic backup to usun wszystkie dane gier (zostaw tylko "sejwy"), muzyke, filmy, dema itp. backup powinien wtedy zajmowac duzo mniej miejsca i powinien wejsc na pendriva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zrobic backup to usun wszystkie dane gier (zostaw tylko "sejwy"), muzyke, filmy, dema itp. backup powinien wtedy zajmowac duzo mniej miejsca i powinien wejsc na pendriva

usunalem wszystko co moglemi nie moge juz nic wiecej usunac, przeciez to logiczne ze jakbym mogl to bym to zrobil i nie zadawal tutaj pytan!

twoja rada wiec jest zupelnie nie na miejscu ale dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

zdziwilbys sie jakie ludzie moga zadawac glupie pytania na forum...

@down down

do furo

jaka glupia odpowiedz? wez sie zastanow? skad ktos na forum moze wiedziec czy pousuwales wszystko co bylo mozliwe... w swoim poscie tego nie napisales. chcialem ci pomoc a ty odrazu sie czepiasz

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usunalem wszystko co moglemi nie moge juz nic wiecej usunac, przeciez to logiczne ze jakbym mogl to bym to zrobil i nie zadawal tutaj pytan!

twoja rada wiec jest zupelnie nie na miejscu ale dzieki

furo - jego rada jest bardzo na miejscu - 16GB to sporo przy zalozeniu kasowania oraz takim, iz wiekszosc gier wcale tak duzo nie zajmuje miejsca (nie mowie o demach - te zawsze mozna sciagnac). Zazwyczaj przy "dokladnym wyczyszczeniu" ludzie zapominaja wlasnie o usunieciu danych gier - a tam jest tego zazwyczaj sporo. Co do bledu z odczytem - rozumiem, ze dysk podlaczasz po usb - wiec jest fat32 - jestes pewien, ze nie masz tam pliku wiekszego niz 4 GB?

@down

tu nie chodzi o klutnie, a o to, ze ktos poswieca swoj czas na odpisanie komus, kogo prawdopodobnie na oczy nie zobaczy w zyciu - wiecej pokory zalecam.

I oczywiscie,ze nie sugeruje - zapomnialem dopisac "jakims cudem nie masz tam", gdyz plejka sama dzieli na wlasciwy rozmiar.

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

furo - jego rada jest bardzo na miejscu - 16GB to sporo przy zalozeniu kasowania oraz takim, iz wiekszosc gier wcale tak duzo nie zajmuje miejsca (nie mowie o demach - te zawsze mozna sciagnac). Zazwyczaj przy "dokladnym wyczyszczeniu" ludzie zapominaja wlasnie o usunieciu danych gier - a tam jest tego zazwyczaj sporo. Co do bledu z odczytem - rozumiem, ze dysk podlaczasz po usb - wiec jest fat32 - jestes pewien, ze nie masz tam pliku wiekszego niz 4 GB?

nie chce sie tutaj klocic:) ale jakbym mogl cos jeszcze usunac to bym nie zadawal tutaj tego pytania:) i tyle jesli chodzi o usuwanie:)

pliki maja wiecej niz 4 gb poniewaz konsola tworzy backup w 6 plikach w tym 3 pliki maja po 4,2 gb.

ale jaki to ma wplyw na przegrywanie? w laptopie mam partycje w systemie NTFS. Czy sugerujesz ze na nia nie wgram pliku wazacego wiecej niz 4 gb? Jesli tak to dlaczego 2 z tych plikow po 4,2 gb przegralo a z jednym ma problem?

bede wdzieczny za pomoc:)

pzdr

furo - jego rada jest bardzo na miejscu - 16GB to sporo przy zalozeniu kasowania oraz takim, iz wiekszosc gier wcale tak duzo nie zajmuje miejsca (nie mowie o demach - te zawsze mozna sciagnac). Zazwyczaj przy "dokladnym wyczyszczeniu" ludzie zapominaja wlasnie o usunieciu danych gier - a tam jest tego zazwyczaj sporo. Co do bledu z odczytem - rozumiem, ze dysk podlaczasz po usb - wiec jest fat32 - jestes pewien, ze nie masz tam pliku wiekszego niz 4 GB?

@down

tu nie chodzi o klutnie, a o to, ze ktos poswieca swoj czas na odpisanie komus, kogo prawdopodobnie na oczy nie zobaczy w zyciu - wiecej pokory zalecam.

I oczywiscie,ze nie sugeruje - zapomnialem dopisac "jakims cudem nie masz tam", gdyz plejka sama dzieli na wlasciwy rozmiar.

pytanie nie bylo glupie ale odpowiedz tak,

ja tylko chcialem uzyskac pomoc ale widze ze tutaj jej nie znajde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z zainstalowaniem systemu, kupilem nowy dysk sata 2.5", wlozylem, dysk wykrylo, ale nie wykrywa oprogramowania, ktore sciagnalem ze strony playa i nagralem na plytke.

Wrzucilem PS3UPDAT.PUP na dysk normalnie, wrzucilem tez do katalogu PS3 i do PS3/UPDATE wszystko na wszelki wypadek. Jak wlaczam konsole, nie wyskakuje nic o formatowaniu dysku, tylko ze nie znalazlo oprogramowania, nacisnij SELECT i START aby poszukac blablabla itd.

Jednak nie znajduje na plycie nic. Plyta normalna CD-R, dysk SATA 2.5" 250GB, PS3 Slim.

Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgraj to na pendriva (z formatem plikow fat32), a nie na plyte. nie wiem gdzie przeczytales ze z plyty cd mozna wgrac soft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, pytańko:

Mam stary dysk SATA 3,5, i zamierzam go przerobić na zewnętrzny przez USB.

1. Potrzebuje jakiegoś specjalnego kabla, jakiejś obudowy czy takie cuś wystarczy ? Klik

2. Czy taki dysk może być na stałe podłączony do konsoli ? Zamierzam go wykorzystywać jako dysk czysto multimedilany (filmy, muzyka)

3. Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do tego typu montażu ?

Z góry dziękuje i pozdrawiam ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy mógłby mi ktoś polecić najlepszy dysk 500gb? Z góry dziękuje za odp :)

I czy do mojej konsoli 40gb mogę w ogóle włożyć 500gb?

Edytowane przez Filipfek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbijam, czy ten dysk jest kompatybilny z ps3?

of kors, ze jest

@down

juz masz na pm

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wyzej jeszcze ciekawszy takze przyłączam sie do pytania :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy dysk 2,5'" bedzie ok. Czy to SATA I, czy II - bez znaczenia (i tak pojdzie tylko na I ). Wyznacznikiem tutaj jest jego wysokosc - nie wlozysz (bez ciecia blachy) dysku o wysokosci wiekszej niz 9,6mm.

Czy PS3 zobaczy 1TB - tak - ale popatrzcie dobrze na wymiary - 1TB to w 99% wysokosc 12,5mm.

Czy dysk 10.000rpm nadaje sie do PS3? Tak (pomijajac kwestie nagrzewania sie) - jesli jego wysokosc nie przekroczy 9,6mm..

Na dzien dzisiejszy najciekawszym wyjsciem sa dyski hybrydowe 7200rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy dysk 2,5'" bedzie ok. Czy to SATA I, czy II - bez znaczenia (i tak pojdzie tylko na I ). Wyznacznikiem tutaj jest jego wysokosc - nie wlozysz (bez ciecia blachy) dysku o wysokosci wiekszej niz 9,6mm.

Czy PS3 zobaczy 1TB - tak - ale popatrzcie dobrze na wymiary - 1TB to w 99% wysokosc 12,5mm.

Czy dysk 10.000rpm nadaje sie do PS3? Tak (pomijajac kwestie nagrzewania sie) - jesli jego wysokosc nie przekroczy 9,6mm..

Na dzien dzisiejszy najciekawszym wyjsciem sa dyski hybrydowe 7200rpm.

sa juz 1tb dyski 2.5 calowe co wejda do laptopa i do ps3

http://cgi.ebay.com/SAMSUNG-SpinPoint-MT2-1TB-5400RPM-8MB-2-5-Laptop-HD-/150533553953?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item230c7fbf21#ht_2303wt_1139

Ciekawy jestem jak sie sprawuja dyski SSD w ps3, bo ja po wymianie mojego dysku ktory mial 80 5400rpm na dysk 500gb 7200rpm praktycznie zadnej roznicy nie zauwazylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa juz 1tb dyski 2.5 calowe co wejda do laptopa i do ps3

http://cgi.ebay.com/...#ht_2303wt_1139

Ciekawy jestem jak sie sprawuja dyski SSD w ps3, bo ja po wymianie mojego dysku ktory mial 80 5400rpm na dysk 500gb 7200rpm praktycznie zadnej roznicy nie zauwazylem.

2,5' 1TB sa juz od dawna - te samsungi (tak jak i wiekszosc TB) maja 3 talerze i wysokosc 12,5mm - zycze powodzenia we wciskaniu do PS3.

Roznica 5400 - 7200 to okolo 10% ciezko zauwazyc golym okiem. Roznica SSD a stock? :

0,1425,i=222526,00.jpg

0,1425,i=222529,00.jpg

0,1425,i=222528,00.jpg

No i jest tez ten GT5 test TUTAJ To wszystko pokazuje tylko jedno - predkosc zapisu/odczytu dyskow zalezy w duzej mierze od sposobu korzystania przez gre z danych na hdd. Im wiecej danych pozostaje na blurayu tym mniejszy pozytek z super wypasnych dyskow... Najwieksza radoche z przesiadki na ssd miec beda uzytkownicy pewnego apolitycznego dongla usb :biggrin:

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem. Ostatnio zmieniłem sobie twardziela w ps3 a tego co był oryginalnie zamontowany postanowiłem włożyć do obudowy na dysk twardy i używać sobie jako dysk zewnętrzny. Problem jednak w tym, że po podłączeniu dysku do komputera, ten w ogóle go nie widzi. Próbowałem już różnych programów, ale efekt ten sam. Czy wie ktoś może jak "odnaleźć" twardziela w systemie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sformatuj go SwissKnifem

TU

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo to pizdziec, myslalem ze wchodza 1tb. 500 gb to i tak duzo, ja glownie trzymam filmy hd. innego pozytku nie ma z tak wielkich dyskow jak tylko trzymanie na nich filmow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam PS3 slim 120 GB , pomyslalem ze moglbym sobie zmienic na 320 badz 500 ( zalezy od roznicy w cenie ). Widze juz jaka musi miec wysokosc i ze musi miec 2,5 cala. Ogolnie za ile moge sprzedac orginalny dysk 120 GB do PS3 a za ile kupie dobry nowy dysk 320 badz 500 gb.

http://allegro.pl/hitachi-2-5-500gb-sata-ii-playstation-3-vip-i1377344105.html , ten ma ok cene chyba ale gwarancje 12 miechow , samsungi maja 36 miesiecy wiec chyba lepiej jakis Samsung co nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×