Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Brawo trolinka ze wiesz ze informatyczne kilo to 1024, ale mishmaz juz pisal ze wie dlaczego max rozmiar dysku to 232GB (wynika to wlasnie z dzielenia 250 000 000 000 przez 1024^3). NAtomiast mimo braku danych z 232GB wolne jest tylko 205. To potrafisz wyjasnic? Bo ja nie mam jasnej i pewnej odpowiedzi.

Aaa, no szybko cofnąłem się o co pytał i nie doczytałem :-)

Zapewne im większy dysk, tym więcej PS3 zabiera dla siebie, np. jakieś własne indeksy zawartości dysku. Klaster tez rośnie z pojemnością, więc jak konsola ma trochę małych pliczków to ich sumaryczny rozmiar będzie większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michi, trolinka

Pisaliście, że macie te dyski w swoich czarnólnach, pamiętacie może jak tam u was wyglądało Free Space na Seagatach momentusa5400 (205 po sformatowaniu czy więcej)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michi, trolinka

Pisaliście, że macie te dyski w swoich czarnólnach, pamiętacie może jak tam u was wyglądało Free Space na Seagatach momentusa5400 (205 po sformatowaniu czy więcej)?

Zgadza się tyle mam miejsca wolnego po sformatowaniu go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Michi, trolinka

Pisaliście, że macie te dyski w swoich czarnólnach, pamiętacie może jak tam u was wyglądało Free Space na Seagatach momentusa5400 (205 po sformatowaniu czy więcej)?

No tak jak w poscie powyzej pisalem: Momentus 250GB

232GB zostaje po formacie z 250GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie pewność że 320GB będzie też działał? bo gdzieś wyczytałem, że 250 to max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poleci ktoś jakiś dobry HDD w miare, o poj. min. 250gb i żeby był w miare tani?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozyles nowy watek to ci dalem linka to tego topiku. Tu masz napisane jaki dysk najlepiej kupic, ale najwidoczniej nie chce ci sie czytac nawet kilku ostatnich postow.

Jezeli chcesz tani dysk to kup w biedronce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecyduje się na dysk 320GB.

Wacham się pomiędzy dwoma modelami.

Samsung 320GB HM320JI

Seagate Momentus 320GB

Co wybrać? Może ktoś z Was ma któryś z tych modeli i może coś napisać o ich współpracy z PS3?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego Samsunga w desktopie i ma bardzo niskie temp. pracy, jezeli podobnie jest w przypadku 2,5" to duzy plus dla Samsunga ale poczytaj jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zalozyles nowy watek to ci dalem linka to tego topiku. Tu masz napisane jaki dysk najlepiej kupic, ale najwidoczniej nie chce ci sie czytac nawet kilku ostatnich postow.

Jezeli chcesz tani dysk to kup w biedronce.

leniem śmierdzącym jestem xP cóż na to poradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzieki waszym opiniom wybiore dysk Seagate Momentus 5400.4 2,5'' 250GB.Mam nadzieje ze dobry wybor Tylko ze jeszcze mam do was pytanie apropo gier z pss.Czy bede je musial pobrac jeszcze raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

@reters:

Tak, to w miare dobry dysk. Cena jak i parametry są przystępne. Wczoraj kupiłem takiego samego za 200 zł. Jeśli chodzi o itemy z PSS to możesz zrobić backup, ale... no właśnie

Zrobiłem wszystko jak w/g zaleceń, backupik upchnełem na 80 GB dysk zewnętrzny, trochę to trwało, ale jakoś poszło. Wsadziłem nowy dysk (btw. te 4 śrubki które trzymaja stary HDD to chyba są dokręcane dźwigiem ^^), poprosił o zew. źródło z OSem, po czym zrobił sobie formacik. Wszystko ładnie pięknie poszło, więc zabrałem się do odzysku backupowanych danych. Troszkę przeraził mnie czas (1h i 20 min o_O), no ale grzecznie sobie poczekalem, nawet trochę krócej mu się z tym zeszło. Restarcik i widzę że wszystko odzyskane: Dema, gry, stany gier itd itp, jednak... o ile dema w większości działały, tak już save'y już nie Wszystko zdobyte w GT5, GTA poszło się kochać. Nawet gry które wymagały instalki na HDD nie chciały działać i wywalały error z corupted danymi :| Pozostał jedynie format i zaczęcie wszystkiego od nowa. Szkoda że save'ów nie zgrałem sobie osobno jeszcze na PenDrive'a, no ale ... cóż, jak widać czasem przezorności nigdy za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wsadziłem nowy dysk (btw. te 4 śrubki które trzymaja stary HDD to chyba są dokręcane dźwigiem ^^), poprosił o zew. źródło z OSem, po czym zrobił sobie formacik.

......

Nawet gry które wymagały instalki na HDD nie chciały działać i wywalały error z corupted danymi :| Pozostał jedynie format i zaczęcie wszystkiego od nowa.

......

Szkoda że save'ów nie zgrałem sobie osobno jeszcze na PenDrive'a, no ale ... cóż, jak widać czasem przezorności nigdy za wiele.

Ze co proszę? "Poprosił o zew. źródło z OS'em" ???

Coś bardzo nie halo tam robiłeś dziwnego OS konsoli siedzi we flashu i nie ma nic wspólnego z dyskiem kompletnie.

Wkładasz nowy dysk, konsola formatuje sobie, dodaje własne "popierdułki" i tyle.

Jeśli sypały się corrupted to może ten dysk na kopie ma błedy, albo odpukać ten nowy. Backup nic nie zgłosił? Nie rozumie dlaczego się dziwisz czasowi odzysku backupa ponad 1H skoro tyle samo musiało trwać robienie backupa. Pewnie backup sie zrobił dużo szybciej a więc....nie zrobił się.

A kopie save'ów na kartach/pendrive'ach to przecież każdy robi co pare dni :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ze co proszę? "Poprosił o zew. źródło z OS'em" ???

Coś bardzo nie halo tam robiłeś dziwnego OS konsoli siedzi we flashu i nie ma nic wspólnego z dyskiem kompletnie.

Wkładasz nowy dysk, konsola formatuje sobie, dodaje własne "popierdułki" i tyle.

Jeśli sypały się corrupted to może ten dysk na kopie ma błedy, albo odpukać ten nowy. Backup nic nie zgłosił? Nie rozumie dlaczego się dziwisz czasowi odzysku backupa ponad 1H skoro tyle samo musiało trwać robienie backupa. Pewnie backup sie zrobił dużo szybciej a więc....nie zrobił się.

A kopie save'ów na kartach/pendrive'ach to przecież każdy robi co pare dni :-)

1) Jak widać - nie każdy

2) "Coś bardzo nie halo tam robiłeś dziwnego" o_O WTF ? Ktoś ma jakiś translator? Bo czytając to zdanie po raz 6my nie zrozumiałem go.

3) Było jak mówie: Wsadziłem nowy dysk, po czym konsola mnie poprosiła o zewnętrzne źródło danych z firmwarem i musiałem wcisnąć SELECT + START aby zaczął przeszukiwać dostępne napędy. Dałem PenDrive'a w którym upchnięty był firm. 2.41 w katalogu X:\PS3\UPDATE\PS3UPDAT.PUP (gdzie X oznacza napęd Pena). Znalazł go sobie, po czym znowu kazał wcisnąć i przytrzymać tym razem 5 sekund SELECT + START w celu potwierdzenia że napewno chcę sformatować HDD. Ogólnie to po wsadzeniu nowego HDD troszkę inaczej wyglądał interfejs niż na załączonym w 1 poście filmiku.

4) Backup tworzył się 38 min, a odzyskiwał to ponad dwa razy dłużej i to mnie zdziwiło...

A tak pozatym to po formacie wszystko lata cacy, a co do HDD na którym był robiony backup to jest on bez żadnych badów

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1) Jak widać - nie każdy

2) "Coś bardzo nie halo tam robiłeś dziwnego" o_O WTF ? Ktoś ma jakiś translator? Bo czytając to zdanie po raz 6my nie zrozumiałem go.

3) Było jak mówie: Wsadziłem nowy dysk, po czym konsola mnie poprosiła o zewnętrzne źródło danych z firmwarem i musiałem wcisnąć SELECT + START aby zaczął przeszukiwać dostępne napędy. Dałem PenDrive'a w którym upchnięty był firm. 2.41 w katalogu X:\PS3\UPDATE\PS3UPDAT.PUP (gdzie X oznacza napęd Pena). Znalazł go sobie, po czym znowu kazał wcisnąć i przytrzymać tym razem 5 sekund SELECT + START w celu potwierdzenia że napewno chcę sformatować HDD. Ogólnie to po wsadzeniu nowego HDD troszkę inaczej wyglądał interfejs niż na załączonym w 1 poście filmiku.

4) Backup tworzył się 38 min, a odzyskiwał to ponad dwa razy dłużej i to mnie zdziwiło...

1. Oj no żart Ale tyle razy co ktoś pisał ze stracił save'y to każdy powinien sobie robić kopie

2. Hehe, to tak po polskawemu inaczej :-) Eg. nie działa przycisk więc coś jest z nim nie halo :-)

3. Hmm, bardzo dziwne. Firmware konsola ma we wbudowanym flashu. Więc wygląda jakby po wymianie dysku flash się uszkodził? I nie było nic takiego select + start żeby potwierdzić format. Po włożeniu nowego dysku konsola po prostu napisała ze dysk musi zostać sformatowany i press X czyli rozpocznij format.

4. Skoro tylko 38 min no coś nie tak. Backup się robi dokładnie tyle ile odzyskiwanie go. Mi starego 60 godzinę z hakiem robił backup i tyle samo odzysk później.

Coś musiał Ci się firmware posypać, nieudane flashowanie? Dlatego tak krótko robił backup bo w sumie go nie robił do końca a później totalnie sie wywalil i konsola kazała podać źródło z firmwarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Oj no żart Ale tyle razy co ktoś pisał ze stracił save'y to każdy powinien sobie robić kopie

2. Hehe, to tak po polskawemu inaczej :-) Eg. nie działa przycisk więc coś jest z nim nie halo :-)

3. Hmm, bardzo dziwne. Firmware konsola ma we wbudowanym flashu. Więc wygląda jakby po wymianie dysku flash się uszkodził? I nie było nic takiego select + start żeby potwierdzić format. Po włożeniu nowego dysku konsola po prostu napisała ze dysk musi zostać sformatowany i press X czyli rozpocznij format.

4. Skoro tylko 38 min no coś nie tak. Backup się robi dokładnie tyle ile odzyskiwanie go. Mi starego 60 godzinę z hakiem robił backup i tyle samo odzysk później.

Coś musiał Ci się firmware posypać, nieudane flashowanie? Dlatego tak krótko robił backup bo w sumie go nie robił do końca a później totalnie sie wywalil i konsola kazała podać źródło z firmwarem.

No właśnie... możliwe bardzo że coś jej się porąbało. Na szczęście po wgraniu wszystko hula ładnie pięknie. Co dziwne, wcześniej na starej 40tce, były 2 dziwne jazdy z czego wiem, że 1 powiedzmy komuś się przytrafiała, a teraz oba efekty nie występują. Mianowicie:

1) Patch do GT5:P zassał się w 1 kawałku, bez żadnych dziwnych komunikatów że nie mógł go zassać, a tak naprawde trza było potwierdzać że jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz, bo sobie to dociągał.

2) W demku Grida od czasu do czasu PS łapał zwieche, którą poprzedzały dziwne trzaski w dźwięku, po chwili freeze i pupa - teraz nic takiego nie ma miejsca. Co do Grida to troszke mało w niego grałem, ale postaram się przysiąść jakoś i potestować, ale póki co odpukać jest lepiej.

Ogólnie zastanawiałem się nad wyborem HDD, ale w końcu wybrałem 5400 rpm i 250GB, bo sądzę że szybszy by nie przyśpieszył działania konsoli a jeśli tak to nie wiele, a zapewne by podniusł temp wewnątrz PS3, a wielkość i tak wydaje mi się zbyt duża - od mp3 / filmów itd itp, mam kompa, który jest także podpięty pod TV przez HDMI.

Pozdro i thx za odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie plz pomuzcie mam problem dzis pojawilo sie nowe update 2.42 sciagnolem go na ps3 wszystko okej dzis dostalem nowy dysk. wszystko zamontowalem okej wlanczam ps3 i pisze ze musze wgrac update 2.42 lub starsze sciagnolem sobie 2.41 z neta na pc i na pendrive zrobilem folder PS3 w folderze PS3 folder UPDATE a w tym folderze wkleilem ten firmware 2.41. dobra podpiolem pod usp do ps3 i napisane jest by wcisnac start + select wciskam czekam i nie instaluje mi nie wiem dlaczego i znow pisze zeby wgrac update nie wiem czemu nie znajduje mi tego pliku PLZ pomuzcie dodam ze mam ps3 40GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie plz pomuzcie mam problem dzis pojawilo sie nowe update 2.41 sciagnolem go na ps3 wszystko okej dzis dostalem nowy dysk. wszystko zamontowalem okej wlanczam ps3 i pisze ze musze wgrac update 2.42 lub starsze sciagnolem sobie 2.42 z neta na pc i na pendrive zrobilem folder PS3 w folderze PS3 folder UPDATE a w tym folderze wkleilem ten firmware 2.41. dobra podpiolem pod usp do ps3 i napisane jest by wcisnac start + select wciskam czekam i nie instaluje mi nie wiem dlaczego i znow pisze zeby wgrac update nie wiem czemu nie znajduje mi tego pliku PLZ pomuzcie dodam ze mam ps3 40GB.

Pierw robisz folder w pendrive o nazwie PS3 potem UPDATE i tam wklejasz plik, ściągnij FW 2.42.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHE juz wszystko okej nie wiem dlaczego ale najpierw sciagnolem jakas stara wersje nie zadzialalo potem sciagnolem 2.41 tez nie zadzialalo sciagnolem przed chwila 2.42 wszystko dziala WIELKIE DZIEKI

Jak cos to sciagnolem z tego linku EU(europe) oczywiscie

Firmware 2.42

US:

http://dus01.ps3.update.playstation.net/up...dc/PS3UPDAT.PUP

UK:

http://duk01.ps3.update.playstation.net/up...dc/PS3UPDAT.PUP

AUS:

http://dau01.ps3.update.playstation.net/up...dc/PS3UPDAT.PUP

JP:

http://djp01.ps3.update.playstation.net/up...dc/PS3UPDAT.PUP

EU:

http://deu01.ps3.update.playstation.net/up...dc/PS3UPDAT.PUP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzje.

Kupuję Seagate Momentus 320GB.

Mam jeszcze ostatnie pytanie. Dysk ten ma interfejs SATA 300.

W pierwszym poście tego tematu jest napisany, że w przypadku kiedy dysk ma wersje SATA/300 a nie SATA/150 to należy przestawić zworke na opcję transferu 150.

Użytkownicy Momentus'ów 250GB : u Was też jest SATA 300. Wy to robiliście, czy w sklepie wam przestawili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpiecie tej zworki uwierz mi to nie problem. Na dyskach zawsze masz instrukcje gdzie i jak wpiac Najpierw mozesz wpiac dysk normalnie, a jak nie bedzie dzialal to sie zaczniesz bawic w wymoszenie sata 150. Wg mnie najwiekszy problem jaki moze cie spotkac to brak wolnej zworki pod reka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×