Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki dysk o dużej pojemności polecacie, tak 640 GB albo 750 GB może być też 500 GB( tak żeby było najkorzystniej cenowo), chciałbym 7200 i 16 MB . Jeżeli można to prosiłbym z linkami do allegro, tak żeby na 100% kupić dobry. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jaki dysk o dużej pojemności polecacie, tak 640 GB albo 750 GB może być też 500 GB( tak żeby było najkorzystniej cenowo), chciałbym 7200 i 16 MB . Jeżeli można to prosiłbym z linkami do allegro, tak żeby na 100% kupić dobry. Dzięki

Pronciem - od najkorzystniejszych cenowo :D roznica 500, a 640 nie tak wielka.

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, bedzie ok :thumbsup: (o ile nie jest grubszy jak 9,6 mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem ten dysk nie jest grubszy niż 9,6 mm. Ktoś może to potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam,

Kupiłem PS3 Classic wersję 60GB do tego dysk 500GB. Mam pytanie dlaczego w konsola wykrywa mi tylko 413 GB ? Rozumiem gdyby wykrywało 465 GB ( coś takiego ) ale dlaczego zjada prawie całe 100GB ??

Ja znalazłem dysk nowy 500GB za 159 zł + 10 zł przesyłka. Już jak widzałem 500GB za tyle to doszedłem do wniosku, że nie opłaca mi się dokładać 60 - 70 zł do 640GB :).

Pozdrawiam ~~

Edytowane przez Franusss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo juz to walkowane kilka razy. dysk 500 gb w rzeczywistosci ma jakies 465 gb. z 465 gb jakies 10 % rezerwuje sobie konsola (na system, aktualizacje itp).dlatego zostaje tobie jakies 415 gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo juz to walkowane kilka razy. dysk 500 gb w rzeczywistosci ma jakies 465 gb. z 465 gb jakies 10 % rezerwuje sobie konsola (na system, aktualizacje itp).dlatego zostaje tobie jakies 415 gb.

Było wałkowane ale raczej ciężko znaleźć coś na na 52 stronach w temacie nie sądzisz ? więc się tak nie bulwersuj.

Dzięki za pomoc :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 48 stronie toczyla sie na ten temat dyskusja. wiec nie badz zdziwiony, ze sie bulwersjue ,jak tobie nie chcialo sie nawet ostatnich 5 stron przeczytac. ale nastepnym razem bedziesz wiedzial zeby przeczytac kilka ostatnich stron zanim zadzasz pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie mam już siły. Dostałem swój dysk 640 GB. Wyjełem stary dysk, włożylem nowy. Podłączyłem konsola poprosiła o podpięcie pada, potem o włożenie nośnika danych z softem 3.41 lub wyższym( każdy tak mam? ze woła o softa, mam strego fata 80). Teraz tak sciagełem wersje 3.41 zgrałem na aprat sony, podłaczyłem pod konsole, cos ruszyło doszło do 38 % i znowu woła o to samo, ok sprobowałem z mp3 to samo ale przy 61 %, probowalem także na modemie z karta 2 GB i także lipa w ogóle nie wykrywa. Może to wina tego jak jest urządzenie sformatowane, probolalem fat i fat 32( czy jednostka alokacji jest ważna). Ktoś z was miał podobny problem. Dodam, że jak ścigam te aktulaizacje to niby wszystki są 3.41 a troche innaczej sie nazywaja i inny rozmiar maja, maskara. Jak wkładam stary dysk to konsola stratuje normalnie. Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kurde nie mam już siły. Dostałem swój dysk 640 GB. Wyjełem stary dysk, włożylem nowy. Podłączyłem konsola poprosiła o podpięcie pada, potem o włożenie nośnika danych z softem 3.41 lub wyższym( każdy tak mam? ze woła o softa, mam strego fata 80). Teraz tak sciagełem wersje 3.41 zgrałem na aprat sony, podłaczyłem pod konsole, cos ruszyło doszło do 38 % i znowu woła o to samo, ok sprobowałem z mp3 to samo ale przy 61 %, probowalem także na modemie z karta 2 GB i także lipa w ogóle nie wykrywa. Może to wina tego jak jest urządzenie sformatowane, probolalem fat i fat 32( czy jednostka alokacji jest ważna). Ktoś z was miał podobny problem. Dodam, że jak ścigam te aktulaizacje to niby wszystki są 3.41 a troche innaczej sie nazywaja i inny rozmiar maja, maskara. Jak wkładam stary dysk to konsola stratuje normalnie. Pozdrawiam i dzięki za pomoc

po pierwsze - to ty nie wgrywasz oryginalnego PUP? no chlopie...

po drugie - nie odrobiles pracy domowej ----> TU

3.41 i 3.56 to najgorsze fw do wymiany hdd...

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje dysku zewnętrznego 500gb w cenie do 260zl. Zależy mi na tym aby dysk działał zarówno z PC jak i PS3 co polecicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie!!

Dysk zewnętrzny, powiedzmy WD 1,5TB ( http://allegro.pl/wyprzedaz-1-5tb-western-digital-7200-64-i1450600086.html ) dwie partycje - jedna FAT32 powiedzmy 500GB - dla PS3, druga NTFS - reszta - dla PC.

Czy takie rozwiazanie bedzie odpowiednie?

Tzn czy konsola bez problemu poradzi sobie z wykryciem i odczytem danych z takiej partycji dysku, i w drugą stronę czy PC też nie będzie miał problemu??

Z góry dzięki za odpowiedź....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pc napewno sobie poradzi. gorzej bedzie z ps3. dysk na pewno nie moze wymagac instalacji sterownikow. zasilanie tez jest istotne. nie wiem czy konsola bedzie widziala dysk jezeli bedzie on podzielony na partycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pc napewno sobie poradzi. gorzej bedzie z ps3. dysk na pewno nie moze wymagac instalacji sterownikow. zasilanie tez jest istotne. nie wiem czy konsola bedzie widziala dysk jezeli bedzie on podzielony na partycje

co do tego czy będzie widzieć jestem pewny że tak

mam podobnie zrobiony dysk - dwie partycje FAT32 i NTSC - konsolka bez problemu czyta partycje FAT32 (NTSC ofc nie :])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie zrobiony dysk - dwie partycje FAT32 i NTSC - konsolka bez problemu czyta partycje FAT32 (NTSC ofc nie :])

NTSC to jest standard TV a nie zapisu plików na dysku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja tutaj dodam swoje 3 grosze.

Co prawda wymieniłem dysk na 500GB Samsunga 7200rpm (zdewcydowałem sie na 7200 bo w GT5 szło dostać padaczki jak się ładowały trasy lub auta) i mam właśnie problem z firmware.

To że zrobiłem backup to już wiadomo.

Po zamontowaniu dysku włączam konsole, każe mi podłączyć pada na kabel i wcisnąć PS

Potem że system woła firmware 3.56 lub nowsze no to ściągnąłem z autoryzowanej strony i wrzucam na pendrive'a(plus foldery PS3/UPDATE) podpinam do psa i jednocześnie start i select.

Please wait...

i komunikat: the data is corrupted (8002F225)

Próbowałem wziąść inne pendrive'y i było ich 6 i ani jeden nie dał rady.

również próbowałem kart pamięci, aparatu, mp3 i nic.

podłączyłęm nawet kabel LAN ale i net też nie zaskakiwał...

Jakieś pomysły? Bo ja już nie mam żadnych.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja tutaj dodam swoje 3 grosze.

Co prawda wymieniłem dysk na 500GB Samsunga 7200rpm (zdewcydowałem sie na 7200 bo w GT5 szło dostać padaczki jak się ładowały trasy lub auta)

Nie tędy droga. 7200 też musi się rozbujać tak samo jak 5400. Widoczną poprawę dałoby jedynie założenie SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja tutaj dodam swoje 3 grosze.

Co prawda wymieniłem dysk na 500GB Samsunga 7200rpm (zdewcydowałem sie na 7200 bo w GT5 szło dostać padaczki jak się ładowały trasy lub auta) i mam właśnie problem z firmware.

To że zrobiłem backup to już wiadomo.

Po zamontowaniu dysku włączam konsole, każe mi podłączyć pada na kabel i wcisnąć PS

Potem że system woła firmware 3.56 lub nowsze no to ściągnąłem z autoryzowanej strony i wrzucam na pendrive'a(plus foldery PS3/UPDATE) podpinam do psa i jednocześnie start i select.

Please wait...

i komunikat: the data is corrupted (8002F225)

Próbowałem wziąść inne pendrive'y i było ich 6 i ani jeden nie dał rady.

również próbowałem kart pamięci, aparatu, mp3 i nic.

podłączyłęm nawet kabel LAN ale i net też nie zaskakiwał...

Jakieś pomysły? Bo ja już nie mam żadnych.. ;/

Mam ten sam problem no i wiem tyle ze trzeba poczekac na nowy firmware bo w 5,56 sie nie da wymienic dysku. (podobno to bląd SONY albo jakis celowe zagranie ,tak wyczytalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja tutaj dodam swoje 3 grosze.

Co prawda wymieniłem dysk na 500GB Samsunga 7200rpm (zdewcydowałem sie na 7200 bo w GT5 szło dostać padaczki jak się ładowały trasy lub auta) i mam właśnie problem z firmware.

To że zrobiłem backup to już wiadomo.

Po zamontowaniu dysku włączam konsole, każe mi podłączyć pada na kabel i wcisnąć PS

Potem że system woła firmware 3.56 lub nowsze no to ściągnąłem z autoryzowanej strony i wrzucam na pendrive'a(plus foldery PS3/UPDATE) podpinam do psa i jednocześnie start i select.

Please wait...

i komunikat: the data is corrupted (8002F225)

Próbowałem wziąść inne pendrive'y i było ich 6 i ani jeden nie dał rady.

również próbowałem kart pamięci, aparatu, mp3 i nic.

podłączyłęm nawet kabel LAN ale i net też nie zaskakiwał...

Jakieś pomysły? Bo ja już nie mam żadnych.. ;/

Jak masz stary dysk i nie jest sformatowany to loos - na nim zaktualizuj przez neta soft - wejdz normalnie w aktualizacje i tyle - dopiero potem podpinaj nowy dysk. Jak juz go sformatowales to mozesz miec problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem no i wiem tyle ze trzeba poczekac na nowy firmware bo w 5,56 sie nie da wymienic dysku. (podobno to bląd SONY albo jakis celowe zagranie ,tak wyczytalem)

To dziwne, bo wczoraj sformatowałem na kompie dysk i zainstalowałem nowy soft z Pendriva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo wczoraj sformatowałem na kompie dysk i zainstalowałem nowy soft z Pendriva.

To tylko znaczy, ze miales juz zainstalowany 3.56v2 przy starym dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×