Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Konsola może się przycianać gdy jest jest troszkę gorąco - chociaz sam mam PS3 FAT 80 to takie przycinki mi się nie zdarzają (konsola stoi pionowo) FAT'y sa bardzo wytrzymałym sprzętem właśnie ze względu na spore rozmiary (tak myslę)

Drugim powodem może być to że masz mało miejsca na dysku i akurat instalkę Dishonored możesz mieć zapisana juz na ostatnich ochłapach wolnego miejsca ale to tylko moje domysły

Żółta lampka to właśnie dysk więc jak długo mieli to czuję że właśnie sprawa dotyczy dysku - w innych grach też Ci przycina ?

--------------------------------------------------------------------

A teraz jeszcze moje pytanie - czy muszę dezaktywować swoje profile przed wymianą dysku czy nie ? domyślam się (tak jak pisał kolega) że będę musiał zalogować się na nie jeszcze raz juz na nowym dysku, ale czy własnie z tym nie będzie problemu bez dezaktywacji

Edytowane przez NPK_PACMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba bo przecież konsola jest ta sama ...

Witam

Coś zaczyna szwankować w moim facie. Mianowicie podczas "grania" a raczej pierwszej scenki z DISHONORED - konsola bardzo tnie - dzwięk i obraz - są freezy parosekundowe co chwilę(pomarańczowa dioda ciągle się świeci...czasem mignie).

Czy to wina dysku? Czy coś bardziej poważnego?

raczej HDD

masz go pełnego czy nie?

jeśli nie to możesz poratować się odnowieniem bazy (był ostatnio na portalu poradnik co zrobić)

jak nic nie da możesz wymienić HDD- bo skoro fat to trochę już ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za odpowiedzi.

Zacinki to nie tylko w grze.Gdy odtwarzam muzykę z dysku również są zacinki.

Aktualnie konsola zacieła się na włączaniu PSS...więc ewidentnie dysk

A i często wywala mi błąd 8013013D (to raczej dotyczy sieci) oraz komunikat o uszkodzeniu danych...

UPDATE:

Chcąc zrobić kopię zapasową na którymś % wyskakuje błąd 80010038

Edytowane przez johny_85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie jest taka możliwość żeby podpiąć dysk ssd albo jakiś pendrive do 32 gb pod ps3, zgrać na niego grę i grać, a potem usunąć zgrać inną itd. chodzi o to żeby aktualnie graną grę mieć na dysku ssd a reszta na dysku w konsoli żeby gra szybciej się ładowała i lepiej się grało. Da się tak czy trzeba dysk ssd mieć na stałe w konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

2,5 roku grałem na Slimie 250GB,aż padł laser(już drugi:/). Mam Fata 80GB z jeszcze działającym laserem,więc przeniosłem zawartość z większego HDD na mniejszy,oczywiście siłą rzeczy z pewnymi cięciami.

Jednak brakuje mi trochę tamtej przestrzeni i zastanawiam się czy mogę włożyć tamten HDD 250GB do PS3 Fat?

Wiem,że fizycznie się da ale co mnie czeka? Aktywacje/deaktywacje kont? Utrata sejwów,gier i updejtów do nich?

Chmury nie posiadam tak jak nie mam możliwości zrobienia backupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2,5 roku grałem na Slimie 250GB,aż padł laser(już drugi:/). Mam Fata 80GB z jeszcze działającym laserem\

czy mogę włożyć tamten HDD 250GB do PS3 Fat?

Wiem,że fizycznie się da ale co mnie czeka? Aktywacje/deaktywacje kont? Utrata sejwów,gier i updejtów do nich?

Chmury nie posiadam tak jak nie mam możliwości zrobienia backupa.

nie prościej przenieść laser? :D

dysk możesz przenieść ale konsola go sformatuje standardowo z tego co pamiętam (po prostu zostanie potraktowany jako nowy HDD)

Jeśli masz to samo konto na obu ps3 to nie trzeba deaktywować kont - możesz je mieć bowiem na 2 konsolach ps3.

najprościej wszystko pobrać jeszcze raz po przekładce HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prościej przenieść laser? :biggrin:

dysk możesz przenieść ale konsola go sformatuje standardowo z tego co pamiętam (po prostu zostanie potraktowany jako nowy HDD)

Jeśli masz to samo konto na obu ps3 to nie trzeba deaktywować kont - możesz je mieć bowiem na 2 konsolach ps3.

najprościej wszystko pobrać jeszcze raz po przekładce HDD.

Najprościej ale i najtrudniej bo mam limitowany net i kilkanaście może nawet kilkadziesiąt GB do pobrania:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, zrobiłem backup na dysku zewnetrznym - podłączyłem nowy dysk do konsoli ale zamiast proponowac mi sformatowanie tego nowego dysku konsola pisze ze nie wykryła danych do aktualizacji i żebym podłączył nośnik zawierający dane do aktualizacji 4.31 lub nowszej i nacisnoł START i SELECT .... nic innego sie nie dzieje

------------------------------------------------------------------

UPDATE

ps. Ze steony sony playstatnion 3 sciagnąłem na pendrive aktualizacje 4.31 ... teraz juz konsola zaczyna przygotowanie do updatu oprogramoweania ale dobija do 99 % i niby znaczek loadingu całyczas pracuje ale już od dłuższego czasu stoi na 99 %

Mam nadzieje że uda mi sie to ogarnąć - wszelkie sugestie mile widziane.

UPDATE 2

Po włożeniu nowego dysku (WD 320GB) konsola nie proponowala żadnego formatu dysku itp. tylko od razu piszczała o aktualizacje do 4.31

Samo przygotowanie do aktualizacji zatrzymuje sie na 99 % i kicha

Włożyłem z powrotem oryginalny dysk 80 GB i tym razem konsola tez nie proponowala zadnego formatu tylko aktualizację - tym razem przygotowanie aktualizacji a później sama aktualizacja doszły do 100 % bez problemu - konsola włączyła się jak gdyby nicdy nic. ;)

tej propozycji formatu pokazywanej we wszystkich poradnikach jeszcze na oczy nie widziałem

Zastanawiam sie czy "ręcznie'' nie sformatować tego nowego dysku do FAT32 bo w obecnym stanie nawet aktualizacja nie rusza więc chyba tu może byc problem.

W dalszym ciągu wszelkie sugestie mile widziane

Edytowane przez NPK_PACMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam zamiar kupić do mojej konsoli nowy dysk. Chciałbym kupić 1TB ale nie wiem jaki dokładnie.

Czy ten http://allegro.pl/toshiba-px1829e-1tb-425465-d-i2930629708.html będzie działać poprawnie?

Proszę o szybką poradę.

Może ten Ci bardziej podpisuje jest trochę tańszy http://www.komputronik.pl/product/146771/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/WD_Blue_1_TB_5400_8MB_Serial_ATA-300_.html

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wybrać PC czy PS3

Witam mam do wyboru: zmodernizować sobie komputer za 2600 zł lub kupić konsole ps3 . Dla mnie wygodniejszy by był komputer bo używałem go przez całe życie i jestem przyzwyczajony, ale konsola lepsza do gier pod względem grafiki i wydajności . Boje się, że nie będę w stanie przeżucić się z "myszki i klawiatury " na pada . Co wybrać konsole czy kompa ?

Prosze o radę . Ostrzegam nigdy w życiu poza kilkoma minutami u kumpla nie grałem na padzie

Jak myślicie przyzwyczaję się ? I czy "nauka" pada długo potrwa?

Z góry dzięki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaisz się na pewno, nauka pada najczęściej trwa maks kilka godzin. Zależy jeszcze w co chcesz grać - w FPSach np. pad ani trochę nie dorównuje duetowi klawiatura + myszka. PS3 na pewno jest wygodniejsze - nie martwisz się o upgrade'y ani nic, siadasz i grasz z PC wiadomo jak to jest. Co do dylematu "co wybrać" - niestety musisz odpowiedziec sobie sam. Ja mam PS3 i do tego laptopa do internetu i Football Managera i u mnie się to sprawdza bardzo dobrze, aczkolwiek dość często tęsknię za czasami, kiedy GTA się katowało na PC;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wybrać PC czy PS3

Witam mam do wyboru: zmodernizować sobie komputer za 2600 zł lub kupić konsole ps3 . Dla mnie wygodniejszy by był komputer bo używałem go przez całe życie i jestem przyzwyczajony, ale konsola lepsza do gier pod względem grafiki i wydajności . Boje się, że nie będę w stanie przeżucić się z "myszki i klawiatury " na pada . Co wybrać konsole czy kompa ?

Prosze o radę . Ostrzegam nigdy w życiu poza kilkoma minutami u kumpla nie grałem na padzie

Jak myślicie przyzwyczaję się ? I czy "nauka" pada długo potrwa?

Z góry dzięki pozdrawiam

Przyzwyczaisz się i bardzo ją polubisz a nauka no cóż potrwa tyle na ile to będzie konieczne i przede wszystkim zagrasz w gry o których mogłeś do tej pory tylko pomarzyć(np Uncharted, Red Dead Redemption) a tak na marginesie to chyba nie ten temat Edytowane przez niklas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wybrać PC czy PS3

Witam mam do wyboru: zmodernizować sobie komputer za 2600 zł lub kupić konsole ps3 . Dla mnie wygodniejszy by był komputer bo używałem go przez całe życie i jestem przyzwyczajony, ale konsola lepsza do gier pod względem grafiki i wydajności

Jak myślicie przyzwyczaję się ? I czy "nauka" pada długo potrwa?

Z góry dzięki pozdrawiam

pad jest lepszy od klawiatury pod prawie każdym względem :D

Jeśli chcesz sobie ułatwić przenosiny z myszy+ klaw -> pad w ps3 to polecam zainwestować w kontroler move, który do gier FPS i pochodnych jak kiillzone3 nadaje się idealnie - move jest "celownikiem, ruszasz się gałką pada" ale nie wszystkie gry to wspierają.

kupuj ps3 bo komp to studnia bez dna- ciągle trzeba coś zmieniać xD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio kupiłem ten dysk http://www.euro.com....1829e-1tb.bhtml.

Po zgraniu kopii zapasowej zauważyłem, że z okolic dysku twardego wydobywa się dziwny dzwięk : "cyk" . Losowo występuje ten dzwięk ale częściej kiedy używam ps3 po kilka godzin.

Czym może to być spowodowane ?

Proszę o szybką odpowiedź.

Edytowane przez kubello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się tak działo gdy dysk nie mógł odczytać danych...ale cykał co chwilę.

Nie przejmuj się...moim zdaniem to normalna praca dysku

Niech koledzy potwierdzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio kupiłem ten dysk http://www.euro.com....1829e-1tb.bhtml.

Po zgraniu kopii zapasowej zauważyłem, że z okolic dysku twardego wydobywa się dziwny dzwięk : "cyk" . Losowo występuje ten dzwięk ale częściej kiedy używam ps3 po kilka godzin.

Czym może to być spowodowane ?

Proszę o szybką odpowiedź.

ja mam takie cykanie w nowej konsoli SLIM 320GB,wg mnie nie jest to normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia systemu , konta profile , zdjęcia , muzyka , filmy , gry i dane gier/łatki zapisane na dysku , save'y do gier . Zaleca się usunięcie łatek i gier , które można pobrać z Pss , żeby kopia nie zajmowała milion trzysta tysięcy gigabajtów i nie tworzyła się przez trzy tygodnie , mi po usunięciu czego się dało zajmowała i tak 18 gb .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada dysk Western Digital Scorpio Blue WD7500BPVT 750Gb?

Jak działa (głosność,itp)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×