Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba pół na pół, ale zgadzam się z Tobą w kwestii lenistwa programistów. Wolą szukać wymówek, choć to i owo mogliby jeszcze zdziałać. Czas pokaże kiedy ujrzymy PS4, czy też ewentualne PS5.

Co do rzucania się na BATTLEFIELDa ze względu na brak Gyrosów, to trochę przesadziłeś. ;) Mnie te gry nie kręcą, a U2 i KZ2/3 w zupełności zaspokajają moją rządzę sieciowego mordu. ;)

Tutaj nie ma co się kłócić. Battlefield 3 na konsolę, prezentuje się żałośnie. Było dużo gadania, że "więcej się nie da", że będzie bardzo podobnie wyglądać, jednak to wszystko to bzdury. RAGE, ma lepszą i ładniejszą grafikę(a ma większy świat). Uncharted 3 też prezentuje się genialnie. Do tego EA, które zbytnio się nakręca, i ślepo wierzy w świetność swojego tytułu, i oczernia konkurencje. To wszystko wystarczy, by zniechęcić mnie do kupna BF3. Wolę CoD'a, bo w tym wypadku przynajmniej do tej pory, obietnice zostają spełniane.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak słucham tych wszystkich programistów, developerów to słyszę tylko grafika, grafika, grafika aż źle mi się robi. Od kiedy gra sprowadza się tylko do tego, zamiast narzekać niech popracują nad fabułą, jakimiś nowymi zaskakującymi rozwiązaniami itd. 70% innowacyjności w grach sprowadzą się teraz do tego żeby zrobić jakiś shooter dodać nieco lepszą grafikę i mamy super przełomowy hit, po roku produkcji :P, a jak trzeba się trochę wysilić to już od razu najlepiej dajcie nam playstation 7. Niestety to przenosi się także na niektórych graczy. Osobiście zakochałem się w LA Noire, bo to coś innego, świeżego, ciekawego, ale z wielu stron ciągle tylko słyszę ,że słaba grafika, mało strzelania itp....no kur...na mać zapisać się do wojska, jechac do Afganistanu i macie strzelanie w najlepszej grafice ever. Gry to nie tylko grafika, i numerki. Starcraft i Diablo nadal się świetnie trzymają mimo swych wielu lat na karku. Uważam ,że problem sprowadza się do tego, że ludzie po obydwu stronach kodu się rozleniwili.

I nie sądzę, żeby Wii U miało na to jakiś wpływ to zupełnie inny rynek, BTW wróżę temu sprzętowi porażkę, cena na pewno nie będzie niska. Ten kontroler osiągnął wyżyny nieporęczności, i powiedzmy sobie szczerzę ten ekran to tylko kiepski bajer, ciężko znaleźć dla niego jakieś praktyczne zastosowanie, bo w sumie wygodniej i szybciej jest przycisnąć np trójkąt i zobaczyć jakieś tam menu, niż pauzować grę i gapić się w jakiś mały ekranik. No i lwia częsć posiadaczy WII pobawiła się nim miesiać i teraz zbiera kurz na strychu, to nie są ludzie ,którzy będą zainteresowani nową generacją, a hardcorowcy raczej nie będą chcieli ryzykować wydania kilkuset dolarów na ten właśnie sprzęt ,żeby okazało się ,że kiedy kumple napieprzają w HALO, GOW'a czy Uncharted oni zbierają grzybki w Hiper Mario smash luigi mansion in galaxy fantasy kart super turbo pro edition 47 i pół.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak słucham tych wszystkich programistów, developerów to słyszę tylko grafika, grafika, grafika aż źle mi się robi. Od kiedy gra sprowadza się tylko do tego, zamiast narzekać niech popracują nad fabułą, jakimiś nowymi zaskakującymi rozwiązaniami itd. 70% innowacyjności w grach sprowadzą się teraz do tego żeby zrobić jakiś shooter dodać nieco lepszą grafikę i mamy super przełomowy hit, po roku produkcji :P, a jak trzeba się trochę wysilić to już od razu najlepiej dajcie nam playstation 7. Niestety to przenosi się także na niektórych graczy. Osobiście zakochałem się w LA Noire, bo to coś innego, świeżego, ciekawego, ale z wielu stron ciągle tylko słyszę ,że słaba grafika, mało strzelania itp....no kur...na mać zapisać się do wojska, jechac do Afganistanu i macie strzelanie w najlepszej grafice ever. Gry to nie tylko grafika, i numerki. Starcraft i Diablo nadal się świetnie trzymają mimo swych wielu lat na karku. Uważam ,że problem sprowadza się do tego, że ludzie po obydwu stronach kodu się rozleniwili.

Dobrze powiedziane. Aktualnie gram w Chrono Cross z PSX.

Gra jest cholernie rozbudowana, ma świetny klimat i bardzo ciekawą fabułę.

Grafika jest śliczna nawet mimo archaizmu tamtych czasów. Podbita do HD oczywiście, przymróżając oko na pikselozę pre-renderowanych lokacji, wszystko wygląda mega detalicznie.

FF XIII przy tym leży i kwiczy. W kwestii grafiki i innowacji zauważam tylko degradację.

Przyszłe generacje miały spowodować rozwój gier, a tymczasem developerzy narzekają tylko jaki ten sprzęt słaby, lub trudny, dając nam ociosane korytarze. Fabułę dla debilów, żeby po drodze się nie zgubili. I tyle. Z dawnej świetności pozostał tylko tytuł gry i nazwa developera.

Imo za wcześnie na następna generację bo większość developerów nie potrafi wykorzystać tej generacji jak należy. Możliwości techniczne są co raz większe, ale możliwości developerów zostały na poziomie ps2. Niech najpierw oni przejdą na "kolejną generację", później pomyślimy o nowym sprzęcie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo i nawet wcześniej niz ps2....Taka Zelda: A link to the past, wielka ciekawa rozbudowana gra, i daje rade na procku 4 Mhz i cartridge'u o pojemności 117 mega BITÓW, a grafika i nawet dziś trzyma urok i nie bije po oczach. Teraz są bluray'e i cell'e a jakiejś bardziej rozbudowanej gry ze świecą szukać. Takie deamon souls, uchodzi za b. trudną grę ( bo jest) i to chyba jedyna taka na ps3, dla mnie to dość straszne, że w całej bibliotece gier jest może kilka (ja znam tylko tą) gier które stanowią jakieś wyzwanie i oferują inne spojrzenie na tą formę rozrywki. Nawet gry, które zaczynają fajnie (Dragon Age) kończą się prymitywizacją do button smashera (Dragon Age 2).....Ahhh wszystkim z podobnymi odczuciami polecam książkę cyfrowe marzenia, miło czasem poczytać jak kiedyś, gry składały się z ambicji ,pomysłu i wizjonerstwa, nie z nowego płatnego serwisu społecznościowego, DLC i 840 kont w różnych serwisach i usługach żeby móc grę w ogóle odpalić.....

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gameplay ponad wszystko ! Grafikę mam na zewnątrz albo oglądam National Geographic lub inne podobne programy[/url]

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo i nawet wcześniej niz ps2....Taka Zelda: A link to the past, wielka ciekawa rozbudowana gra, i daje rade na procku 4 Mhz i cartridge'u o pojemności 117 mega BITÓW, a grafika i nawet dziś trzyma urok i nie bije po oczach. Teraz są bluray'e i cell'e a jakiejś bardziej rozbudowanej gry ze świecą szukać. Takie deamon souls, uchodzi za b. trudną grę ( bo jest) i to chyba jedyna taka na ps3, dla mnie to dość straszne, że w całej bibliotece gier jest może kilka (ja znam tylko tą) gier które stanowią jakieś wyzwanie i oferują inne spojrzenie na tą formę rozrywki. Nawet gry, które zaczynają fajnie (Dragon Age) kończą się prymitywizacją do button smashera (Dragon Age 2).....Ahhh wszystkim z podobnymi odczuciami polecam książkę cyfrowe marzenia, miło czasem poczytać jak kiedyś, gry składały się z ambicji ,pomysłu i wizjonerstwa, nie z nowego płatnego serwisu społecznościowego, DLC i 840 kont w różnych serwisach i usługach żeby móc grę w ogóle odpalić.....

No niestety dzisiaj gra ma trafić do jak największej liczby odbiorców. Musi więc być przystępna dla wszystkich chyba w każdym aspekcie oprócz ceny.

Biznes niestety zabija ducha gier, bo dzisiaj w branży chodzi już tylko o kasę.

Dla nas nowa generacja nie przyniesie nic, oprócz większej ilości polygonów (no może uderza jeszcze mocniej w casualowych odbiorców i naklepią fitnesów z motion sensing), dla developerów ułatwi pracę i obniży koszta produkcji bo nie będzie trzeba kombinować żeby gra wyglądała dobrze. Schemat prostej gierki z naciskiem na multi, maksymalnie okrojonej dla DLC imo dalej będzie popularny bo to kasa.

Także dziękuję na razie za PS4, i czekam na rewolucję z developerskiej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy konsolach trzeba sie troche napracować to narzekają

PC-et to otwarta architektura i nie przejmują się pamięcią czy możliwościami karty graficznej

Po co optymalizować kod gry przeciez nie wazne czy pociągnie 1 GB ramu czy 4 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy konsolach trzeba sie troche napracować to narzekają

PC-et to otwarta architektura i nie przejmują się pamięcią czy możliwościami karty graficznej

Po co optymalizować kod gry przeciez nie wazne czy pociągnie 1 GB ramu czy 4 GB

No optymalizacja na PC lezy i kwiczy, wystarczy spojrzeć na różnice w ustawieniach grafiki.

Róznią sie one jedynie jakościa tekstur i ilością widzianych elementów.

Krótko mówiąc odejmuje się graficzne bajery tak, aby zmieściły się w pamięci ram i procek nadążał obliczać co jest potrzebne w danym momencie.

Takie Uncharted to już majstersztyk. Artyści nie martwią się o techniczne sprawy, po prostu projektuja poziom, później banda programistów próbuje zdziałać cuda aby to wszystko zmieściło się w ubogiej pamięci naszej konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas nikt nie bierze pod uwagę Pamięci Wirtualnej. Myślicie, że na PC gra korzysta tylko z kości RAM? Wręcz przeciwnie! Bardzo łatwo to sprawdzić. W ustawieniach Komputera wyłączyć plik stronicowania, czyli właśnie pamięć wirtualną. Większość gier nawet się po tym zabiegu nie uruchomi, a inne będą się wywalać w trakcie rozgrywki.

Na PS3 też tak jest. Plik stronicowania znajduje się na HDD, a sprytny programista potrafi wykorzystać i jego i XDR konsoli jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas nikt nie bierze pod uwagę Pamięci Wirtualnej. Myślicie, że na PC gra korzysta tylko z kości RAM? Wręcz przeciwnie! Bardzo łatwo to sprawdzić. W ustawieniach Komputera wyłączyć plik stronicowania, czyli właśnie pamięć wirtualną. Większość gier nawet się po tym zabiegu nie uruchomi, a inne będą się wywalać w trakcie rozgrywki.

Na PS3 też tak jest. Plik stronicowania znajduje się na HDD, a sprytny programista potrafi wykorzystać i jego i XDR konsoli jednocześnie.

Właśnie, sprytny. A nie taki, który nie potrafi, ale woli powiedzieć "że więcej się nie da". Niestety, ale więcej jest właśnie takich, co tylko narzekają jakie to konsole są słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała nadzieja ,że może producenci stwierdzą "Chu*a wam damy, do roboty uczyć się porządnie programować" :P, ja bym nie chciał widzieć PS4 przed połową 2013 najwcześniej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas nikt nie bierze pod uwagę Pamięci Wirtualnej. Myślicie, że na PC gra korzysta tylko z kości RAM? Wręcz przeciwnie! Bardzo łatwo to sprawdzić. W ustawieniach Komputera wyłączyć plik stronicowania, czyli właśnie pamięć wirtualną. Większość gier nawet się po tym zabiegu nie uruchomi, a inne będą się wywalać w trakcie rozgrywki.

Na PS3 też tak jest. Plik stronicowania znajduje się na HDD, a sprytny programista potrafi wykorzystać i jego i XDR konsoli jednocześnie.

No ale HDD jest zbyt powolny i raczej nie zastąpi RAMu do którego sprzęt ma błyskawiczny dostęp.

Pewne rzeczy muszą pozostać w pamięci RAM.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ,że nie zastąpi ale może go dość wydajnie wspomagać, a to już coś.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieprzą głupoty. Niech się nauczą robić gry a nie. Next gen nie chce widzieć przed końcówką 2013/początek 2014.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie ludzi ktorzy mowia ze grafika jest taka genialna w PS3 , PS3 to rupieć juz niestety, chyba ze gracie na 20 calach. Osobiscie posiadam plazme 60" i wiekszosc gier z PS3 wyglada jak PS2 :( , pixel na pixelu itp. , a jak podlacze np. PC do plazmy i zalacze Battlefielda BC 2 w full detalach, to roznica jest kolosalna.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdemu uśmiecha się płacić kupę forsy za kolejną konsolę, tylko dla lepszej grafiki, która i tak stoi na przyzwoitym poziomie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile gra jest w sama dobra, to bym mogl grac nawet jak by miala grafike jak minecraft :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zapomnieli ,że lepsza gra NIE oznacza ładniejsza (lub nie tylko). Niech się bardziej przyłożą do samej gry. Wole mieć brzydszą ale z rozbudowanym, światem ,klimatem, mechaniką niż wydać 2 koła żeby widzieć jak bohaterowi falują portki podczas pierdzenia w najnowszym "rewolucyjnym" shooterze wydawanym raz na kwartał.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Jak tylko będę miał chwilę czasu (no dobra, kupę czasu), to przejdę pierwszego DEUS EXa. Gra da mi na bank sporo frajdy, choć grafika jest już wręcz przedpotopowa. Niedawno ukończyłem TR2. Słowem, przeplatam nowe gry ze starymi czerpię z nich kupę frajdy. Liczy się grywalność, pomysł na rozgrywkę i frajda, jaką dają, a nie sama grafika (choć i ona jest istotna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam nadzieje, że długo nie doczekamy się PS4, bo po co zmieniać to, co dobre ;)? Konsole mam 3 lata, ale zacząłem wykorzystywać w pełni jej możliwości dopiero z pół roku temu. Boje sie również, że duża część graczy z PS3 przerzuciłaby się od razu na PS4 i nie byłoby z kim śmigać w multi. No ale miejmy nadzieje, że to daleka przyszłość :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O liczbę graczy bym się nie martwił. Zauważ, że po wyjściu na rynek PS3 ,PS2 nadal dobrze się sprzedawała(sprzedaje?).

2014 jest optymalnym terminem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja obstawiam że premiery nie będzie , bo nastąpi koniec świata.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×