Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Było nie było jest to wkurzające. Wywaliłem 1200zł w zeszłym roku na konsolę a tu się okazuje, że za następny rok może to już być w pewnym sensie przeżytek. Niech wydawają gry na obecnych silnikach, niech je dopieszczają do granic możliwości itd. Jak dla mnie postęp w elektronice może się już zatrzymać. Osiągnięto wiele, gry wyglądają już bardzo realistycznie. Po co więcej? Za parę lat będziemy grali w filmy a nie w gry, bo tak się już grafika posunie. Mi się to nie za bardzo podoba. No i nie ma się co tak napalać na to PS4. Jak wyjdzie to pierwsze egzemplarze będą pewnie niesamowicie wadliwe (tak było z PS2 i PS3), więc miną kolejne 3 lata zanim wyjdzie PS4 slim i tak dalej.... Na czymś muszą te wielkie korporacje zarabiać, szkoda że w tym przypadku na portfelach graczy.

Edytowane przez Przemek_07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Przemek_07

Nie przesadzaj pierwsze PS3 nie były znowu takie wadliwe. Każda kolejna wersja jest trochę tylko biedniejsza :)

Od wstecznej kompatybilności zaczynając a na USB kończąc

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saracen też trochę przesadzasz w dalszym ciągu sprzedaje się PS2 - jeszcze wychodzą sporadycznie na nie gry (ponad to biblioteka jest ogromna)

Sprzedając PS3 z PS2 ucięli sobie dużo zysków - kto pozbawia się zysków - nikt nic za darmo nie da

A z ceną i tak musieli zejść - coś kosztem czegoś. USB fakt mogliby zostawić.

Ale cofać się nie cofają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

najważniejsze nie robiąc wstecznej kompatybilności byłby to strzał samobójczy w łeb

Saracen też trochę przesadzasz w dalszym ciągu sprzedaje się PS2 - jeszcze wychodzą sporadycznie na nie gry (ponad to biblioteka jest ogromna)

Sprzedając PS3 z PS2 ucięli sobie dużo zysków - kto pozbawia się zysków - nikt nic za darmo nie da

Brak kompatybilności PS4/PS3 to strzał w łeb ?

Brak kompatybilności PS3/PS2 to genialne posunięcie Sony ?

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem:

prcspec13iu.jpg

HOLY SHIT! Jesli te specyfikacje to nie fake to Wii2, czy jak to sie bedzie zwalo, bedzie ponad 2-3x mocniejsze od PS3/X360, i spokojnie powalczy z ich nastepcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie to nie w stylu N by spłodzić na świat taką konsolę z takimi bebechami. Jak oni będą wydawać te lipnie wyglądające gry pokroju Mario, Pokemon, Zelda itp.?

Mimo, że dla mnie grafika nie jest najważniejsza to jednak Wii swoimi grami rodem z PS2 niespecjalnie mnie przyciągnęło, miałem ich DSa z którego zadowolony nie byłem (nawet mimo świetnego Mario, które dla mnie świetne nie było), sprzedałem, zapomniałem, a nowej konsoli póki co nie potrzebuję - czy to PS4 czy Wii2 - wystarcza mi moja PS3, którą mam niecałe pół roku, a gier do ogrania od groma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czym wy się podniecacie? Bebechy ma gorsze niż PC z Tesco. Jedynie napęd dziwi, bo custom bluray to coś nowego.

Karta graficzna to śmiech. 1,4 TFlopa, a 5-cio letni RSX w PS3 osiąga 1.8 TFlopa. Obecnie najszybsze karty graficzne do pecetów pchają już ponad 5 TFlopów, więc jak Wii2 się ukaże za jakieś 2 lata to będzie przestarzałe graficznie tak jak Wii1 już na starcie.

CPU też słabsze od Cella. Znacznie.

Bardzo malutko pamięci RAM, chociaż szybka, to trzeba przyznać.

Generalnie jednak wielki zawód. Next genowa konsola słabsza od current genowych :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak kompatybilności PS4/PS3 to strzał w łeb ?

Brak kompatybilności PS3/PS2 to genialne posunięcie Sony ?

1) tak ponieważ będzie to na 100% na procesorze CELL i nie osiągnięto jeszcze jego pełnej mocy ponadto premiera w 2006, chyba że zaoferują takiego Exclusiva, że czapki z łbów pospadają to wtedy kto wie (nie wystartują z 1 czy 2 grami)

2) 2 różne procesory 2 różne systemy premiera PS2 w 2000 roku i jeszcze się sprzedaje i będzie się jeszcze przez jakiś czas sprzedawać po 2007 roku nie sprzedali by już nic ponad stany magazynowe, Pierwsze PS3 miały EE by bazować na grach z PS2

No i patrząc

1994 PS

2000 PS2

2006 PS3

2011 (grudzień) lub 2012 PS4

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill:

No prosze cie, chyba sam nie wierzysz w to co piszesz.

Karta graficzna to śmiech. 1,4 TFlopa, a 5-cio letni RSX w PS3 osiąga 1.8 TFlopa. Obecnie najszybsze karty graficzne do pecetów pchają już ponad 5 TFlopów, więc jak Wii2 się ukaże za jakieś 2 lata to będzie przestarzałe graficznie tak jak Wii1 już na starcie.

Akurat bo RSX ma 1.8TFlopa, sciema Nvidi i nic wiecej. Jak wiadomo RSX to nic innego jak GF7800GTX z polowa ROPow, a ten osiagal jedynie ~165GFlopow, takze tylko dziecko uwierzy ze nagle znikad ten sam uklad zyskal ponad10-cio krotny przyrost wydajnosci... 5TFlopw - OK, tyle ma "kanapkowy" Radek 6990, ktory ma taka sama jak nie gorsza wydajnosc co GTX590, a ten wyciaga "jedynie" ~2.5TFlopow, czyzby kolejna sciema? I na koniec dla porownania - najszybsza obecnie pojedyncza karta (GTX580) osiaga niecale 1.6TFlopow, wiec te 1.4 co ma niby byc w nowym Wii2 to wcale nie jest malo, a powiedzial bym wrecz ze az nadto do 1080p@30FPS, a byc moze tez @60FPS. Odrobina optymalizacji (czyli to czego nigdy nie uswadczymy na PeCetach) zdziala cuda, nawet z karta ze sredniej polki ;)

CPU też słabsze od Cella. Znacznie.

No rzeczywiscie, bo 4 rdzenie @3.5GHz sa "znacznie" gorsze niz jeden @3.2...

Bardzo malutko pamięci RAM, chociaż szybka, to trzeba przyznać.

Tu sie zgadzam, niby konsole nie maja Windowsa ktory sam dla siebie potrzebowalby tych 512MB, ale jak na next genowa konsole wydaje sie to byc baaardzo malo. Chyba ze nadrobia szybkoscia, bo przedkosc XDR2 zaczyna sie "dopiero" od 8GHz!

Generalnie jednak wielki zawód. Next genowa konsola słabsza od current genowych :laugh:

Juz sama ilosc RAM, ktora w tym przypadku jest "najslabszym ogniwem", jest dwukrotnie wieksza, nie wspominajac juz o jej przepustowosci, a reszta komponentow sama w sobie jest mocniejsza niz cale obecne konsole razem wziete, takze nie wiem skad to dziwne stwierdzenie...

Pozyjemy zobaczymy, E3 juz na dniach i wtedy wszystko sie wyjasni. Chociaz szczerze to nawet jak te specyfikacje okaza sie prawdzie to watpie zeby Nintendo, ktore robi gry typu Zelda, SMG, Kirby, Dokey Kong itp., mogla zrobic gry zblizone poziomem graficznym do Killzone czy Uncharted, nawet pomimo kilkukrotnie mocniejszej konsoli, predzej developerzy 3rd party wycisneli by z tego ostatnie soki.

[...] CELL i nie osiągnięto jeszcze jego pełnej mocy ponadto premiera w 2006 [...]

Moj ty boze, myslalem ze ludzie dawno juz przestali zyc tymi mrzonkami o "wszechpoteznym CELLu"...

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiscie, bo 4 rdzenie @3.5GHz sa "znacznie" gorsze niz jeden @3.2...

Moj ty boze, myslalem ze ludzie dawno juz przestali zyc tymi mrzonkami o "wszechpoteznym CELLu"...

Cell ma 8 rdzeni

Puść sobie Floding at Home na najszybszym Pececie i na PS3 - napisz różnicę

Edit

Folding@home

http://folding.stanford.edu/

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cell ma 8 rdzeni

Z czego tylko jeden to w pelni funkcjonalny rdzen, a reszta to cos pokroju jednostek streamujacych w obecnych GPU. Gdyby to byly "prawdzie" 8 rdzeni to uwierz mi, ze absolutnie ZADEN developer nie narzekal by na architekture PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie wszystko jest ściemą, to co ja będę więcej pisał. Jesteś mądrzejszy od inżynierów Nvidii i CELL'a razem wziętych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaby rozwiać wszelkie wątpliwości co do tego jak działa Cell polecam ten filmik:

Jest to akurat porównanie CPU w PS3 i X360, ale koleś przy tym całkiem fajnie tłumaczy jak to oba CPU działają i czym się różnią.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie 1 i 2 wygląda podobnie

zawsze będą fani ps3 i xbox - i za nic ich nie przekonasz

Jednakże - nie już nic nie powiem - mam swoje zdanie i jest ono jak dupa każdy ma swoją

ale tu jest rozmowa o ps4 jak chcemy podyskutować to zapraszam na stworzenie tematu WAR PS3 VS XBOX - który moderator zamknie po 1 poście i będzie miał rację - jak się kiedyś skuszę i kupię X to podyskutuję szerzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż kiedy PS4 będzie miało przystępną cenę 1500-1700 na pewno ją kupię.Mam nadzieję że wprowadzą trochę zmian np.więcej USB.A po specyfikacji sprzętu jest na co czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak większość z nas kupi swoje egzemplarze dopiero wtedy gdy Uncharted/Infamousy zaczną wychodzić tylko na te konsole. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak większość z nas kupi swoje egzemplarze dopiero wtedy gdy Uncharted/Infamousy zaczną wychodzić tylko na te konsole. :)

Lub też jeśli Quantic Dreams stworzy kolejne cuda aka Heavy Rain :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym chciał juz PS4 bo PS3 juz teraz nie daje rady w porównaniu do PC a co bedzie za 2 lata?? PS4 jak wyjdzie za te 2-3 lata bedzie musiała być naprawde mega maszyną, PC juz teraz weszło w nową generacje a za 2-3 lata bedzie kolejna, wiec teoretycznie PS4 bedzie musiała przeskoczyć jedną generacje zeby nadgonić PC w przeciwnym razie juz na starcie bedziemy w d**ie. Mam nadzieje ze PS4 wyjdzie za te 2 lata i bedzie potworem który zmiecie całą konkurencje :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry na PS3 nigdy nie będą takie jak na PC bo kolejne konsole musiałyby być wydawana maks. co 2 lata.A jak wiadomo nie każdego stać na wydatek rzędu ok 2000.

Konsole kupujemy na kilka lat i nie ma obawy że jakaś gra na niej nie zadziała a z PC jak jest każdy wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym chciał juz PS4 bo PS3 juz teraz nie daje rady w porównaniu do PC a co bedzie za 2 lata?? PS4 jak wyjdzie za te 2-3 lata bedzie musiała być naprawde mega maszyną, PC juz teraz weszło w nową generacje a za 2-3 lata bedzie kolejna, wiec teoretycznie PS4 bedzie musiała przeskoczyć jedną generacje zeby nadgonić PC w przeciwnym razie juz na starcie bedziemy w d**ie. Mam nadzieje ze PS4 wyjdzie za te 2 lata i bedzie potworem który zmiecie całą konkurencje :)

Cool story bro,

Konsola nigdy nie wyprzedzi PC'ta.Na Pcta cały czas wychodzą nowe podzespoły.

Edytowane przez Asull
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cool story bro,

Konsola nigdy nie wyprzedzi PC'ta.Na Pcta cały czas wychodzą nowe podzespoły.

Chyba że osiągniemy fotorealizm. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście konsola to wydatek raz na kilka lat, a nie bawienie się co kilka miechów w dopieszczanie drogimi podraskami.

Na razie Playstation 4 to wciąż sci-fi, mi tam to nie przeszkadza, bo póki co dobrych i pięknych gier na PS3 nie brakuje (i w najbliższej przyszłości nie będzie brakować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem nastawiony sceptyczny do pomysłu wprowadzania nowej generacji konsol z bardzo prozaicznych, egoistycznych pobudek - PS3 cieszę się niecałe pół roku. Sądzę jednak, że nawet jeśli nowa wersja czarnulki zostanie wprowadzona w najbliższych latach to żywotność PS3 po nadejściu następczyni będzie dłuższa niż PS2 za sprawą usług on-line i multiplayera. Cicho liczę, że społeczność tak drastycznie nie przerzuci się po premierze na nowe generacje, co pozostawi uwagę chociażby części producentów gier na PS3. Tym nie mniej do ewentualnej premiery jeszcze sporo czasu, więc nie ma czym się martwić na zapas! thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony zawsze jednocześnie wspierało dwie konsole, więc wejście następnej generacji będzie z korzyścią dla wszystkich.

PS3 dostanie tańsze nowe gry mniej więcej w cenie dzisiejszych PS2 + wysyp tanich serii takie platinum + nie za 80 za za 40 zł.

Wystarczy spojrzeć na trailery najnowszych gier B3 lub Tomb Raidera, (prawie)fotorealistyczna grafika już istnieje, ale tylko na bardzo mocnym PC. Konsolowcy obejdą się smakiem. Dostaniemy półprodukt, mimo że za grę zapłącimy prawie 2x tyle co na PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena konsoli na pewno nie bedzie 1600zł (£350 ?) to raz

Dwa w normalnych krajach PS4 zostanie kupione bo bedzie po prostu nowe i lepsze od starego i slabej juz PS3 to dwa i nikt nie bedzie czekal na pramiery Uncharted 4 ;) (zaloze sie ze jak zawsze tutaj przy okazji premiery trzeba bedzie zamowic wczesniej PS4)

Konsole nie sa kupowane po to by zaoszczedzić pieniądze to trzy, kupowane sa dla wygody uzytkowania, wrzucasz BR i smiga, nie martwisz sie konfigiem itp. Ale na pewno nie kupuje sie ich dla oszczednosci (ktos powinien tu wrocic do podstawowki by nauczyc sie liczyc nie tylko zakup konsoli ale i gier gdzie 8 tytulow rocznie to nowa bdb karta graficzna z racji tego ze gry na PC sa po £24 a konsole £39-£45, w pl 99zł i 229zł, moze z powodu brakow w matematyce niektorzy nie odnosza sukcesow i nie maja dosc pieniedzy i na konsole i na PC ???)

Jak wyjdzie PS4 i bedzie mialo wsteczna kompatybilnosc to ja osobiscie nie widze potrzeby by opchnac swoja slimke. Jesli potwierdza info to swoja puszcze z 1-2 tyg przed premiera PS4 bo nie mam i tak miejsca pod TV na kolejna konsole (xbox, pozniej nowe Wii i 2 konsole ?? dekoder, odtwarzacz, wkrotce szafki pod TV beda mialy rozmiar szafy na ciuchy #(*#))....

Osobiscie baardzo sie ciesze z prac nad PS4 bo jednak PS3 dosc mocno odstaje od tego co widze na PC nie mowiac o tym co bede widzial w BF3 :> (ojojoj czeka mnie wymiana grafy :P), tak czy siak w FPS za dobrze sie nie gra na PS3 wiec jeden kij ale warto by bylo juz miec znowu grafe miazdzaca to co na PC z racji optymalizacji na nowa generacje... (smieszne jak niektorzy uzywaja zwrotu nowa generacja w stosunku do tych zgrzytkow ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×