Skocz do zawartości
ONE

Zone Of The Enders Hd Collection

Rekomendowane odpowiedzi

Tak będzie wyglądać kolekcjonerka:

ZOE003.jpg

Japońska premiera 25 października

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zone of The Enders to chyba najlepsza kolekcja HD póki co (oczywiście po patchu 2.00).

Na równi może stoi tylko MGS HD. Dopóki nie wyjdzie Yakuza HD, to te dwie gry to wg mnie obowiązek ogrania.

ZOE posiada świetną fabułę i gameplay. Warto ograć obie części, jako że to jedna ciągła historia.

Co prawda jedynka odstaje bardzo od dwójki jeśli chodzi o aspekty techniczne.

Widać, że jedynka to jeszcze były wczesne lata PS2. W każdym razie już 2nd Runner robi wrażenie i nawet dzisiaj gra się mega przyjemnie.

Fabuła to takie połączenie gry z anime, szczególnie w drugiej części. Także jeśli ktoś lubi takie klimaty to must have dla nieego.

Obie gry można ograć bardzo szybko, ale druga część wydaje się być już znacznie trudniejsza od jedynki.

W każdym razie obie części ukończyłem poniżej 10 godzin.

Trzeba jeszcze wspomnieć o ścieżce dźwiękowej, a ta jest po prostu G E N I A L N A! Uwielbiam takie klimaty.

Każda scena walki, cut-scenka, itd. jest wzbogacana fantastyczni nutami dobywającymi się z głośników.

Po ograniu gry słucham sobie soundtracku na YT, polecam każdemu :)

Mimo wszystko polecam każdemu ZOE, gra jest świetna, fabuła warta poznania, ścieżka dźwiękowa genialna...nic tylko grać!

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem około miesiąc temu przyjemność ograć kolekcje hd o wdzięczne nazwie ZoE. BA! Miałem przyjemność posiadać swego czasu i ukończyć je jeszcze na poprzednią generację nie przecząc że pierwszą część kupiłem tylko po to aby ograć dodawane swego czasu do niego demo MGS2..  Jakież było me zdziwienie kiedy to sama gra oferowała na owe czasy naprawdę wspaniały i innowayjny gameplay, dosyć rozbudowaną fabułę a i wszystko to wciągało jak cholera... Automatycznie po premirze 2gi zakupiłem ją również i nie zawiodłem się - wszystko zostało poprawione, zaczynając od gameplayu kończąc na fabule a o prawie idealnie wkomponowanej scieżce dźwiękowej nie wspomnę... Oba tytuły może i nie grzeszą długością rozgrywki (OKOLICE 6-7 GODZIN NA CZĘŚĆ) ale to ile dają funu jak również wysoki poziom designersko wykonawczy sprawiają że swego czasu Kojima wszedł z naprawdę świetną nową marką (w końcu miał to być jedynie odpoczynek tego jegomościa od kolejnych mgsów) właśnie feeling który designem przypomionał na kazdym kroku że gdzieś tam siedzą sobie twórcy tej zacnej sagi o solidnym wężu... 

 

Mamy tu do czynienia z 2 tytułami akcji dziejącej się w niedalekiej przyszłości i "standardowo" walczą ze sobą 2 nacje, w to wszystko wplątana jest tajemnicza siła a nasi protagoniści (w 1ce jak i 2ce) całkowicie przypadkowo stają się pilotami jednego z najpotężniejszych "mechów - czy jak ich tam zwał" w uniwesum serwowanych przez autorów.. Co z tego wyszło?? Nie chciałbym wprowadzać w błąd ale jak dla mnie ostro na nich zworował się vanquish.. Nasza "maszynka" jest niewątpliwie bardzo zwrotna jak również uzbrojona po sam pas... O samym sterowaniu oraz jej innowacyjności można by było książkę osobną napisać... Co tu dużo mówić do dzis dzień mało która gra ma nam do zaoferowania taką wygodę płynącą z czystego napierdzielania w przeciwnków a to co po jakimś czasie robimy z naszymi przeciwnikami i z jaką gracją ich rozbrajamy moglibysmy porównać jedynie do jakiegoś teatralno-tanecznego spektaklu... Ferie barw i wybuchów przy nawalaniu w przeciwników jest od groma i osobom chorym na padaczkę odradzam zakupu kolekcji hd ;) . Widowiskowość akcji i 100% zajebistości wizualnych dostrzegamy dopiero podczas grania w kontynuację w pełni.. Niestety ZoE1 jest juz wiekowym tytułem co niestety odczuć można na każdym kroku ale wypada ograć ją przez 2 sprawy..

Pierwszą jest nadal świetny gameplay oraz muzyka, a najważniejszym że 2ka jest z nią mocno powiązana i nie wyobrażam sobie zaczynać przygodę z "serią" od kontynuacji..  ZoE 2 to do dzis petarda jakościowa i to co chłopaki od mistrza scenariuszy zrobili z tym tytułem sprawia że pomimo ładnych paru lat na karku nie odczuwamy znuzenia nim... 

 

Oprawa jedynki już niestety nie zachwyca i widać że to tytuł początku ery ps2 na każdym kroku niestety. Czego po raz kolejny (niczym mantra odmawiana w tym krótkim tekście) nie można powiedzieć o ZoE2 w której to oprrawa może stać w szeregach z tytułami dobrymi graficznie na current genach.....

 

Podsumowujac czym jest gra - bardzo dobrym shooterem z rozbudowaną fabułą oraz świetną ścieżką dźwiękową... Co cieszy oferuje spore wyzwanie i juz na poziomie normal gra się w nie niczym dzisiejsze hardy w tytułach AAA...

 

Jak przeszła próbę czasu?? jedynka zalatuje starym sandałem chociaż nadal trzyma poziom a warto w nią zagrać chocby dla kontynuacji i zrozumienia jej a ta jest nadal obłędna...

 

Reasumując gdybym miał cokowliek ocenić to

 

ZoE HD jako kolekcja - 7+/10,

ZoE 1 - 6/10

ZoE2 8+/10

Inaczej - tak samo jak Patricko polecam tytuł...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że wersja na PS2 śmiga szybciej niż ZoeHD. Prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówione w wersji pudełkowej. Wszystko z mechami łykam jak młody pelikan :biggrin: Patch poprawił grafę więc kupiłem.

Na PS2 nie ograłem, bo czytałem średnie recenzje jedynki i dwójkę też sobie darowałem. W końcu miałem Armored Core :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceny pozytywne:

 

Destructoid - 8/10
IGN - 7/10
GameTrailers - 8/10
Eurogamer - 8/10
Cheat Code Central - 4/5
GameSpot - 5.5/10
Digital Chumps - 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu miałem Armored Core :)

 

AC ma się nijak do ZOE, to dwie różne historie.

 

AC to poważne podejście do tematu, przedstawienie mecha jako kolosa naparzającego z siłą 100 czołgów, itd.

ZOE to szybka siekanka, gdzie skupiasz się na zadawaniu jak najszybciej ciosów i robieniu uników.

W dodatku ZOE to genialna historia, którą trzeba poznać. Wątpię, żeby fabuła AC była chociaż w 1/10 tak wciągająca jak w ZOE :)

Żałuję, że nie zrobili ZOE na PS3, ale może PS4 się doczeka jakiegoś reboota? Byłoby świetnie.

 

Ktoś pisał, że jedynka słaba. No tak, to było po prostu świeże podejście do tematu, odkrywali co mogli.

Widać na pierwszy rzut oka, że gra jest z początku ery PS2. W drugiej części stosowali już stuczki z cell-shadingiem, żeby to wszystko ładnie wyglądało i konsola to ciągła.

Wg mnie wyszło to serii tylko na lepsze, szczególnie jak przerywniki są w postaci anime.

 

Trzeba brać i się nie zastanawiać, ta gra to świetna historia od Kojimy, który pod tym względem nie zawodzi ani trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zginę i wyłączę grę,to zalicza mi tą śmierć? Zginąłem już z 7 razy i nie wiem czy zaczynać od nowa czy grać dalej

Nie zalicza :D

Edytowane przez ExVitallin_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC to poważne podejście do tematu, przedstawienie mecha jako kolosa naparzającego z siłą 100 czołgów, itd.

 

Niekoniecznie, we wcześniejszych częściach (tych z PS2) mogliśmy wybrać wielką siłę ognia lub mega-szybkość. Ale fakt, AC nigdy nie stawiało na fabułę, choć bywało ciekawie (For Answer czy nawet w Master of Arena z PSXa i odkrycie kim jest niejaki Hustler One i jego mech 9Ball) za to do dziś mamy wielką swobodę w budowie własnego robota plus rozbudowany online. 

 

Fabuła w Z.O.E. ? Na razie zobaczyłem jakiegoś dzieciaka za sterami tego robota i zacząłem skipować przerywniki :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×